100 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 833931512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 771311806
3Horst, Jørn LierTvilen 599012184
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 54747567
5Horst, Jørn LierDen siste saken 537215103
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 515015593
7Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 501063100
8Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 494057870
9Ravatn, AgnesDoggerland 492913183
10Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 483957870
11Strömberg, SaraSot 47897106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 471012883
13Strömberg, SaraSkygger 43927835
14 Verkstedhåndboka 439174530
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 424720882
16Nesbø, JoNådeskudd 408915792
17Horst, Jørn LierSkriket 407212703
18Lykke, NinaHvor er de voksne? 40689884
19Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 399914502
20Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 39067005
21Engman, PascalKlanen 38734289
22Fretheim, EvaKråketronen 37345007
23Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 37078854
24Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 37017025
25Nesbø, JoMinnesota : roman 368717462
26Läckberg, CamillaSørgekonen 36794388
27Horst, Jørn LierUtskudd 365011313
28Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 360310993
29Jæger, JørgenNarrespill 350511253
30Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 34509363
31Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34426225
32Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33888404
33Ohlsson, KristinaNattanker 33539143
34Mjønes, Johan B.Spuria : roman 334411832
35Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 323537620
36Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 32084996
37Fjell, Jan-ErikUlvestuen 32009243
38Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 31529553
39Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 31369523
40Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31318433
41McFadden, FreidaKjære Debbie 312310123
42Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 310639200
43McFadden, FreidaHushjelpen 30917174
44Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 308613372
45Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 308412942
46Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 306710462
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29988193
48Petterson, PerDu er hjemme nå 29987993
49Perrin, ValérieTata 29318793
50McEwan, IanHva vi kan vite 28777973
51Riley, LucindaKjærlighetssangen 28639163
52Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 28487733
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 28037863
54Strömberg, SaraSkred 27704476
55Fretheim, EvaPapirdukkene 27388433
56Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271735100
57Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 271533270
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26716404
59Strout, ElizabethFortell meg alt 26587643
60Renberg, ToreEt livsforsøk 264212222
61Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 258030990
62Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 258010072
63McFadden, FreidaKollisjonen 25709832
64Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255930820
65Strömberg, SaraSkinn 25394565
66Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24574555
67Fretheim, EvaDronningland : krim 24518752
68Heivoll, GauteHimmelens krystall 24145934
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 241210982
70Callin, PetterErgo : fysikk 1 236030900
71Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23544505
72De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23504505
73Theorin, JohanNattgjestene 23434285
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23196083
75McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22924814
76Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 228828370
77Backman, FredrikMine venner 22727263
78De la Motte, AndersNattjegeren 22592648
79Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22118392
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 22074814
81Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 21928672
82Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21813506
83Sten, VivecaBenåderen 21612558
84Burke, Caro ClaireYesteryear 215312831
85Fosse, JonVaim : roman 21336243
86Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21297502
87Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21107622
88Engman, PascalIngen 21033236
89Horst, Jørn LierTørt land 210211261
90Græsli, HansKompass : geografi vgs 210124550
91Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20942987
92Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20883386
93Enger, ThomasSår 20852797
94Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20718512
95Stranger, SimonStranger : roman 20675233
96Walden, AndrevJævla menn 20558322
97Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20388112
98Emanuelsen, BirgerOdysseen 20375113
99Engman, PascalAlbinoen 19842627
100Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 197026060

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 193 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2460 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 21/10/2026 kl. 14:18:25


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As