100 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 847131512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 786011796
3Horst, Jørn LierTvilen 609512195
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 55967577
5Horst, Jørn LierDen siste saken 546415083
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 532415623
7Ravatn, AgnesDoggerland 505113193
8Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 501663230
9Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 494656550
10Strömberg, SaraSot 48557106
11Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 485357840
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 480912873
13Strömberg, SaraSkygger 44327835
14Nesbø, JoNådeskudd 441115912
15 Verkstedhåndboka 439774460
16Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 433520892
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 41369914
18Horst, Jørn LierSkriket 412812693
19Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 405314492
20Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 39447005
21Engman, PascalKlanen 39394289
22Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 38658414
23Fretheim, EvaKråketronen 37965007
24Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 37688864
25Läckberg, CamillaSørgekonen 37484398
26Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 37427015
27Nesbø, JoMinnesota : roman 373117392
28Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 371910993
29Horst, Jørn LierUtskudd 370711303
30Jæger, JørgenNarrespill 355011203
31Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 35179363
32Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34626205
33Ohlsson, KristinaNattanker 34059143
34Mjønes, Johan B.Spuria : roman 339911822
35Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 32614986
36Fjell, Jan-ErikUlvestuen 32429253
37Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 324136990
38Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 32379563
39Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 31919523
40Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 318810503
41McFadden, FreidaKjære Debbie 318010143
42Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 317813422
43McFadden, FreidaHushjelpen 31527184
44Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 313712932
45Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31148303
46Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 311139690
47Petterson, PerDu er hjemme nå 30277993
48Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 30168123
49Perrin, ValérieTata 29798813
50Renberg, ToreEt livsforsøk 293213052
51McEwan, IanHva vi kan vite 29257943
52Riley, LucindaKjærlighetssangen 28919143
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 28687853
54Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 28057643
55Strömberg, SaraSkred 27974486
56Fretheim, EvaPapirdukkene 27698443
57Strout, ElizabethFortell meg alt 27417643
58Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 272535080
59Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 271732760
60Heger, AndersWanda : en familiehistorie 27066394
61Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 269910102
62McFadden, FreidaKollisjonen 26259842
63Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 258130990
64Strömberg, SaraSkinn 25754575
65Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 256130840
66Heivoll, GauteHimmelens krystall 25105994
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 25034565
68Fretheim, EvaDronningland : krim 24868762
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 245410962
70McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 23984874
71Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23894505
72Callin, PetterErgo : fysikk 1 237030900
73De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23694505
74Theorin, JohanNattgjestene 23654285
75Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23546083
76Backman, FredrikMine venner 22997233
77Burke, Caro ClaireYesteryear 229612941
78Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 229428370
79De la Motte, AndersNattjegeren 22942648
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 22574834
81Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 22418662
82Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22238372
83Sten, VivecaBenåderen 21982558
84Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21933506
85Fosse, JonVaim : roman 21826253
86Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 21413406
87Horst, Jørn LierTørt land 214111271
88Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21397502
89Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21377622
90Engman, PascalIngen 21213166
91Enger, ThomasSår 21212787
92Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 21198542
93Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 21112987
94Græsli, HansKompass : geografi vgs 210424550
95Stranger, SimonStranger : roman 20925204
96Walden, AndrevJævla menn 20758252
97Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20608072
98Engman, PascalAlbinoen 20182627
99Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 20005073
100Emanuelsen, BirgerOdysseen 19884964

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 191 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2464 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 26/10/2026 kl. 12:18:35


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As