1000 mest utlånte bøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1493938093
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 977330053
3Falch, MalinHarukkas ønske 889020544
4Falch, MalinVikingene og orakelet 861324323
5Sotberg, VictorEdelmot 832419574
6Helgheim, OdinDrageviking 832318304
7Falch, MalinTrollriket 820923133
8Sotberg, VictorNekromanseren 817517864
9Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 797731512
10Falch, MalinKråkesøstrene 780921033
11Pilkey, DavHundemannen 764318444
12Kibuishi, KazuSteinvokteren 750635052
13Christensen, Lars SaabyeKjøkken 741911766
14Mugford, SimonHaaland ruler 707716594
15Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 645812885
16Nordahl, VictorByen 643814774
17Helgheim, OdinFenrisulven 634620743
18Falch, MalinReisen til Røros 629216083
19Sandnes, Hans JørgenFrysninger 617414364
20Helgheim, OdinValhall 611115154
21Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 607118303
22Pilkey, DavHundemannen er på ballen 597713374
23Sandmæl, CathrineJenter 597614664
24Helgheim, OdinFimbulvinter 591816943
25Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 584130671
26Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 579616163
27Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 576213394
28Horst, Jørn LierTvilen 573612164
29Sandnes, Hans JørgenIldsjø 566715413
30Pilkey, DavHundemannen og Superpus 562712744
31Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 552317113
32Sotberg, VictorSkyggene 54999625
33Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 548623362
34Nordahl, VictorSkogen 547412684
35Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 546817643
36Pilkey, DavFarefulle høyder 545311374
37Pilkey, DavForbrytelse og slafs 543311234
38Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 539810565
39Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 535680310
40Pilkey, DavHundemannen håver inn 534911964
41Sandnes, Hans JørgenDypfryst 528016923
42Pilkey, DavDen røde rebell 52429065
43Pilkey, DavNår villdyret våkner 522511074
44Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 521717343
45Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 518725552
46Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 518613053
47Horst, Jørn LierDen siste saken 518115133
48Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 51797546
49BékaHjertets hemmeligheter 51149175
50Pilkey, DavI fri dressur 508511064
51Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 508020382
52Sotberg, VictorBedrager 503012873
53Pilkey, DavLoppenes herre 502911184
54Kibuishi, KazuBølgerytteren 502316143
55Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 500358750
56Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 497662980
57Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 497370740
58Sandnes, Hans JørgenHavgapet 495015473
59Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 493419652
60Helgheim, OdinTordenguden 483311524
61Pilkey, DavI kattepine 478710324
62Sandmæl, ChaBeseiret 478612443
63Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 475519392
64Kibuishi, KazuByen bak skyene 475020812
65Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 474313053
66Strout, ElizabethDet vi aldri sier 472915403
67Nordahl, VictorRevefarmen 472110814
68Ravatn, AgnesDoggerland 471113193
69BékaKjærlighetssorg 46978145
70Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 466512603
71Strömberg, SaraSot 46297106
72Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 462112523
73BékaFeriefling 45717466
74Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 456821812
75 Verkstedhåndboka 451777710
76Pilkey, DavMitt liv som katt 45127526
77Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 447912953
78Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 445920912
79Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 444318442
80Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 439118552
81Sandnes, Hans JørgenOrkanen 438711773
82Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 437911363
83Horst, Jørn LierOperasjon zombie 43579214
84Mugford, SimonMessi ruler 435410414
85Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 434912613
86Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 432663170
87Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 431715392
88Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 429621771
89BékaStjålne drømmer 42957106
90Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 428413183
91Strömberg, SaraSkygger 42797815
92Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 425713043
93BékaSøt musikk 42297425
94Mugford, SimonMbappé ruler 42139404
95Helgheim, OdinYggdrasil 41609584
96Mugford, SimonRonaldo ruler 41379234
97Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 413111883
98Tolo, MichelleFullmåne 412710453
99Dåsnes, NoraBare si ja 412110683
100Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 407210174
101Kibuishi, KazuAlveprinsen 406717172
102Kibuishi, KazuIldfuglen 406017742
103Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 405020931
104Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 404816512
105Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 404814202
106Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 404819962
107Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 402514032
108Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 399915422
109Sandnes, Hans JørgenOppslukt 39679993
110Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 394516492
111Horst, Jørn LierSkriket 393612673
112Lykke, NinaHvor er de voksne? 39159833
113Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 391414562
114Norlund, DinaSnøkattprinsen 390812133
115Mugford, SimonNeymar ruler 39028324
116Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 39009294
117Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 388617912
118Kibuishi, KazuSupernova 386917122
119Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38527085
120Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 384217222
121Horst, Jørn LierOperasjon traktor 38369863
122Helgheim, OdinLoke 38278134
123Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 37358544
124Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 37348354
125Engman, PascalKlanen 37164328
126Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 37099433
127Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 368716472
128Horst, Jørn LierOperasjon Radius 366113322
129Mugford, SimonØdegaard ruler 36546445
130Oseman, AliceHjertestopper 363913552
131Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 362913442
132Aune, ThomasFotballrekorder 362210643
133Sandmæl, ChaKnust 362010743
134Mugford, SimonSalah ruler 36078814
135Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 35819813
136Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 356816882
137Nesbø, JoMinnesota : roman 356817412
138Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 35638854
139Sandmæl, ChaAngrepet 356210523
140Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 35627005
141Kinney, JeffSalig røre 35579763
142Läckberg, CamillaSørgekonen 35514378
143Fretheim, EvaKråketronen 35394997
144Horst, Jørn LierUtskudd 353411353
145Horst, Jørn LierOperasjon Plastpose 351815162
146Aune, ThomasFotballhelter 350511253
147Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 347711033
148Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 34747054
149Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 34679443
150Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 344912712
151Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 344114972
152Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 342119141
153Jæger, JørgenNarrespill 338711302
154Kinney, JeffBruk huet! 337010063
155Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 336743180
156Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 33676235
157Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 33569373
158Mæhle, LarsStormen 33546854
159Mugford, SimonBellingham ruler 33257374
160Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 332314602
161Kinney, JeffRodrick ruler 330018671
162Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 32848403
163Kinney, JeffGode, gamle dager 328115862
164Kinney, JeffSiste stikk 326216981
165GijéVelkommen til Pandoria 32429673
166Ohlsson, KristinaNattanker 32389123
167Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 323012632
168Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 322510523
169Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 32207814
170Mjønes, Johan B.Spuria : roman 321811862
171Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 321411002
172Brinck, CamillaJakten på gullosten 321010213
173Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 320440020
174Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 319737570
175Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 31878323
176Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 318214182
177Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 31749573
178Kinney, JeffNedsmelting 317313002
179Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316143910
180Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 31365735
181Kinney, JeffPå dypt vann 312712882
182Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31209293
183Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 31197434
184Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 309510952
185Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 30895995
186Mæhle, LarsBallongferden 30576364
187Dåsnes, NoraLa skogen leve! 304910113
188Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 30454986
189Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 30429513
190Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 304010152
191Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 30319583
192Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30258393
193McFadden, FreidaKjære Debbie 301410202
194Telgemeier, RainaEn genial idé 30118413
195Kinney, JeffFüllstappa bleie 299010592
196Mugford, SimonKane ruler 29837004
197Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 29698403
198Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 296712962
199Kinney, JeffDen brutale sannheten 296218831
200Mugford, SimonRashford ruler 29566894
201Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 29448263
202Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 294316201
203Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 293410502
204Kinney, JeffSamling i bånn 29339942
205Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 293015361
206Kinney, JeffHjem, kjære hjem 292212432
207McFadden, FreidaHushjelpen 29187084
208Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 291513352
209Mjelde, CharlotteFelix har følelser 29076844
210Petterson, PerDu er hjemme nå 29057993
211Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 28848263
212Nesbø, JoNådeskudd 288414791
213Mugford, SimonZlatan ruler 28806284
214Norman, Mona GriviDen hvite løven 287710452
215Galligan, GaleGuttegærne Stacey 28636584
216Våhlund, EliasSuperskurker 28514686
217Mugford, SimonDe Bruyne ruler 28476874
218Kinney, JeffFestbrems 28445655
219Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 28369962
220Mugford, SimonVan Dijk ruler 28366044
221Perrin, ValérieTata 28318843
222Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 282434060
223McEwan, IanHva vi kan vite 28138013
224Riley, LucindaKjærlighetssangen 27899193
225Strömberg, SaraSkred 27684596
226Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 276712542
227Mugford, SimonSaka ruler 27145884
228Mugford, SimonBarcelona ruler 27115075
229Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271035090
230Horst, Jørn LierSalamandergåten 270720711
231Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 27069972
232Kinney, JeffDobbel innsats 270411242
233Våhlund, EliasDen lengste natten 26826444
234Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 26824725
235Våhlund, EliasAlle lyver 26815155
236Vahr, EllenBorte fra verden : roman 26787903
237Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 26764416
238Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 26735315
239Mæhle, LarsEgget 26724935
240Fretheim, EvaPapirdukkene 26688483
241Mæhle, LarsReisen 26674485
242Mæhle, LarsBestevennen 26654535
243Kinney, JeffFerieparadiset 265717591
244Våhlund, EliasTilbake 26576634
245Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 26434485
246Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 26413976
247Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 26406154
248Mugford, SimonLiverpool ruler 26346064
249Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 26247683
250Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 25994775
251Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 25968583
252Valle, OdaTre er én for mye 25888133
253Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257630990
254Mugford, SimonVinícius jr. ruler 25704815
255Heger, AndersWanda : en familiehistorie 25696354
256Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 25675754
257Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 25664375
258Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 25657833
259Våhlund, EliasEn ny venn 25575644
260Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 25556663
261Brinck, CamillaI duejegernes grep 25518143
262Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 25518373
263Kinney, JeffBrakkesyke 254815171
264Mæhle, LarsSkattejakten 25444186
265Mæhle, LarsSjøuhyret 25364545
