100 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 809831502
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 750111796
3Horst, Jørn LierTvilen 582312164
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 52657536
5Horst, Jørn LierDen siste saken 523415123
6Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 498362990
7Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 492757850
8Strout, ElizabethDet vi aldri sier 488315563
9Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 483057820
10Ravatn, AgnesDoggerland 476913193
11Strömberg, SaraSot 46857106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 454512943
13 Verkstedhåndboka 437475010
14Strömberg, SaraSkygger 43027795
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 412920901
16Horst, Jørn LierSkriket 398512683
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 39579834
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 394414522
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38657055
20Engman, PascalKlanen 37644328
21Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 36138864
22Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 36067015
23Fretheim, EvaKråketronen 35985017
24Läckberg, CamillaSørgekonen 35974388
25Nesbø, JoMinnesota : roman 359317362
26Horst, Jørn LierUtskudd 356811343
27Jæger, JørgenNarrespill 343411263
28Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 33906235
29Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 33789373
30Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 336110983
31Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33078403
32Ohlsson, KristinaNattanker 32769143
33Mjønes, Johan B.Spuria : roman 325011882
34Nesbø, JoNådeskudd 320315332
35Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31229243
36Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 310736600
37Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 309839190
38Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 30894986
39Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30818443
40Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 30769513
41Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 30759593
42McFadden, FreidaKjære Debbie 304110182
43Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 299412962
44McFadden, FreidaHushjelpen 29917104
45Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 298113392
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29307993
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29078203
48Perrin, ValérieTata 28528803
49McEwan, IanHva vi kan vite 28448013
50Riley, LucindaKjærlighetssangen 28179203
51Strömberg, SaraSkred 27864586
52Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 277310002
53Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271235090
54Vahr, EllenBorte fra verden : roman 27087893
55Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270533270
56Fretheim, EvaPapirdukkene 26848453
57Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 26477513
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 25926354
59Strout, ElizabethFortell meg alt 25807643
60Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257830990
61Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255430820
62McFadden, FreidaKollisjonen 25109842
63Strömberg, SaraSkinn 24904545
64Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 24269982
65Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24234675
66Fretheim, EvaDronningland : krim 24078752
67Heivoll, GauteHimmelens krystall 23836013
68Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 234410992
69Callin, PetterErgo : fysikk 1 232930590
70De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23274505
71Theorin, JohanNattgjestene 23174295
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23014505
73Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 227728360
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 22636083
75McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22564784
76Backman, FredrikMine venner 22217293
77Renberg, ToreEt livsforsøk 221210762
78De la Motte, AndersNattjegeren 22092648
79Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21778442
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21664794
81Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21593506
82Sten, VivecaBenåderen 21262578
83Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21127502
84Græsli, HansKompass : geografi vgs 209424760
85Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 20898662
86Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20737662
87Fosse, JonVaim : roman 20646253
88Horst, Jørn LierTørt land 204611341
89Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20432986
90Engman, PascalIngen 20363226
91Enger, ThomasSår 20272797
92Stranger, SimonStranger : roman 20245313
93Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20103385
94Walden, AndrevJævla menn 20108402
95Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20028522
96Moyes, JojoDa jeg møtte deg 19888102
97Engman, PascalAlbinoen 19322627
98Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19124993
99Emanuelsen, BirgerOdysseen 18904973
100Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 187825130

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 198 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2452 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 14/10/2026 kl. 14:18:12


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As