1000 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 809831502
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 750111796
3Horst, Jørn LierTvilen 582312164
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 52657536
5Horst, Jørn LierDen siste saken 523415123
6Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 498362990
7Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 492757850
8Strout, ElizabethDet vi aldri sier 488315563
9Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 483057820
10Ravatn, AgnesDoggerland 476913193
11Strömberg, SaraSot 46857106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 454512943
13 Verkstedhåndboka 437475010
14Strömberg, SaraSkygger 43027795
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 412920901
16Horst, Jørn LierSkriket 398512683
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 39579834
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 394414522
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38657055
20Engman, PascalKlanen 37644328
21Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 36138864
22Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 36067015
23Fretheim, EvaKråketronen 35985017
24Läckberg, CamillaSørgekonen 35974388
25Nesbø, JoMinnesota : roman 359317362
26Horst, Jørn LierUtskudd 356811343
27Jæger, JørgenNarrespill 343411263
28Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 33906235
29Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 33789373
30Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 336110983
31Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33078403
32Ohlsson, KristinaNattanker 32769143
33Mjønes, Johan B.Spuria : roman 325011882
34Nesbø, JoNådeskudd 320315332
35Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31229243
36Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 310736600
37Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 309839190
38Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 30894986
39Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30818443
40Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 30769513
41Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 30759593
42McFadden, FreidaKjære Debbie 304110182
43Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 299412962
44McFadden, FreidaHushjelpen 29917104
45Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 298113392
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29307993
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29078203
48Perrin, ValérieTata 28528803
49McEwan, IanHva vi kan vite 28448013
50Riley, LucindaKjærlighetssangen 28179203
51Strömberg, SaraSkred 27864586
52Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 277310002
53Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271235090
54Vahr, EllenBorte fra verden : roman 27087893
55Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270533270
56Fretheim, EvaPapirdukkene 26848453
57Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 26477513
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 25926354
59Strout, ElizabethFortell meg alt 25807643
60Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257830990
61Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255430820
62McFadden, FreidaKollisjonen 25109842
63Strömberg, SaraSkinn 24904545
64Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 24269982
65Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24234675
66Fretheim, EvaDronningland : krim 24078752
67Heivoll, GauteHimmelens krystall 23836013
68Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 234410992
69Callin, PetterErgo : fysikk 1 232930590
70De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23274505
71Theorin, JohanNattgjestene 23174295
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23014505
73Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 227728360
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 22636083
75McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22564784
76Backman, FredrikMine venner 22217293
77Renberg, ToreEt livsforsøk 221210762
78De la Motte, AndersNattjegeren 22092648
79Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21778442
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21664794
81Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21593506
82Sten, VivecaBenåderen 21262578
83Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21127502
84Græsli, HansKompass : geografi vgs 209424760
85Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 20898662
86Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20737662
87Fosse, JonVaim : roman 20646253
88Horst, Jørn LierTørt land 204611341
89Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20432986
90Engman, PascalIngen 20363226
91Enger, ThomasSår 20272797
92Stranger, SimonStranger : roman 20245313
93Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20103385
94Walden, AndrevJævla menn 20108402
95Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20028522
96Moyes, JojoDa jeg møtte deg 19888102
97Engman, PascalAlbinoen 19322627
98Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19124993
99Emanuelsen, BirgerOdysseen 18904973
100Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 187825130
101Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 18604983
102Moyes, JojoVi bor alle her 184210011
103Moore, LizGuden over skogene 18305573
104Carr, GarrettGutten fra havet 18277312
105Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18163674
106Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 18014743
107Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 17532068
108Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17504743
109Giske, RuneTreningsledelse 174322440
110Nesbø, JoFlaggermusmannen 17396382
111Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 173710641
112Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 17086482
113Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 16816502
114Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 16663984
115Minier, BernardDe utslettede 16645053
116Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 16552915
117Witherspoon, ReeseUten et ord 16514104
118Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 163724810
119Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 163514511
120Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16324873
121Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 16292985
122Bjerkli, Myriam H.Evas skål 16235043
123De la Motte, AndersMysteriet på Capri 16112057
124Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 16063304
125Bjørk, SamuelBomberen 16066292
126Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 15998501
127Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 15894413
128Eggen, TorgrimBlodet 15575242
129Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 15507372
130Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 15494973
131Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 152919120
132Flatland, HelgaEt liv forbi 15036282
133Sager, RileyHun som ble igjen 14983004
134Moyes, JojoI ly av regnet 14881897
135Krien, DanielaMitt tredje liv 14692326
136Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14652505
137Colgan, JennyHusrom og hjerterom 14602037
138Hoover, ColleenVerity 14539281
139Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14483953
140 Aktivitetslære 144424250
141Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 14347122
142Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14333284
143Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 14044353
144Jensen, Jens HenrikInterregnum 14001947
145Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 139620620
146Sveen, GardSkalpjegeren 13942685
147Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 139111591
148Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13802505
149Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 137311731
150Engman, PascalBestselger 13722745
151Riley, LucindaSkjult skjønnhet 137211411
152Michaelides, AlexDen tause pasienten 13684892
153Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13603004
154Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13553004
155Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13533503
156Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13504662
157Montefiore, SantaDen siste sangen 13501897
158Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 13424453
159Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13413314
160Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13378621
161Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 133618030
162Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13352535
163Arvola, IngeborgUlvespor 13323214
164Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13307421
165Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13301946
166Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13223004
167Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 131622870
168Ravatn, AgnesGjestene : roman 13153094
169Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13128001
170Nesbø, JoBlodmåne 130413800
171Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 12952465
172Egeland, TomSatans segl 12957081
173Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 12925712
174Østerbø, AnitaIngrids valg 12892275
175De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 12894003
176Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12588361
177Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12414322
178Loe, ErlendKukene = : Kukane 12382534
179Burke, Caro ClaireYesteryear 12362774
180Ahnhem, StefanGenerasjon null 12315202
181Teige, TrudeÉn for alle 12278341
182Tilrem, MartinEt jentebarn 12252455
183Fjell, Jan-ErikTvilen 12231926
184Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12232016
185Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 12022055
186Murakami, HarukiKafka på stranden 11962864
187Diseth, ÅgePsykologi 1 : programfag psykologi 1 118014320
188Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 11764172
189Engman, PascalNomaden 11631856
190Rees, TracyDen gylne fjær 11613503
191Lane, SorayaDen argentinske datteren 11511567
192Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 11493053
193Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 114814630
194McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11481537
195Hoover, ColleenSkadeskutt 11393263
196Rosenfeldt, HansHøstebarn 113611010
197Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 113518090
198Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 113215420
199Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 11244062
200Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11244812
201Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112214030
202Biedermann, NelioLázár 11212135
203Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11202823
204Renberg, ToreDu er så lys : roman 11138971
205Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11044692
206Horst, Jørn LierOffer 11019971
207Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 10941427
208Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 10932793
209De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 10851537
210Hjorth, MichaelVoldens øy 10781268
211Keegan, ClaireOver blå enger 10744152
212Jacobsen, RoyDe usynlige 10675941
213Perrin, ValérieDe tre 10632923
214Raja, Abid Q.Kismat 10622334
215Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106232490
216Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 106015790
217Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 10588991
218Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 105714350
219Schulman, NinniNetter uten daggry 10551228
220Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 105318180
221Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10434632
222Hamsun, KnutMarkens grøde 10434852
223Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10422134
224Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 103714770
225Horst, Jørn LierArr 10368161
226Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 103612640
227Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10353872
228Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 10343792
229Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10321496
230Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10254072
231Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10253502