266Strout, ElizabethFortell meg alt 25357613
267Våhlund, EliasHåpløst 25217253
268Mæhle, LarsVulkanen 25173746
269McFadden, FreidaKollisjonen 24919882
270Telgemeier, RainaDen første krangelen 24846933
271West, TraceyJorddragen våkner 24825514
272Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 24816134
273Strömberg, SaraSkinn 24674555
274Mugford, SimonYamal ruler 24674545
275Kinney, JeffHundedager 246112771
276Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 24575304
277Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 24446034
278Mæhle, LarsHalloween-festen 24394265
279Telgemeier, RainaStoresøstre 24226583
280Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 24125774
281Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24044675
282Mugford, SimonLewandowski ruler 24015194
283Fretheim, EvaDronningland : krim 23968762
284Galligan, GaleEn helt umulig jobb 23916013
285Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 23887273
286Brinck, CamillaUniversets fire elementer 23764385
287Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 23689972
288Dahl, RoaldMatilda 235815401
289Heivoll, GauteHimmelens krystall 23526013
290Callin, PetterErgo : fysikk 1 234430800
291Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 23424944
292Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 23365634
293Mæhle, LarsHemmeligheten 23333935
294Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 232710192
295De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23174505
296Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 231511032
297Kinney, JeffTøffe tider 231213611
298Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 23118812
299Theorin, JohanNattgjestene 23024315
300Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 22936373
301Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 22924005
302Galligan, GaleDen store festen 22895254
303Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 22794505
304Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 227628360
305Horst, Jørn LierDekkoperasjon 22559252
306Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 22416103
307Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 22315603
308Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22304944
309Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 222310532
310Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 22236183
311Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 22209642
312Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 22194674
313Brinck, CamillaDen siste kampen 22197313
314Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 22163516
315Epstein, GabrielaDen nye jenta 22083606
316Kinney, JeffFemte hjul på vogna 220613411
317Brinck, CamillaEn uventet vending 22056403
318Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 220027860
319Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 21908532
320De la Motte, AndersNattjegeren 21812658
321Backman, FredrikMine venner 21807282
322Norman, Mona GriviPanda på rømmen 21767262
323Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21708452
324McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 21704724
325Våhlund, EliasUlvene kommer 21655953
326McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21594834
327Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 21575114
328Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21463506
329Mugford, SimonGrealish ruler 21204824
330Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 21114294
331Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21063506
332Renberg, ToreEt livsforsøk 210410382
333Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 20997502
334Sten, VivecaBenåderen 20972578
335Græsli, HansKompass : geografi vgs 209724810
336Brinck, CamillaDen låste portalen 20955293
337Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 20925483
338Sandmæl, ChaFanget 20895383
339Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 20884694
340Kjetun, MariVerdens kjemper 20826223
341Tolo, MichellePoltergeist 20746853
342Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 20737532
343Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20713605
344Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 20665074
345Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 20647332
346Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20637672
347Halsnes, LineTøffe kjøretøy 20595603
348Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 20588662
349Våhlund, EliasForsvunnet 20486183
350Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203724270
351Fosse, JonVaim : roman 20346253
352Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20333006
353Horst, Jørn LierTørt land 202611341
354Stranger, SimonStranger : roman 20175363
355Enger, ThomasSår 20142857
356Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 20119272
357Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 200010741
358Walden, AndrevJævla menn 19998402
359GijéKyprians hemmelighet 19956702
360Engman, PascalIngen 19943206
361Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 19926633
362Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 19886603
363Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 19827562
364Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 19785403
365Holsve, Mari MoenI pappas hode 19736513
366Toriyama, AkiraDragon ball 19737792
367Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 19738512
368Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 197210421
369Moyes, JojoDa jeg møtte deg 19708112
370Blomqvist, FredrikNordlyset 19694784
371Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 19693365
372Halsnes, LineTøffe dinosaurer 19616013
373Mugford, SimonMané ruler 19604814
374Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 19594664
375Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 19566253
376Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 195425860
377Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19539382
378Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 19464754
379Mæhle, LarsAprilspøken 19392707
380Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 19398672
381Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 19356203
382Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 19253775
383Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19235663
384Våhlund, EliasAlene 19175043
385Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 19157182
386Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191329240
387Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19105013
388Sandmæl, CharlotteForrådt 19095033
389Engman, PascalAlbinoen 19012607
390West, TraceyMysteriet med soldragen 18923914
391Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 189010111
392Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 18888052
393Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 18864484
394Totland, AndersMamma på dass 18819541
395Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 18814823
396Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 18686832
397Emanuelsen, BirgerOdysseen 18674943
398Røed, HenningHai! 18624404
399Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 18614973
400Carr, GarrettGutten fra havet 18497352
401Mæhle, LarsRasmus rydder 18473115
402Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 18475003
403Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 18419192
404Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 18324993
405Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 18323994
406West, TraceyJordskjelv-dragens øye 18282696
407Moyes, JojoVi bor alle her 182110031
408Moore, LizGuden over skogene 18155593
409Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18124424
410Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18113704
411Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18056162
412Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18022676
413Jacobsen, Jenny J.Rare valper 17983974
414Mugford, SimonPogba ruler 17974114
415West, TraceyVanndragens hemmelighet 17923724
416Sandmæl, ChaForrådt 17904344
417Pilkey, DavBedre sammen 17883265
418Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 17795053
419Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 17686182
420Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 17684743
421Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 17626972
422Sandmæl, ChaSåret 17624653
423Molaug, Marius HornVerdens verste venn 17588841
424Norman, Mona GriviLure lemurer 17526072
425Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17494773
426Nesbø, JoFlaggermusmannen 17416322
427Giske, RuneTreningsledelse 174122440
428Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 17282068
429Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 17265043
430Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 17242646
431Mathismoen, OleStore dyr 17185373
432Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 171510651
433Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 17137022
434Snashall, SarahHunder og valper 17116102
435Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 16976232
436Probert, TimKampen mot mørket 16964923
437Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 16956432
438Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 16946582
439Dahl, RoaldHeksene 169110141
440Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 16776502
441Sotberg, VictorBare Victor 167618070
442Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 16765153
443Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 16684243
444Mugford, SimonSon ruler 16593005
445Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 16545383
446Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 16533994
447Minier, BernardDe utslettede 16515063
448Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 164610121
449Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 16464613
450Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16422785
451Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 16414263
452Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 16412885
453Aune, ThomasFotballklubber 16405952
454Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 16403874
455Mjelde, CharlotteFelix krangler 16392925
456Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 16383714
457Witherspoon, ReeseUten et ord 16364103
458Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 163524860
459West, TraceyGulldragens skatt 16252765
460Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 16245772
461Norman, Mona GriviPumaproblemet 16186132
462Mugford, SimonVM-heltene ruler 16163354
463Fiske, AnnaHallo natta! 16114123
464Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16104883
465Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 16035382
466Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 16022985
467Lindahl, LenaAlle må bæsje 15924713
468Bjørk, SamuelBomberen 15916282
469Bjerkli, Myriam H.Evas skål 15905023
470Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 15905123
471Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 15863075
472Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 15858501
473De la Motte, AndersMysteriet på Capri 15842047
474Halsnes, LineTøffe maskiner 15835133
475Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 15823304
476Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 15764413
477Merz, AnaSkal bare 15664443
478Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156221990
479Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15608891
480Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 15582625
481Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 15573654
482Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 15525672
483Eggen, TorgrimBlodet 15525262
484Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 154914381
485Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 15482446
486Mugford, SimonPalmer ruler 15482805
487Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 15413634
488Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15365272
489Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 15283254
490Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15274323
491Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 15257372
492Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15232715
493Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 152319120
494Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 15224963
495Pilkey, DavHvordan vinne venner 15202645
496Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15124523
497Riordan, RickLyntyven 15106412
498Mæhle, LarsTrampolinetullball 15072376
499Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15064913
500Flatland, HelgaEt liv forbi 15056332
501Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15042595
502Norman, Mona GriviGepardgåten 15045632
503Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15014693
504Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 15004673
505Norman, Mona GriviTigertrøbbel 14987561
506Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 14975892
507Sager, RileyHun som ble igjen 14893004
508Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 14854263
509Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 14829551
510Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 14805452
511Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 14783753
512Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 14746132
513Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 14705652
514Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 14675162
515Hunter, ErinTilbake til villmarken 14646832
516Moyes, JojoI ly av regnet 14611897
517Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 14605042
518Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14572505
519Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 14552625
520Colgan, JennyHusrom og hjerterom 14532047
521Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 14533054
522Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14494932
523Tolo, MichelleDet første møtet 14454303
524Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14456172
525 Aktivitetslære 144124250
526Assarasakorn, MichelePotegjengen 14402645
527Krien, DanielaMitt tredje liv 14392286
528Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14387002
529Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 14374793
530Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 14366722
531Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 14342785
532Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14315892
533Phoenix, H.L.Hemmeligheten 14264493
534Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14223304
535Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 14217151
536Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 14165702
537Marienborg, IreneNatta! sier Nora 14153743
538Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14153244
539Våhlund, EliasHåndboka 14135012
540Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 14105372
541Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14043893
542Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14042645
543Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14023903
544Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 13992715
545Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag Psykologi 1 139825520
546Gumpaw, FelixFørste sak 13982884
547Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 139720760
548Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 13974553
549Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 13932495
550Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 138918840
551Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 138823610
552Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 13862196
553Arvola, IngeborgUlvespor 13803364
554Sveen, GardSkalpjegeren 13792685
555Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 13786662
556Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 13787221
557Jensen, Jens HenrikInterregnum 13771927
558Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 137611601
559Donaldson, JuliaGruffalo 13723563
560Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13712505
561Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 13703224
562Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13675172
563Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 13663983
564Kjetun, MariSøt og farlig 13652814
565Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13622335
566Akerlie, IbenLars er lol 136115500
567Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 136011751
568Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 13604513
569Engman, PascalBestselger 13592744
570Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 13583533
571Telgemeier, RainaDrama 13563164
572Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 13552036
573Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 13534493
574Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13536682
575Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13523004
576GijéJakten på opprinnelsen 13514253
577Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 13514263
578Pilkey, DavSuperpus store drømmer 13502734
579Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13463503
580Holowaty, LaurenPeppas brannbil 13462395
581Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13454672
582Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13453004
583Mæhle, LarsRasmus og fargene 13422335
584Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13402555
585Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13392645
586Michaelides, AlexDen tause pasienten 13374862
587Lemire, SabineMira 13353713
588Oseman, AliceHeartstopper 13348411
589Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13323314
590Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13324343
591Montefiore, SantaDen siste sangen 13311887
592Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13291966
593Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 13293873
594Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 13265102
595Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 13253343
596Riley, LucindaSkjult skjønnhet 132411301
597Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13224442
598Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13213443
599Røed, HenningMonstre i dypet 13194492
600Hoover, ColleenVerity 13179141
601Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13173993
602Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13163004
603Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 13164442
604Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13162555
605Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 13142395
606Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13138601
607Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13126272
608Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13097421
609Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13093333
610Lindmo, ArneVampyrer og demoner 13074642
611Guinness world records 2026Guinness world records 2026 13052964
612Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13044293
613Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13048001
614Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13023413
615Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13013234
616Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13001817
617Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 12993293
618Peers, BobbieLuridiumstyven 12938961
619Ravatn, AgnesGjestene : roman 12923094
620Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 12892305
621Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 12873253
622Østerbø, AnitaIngrids valg 12792295
623De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 12794003
624Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 12783373
625Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 12752295
626Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12752914
627Nesbø, JoBlodmåne 127413750
628Probert, TimSkyggen 12743054
629Telgemeier, RainaSmil 12722884
630Norman, Mona GriviHaien kommer! 12725052
631Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 12703104
