100 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 839931512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 778911796
3Horst, Jørn LierTvilen 604312194
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 55387577
5Horst, Jørn LierDen siste saken 541415093
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 524115613
7Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 501463230
8Ravatn, AgnesDoggerland 498213193
9Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 494556540
10Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 485157840
11Strömberg, SaraSot 48207106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 474912873
13Strömberg, SaraSkygger 44117835
14 Verkstedhåndboka 439374530
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 428820892
16Nesbø, JoNådeskudd 424515862
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 40999884
18Horst, Jørn LierSkriket 405012583
19Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 402614512
20Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 39166985
21Engman, PascalKlanen 39094289
22Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 38238414
23Fretheim, EvaKråketronen 37655007
24Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 37328854
25Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 37217025
26Läckberg, CamillaSørgekonen 37204398
27Nesbø, JoMinnesota : roman 370117412
28Horst, Jørn LierUtskudd 367811313
29Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 366510993
30Jæger, JørgenNarrespill 352911233
31Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 34829363
32Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34486205
33Mjønes, Johan B.Spuria : roman 337511832
34Ohlsson, KristinaNattanker 33729143
35Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 324036990
36Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 32404986
37Fjell, Jan-ErikUlvestuen 32239253
38Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 31849553
39Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 31709523
40McFadden, FreidaKjære Debbie 315110143
41Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 314113422
42Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31318383
43Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 312910502
44McFadden, FreidaHushjelpen 31217174
45Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 310939700
46Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 310712932
47Petterson, PerDu er hjemme nå 30147993
48Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 30018163
49Perrin, ValérieTata 29438793
50McEwan, IanHva vi kan vite 29087953
51Riley, LucindaKjærlighetssangen 28739163
52Vahr, EllenBorte fra verden : roman 28447873
53Renberg, ToreEt livsforsøk 284112962
54Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 28297703
55Strömberg, SaraSkred 28284556
56Fretheim, EvaPapirdukkene 27568443
57Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 272535090
58Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 271532770
59Strout, ElizabethFortell meg alt 26937623
60Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26866414
61Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 263910102
62McFadden, FreidaKollisjonen 25989842
63Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 258130990
64Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 256130840
65Strömberg, SaraSkinn 25594575
66Heivoll, GauteHimmelens krystall 24845994
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24714535
68Fretheim, EvaDronningland : krim 24668752
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 242911002
70Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23734505
71Callin, PetterErgo : fysikk 1 236930900
72De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23614505
73Theorin, JohanNattgjestene 23534285
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23426093
75McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 23104814
76Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 229428370
77De la Motte, AndersNattjegeren 22772658
78Backman, FredrikMine venner 22777233
79McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 22294824
80Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 22208662
81Burke, Caro ClaireYesteryear 221612881
82Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22098362
83Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21833506
84Sten, VivecaBenåderen 21722558
85Fosse, JonVaim : roman 21596253
86Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21337502
87Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21217622
88Horst, Jørn LierTørt land 211611251
89Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 21103386
90Græsli, HansKompass : geografi vgs 210424550
91Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 21022987
92Engman, PascalIngen 20983166
93Enger, ThomasSår 20982787
94Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20948542
95Stranger, SimonStranger : roman 20875243
96Walden, AndrevJævla menn 20578252
97Emanuelsen, BirgerOdysseen 20525104
98Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20438082
99Engman, PascalAlbinoen 19982627
100Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 197126450

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 191 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2462 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 23/10/2026 kl. 16:18:38


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As