100 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1719538474
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1139330383
3Falch, MalinHarukkas ønske 1020320914
4Falch, MalinVikingene og orakelet 1000624494
5Helgheim, OdinDrageviking 973519195
6Sotberg, VictorEdelmot 960519794
7Falch, MalinTrollriket 943823404
8Sotberg, VictorNekromanseren 943718325
9Falch, MalinKråkesøstrene 900221314
10Pilkey, DavHundemannen 875018284
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 859835182
12Mugford, SimonHaaland ruler 828416794
13Falch, MalinReisen til Røros 767217454
14Nordahl, VictorByen 743415074
15Helgheim, OdinFenrisulven 737720973
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 723713415
17Helgheim, OdinValhall 706315724
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 705414824
19Pilkey, DavHundemannen er på ballen 690213455
20Sandmæl, CathrineJenter 685214854
21Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 684218623
22Helgheim, OdinFimbulvinter 680517233
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 664330162
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 647616094
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 646913654
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 643515594
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 638012465
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 635017413
29Sotberg, VictorSkyggene 633510036
30Sotberg, VictorBedrager 629214334
31Nordahl, VictorSkogen 627213064
32Pilkey, DavFarefulle høyder 624511415
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 622210635
34Pilkey, DavForbrytelse og slafs 620411365
35Pilkey, DavHundemannen håver inn 619412175
36Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 619222952
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 608216933
38Pilkey, DavNår villdyret våkner 606011255
39Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 605617723
40Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 601917613
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 600025642
42Pilkey, DavDen røde rebell 59509116
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 594113284
44BékaHjertets hemmeligheter 58929556
45Pilkey, DavLoppenes herre 582911275
46Pilkey, DavI fri dressur 582211145
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 576916643
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 572020342
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 565415493
50Helgheim, OdinTordenguden 552511704
51Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 546812844
52Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 545819742
53Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 544919242
54Nordahl, VictorRevefarmen 542910984
55Sandmæl, ChaBeseiret 539812414
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 539820922
57Pilkey, DavI kattepine 538710175
58BékaKjærlighetssorg 53668346
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 530613254
60Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 523519612
61Pilkey, DavMitt liv som katt 52077756
62BékaFeriefling 51887576
63Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 517921922
64Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 510012594
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 507920762
66Sandnes, Hans JørgenOrkanen 503711904
67Mugford, SimonMessi ruler 503210594
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 500611434
69Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 499918422
70Mugford, SimonMbappé ruler 49679625
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 492015623
72Dåsnes, NoraBare si ja 491111484
73Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489669210
74Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 489113073
75Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 488121832
76BékaStjålne drømmer 48677316
77Horst, Jørn LierOperasjon zombie 48619385
78Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 485013293
79Helgheim, OdinYggdrasil 48379764
80BékaSøt musikk 48237656
81Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 482013323
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 481712183
83Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 480810684
84Mugford, SimonRonaldo ruler 47769355
85Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 471114413
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 469917852
87Tolo, MichelleFullmåne 466210634
88Kibuishi, KazuIldfuglen 464418032
89Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 464416792
90Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 462920082
91Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 462314573
92Mugford, SimonNeymar ruler 46058565
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 453710094
94Norlund, DinaSnøkattprinsen 451012353
95Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 448115322
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 445416632
97Oseman, AliceHjertestopper 445114623
98Helgheim, OdinLoke 44078315
99Kibuishi, KazuSupernova 440017632
100Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 43589534

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 182 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2476 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 31/10/2026 kl. 17:25:42


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As