632Smart, JamieApekatt mot harepus 12622704
633Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 12614173
634Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 12615672
635Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 12592215
636Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 12552455
637Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 12542934
638Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 12533253
639Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 12511816
640Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12474672
641Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12423084
642Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12344322
643West, TraceySølvdragens glans 12322175
644Egeland, TomSatans segl 12316991
645Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12303393
646Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12308281
647Bjerkeland, IngvildUdyr 12299421
648Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12281956
649Ahnhem, StefanGenerasjon null 12185212
650Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12182045
651Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12184162
652Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12172026
653Burke, Caro ClaireYesteryear 12152774
654Tilrem, MartinEt jentebarn 12152454
655Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12135742
656Halsnes, LineTøffe dyr 12123933
657West, TraceyGiftdragens sang 12072415
658Loe, ErlendKukene = : Kukane 12062454
659Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12059041
660Bergstrøm, HasseRettslære 1 120519080
661Willems, MoJeg brakk snabelen! 12042684
662Fjell, Jan-ErikTvilen 11971926
663Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 11962774
664Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 11952085
665Walliams, DavidGangster-bestemor 11949761
666Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 11944182
667Murakami, HarukiKafka på stranden 11942874
668Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 11872954
669Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 11872045
670Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 11842125
671Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 11772245
672Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 11741985
673Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 11732265
674Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 11722564
675Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 11703143
676Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 11695672
677Våhlund, EliasRøde maske 11663942
678Norman, Mona GriviDinosauregget 11654212
679Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 11644712
680Rees, TracyDen gylne fjær 11593513
681Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 11584162
682Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11572205
683Sharif, GulraizHør her'a! 115217810
684Engman, PascalNomaden 11521856
685Higgins, CamGøy på landet 11522913
686Linde, HeidiAnnenhver uke 11475871
687Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 11452474
688Samdal, PederMer enn en spiller 11444732
689Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 11422923
690Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 11412285
691Rosenfeldt, HansHøstebarn 114111210
692Willems, MoVi er i en bok! 11412524
693Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11403333
694Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 11404642
695Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 11395122
696Lane, SorayaDen argentinske datteren 11361577
697Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11361965
698Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11331806
699Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11334912
700McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11321517
701Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 113118090
702Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11307791
703Dragland, LiseHvem i jungelen? 11302274
704Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11291806
705Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
706West, TraceyIlddragens kraft 11282364
707Fossum, KarinKom hjem, Amadou 11266991
708Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 112615440
709Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11252943
710Stene, Gert-OlavForbannelsen 11243812
711Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11221856
712West, TraceyIsdragens frost 11212384
713Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112114030
714Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11191696
715Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11192833
716Hoover, ColleenSkadeskutt 11183263
717Jamtli, John S.Grenselos 11185282
718Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11144822
719Biedermann, NelioLázár 11122145
720Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11081467
721Raja, Abid Q.Kismat 11072404
722Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11072055
723Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11051995
724Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11043223
725Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11004722
726Teige, TrudeÉn for alle 10998141
727Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 10983463
728Smart, JamieMenneskene kommer! 10972185
729Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 10974002
730Homme, Annika Linn VerdalLava 10914252
731Horst, Jørn LierOffer 10889971
732Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 108818780
733Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 10862294
734Lindahl, LenaAlle må sove 10843263
735Snashall, SarahKatter og kattunger 10833573
736Dragland, LiseHvem i havet? 10812244
737Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 10792983
738Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 10783962
739Renberg, ToreDu er så lys : roman 10758651
740Dragland, LiseHvem i skogen? 10732414
741De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 10731556
742Kuhn, CamillaLøs tann 10712314
743Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 10682544
744Keegan, ClaireOver blå enger 10664152
745Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 10662743
746Hjorth, MichaelVoldens øy 10651268
747Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106232490
748Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 106218320
749Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 105815790
750Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 10581905
751Horst, Jørn LierArr 10588271
752Ewo, JonMonster! 10553053
753Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 10549031
754Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 105414350
755Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 10545212
756Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 10523203
757Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10522015
758Perrin, ValérieDe tre 10522933
759Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10511576
760Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 10493073
761Schulman, NinniNetter uten daggry 10451228
762West, TraceyJakten på lyndragen 10442104
763Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10393982
764Jacobsen, Jenny J.Små poter 10362114
765Willems, MoSe hva jeg kan! 10351975
766Phoenix, H.L.Håpet 10352733
767CampingCamping 10351377
768Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10354632
769Hamsun, KnutMarkens grøde 10326941
770Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10311795
771Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10301995
772Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10294142
773Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10272733
774Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10271516
775Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 102414740
776Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10232134
777Walliams, DavidVerdens verste barn 10238121
778Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 102212450
779West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10201885
780Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10165052
781Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 10142144
782Peers, BobbieNudelpuddelen 10142853
783Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10123862
784Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10091975
785Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10083512
786Handford, MartinDen fantastiske reisen 10082204
787Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10072005
788Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 100714720
789Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10051636
790Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 10043742
791Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10032064
792James, EricaVeien hjem 10031337
793CopycatHermegås 10021337
794Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 99817030
795Mæhle, LarsPiratproblemer 9961626
796Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 9961765
797Hoover, ColleenDet ender med oss 99610280
798Jacobsen, RoyDe usynlige 9955751
799Child, LeeFluktplanen 9948471
800Willander Lambrell, JohnDen som vet 9942573
801Lindman, MerviMinsten har en potte 9931795
802Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 9912194
803Wisting, AlexanderArven 9901905
804Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 9903362
805Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 9901556
806Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 9893682
807Ewo, JonBø! 9892084
808De la Motte, AndersRustskogen 9881665
809Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 9852643
810Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 98520110
811Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 9843322
812Strout, ElizabethOlive Kitteridge 9832394
813Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9824920
814Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 9803133
815Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 9805451
816Dahl, RoaldSVK 9794052
817Øverli, FrodeFrida i Aquador 9762993
818Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 9752104
819Mæhle, LarsTannfetøys 9741626
820Ohlsson, KristinaKristuskransen 9727781
821Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9726481
822Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9698001
823Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9682723
824West, TraceyTordendragens brøl 9671935
825Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9671635
826Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9661606
827Telgemeier, RainaSøstre 9651954
828Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9644881
829Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96312310
830Willems, MoVi drar på kjøretur! 9631994
831CharadesMimelek 9621416
832Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 9621984
833Jackson, IdaBrillebjørn er syk 9581795
834Geard, AmandaMåneporten 9573612
835Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 9562913
836Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9562214
837Horst, Jørn LierForræderen 95510310
838Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9532503
839Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9533212
840Skoland, AinaMarionetten 9521546
841Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9525331
842Horst, Jørn LierMaltesergåten 9505581
843Nore, AslakAlliansen : roman 9501655
844Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 9493992
845Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9478001
846Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9462813
847Lieske, DanielEn ny verden 9451835
848Spont, SiriMolly er min 9422294
849Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9421815
850Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 9423472
851Lindman, MerviMinsten baker 9411575
852Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9402653
853Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9372843
854Jæger, JørgenSkjebnedøgn 9378711
855Dahl, AlexEn perfekt mor 9365161
856Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9331346
857Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9331605
858Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9301556
859Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9281575
860Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 92613170
861Klepp, AnneliGutte-spetakkel 9253672
862Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9241327
863Brinck, CamillaNå er det leggetid 9231845
864Raknes, LinaÅse og Kjeks 9232753
865Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9233692
866Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9223702
867Donaldson, JuliaLille Gruffalo 9222443
868Härjegård, KarinSyersken og friheten 9221237
869Hafstad, StianMinnetyven 9214761
870West, TraceyMånedragens reise 9211974
871Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9208001
872Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9181874
873Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9181466
874Yoga ballYogaball 9161177
875Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9159001
876Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9142413
877Marienborg, IreneAu! sier Nora 9122463
878Lahlum, Hans OlavPakten 9113372
879Probert, TimMørketiden 9111954
880Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 91013160
881Hammer, ElisabethBeleiret 9101128
882Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9071565
883Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9063822
884Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9063412
885Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9062813
886Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9061735
887El Bakali, JavadEngstelig svarting 9053222
888Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90515250
889GijéDen mystiske forsvinningen 9032573
890Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 9021814
891Horst, Jørn LierNullpunkt 9012164
892Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 89910290
893Nygaard, Peder HornsethSupernova 8984012
894Nesbø, JoRødstrupe 8963502
895Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 8932623
896Nordahl, VictorReveflammene 8932443
897Daddy putdownNatta med Pappa 8901286
898Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 8902533
899Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8902573
900Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 8882463
901Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 8863362
902Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 8864711
903Bjøranger, TerjeTaperen 8864282
904Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 8825931
905Østby, AnneDuften av sjasmin 8821725
906Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 8811535
907Szalay, DavidKjøtt 8811346
908Grebe, CamillaJentene og mørket 8808970
909Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 8802164
910Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 8794042
911Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 8782064
912Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8781585
913Engman, PascalKrigen 8772543
914Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 8761844
915Callin, PetterErgo : fysikk 2 87512360
916Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 8753022
917Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8743072
918Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 8743312
919Mæhle, LarsHvor er myggen? 8721366
920Lyng, SandraHeia Corny 8701515
921Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8692203
922Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 8681844
923Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8673002
924Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 86712590
925Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8661705
926Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 86513350
927Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
928Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 8612154
929Brinck, CamillaKjærlighetens vind 8611824
930Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86112250
931Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8593792
932Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 8571625
933Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8568501
934Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 8533532
935Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8521665
936Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 8502653
937Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85012070
938Barky boatsBarkebåter 8501147
939Horst, Jørn LierSlagside 8496841
940Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 8494391
941Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8464611
942Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8461515
943Stokke, NilsI maurtua 8451445
944Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 8443322
945Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 8432183
946Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8422892
947Winick, JuddDet store buldrende braket 8412842
948Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8402753
949Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 84011820
950Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8391405
951Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 8371475
952Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8362962
953Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8341874
954Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8334501
955Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8331266
956Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8321236
957Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 8302343
958Deutsch, BarryDen tapte arving 8301455
959Castle, PaulKringle og Finn 8291954
960Johnsen, Janne AasebøBamsen 8282163
961Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8261964
962Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8252503
963Klepp, AnneliGullunge-tabber 8252992
964Dahl, RoaldDustene 8243662
965Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8241495
966Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8231236
967Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82211370
968Nesbø, JoKakerlakkene 8203362
969Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8192593
970Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8191266
971Marcus, HåkonVilldyr 8185011
972Borge, NinaJakob på vippepunktet 8176281
973Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8171724
974Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8161286
975Stai, KariFlaut 8151954
976BingoBingo 8141176
977Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8144891
978Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8122173
979Linde, HeidiKlasseboka 8113042
980 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 80912900
981Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8097001
982Horst, Jørn LierRøykteppe 8096071
983Kinsky, EstherRombo 8081485
984Jolley, DanKnust idyll 8082203
985Raknes, LinaÅse får besøk 8081644
986Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 80640980
987Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8041137
988Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 8034231
989Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 8024002
990Peers, BobbieSnøfreserduellen 8022153
991Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 7994671
992Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 7992473
993GijéMankefalkens fjær 7982283
994Moyes, JojoI dine sko 7986551
995Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 7988500
996Kjetun, MariSvaret er sjiraff 7971914
997Grande, MartineLilly sover borte 7952952
998Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 7933412
999Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 7931485
1000Ousland, BjørnPrompetroll 7931874

1155 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 171 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2446 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 11/10/2026 kl. 12:24:53


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As