1000 mest utlånte bøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1495738093
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 978630053
3Falch, MalinHarukkas ønske 889820544
4Falch, MalinVikingene og orakelet 862924323
5Helgheim, OdinDrageviking 833718304
6Sotberg, VictorEdelmot 832619554
7Falch, MalinTrollriket 822123133
8Sotberg, VictorNekromanseren 818617864
9Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 799431512
10Falch, MalinKråkesøstrene 782321103
11Pilkey, DavHundemannen 765618444
12Kibuishi, KazuSteinvokteren 751735052
13Christensen, Lars SaabyeKjøkken 742911766
14Mugford, SimonHaaland ruler 708416594
15Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 647112885
16Nordahl, VictorByen 645414774
17Helgheim, OdinFenrisulven 641120833
18Falch, MalinReisen til Røros 630516083
19Sandnes, Hans JørgenFrysninger 618814364
20Helgheim, OdinValhall 612115154
21Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 608118263
22Sandmæl, CathrineJenter 598814674
23Pilkey, DavHundemannen er på ballen 598813374
24Helgheim, OdinFimbulvinter 592616943
25Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 584930681
26Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 581616163
27Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 578113394
28Horst, Jørn LierTvilen 574612164
29Sandnes, Hans JørgenIldsjø 567615413
30Pilkey, DavHundemannen og Superpus 561812704
31Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 554317113
32Sotberg, VictorSkyggene 55039625
33Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 549523362
34Nordahl, VictorSkogen 548912684
35Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 548017643
36Pilkey, DavFarefulle høyder 546511374
37Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 540810565
38Pilkey, DavForbrytelse og slafs 540611174
39Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 535680310
40Pilkey, DavHundemannen håver inn 534011934
41Sandnes, Hans JørgenDypfryst 528816923
42Pilkey, DavDen røde rebell 52419045
43Pilkey, DavNår villdyret våkner 523211074
44Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 522425652
45Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 521817343
46Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 519213053
47Horst, Jørn LierDen siste saken 518515133
48Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 51847546
49BékaHjertets hemmeligheter 51199175
50Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 510320382
51Pilkey, DavI fri dressur 508911064
52Pilkey, DavLoppenes herre 503611184
53Sotberg, VictorBedrager 503312873
54Kibuishi, KazuBølgerytteren 502716143
55Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 500358750
56Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 497662980
57Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 497370740
58Sandnes, Hans JørgenHavgapet 496615473
59Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 495019652
60Helgheim, OdinTordenguden 483711524
61Pilkey, DavI kattepine 480410334
62Sandmæl, ChaBeseiret 479112443
63Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 477519392
64Kibuishi, KazuByen bak skyene 476020812
65Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 475613053
66Strout, ElizabethDet vi aldri sier 474315403
67Nordahl, VictorRevefarmen 472910814
68Ravatn, AgnesDoggerland 471813193
69BékaKjærlighetssorg 47148155
70Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 467312603
71Strömberg, SaraSot 46407106
72Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 463312523
73Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 457921812
74BékaFeriefling 45787466
75Pilkey, DavMitt liv som katt 45207526
76 Verkstedhåndboka 451777710
77Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 448812953
78Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 446720912
79Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 444818442
80Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 439918552
81Sandnes, Hans JørgenOrkanen 439911773
82Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 437211323
83Mugford, SimonMessi ruler 437110434
84Horst, Jørn LierOperasjon zombie 43609204
85Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 434712583
86Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 432715392
87Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 432663170
88Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 431213233
89Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 430821771
90BékaStjålne drømmer 43047106
91Strömberg, SaraSkygger 42827815
92Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 426913043
93BékaSøt musikk 42337425
94Mugford, SimonMbappé ruler 42149404
95Helgheim, OdinYggdrasil 41669584
96Mugford, SimonRonaldo ruler 41389234
97Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 413011823
98Dåsnes, NoraBare si ja 412810683
99Tolo, MichelleFullmåne 412810413
100Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 408110174
101Kibuishi, KazuAlveprinsen 407717172
102Kibuishi, KazuIldfuglen 406817742
103Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 406114202
104Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 405620931
105Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 405519962
106Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 405316512
107Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 403714032
108Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 401015422
109Sandnes, Hans JørgenOppslukt 39759993
110Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 395416492
111Horst, Jørn LierSkriket 394612673
112Lykke, NinaHvor er de voksne? 39299833
113Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 391814562
114Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 39049294
115Mugford, SimonNeymar ruler 39008314
116Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 389417912
117Kibuishi, KazuSupernova 387317122
118Norlund, DinaSnøkattprinsen 386811973
119Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 385817222
120Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38547085
121Horst, Jørn LierOperasjon traktor 38409863
122Helgheim, OdinLoke 38328134
123Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 37388354
124Engman, PascalKlanen 37234328
125Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 37139423
126Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 369716472
127Oseman, AliceHjertestopper 368513712
128Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 36848464
129Horst, Jørn LierOperasjon Radius 366813292
130Mugford, SimonØdegaard ruler 36416425
131Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 363713442
132Sandmæl, ChaKnust 362710743
133Aune, ThomasFotballrekorder 362610643
134Mugford, SimonSalah ruler 36098814
135Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 35909813
