100 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 851331512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 789611796
3Horst, Jørn LierTvilen 612412185
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 56357587
5Horst, Jørn LierDen siste saken 548515083
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 536415623
7Ravatn, AgnesDoggerland 508213193
8Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 501763230
9Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 495456550
10Strömberg, SaraSot 48757106
11Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 485457840
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 483612873
13Nesbø, JoNådeskudd 457116342
14Strömberg, SaraSkygger 44447835
15 Verkstedhåndboka 439874450
16Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 435420892
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 41559914
18Horst, Jørn LierSkriket 414312693
19Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 407014502
20Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 39557005
21Engman, PascalKlanen 39544279
22Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 38838414
23Fretheim, EvaKråketronen 38294997
24Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 37838864
25Läckberg, CamillaSørgekonen 37674408
26Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 37657025
27Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 376010993
28Nesbø, JoMinnesota : roman 374017392
29Horst, Jørn LierUtskudd 372111303
30Jæger, JørgenNarrespill 356211213
31Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 35349363
32Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34676205
33Mjønes, Johan B.Spuria : roman 341811822
34Ohlsson, KristinaNattanker 34149123
35Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 32964996
36Fjell, Jan-ErikUlvestuen 32559243
37Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 32499563
38Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 324136990
39Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 323310563
40Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 320513442
41Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 32039523
42McFadden, FreidaKjære Debbie 319810153
43McFadden, FreidaHushjelpen 31677184
44Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 315312922
45Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31248303
46Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 311139690
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 30378133
48Petterson, PerDu er hjemme nå 30347993
49Perrin, ValérieTata 29918823
50Renberg, ToreEt livsforsøk 299113102
51McEwan, IanHva vi kan vite 29337943
52Riley, LucindaKjærlighetssangen 28959133
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 28817853
54Strömberg, SaraSkred 28084496
55Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 28067603
56Fretheim, EvaPapirdukkene 27828433
57Strout, ElizabethFortell meg alt 27497613
58Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 272735080
59Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 272610112
60Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 271832760
61Heger, AndersWanda : en familiehistorie 27166394
62McFadden, FreidaKollisjonen 26429832
63Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 258230990
64Strömberg, SaraSkinn 25764575
65Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 256630840
66Heivoll, GauteHimmelens krystall 25275984
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 25134565
68Fretheim, EvaDronningland : krim 24958752
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 247310962
70McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 24154884
71Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23944505
72Callin, PetterErgo : fysikk 1 237330900
73De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23714505
74Theorin, JohanNattgjestene 23714285
75Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23606083
76Burke, Caro ClaireYesteryear 233112951
77Backman, FredrikMine venner 23107233
78De la Motte, AndersNattjegeren 23002648
79Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 229528370
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 22694844
81Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 22538662
82Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22308372
83Sten, VivecaBenåderen 22032558
84Fosse, JonVaim : roman 22036283
85Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21963506
86Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 21603416
87Horst, Jørn LierTørt land 215411271
88Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21417502
89Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21387602
90Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 21378542
91Enger, ThomasSår 21352787
92Engman, PascalIngen 21303166
93Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 21182987
94Græsli, HansKompass : geografi vgs 210424550
95Stranger, SimonStranger : roman 20985204
96Walden, AndrevJævla menn 20848252
97Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20698072
98Engman, PascalAlbinoen 20252627
99Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 20105043
100Emanuelsen, BirgerOdysseen 19944964

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 191 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2468 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 27/10/2026 kl. 13:18:56


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As