100 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1643638394
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1086330303
3Falch, MalinHarukkas ønske 975520854
4Falch, MalinVikingene og orakelet 954524463
5Helgheim, OdinDrageviking 928819014
6Sotberg, VictorEdelmot 917719704
7Falch, MalinTrollriket 901523373
8Sotberg, VictorNekromanseren 899718114
9Falch, MalinKråkesøstrene 860921234
10Pilkey, DavHundemannen 835318274
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 817835052
12Mugford, SimonHaaland ruler 776416644
13Falch, MalinReisen til Røros 717417004
14Nordahl, VictorByen 707114984
15Helgheim, OdinFenrisulven 704520923
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 698813345
17Helgheim, OdinValhall 678715684
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 673014664
19Pilkey, DavHundemannen er på ballen 660013384
20Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 659818643
21Sandmæl, CathrineJenter 658314854
22Helgheim, OdinFimbulvinter 648217103
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 630629912
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 621916033
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 620413494
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 619115593
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 610812424
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 606717413
29Sotberg, VictorSkyggene 60659866
30Nordahl, VictorSkogen 602712944
31Pilkey, DavForbrytelse og slafs 598311465
32Pilkey, DavFarefulle høyder 596411415
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 592010575
34Pilkey, DavHundemannen håver inn 590812024
35Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 590322622
36Sotberg, VictorBedrager 588013944
37Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 582717683
38Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 580217653
39Sandnes, Hans JørgenDypfryst 579816953
40Pilkey, DavNår villdyret våkner 579111195
41Pilkey, DavDen røde rebell 57279156
42Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 565313194
43Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 564525542
44BékaHjertets hemmeligheter 56009425
45Pilkey, DavI fri dressur 556711095
46Pilkey, DavLoppenes herre 556611264
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 551816563
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 547020292
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 540215443
50Helgheim, OdinTordenguden 532311814
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 528119562
52Pilkey, DavI kattepine 522010285
53Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 520912834
54Nordahl, VictorRevefarmen 519010974
55Sandmæl, ChaBeseiret 517812444
56Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 517819262
57Kibuishi, KazuByen bak skyene 517720862
58BékaKjærlighetssorg 51408286
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 511113163
60Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 498921902
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 498012723
62BékaFeriefling 49667486
63Pilkey, DavMitt liv som katt 49517676
64Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 493319222
65Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489269210
66Mugford, SimonMessi ruler 487410704
67Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 486520702
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 485411574
69Sandnes, Hans JørgenOrkanen 484311944
70Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 479418412
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 471915493
72Mugford, SimonMbappé ruler 47119554
73Horst, Jørn LierOperasjon zombie 46789335
74BékaStjålne drømmer 46767276
75Dåsnes, NoraBare si ja 466311184
76Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 466312713
77BékaSøt musikk 46477646
78Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 463321542
79Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 462913173
80Helgheim, OdinYggdrasil 46259704
81Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 462312143
82Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 459510664
83Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 458713143
84Mugford, SimonRonaldo ruler 45499304
85Kibuishi, KazuAlveprinsen 446917682
86Tolo, MichelleFullmåne 446510604
87Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 446014253
88Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 443714443
89Kibuishi, KazuIldfuglen 443417912
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 441716532
91Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 439419792
92Mugford, SimonNeymar ruler 43738535
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 434110024
94Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 433115232
95Norlund, DinaSnøkattprinsen 431012233
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 424316462
97Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 423762260
98Oseman, AliceHjertestopper 423614462
99Kibuishi, KazuSupernova 423217482
100Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 42079474

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 181 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2464 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 24/10/2026 kl. 12:25:40


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As