136Nesbø, JoMinnesota : roman 357717412
137Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 357416882
138Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 35698854
139Sandmæl, ChaAngrepet 356810523
140Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 35677005
141Kinney, JeffSalig røre 35639763
142Läckberg, CamillaSørgekonen 35594378
143Fretheim, EvaKråketronen 35464997
144Horst, Jørn LierUtskudd 353511353
145Horst, Jørn LierOperasjon Plastpose 352715172
146Aune, ThomasFotballhelter 349411223
147Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 348611033
148Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 34779443
149Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 34757034
150Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 345412712
151Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 345014972
152Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 342219111
153Jæger, JørgenNarrespill 339011303
154Kinney, JeffBruk huet! 338610083
155Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 33716235
156Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 336743180
157Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 33649373
158Mæhle, LarsStormen 33596824
159Mugford, SimonBellingham ruler 33287374
160Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 332814602
161Kinney, JeffRodrick ruler 330518671
162Kinney, JeffGode, gamle dager 328715862
163Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 32878403
164Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 325611002
165GijéVelkommen til Pandoria 32539673
166Kinney, JeffSiste stikk 324916911
167Ohlsson, KristinaNattanker 32459123
168Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 32347814
169Mjønes, Johan B.Spuria : roman 321911862
170Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 321712542
171Brinck, CamillaJakten på gullosten 321410213
172Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 320440020
173Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 319737570
174Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 31928323
175Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 318810413
176Telgemeier, RainaEn genial idé 31888643
177Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 318714182
178Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 31879573
179Kinney, JeffNedsmelting 317913002
180Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316443910
181Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 31495735
182Kinney, JeffPå dypt vann 313212882
183Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 31267434
184Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31219293
185Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 30995995
186Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 308310922
187Mæhle, LarsBallongferden 30706364
188Dåsnes, NoraLa skogen leve! 305310113
189Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 30539513
190Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 30494986
191Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 30459583
192Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30288393
193Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 302310073
194McFadden, FreidaKjære Debbie 302310202
195Kinney, JeffFüllstappa bleie 298610572
196Mugford, SimonKane ruler 29847004
197Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 29798403
198Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 297212962
199Kinney, JeffDen brutale sannheten 296818831
200Mugford, SimonRashford ruler 29586894
201Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 29498263
202Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 294716201
203Kinney, JeffHjem, kjære hjem 294612482
204Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 294110502
205Kinney, JeffSamling i bånn 29379942
206Våhlund, EliasSuperskurker 29334786
207Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 293315361
208Mjelde, CharlotteFelix har følelser 29326904
209Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 292613352
210McFadden, FreidaHushjelpen 29257084
211Nesbø, JoNådeskudd 291614791
212Petterson, PerDu er hjemme nå 29087993
213Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 28918263
214Mugford, SimonZlatan ruler 28806284
215Norman, Mona GriviDen hvite løven 287010422
216Galligan, GaleGuttegærne Stacey 28686584
217Kinney, JeffFestbrems 28565665
218Mugford, SimonDe Bruyne ruler 28476874
219Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 28459962
220Mugford, SimonVan Dijk ruler 28396044
221Perrin, ValérieTata 28358833
222Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 282434060
223McEwan, IanHva vi kan vite 28198013
224Riley, LucindaKjærlighetssangen 27949193
225Mugford, SimonSaka ruler 27795994
226Strömberg, SaraSkred 27704596
227Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 276812542
228Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 27149972
229Mugford, SimonBarcelona ruler 27125075
230Horst, Jørn LierSalamandergåten 271020711
231Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271035090
232Kinney, JeffDobbel innsats 270611242
233Våhlund, EliasAlle lyver 26885155
234Mæhle, LarsEgget 26864935
235Vahr, EllenBorte fra verden : roman 26867903
236Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 26824416
237Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 26815315
238Våhlund, EliasDen lengste natten 26796394
239Mæhle, LarsReisen 26734485
240Mæhle, LarsBestevennen 26734535
241Fretheim, EvaPapirdukkene 26728483
242Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 26524495
243Kinney, JeffFerieparadiset 265117561
244Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 26518513
245Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 26504655
246Våhlund, EliasTilbake 26496594
247Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 26443976
248Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 26436154
249Mugford, SimonLiverpool ruler 26356064
250Valle, OdaTre er én for mye 26318173
251Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 26257673
252Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 26058583
253Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 25824745
254Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 25804385
255Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257630990
256Heger, AndersWanda : en familiehistorie 25756354
257Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 25755754
258Mugford, SimonVinícius jr. ruler 25724815
259Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 25677833
260Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 25676683
261Våhlund, EliasEn ny venn 25625644
262Brinck, CamillaI duejegernes grep 25628143
263Mæhle, LarsSkattejakten 25614196
264Kinney, JeffBrakkesyke 255115171
265Mæhle, LarsSjøuhyret 25484545
