100 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1632538444
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1077330263
3Falch, MalinHarukkas ønske 968320834
4Falch, MalinVikingene og orakelet 947924473
5Helgheim, OdinDrageviking 921718974
6Sotberg, VictorEdelmot 911619704
7Falch, MalinTrollriket 895823393
8Sotberg, VictorNekromanseren 893218094
9Falch, MalinKråkesøstrene 856021214
10Pilkey, DavHundemannen 830418264
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 813435052
12Mugford, SimonHaaland ruler 768616534
13Falch, MalinReisen til Røros 710616924
14Nordahl, VictorByen 702314964
15Helgheim, OdinFenrisulven 698520923
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 695613355
17Helgheim, OdinValhall 673015664
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 670914664
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 655918693
20Sandmæl, CathrineJenter 654914874
21Pilkey, DavHundemannen er på ballen 654013374
22Helgheim, OdinFimbulvinter 643817063
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 625529882
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 617813504
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 616815953
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 616015583
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 607412424
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 603117413
29Sotberg, VictorSkyggene 60279856
30Nordahl, VictorSkogen 600012954
31Pilkey, DavForbrytelse og slafs 593711425
32Pilkey, DavFarefulle høyder 592111415
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 588510575
34Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 586422592
35Pilkey, DavHundemannen håver inn 585612024
36Sotberg, VictorBedrager 582813874
37Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 579517593
38Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 576317683
39Sandnes, Hans JørgenDypfryst 574916913
40Pilkey, DavNår villdyret våkner 574011165
41Pilkey, DavDen røde rebell 56919146
42Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 566225492
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 560813204
44BékaHjertets hemmeligheter 55609425
45Pilkey, DavI fri dressur 552911094
46Pilkey, DavLoppenes herre 552611274
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 547216513
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 545720432
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 536015413
50Helgheim, OdinTordenguden 529211804
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 524719502
52Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 517212834
53Nordahl, VictorRevefarmen 516110964
54Sandmæl, ChaBeseiret 514812414
55Pilkey, DavI kattepine 514510205
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 514520812
57BékaKjærlighetssorg 51128286
58Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 510119062
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 506513063
60Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 495912723
61Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 494521892
62BékaFeriefling 49387486
63Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 492419272
64Pilkey, DavMitt liv som katt 49157676
65Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489269210
66Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 484420792
67Mugford, SimonMessi ruler 482310674
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 480111534
69Sandnes, Hans JørgenOrkanen 478511894
70Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 473518342
71Mugford, SimonMbappé ruler 46899544
72Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 468715463
73BékaStjålne drømmer 46497266
74Horst, Jørn LierOperasjon zombie 46489334
75Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 463912703
76BékaSøt musikk 46227646
77Dåsnes, NoraBare si ja 461811144
78Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 461721562
79Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 459813153
80Helgheim, OdinYggdrasil 45869674
81Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 458512173
82Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 456610674
83Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 456413123
84Mugford, SimonRonaldo ruler 45399344
85Tolo, MichelleFullmåne 444210614
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 444017632
87Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 442914293
88Kibuishi, KazuIldfuglen 440817862
89Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 440314393
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 438316492
91Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 437719852
92Mugford, SimonNeymar ruler 43368505
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 431610024
94Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 430515122
95Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 423662260
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 422216482
97Oseman, AliceHjertestopper 421714412
98Kibuishi, KazuSupernova 420817462
99Norlund, DinaSnøkattprinsen 420712003
100Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 41939484

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 181 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2462 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 23/10/2026 kl. 16:17:34


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As