100 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1509838133
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 988230063
3Falch, MalinHarukkas ønske 896920544
4Falch, MalinVikingene og orakelet 872424313
5Helgheim, OdinDrageviking 842918314
6Sotberg, VictorEdelmot 840319544
7Falch, MalinTrollriket 831323213
8Sotberg, VictorNekromanseren 826217914
9Falch, MalinKråkesøstrene 789221123
10Pilkey, DavHundemannen 767718284
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 754934812
12Mugford, SimonHaaland ruler 705616474
13Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 652712925
14Nordahl, VictorByen 649514734
15Helgheim, OdinFenrisulven 647520773
16Falch, MalinReisen til Røros 636916083
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 622914394
18Helgheim, OdinValhall 618615264
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 612318273
20Sandmæl, CathrineJenter 604014694
21Pilkey, DavHundemannen er på ballen 603213384
22Helgheim, OdinFimbulvinter 599017003
23Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 585216043
24Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 583929771
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 580213384
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 573715503
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 561112504
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 558517123
29Sotberg, VictorSkyggene 55499655
30Nordahl, VictorSkogen 554212724
31Pilkey, DavFarefulle høyder 550011384
32Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 549217513
33Pilkey, DavForbrytelse og slafs 548211284
34Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 546922622
35Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 545710575
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 537611894
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 532516933
38Pilkey, DavDen røde rebell 52959055
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 528411074
40Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 527517473
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 522925612
42Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 521012994
43BékaHjertets hemmeligheter 51589215
44Pilkey, DavI fri dressur 514911084
45Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 510720242
46Sotberg, VictorBedrager 510612943
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 509116203
48Pilkey, DavLoppenes herre 507511124
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 499115403
50Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 496219362
51Helgheim, OdinTordenguden 487611524
52Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 487469210
53Pilkey, DavI kattepine 484310334
54Sandmæl, ChaBeseiret 482112423
55Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 478913033
56Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 477519012
57Nordahl, VictorRevefarmen 477410784
58BékaKjærlighetssorg 47568175
59Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 473212653
60Kibuishi, KazuByen bak skyene 472720532
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 467612593
62Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 461421692
63BékaFeriefling 45957426
64Pilkey, DavMitt liv som katt 45587536
65Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 447618322
66Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 447620562
67Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 443018492
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 443011783
69Mugford, SimonMessi ruler 441010434
70Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 440511273
71Horst, Jørn LierOperasjon zombie 43939244
72Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 436612523
73Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 436113233
74Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 435815382
75BékaStjålne drømmer 43297136
76Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 430913083
77Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 430321342
78Mugford, SimonMbappé ruler 42659394
79BékaSøt musikk 42607425
80Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422661560
81Helgheim, OdinYggdrasil 42109604
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 419911993
83Dåsnes, NoraBare si ja 418810793
84Mugford, SimonRonaldo ruler 41689214
85Tolo, MichelleFullmåne 416610423
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 413517342
87Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 412710224
88Kibuishi, KazuIldfuglen 410317832
89Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 409014152
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 408216412
91Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 407614072
92Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 406719692
93Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 401115132
94Sandnes, Hans JørgenOppslukt 39979934
95Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 39589404
96Mugford, SimonNeymar ruler 39558324
97Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 394816212
98Kibuishi, KazuSupernova 390317182
99Norlund, DinaSnøkattprinsen 389511943
100Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 389017512

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 185 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2449 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 13/10/2026 kl. 14:17:16


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As