100 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 821531512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 759411796
3Horst, Jørn LierTvilen 590012164
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 53707567
5Horst, Jørn LierDen siste saken 530115093
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 502715603
7Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 499063030
8Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 493657870
9Ravatn, AgnesDoggerland 485013193
10Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 483557870
11Strömberg, SaraSot 47337106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 462212933
13 Verkstedhåndboka 438674560
14Strömberg, SaraSkygger 43407795
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 417920892
16Horst, Jørn LierSkriket 402812683
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 40139884
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 396814512
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38807045
20Engman, PascalKlanen 38214318
21Nesbø, JoNådeskudd 378615552
22Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 36608864
23Fretheim, EvaKråketronen 36595007
24Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 36527015
25Läckberg, CamillaSørgekonen 36404388
26Nesbø, JoMinnesota : roman 363217442
27Horst, Jørn LierUtskudd 358911293
28Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 349410983
29Jæger, JørgenNarrespill 346911263
30Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 34099353
31Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34096235
32Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33448403
33Ohlsson, KristinaNattanker 33069133
34Mjønes, Johan B.Spuria : roman 330111882
35Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 321437620
36Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31629243
37Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 31504986
38Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 310239200
39Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 31029513
40Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 30979553
41Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30868393
42McFadden, FreidaKjære Debbie 306910153
43McFadden, FreidaHushjelpen 30437154
44Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 302712942
45Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 302113352
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29668003
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29368173
48Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 289810142
49Perrin, ValérieTata 28838773
50McEwan, IanHva vi kan vite 28527983
51Riley, LucindaKjærlighetssangen 28429173
52Strömberg, SaraSkred 28014576
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 27627893
54Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 27587663
55Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271235090
56Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270933270
57Fretheim, EvaPapirdukkene 27068443
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26306384
59Strout, ElizabethFortell meg alt 26117633
60Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257930990
61Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255730820
62McFadden, FreidaKollisjonen 25249832
63Strömberg, SaraSkinn 25054535
64Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 250210002
65Fretheim, EvaDronningland : krim 24278752
66Renberg, ToreEt livsforsøk 242011622
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24114565
68Heivoll, GauteHimmelens krystall 24065984
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 236910962
70Callin, PetterErgo : fysikk 1 235230900
71De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23364505
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23244505
73Theorin, JohanNattgjestene 23234285
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23046113
75McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 23034834
76Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 228128370
77Backman, FredrikMine venner 22487283
78De la Motte, AndersNattjegeren 22272648
79Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21958422
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21814794
81Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21723506
82Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 21438662
83Sten, VivecaBenåderen 21412568
84Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21197502
85Fosse, JonVaim : roman 20986243
86Græsli, HansKompass : geografi vgs 209624550
87Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20827632
88Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20792996
89Horst, Jørn LierTørt land 206511281
90Engman, PascalIngen 20643226
91Enger, ThomasSår 20592797
92Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20493396
93Stranger, SimonStranger : roman 20405233
94Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20408562
95Walden, AndrevJævla menn 20248322
96Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20068102
97Burke, Caro ClaireYesteryear 198912711
98Emanuelsen, BirgerOdysseen 19865093
99Engman, PascalAlbinoen 19662637
100Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 196326060

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 195 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2456 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 17/10/2026 kl. 13:26:27


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As