100 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 817931512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 756911786
3Horst, Jørn LierTvilen 587612174
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 53427577
5Horst, Jørn LierDen siste saken 528115093
6Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 499063030
7Strout, ElizabethDet vi aldri sier 498715583
8Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 493357850
9Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 483557870
10Ravatn, AgnesDoggerland 481813203
11Strömberg, SaraSot 47167106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 460012933
13 Verkstedhåndboka 438174560
14Strömberg, SaraSkygger 43317795
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 416220891
16Horst, Jørn LierSkriket 401212693
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 39929854
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 395814512
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38787055
20Engman, PascalKlanen 38044328
21Nesbø, JoNådeskudd 373015562
22Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 36438864
23Fretheim, EvaKråketronen 36385017
24Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 36377005
25Läckberg, CamillaSørgekonen 36274388
26Nesbø, JoMinnesota : roman 361917462
27Horst, Jørn LierUtskudd 358011313
28Jæger, JørgenNarrespill 345911273
29Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 345210993
30Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34006235
31Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 33989373
32Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33278403
33Ohlsson, KristinaNattanker 32949133
34Mjønes, Johan B.Spuria : roman 329011892
35Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31489243
36Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 31314986
37Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 311336600
38Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 310239200
39Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 31009593
40Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 30969513
41Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30768393
42McFadden, FreidaKjære Debbie 304810153
43Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 302012962
44McFadden, FreidaHushjelpen 30177114
45Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 300713392
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29568003
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29318193
48Perrin, ValérieTata 28718783
49McEwan, IanHva vi kan vite 28447983
50Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 284410062
51Riley, LucindaKjærlighetssangen 28379183
52Strömberg, SaraSkred 27944576
53Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 27587663
54Vahr, EllenBorte fra verden : roman 27487893
55Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271235090
56Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270833270
57Fretheim, EvaPapirdukkene 26948443
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26186364
59Strout, ElizabethFortell meg alt 26007643
60Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257830990
61Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255630820
62McFadden, FreidaKollisjonen 25159832
63Strömberg, SaraSkinn 25064545
64Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 247910002
65Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24344655
66Fretheim, EvaDronningland : krim 24228752
67Heivoll, GauteHimmelens krystall 24056014
68Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 235910972
69De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23324505
70Callin, PetterErgo : fysikk 1 233130590
71Theorin, JohanNattgjestene 23194285
72Renberg, ToreEt livsforsøk 231811082
73Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23134505
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 22946103
75McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22894814
76Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 228028360
77Backman, FredrikMine venner 22397273
78De la Motte, AndersNattjegeren 22212648
79Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21868422
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21784794
81Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21683506
82Sten, VivecaBenåderen 21352568
83Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 21258662
84Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21167502
85Græsli, HansKompass : geografi vgs 209524760
86Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20777632
87Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20723006
88Fosse, JonVaim : roman 20696173
89Horst, Jørn LierTørt land 206511331
90Engman, PascalIngen 20553226
91Enger, ThomasSår 20502797
92Stranger, SimonStranger : roman 20325253
93Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20218522
94Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20173346
95Walden, AndrevJævla menn 20108322
96Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20018102
97Burke, Caro ClaireYesteryear 197212731
98Engman, PascalAlbinoen 19532637
99Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19264993
100Emanuelsen, BirgerOdysseen 18984973

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 196 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2453 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 16/10/2026 kl. 14:18:23


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As