266Strout, ElizabethFortell meg alt 25387613
267Mæhle, LarsVulkanen 25303746
268Våhlund, EliasHåpløst 25257253
269Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 25086174
270McFadden, FreidaKollisjonen 25009882
271West, TraceyJorddragen våkner 24925514
272Telgemeier, RainaDen første krangelen 24876933
273Strömberg, SaraSkinn 24704555
274Mugford, SimonYamal ruler 24684545
275Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 24635304
276Mæhle, LarsHalloween-festen 24524265
277Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 24476034
278Telgemeier, RainaStoresøstre 24276583
279Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24094675
280Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 24085764
281Mugford, SimonLewandowski ruler 24025194
282Fretheim, EvaDronningland : krim 24018762
283Galligan, GaleEn helt umulig jobb 23976013
284Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 23947273
285Brinck, CamillaUniversets fire elementer 23804385
286Dahl, RoaldMatilda 237815421
287Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 23789972
288Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 23724115
289Heivoll, GauteHimmelens krystall 23576013
290Kinney, JeffHundedager 235512601
291Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 23525634
292Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 23454944
293Callin, PetterErgo : fysikk 1 234430800
294Mæhle, LarsHemmeligheten 23403935
295Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 23343636
296Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 233410192
297Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 23228832
298Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 232111022
299De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23204505
300Kinney, JeffTøffe tider 231613611
301Theorin, JohanNattgjestene 23064315
302Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 22966373
303Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 22874505
304Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 227628360
305Horst, Jørn LierDekkoperasjon 22629252
306Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 22535624
307Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 22466103
308Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22424944
309Galligan, GaleDen store festen 22335184
310Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 222910532
311Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 22286183
312Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 22279642
313Brinck, CamillaDen siste kampen 22277313
314Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 22234674
315Epstein, GabrielaDen nye jenta 22173606
316Brinck, CamillaEn uventet vending 22156403
317Kinney, JeffFemte hjul på vogna 220913411
318Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 220027860
319Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 21958532
320Backman, FredrikMine venner 21857283
321De la Motte, AndersNattjegeren 21842658
322Norman, Mona GriviPanda på rømmen 21817263
323McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 21784724
324Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21718452
325Våhlund, EliasUlvene kommer 21675953
326McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21634834
327Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21493506
328Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 21445084
329Mugford, SimonGrealish ruler 21214824
330Renberg, ToreEt livsforsøk 212010382
331Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 21174294
332GijéKyprians hemmelighet 21106843
333Brinck, CamillaDen låste portalen 21025293
334Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21007502
335Sten, VivecaBenåderen 20982578
336Græsli, HansKompass : geografi vgs 209724810
337Sandmæl, ChaFanget 20925383
338Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 20923476
339Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 20905453
340Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 20884674
341Kjetun, MariVerdens kjemper 20856223
342Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20823605
343Tolo, MichellePoltergeist 20806853
344Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 20717332
345Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 20705074
346Halsnes, LineTøffe kjøretøy 20665603
347Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20657672
348Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 20628662
349Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 20607492
350Våhlund, EliasForsvunnet 20516183
351Fosse, JonVaim : roman 20396253
352Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203724270
353Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20353006
354Horst, Jørn LierTørt land 203011341
355Stranger, SimonStranger : roman 20205363
356Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 20179272
357Enger, ThomasSår 20152857
358Engman, PascalIngen 20143226
359Walden, AndrevJævla menn 20038402
360Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 200210741
361Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 20006633
362Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 19936603
363Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 19897562
364Holsve, Mari MoenI pappas hode 19756513
365Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 19748512
366Toriyama, AkiraDragon ball 19737792
367Moyes, JojoDa jeg møtte deg 19738112
368Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 197310421
369Blomqvist, FredrikNordlyset 19704784
370Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 19703365
371Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 19708752
372Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 19644664
373Halsnes, LineTøffe dinosaurer 19636013
374Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 19606253
375Mugford, SimonMané ruler 19604814
376Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19589382
377Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 19564754
378Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 19553815
379Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 195425860
380Mæhle, LarsAprilspøken 19442707
381Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 19386203
382Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19245663
383Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 19167182
384Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191329240
385Sandmæl, CharlotteForrådt 19125033
386Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19115013
387Våhlund, EliasAlene 19105013
388Engman, PascalAlbinoen 19092607
389Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 18988062
390Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 189510111
391Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 18914484
392Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 18874823
393Totland, AndersMamma på dass 18869551
394West, TraceyMysteriet med soldragen 18793874
395Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 18754993
396Emanuelsen, BirgerOdysseen 18744963
397Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 18746832
398Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 18725203
399Røed, HenningHai! 18654404
400Carr, GarrettGutten fra havet 18557352
401Mæhle, LarsRasmus rydder 18553115
402Pilkey, DavBedre sammen 18543345
403Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 18535003
404Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 18459192
405Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 18384993
406Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 18343994
407West, TraceyJordskjelv-dragens øye 18302696
408Moyes, JojoVi bor alle her 182310031
409Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18214424
410West, TraceyVanndragens hemmelighet 18203794
411Moore, LizGuden over skogene 18155593
412Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18153704
413Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18082676
414Sandmæl, ChaSåret 18034703
415Mugford, SimonPogba ruler 18014114
416Jacobsen, Jenny J.Rare valper 17993974
417Sandmæl, ChaForrådt 17954344
418Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 17896132
419Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 17815053
420Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 17706182
421Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 17704743
422Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 17636972
423Probert, TimKampen mot mørket 17635023
424Molaug, Marius HornVerdens verste venn 17608841
425Norman, Mona GriviLure lemurer 17546072
426Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17534773
427Giske, RuneTreningsledelse 174122440
428Nesbø, JoFlaggermusmannen 17366302
429Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 17312068
430Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 17315043
431Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 17272646
432Mathismoen, OleStore dyr 17235373
433Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 171910651
434Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 17157022
435Snashall, SarahHunder og valper 17116102
436Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 17006582
437Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 16976232
438Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 16966432
439Sotberg, VictorBare Victor 169518100
440Dahl, RoaldHeksene 169410141
441Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 16816502
442Mugford, SimonSon ruler 16803065
443Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 16775153
444Mjelde, CharlotteFelix krangler 16662965
445Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 16654233
446Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 16573994
447Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 165010121
448Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 16504613
449Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16492785
450Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 16422885
451Aune, ThomasFotballklubber 16415952
452Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 16414253
453Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 16413874
454Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 16413714
455Witherspoon, ReeseUten et ord 16404104
456West, TraceyGulldragens skatt 16402795
457Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 163524860
458Minier, BernardDe utslettede 16335033
459Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 16265772
460Norman, Mona GriviPumaproblemet 16246132
461Mugford, SimonVM-heltene ruler 16233364
462Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16184883
463Fiske, AnnaHallo natta! 16154123
464Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 16062985
465Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 16055283
466Bjørk, SamuelBomberen 15946282
467Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 15935123
468Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 15913075
469De la Motte, AndersMysteriet på Capri 15902047
470Bjerkli, Myriam H.Evas skål 15905023
471Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 15898501
472Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15875352
473Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 15873304
474Lindahl, LenaAlle må bæsje 15814673
475Halsnes, LineTøffe maskiner 15795093
476Merz, AnaSkal bare 15764443
477Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 15764413
478Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 15632625
479Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156221990
480Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 15613654
481Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 15532446
482Eggen, TorgrimBlodet 15535262
483Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 155214381
484Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 15515662
485Mugford, SimonPalmer ruler 15492805
486Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15478861
487Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15406002
488Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15395272
489Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 15327372
490Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 15303254
491Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 15294973
492Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15294323
493Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 15283614
494Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15252715
495Pilkey, DavHvordan vinne venner 15252645
496Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 152319120
497Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15154523
498Riordan, RickLyntyven 15146412
499Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 15143853
500Flatland, HelgaEt liv forbi 15126342
501Mæhle, LarsTrampolinetullball 15122376
502Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15064913
503Norman, Mona GriviGepardgåten 15055632
504Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15032575
505Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 15034673
506Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15025892
507Norman, Mona GriviTigertrøbbel 14997561
508Sager, RileyHun som ble igjen 14903004
509Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 14884263
510Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 14829551
511Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 14825452
512Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 14783094
513Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 14776132
514Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14737062
515Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 14725652
516Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 14694603
517Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 14695162
518Hunter, ErinTilbake til villmarken 14696832
519Moyes, JojoI ly av regnet 14641897
520Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 14625042
521Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14602505
522Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 14584902
523Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14564922
524Colgan, JennyHusrom og hjerterom 14552047
525Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 14512615
526Tolo, MichelleDet første møtet 14484303
527Krien, DanielaMitt tredje liv 14482296
528Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14476172
529Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 14454113
530Assarasakorn, MichelePotegjengen 14442645
531 Aktivitetslære 144124250
532Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 14376722
533Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 14352785
534Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14315892
535Phoenix, H.L.Hemmeligheten 14304493
536Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14303953
537Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14283314
538Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 14267151
539Marienborg, IreneNatta! sier Nora 14213743
540Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14193244
541Våhlund, EliasHåndboka 14155012
542Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14082645
543Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14052715
544Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14053893
545Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 14045372
546Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14024553
547Gumpaw, FelixFørste sak 14012884
548Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 139820760
549Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag Psykologi 1 139825520
550Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 13942495
551Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 138923610
552Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 138918840
553Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 13882196
554Sveen, GardSkalpjegeren 13822695
555Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 138111601
556Donaldson, JuliaGruffalo 13813563
557Arvola, IngeborgUlvespor 13813364
558Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 13806662
559Jensen, Jens HenrikInterregnum 13791927
560Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 13743224
561Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13722505
562Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 13694313
563Kjetun, MariSøt og farlig 13682814
564Pilkey, DavSuperpus store drømmer 13642774
565Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 136411751
566Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13642335
567Akerlie, IbenLars er lol 136215500
568Telgemeier, RainaDrama 13623164
569Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 13613533
570Engman, PascalBestselger 13612744
571Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 13582036
572Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 13567181
573Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13543433
574Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13543004
575Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13536682
576Holowaty, LaurenPeppas brannbil 13522395
577GijéJakten på opprinnelsen 13514253
578Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13514393
579Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13494672
580Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13483503
581Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 13484483
582Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 13485212
583Mæhle, LarsRasmus og fargene 13472335
584Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13473004
585Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 13463364
586Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13462555
587Michaelides, AlexDen tause pasienten 13444862
588Hoover, ColleenVerity 13419141
589Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13392645
590Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13385062
591Lemire, SabineMira 13363713
592Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13353314
593Oseman, AliceHeartstopper 13348411
594Montefiore, SantaDen siste sangen 13321887
595Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13292605
596Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13284442
597Riley, LucindaSkjult skjønnhet 132611301
598Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 13264442
599Higgins, CamGøy på landet 13243214
600Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13233443
601Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13231847
602Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13221946
603Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13228601
604Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13196302
605Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 13182395
606Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13183993
607Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13183004
608Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 13163813
609Røed, HenningMonstre i dypet 13124422
610Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13117421
611Peers, BobbieLuridiumstyven 13118991
612Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13104293
613Lindmo, ArneVampyrer og demoner 13084642
614Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13068001
615Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13053413
616Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13043234
617Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13013293
618Guinness world records 2026Guinness world records 2026 12992954
619Ravatn, AgnesGjestene : roman 12983094
620Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 12954402
621Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 12942305
622Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 12923243
623Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 12892136
624Norman, Mona GriviHaien kommer! 12865082
625Østerbø, AnitaIngrids valg 12812295
626Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 12813114
627Probert, TimSkyggen 12803064
628Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 12803373
629De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 12794003
630Nesbø, JoBlodmåne 127913750
631Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 12782295
632Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12762914
633Telgemeier, RainaSmil 12742884
634Smart, JamieApekatt mot harepus 12662704
635Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 12654173
636Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 12645672
637Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 12602215
638Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 12593253
639Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 12572455
640Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12554692
641Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 12542934
642Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 12501806
643West, TraceySølvdragens glans 12472195
644Egeland, TomSatans segl 12456991
645Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12443084
646Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12428331
647Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12364322
648Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12313393
649Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12311956
650Bjerkeland, IngvildUdyr 12309421
651Willems, MoJeg brakk snabelen! 12282744
652Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12232026
653Ahnhem, StefanGenerasjon null 12205212
654Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12195732
655Loe, ErlendKukene = : Kukane 12182504
656Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12182045
657Tilrem, MartinEt jentebarn 12182454
658Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12184162
659Burke, Caro ClaireYesteryear 12162764
660Halsnes, LineTøffe dyr 12153933
661Walliams, DavidGangster-bestemor 12149791
662Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12119041
663West, TraceyGiftdragens sang 12102415
664Bergstrøm, HasseRettslære 1 120519080
665Fjell, Jan-ErikTvilen 12011926
666Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 12004182
667Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 11992774
668Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11965012
669Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 11952085
670Murakami, HarukiKafka på stranden 11952874
671Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 11922954
672Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 11912045
673Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 11892125
674Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 11842285
675Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 11822584
676Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 11812245
677Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 11733143
678Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 11725672
679Ewo, JonMonster! 11693263
680Sharif, GulraizHør her'a! 116817850
681Våhlund, EliasRøde maske 11663942
682Norman, Mona GriviDinosauregget 11654212
683Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 11644712
684Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11622205
685Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 11604162
686Rees, TracyDen gylne fjær 11603513
687Engman, PascalNomaden 11551856
688Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 11492474
689Linde, HeidiAnnenhver uke 11485871
690Stene, Gert-OlavForbannelsen 11483852
691Samdal, PederMer enn en spiller 11454732
692Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11443333
693Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 11442294
694Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11431726
695Willems, MoVi er i en bok! 11432524
696Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 11422923
697Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 11414642
698Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 11395122
699Lane, SorayaDen argentinske datteren 11381577
700Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11381965
701Rosenfeldt, HansHøstebarn 113411110
702McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11331517
703Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 11323053
704Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 113118090
705West, TraceyIlddragens kraft 11312364
706Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11307791
707Dragland, LiseHvem i jungelen? 11302274
708Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
709Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11281796
710Fossum, KarinKom hjem, Amadou 11286991
711West, TraceyIsdragens frost 11262384
712Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 112615440
713Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11251856
714Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11252943
715Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11252025
716Hoover, ColleenSkadeskutt 11243263
717Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11211786
718Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11211477
719Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112114030
720Jamtli, John S.Grenselos 11205282
721Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11202833
722Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11184822
723Teige, TrudeÉn for alle 11188151
724Biedermann, NelioLázár 11122145
725Raja, Abid Q.Kismat 11072404
726Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11053323
727Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11043223
728Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11024722
729Snashall, SarahKatter og kattunger 11013673
730Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11013463
731Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 10974002
732Homme, Annika Linn VerdalLava 10914252
733Horst, Jørn LierOffer 10899971
734Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 108818780
735Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 10872025
736Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 10823962
737Renberg, ToreDu er så lys : roman 10778651
738Dragland, LiseHvem i skogen? 10752414
739Kuhn, CamillaLøs tann 10742314
740De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 10741556
741Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 10692544
742Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 10682743
743Keegan, ClaireOver blå enger 10674152
744Jacobsen, RoyDe usynlige 10675961
745Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 10672244
746Hjorth, MichaelVoldens øy 10671268
747Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 10659071
748Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 10631905
749Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106232490
750Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 106218320
751Smart, JamieMenneskene kommer! 10602115
752Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 105815790
753Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 105514350
754Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 10555212
755Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10532015
756Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10531576
757Perrin, ValérieDe tre 10502913
758Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 10493073
759Hamsun, KnutMarkens grøde 10476941
760Dragland, LiseHvem i havet? 10462144
761Schulman, NinniNetter uten daggry 10461228
762West, TraceyJakten på lyndragen 10452104
763Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10452753
764Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10443982
765Willems, MoSe hva jeg kan! 10391975
766Jacobsen, Jenny J.Små poter 10392114
767Phoenix, H.L.Håpet 10362733
768CampingCamping 10361377
769Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10364632
770Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10341795
771Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10321995
772Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10314142
773Horst, Jørn LierArr 10298181
774Lindahl, LenaAlle må sove 10283123
775CopycatHermegås 10281367
776Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10281516
777Dahl, RoaldSVK 10274212
778Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10272134
779Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 102514740
780West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10241885
781Walliams, DavidVerdens verste barn 10248121
782Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 102212450
783Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10173862
784Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10171646
785Peers, BobbieNudelpuddelen 10162853
786Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10165052
787Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 10152144
788Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10123512
789Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10112064
790Handford, MartinDen fantastiske reisen 10092204
791Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10082005
792Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 100714720
793Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 10063742
794Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10051965
795Daddy putdownNatta med Pappa 10031427
796James, EricaVeien hjem 10031337
797Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10011765
798Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10001556
799Hoover, ColleenDet ender med oss 99910280
800Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 99817030
801Lindman, MerviMinsten har en potte 9981795
802Willander Lambrell, JohnDen som vet 9972573
803Child, LeeFluktplanen 9958471
804Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 9922194
805Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 9913682
806Wisting, AlexanderArven 9911895
807Ewo, JonBø! 9912084
808Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 9913362
809De la Motte, AndersRustskogen 9891665
810Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 9872643
811Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 9863322
812Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 98520110
813Strout, ElizabethOlive Kitteridge 9852394
814Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 9843133
815Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9824920
816Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 9815451
817Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9781616
818Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 9782104
819Øverli, FrodeFrida i Aquador 9762993
820Mæhle, LarsTannfetøys 9751626
821Ohlsson, KristinaKristuskransen 9747781
822Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9736481
823Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9718001
824West, TraceyTordendragens brøl 9701935
825Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9701635
826Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9702723
827Telgemeier, RainaSøstre 9661954
828CharadesMimelek 9651416
829Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9642893
830Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9644881
831Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 9641984
832Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96312310
833Willems, MoVi drar på kjøretur! 9631994
834Mæhle, LarsPiratproblemer 9591546
835Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9592214
836Jackson, IdaBrillebjørn er syk 9581795
837Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 9572913
838Geard, AmandaMåneporten 9563602
839Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9565331
840Horst, Jørn LierForræderen 95610310
841Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9552503
842Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9553212
843Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 9543492
844Skoland, AinaMarionetten 9521546
845Horst, Jørn LierMaltesergåten 9525581
846Nore, AslakAlliansen : roman 9501655
847Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 9503992
848Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9492813
849Lieske, DanielEn ny verden 9481835
850Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9488001
851Donaldson, JuliaLille Gruffalo 9452463
852Spont, SiriMolly er min 9442294
853Lindman, MerviMinsten baker 9441576
854Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9421815
855Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9402633
856Jæger, JørgenSkjebnedøgn 9398711
857Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 9382653
858Dahl, AlexEn perfekt mor 9365161
859Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9351346
860Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9331575
861Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9321556
862Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9284092
863Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9281476
864Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9263702
865Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 92613170
866Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9263692
867Brinck, CamillaNå er det leggetid 9251835
868Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9251327
869Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9251585
870Härjegård, KarinSyersken og friheten 9251237
871Raknes, LinaÅse og Kjeks 9242753
872Klepp, AnneliGutte-spetakkel 9243662
873West, TraceyMånedragens reise 9241974
874Hafstad, StianMinnetyven 9234761
875Yoga ballYogaball 9221177
876Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9208001
877Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9202413
878Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9181874
879Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9179001
880Marienborg, IreneAu! sier Nora 9142463
881Lahlum, Hans OlavPakten 9133372
