100 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1652338414
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1091430303
3Falch, MalinHarukkas ønske 981320854
4Falch, MalinVikingene og orakelet 959324463
5Helgheim, OdinDrageviking 931918984
6Sotberg, VictorEdelmot 922419704
7Falch, MalinTrollriket 906423383
8Sotberg, VictorNekromanseren 904418114
9Falch, MalinKråkesøstrene 865421204
10Pilkey, DavHundemannen 839118264
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 821735052
12Mugford, SimonHaaland ruler 780316634
13Falch, MalinReisen til Røros 724917034
14Nordahl, VictorByen 710914984
15Helgheim, OdinFenrisulven 706820893
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 704513345
17Helgheim, OdinValhall 681315684
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 676314664
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 664418643
20Pilkey, DavHundemannen er på ballen 664313414
21Sandmæl, CathrineJenter 660714814
22Helgheim, OdinFimbulvinter 652117103
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 633029852
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 629316073
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 626413494
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 620715563
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 613412414
28Sotberg, VictorSkyggene 60939866
29Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 608817413
30Nordahl, VictorSkogen 605312944
31Pilkey, DavForbrytelse og slafs 600711465
32Pilkey, DavFarefulle høyder 598911415
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 597610625
34Pilkey, DavHundemannen håver inn 595112034
35Sotberg, VictorBedrager 592613944
36Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 589722552
37Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 586617783
38Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 586617623
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 582011205
40Sandnes, Hans JørgenDypfryst 582016963
41Pilkey, DavDen røde rebell 57589166
42Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 574325752
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 571613274
44BékaHjertets hemmeligheter 56439435
45Pilkey, DavI fri dressur 559811095
46Pilkey, DavLoppenes herre 559711264
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 554516563
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 549320132
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 542615443
50Helgheim, OdinTordenguden 532311774
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 530919532
52Pilkey, DavI kattepine 525010285
53Sandmæl, ChaBeseiret 523712604
54Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 523312834
55Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 523119272
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 522120922
57Nordahl, VictorRevefarmen 520910974
58BékaKjærlighetssorg 51628286
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 514913233
60Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 502721892
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 499512723
62BékaFeriefling 49897486
63Pilkey, DavMitt liv som katt 49817686
64Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 497819222
65Mugford, SimonMessi ruler 489710704
66Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489269210
67Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 489220632
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 488311984
69Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 484311484
70Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 483218412
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 476915493
72Mugford, SimonMbappé ruler 47379574
73Horst, Jørn LierOperasjon zombie 47119335
74Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 470912743
75BékaStjålne drømmer 47087276
76Dåsnes, NoraBare si ja 469711184
77Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 469421612
78BékaSøt musikk 46647626
79Helgheim, OdinYggdrasil 46529714
80Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 464710704
81Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 464613173
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 464512153
83Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 464413173
84Mugford, SimonRonaldo ruler 45859364
85Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 450314253
86Tolo, MichelleFullmåne 449010574
87Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 448614463
88Kibuishi, KazuAlveprinsen 448417692
89Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 446916532
90Kibuishi, KazuIldfuglen 444817902
91Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 442519792
92Mugford, SimonNeymar ruler 43948545
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 436210004
94Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 435215182
95Norlund, DinaSnøkattprinsen 433012213
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 426016462
97Kibuishi, KazuSupernova 424817482
98Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 42439474
99Helgheim, OdinLoke 42428245
100Oseman, AliceHjertestopper 423914462

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 181 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2464 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 26/10/2026 kl. 12:17:32


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As