882Probert, TimMørketiden 9131954
883Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9121735
884Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 91013160
885Hammer, ElisabethBeleiret 9101128
886Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9093822
887Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9091565
888Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9072813
889Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9063412
890El Bakali, JavadEngstelig svarting 9053222
891Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90515250
892Horst, Jørn LierNullpunkt 9042164
893GijéDen mystiske forsvinningen 9032573
894Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 9031814
895Nygaard, Peder HornsethSupernova 9014012
896Nesbø, JoRødstrupe 8993502
897Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 89910290
898Nordahl, VictorReveflammene 8962443
899Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 8942623
900Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8922573
901Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 8902463
902Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 8904711
903Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 8873362
904Bjøranger, TerjeTaperen 8874282
905Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 8861535
906Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 8853022
907Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 8842164
908Østby, AnneDuften av sjasmin 8831725
909Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 8812064
910Szalay, DavidKjøtt 8811346
911Grebe, CamillaJentene og mørket 8818970
912Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8801585
913Engman, PascalKrigen 8772523
914Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8763072
915Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 8763312
916Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 8761844
917Callin, PetterErgo : fysikk 2 87512360
918Mæhle, LarsHvor er myggen? 8731346
919Lyng, SandraHeia Corny 8731515
920Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 8705911
921Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 8701844
922Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8702203
923Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8681705
924Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 86712590
925Brinck, CamillaKjærlighetens vind 8651824
926Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 86513350
927Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 8632154
928Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8632982
929Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
930Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86112250
931Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8613792
932Stokke, NilsI maurtua 8591455
933Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 8581625
934Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8581545
935Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8568501
936Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8564621
937Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 8543532
938Barky boatsBarkebåter 8541147
939Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8531665
940Horst, Jørn LierSlagside 8536841
941Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 8502653
942Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85012070
943Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8501515
944Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 8494391
945Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 8453322
946Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8441406
947Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 8442183
948Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 8431475
949Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8412753
950Winick, JuddDet store buldrende braket 8412842
951Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8412872
952Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8401874
953Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 84011820
954Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8391266
955Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8361236
956Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8362962
957Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8334501
958Johnsen, Janne AasebøBamsen 8312163
959Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 8312343
960Deutsch, BarryDen tapte arving 8301455
961Castle, PaulKringle og Finn 8301954
962Dahl, RoaldDustene 8283662
963Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8271964
964Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8271236
965Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8262503
966Klepp, AnneliGullunge-tabber 8262992
967Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82211370
968Nesbø, JoKakerlakkene 8223362
969Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8212593
970Marcus, HåkonVilldyr 8205011
971Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8201724
972Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8181256
973Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8181286
974BingoBingo 8181176
975Borge, NinaJakob på vippepunktet 8176281
976Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8144891
977Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8132173
978Linde, HeidiKlasseboka 8113042
979Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8117001
980Jolley, DanKnust idyll 8102203
981Horst, Jørn LierRøykteppe 8106071
982 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 80912900
983Kinsky, EstherRombo 8091485
984Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 80940980
985Raknes, LinaÅse får besøk 8091644
986Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 8084002
987Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8071137
988Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 8034231
989Peers, BobbieSnøfreserduellen 8032153
990Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8024671
991Moyes, JojoI dine sko 8016551
992Stai, KariFlaut 8011914
993Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 7992473
994Kjetun, MariSvaret er sjiraff 7981914
995Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 7988500
996Grande, MartineLilly sover borte 7962952
997Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 7943412
998Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 7941485
999Ousland, BjørnPrompetroll 7941874
1000Schau, KristopherBæsjen til pappa 7932672

1155 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 171 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2446 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 12/10/2026 kl. 12:24:19


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As