232Wisting, AlexanderArven 10231935
233Child, LeeFluktplanen 10208501
234Hoover, ColleenDet ender med oss 101610430
235Willander Lambrell, JohnDen som vet 10152583
236James, EricaVeien hjem 10141337
237Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10121985
238Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 100914720
239Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 9991915
240Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 9985461
241De la Motte, AndersRustskogen 9951656
242Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 9923303
243Ohlsson, KristinaKristuskransen 9927781
244Strout, ElizabethOlive Kitteridge 9892374
245Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 9862104
246Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9831865
247Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9786461
248Fossum, KarinKom hjem, Amadou 9732014
249Horst, Jørn LierForræderen 97210310
250Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9728001
251Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 9723492
252Skoland, AinaMarionetten 9691576
253Geard, AmandaMåneporten 9653612
254Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96312340
255Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9625331
256Nore, AslakAlliansen : roman 9591665
257Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9562503
258Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 9563992
259Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9538001
260Härjegård, KarinSyersken og friheten 9451257
261Dahl, AlexEn perfekt mor 9425161
262Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9331307
263Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9333702
264Lahlum, Hans OlavPakten 9303382
265Engman, PascalKrigen 9302563
266Hammer, ElisabethBeleiret 9291148
267Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9278001
268Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 92713170
269Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9264082
270Jæger, JørgenSkjebnedøgn 9218621
271Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9199001
272Horst, Jørn LierNullpunkt 9142104
273Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9132813
274Nesbø, JoRødstrupe 9123532
275El Bakali, JavadEngstelig svarting 9123222
276Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9071545
277Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9001824
278Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8971605
279Bjøranger, TerjeTaperen 8964282
280Østby, AnneDuften av sjasmin 8921725
281Szalay, DavidKjøtt 8911346
282Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 8915941
283Horst, Jørn LierSlagside 8906891
284Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 8851844
285Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 8784661
286Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8752203
287Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8683792
288Kinsky, EstherRombo 8671565
289Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86212230
290Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 8612124
291Grebe, CamillaJentene og mørket 8608930
292Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 8598151
293Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8598501
294Callin, PetterErgo : fysikk 2 85812190
295Bergstrøm, HasseRettslære 1 85515240
296Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 85412300
297Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85312080
298Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8532982
299Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8404501
300Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8351236
301Nesbø, JoKakerlakkene 8343372
302Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 82618310
303Renberg, ToreTollak til Ingeborg : roman 8238560
304Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8221167
305Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 81812040
306Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8182163
307Horst, Jørn LierRøykteppe 8166061
308Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8147001
309Moyes, JojoI dine sko 8136581
310 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 80912900
311Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 8092513
312Nedrejord, KathrineSameproblemet : roman 8021585
313Strout, ElizabethLucy ved havet 8011316
314Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 8018500
315Westover, TaraNoe tapt og noe vunnet 7993172
316Buchanan, EleanorDe fire steinene 7971087
317Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 79312600
318Sveistrup, SørenTelle til en, telle til to 7801485
319Erikson, ThomasOmgitt av idioter : hvordan forstå dem det ikke går an å forstå 7782483
320James, PeterBilde av død 7773142
321Colgan, JennySoloppgang på strandpromenaden 776918
322Härjegård, KarinÅ isbade blant fjellene 7631216
323Lillebø, SandraVera : roman 7623162
324Mímir KristjánssonPabbi : en familiesaga om drukkenskap 7586941
325Follett, KenTidskretsen 7554391
326Dahl, ArneUnderverkene 754987
327Robbins, MelLet them-teorien : to ord som forandrer livet ditt, og som millioner av mennesker snakker om 7491355
328 Trening, helse, trivsel : kroppsøving for videregående skole 74913920
329Linde, HeidiFørstelinja : roman 7471804
330Nesbø, JoKongen av Os : roman 7452363
331Kepler, LarsSøvngjengeren 7438880
332Erichsen, DortheJordbærdager 7411634
333Sandemo, MargitIs og ild : [Sagaen om isfolket] 7388000
334Engman, PascalIldlandet 7351305
335Ekman, KerstinMin bokverden 7351136
336Schulman, Alex17. juni : roman 7335311
337Fexeus, HenrikDen siste brikken 732888
338Grinde, Bjørn HallvardMarkedsføring og innovasjon : vg1 salg, service og reiseliv 7319710
339Bjertnes, HegeScope 1 : programfaget engelsk 1 73010700
340Baldysz, MartinStille grender : krim 7251225
341Lillegraven, RuthMitt neste liv : psykologisk thriller 7211355
342Eger, Edith EvaValget du har 7191863
343Riley, LucindaDe syv søstre 7163462
344Flatland, HelgaEn moderne familie 7121793
345Horst, Jørn LierGrenseløs 7116651
346Matre, Agnes LoviseFritt vilt : kriminalroman 7105091
347Kalvik, IngvillKultur og samhandling : vg1 salg, service og reiseliv 7099910
348Bakkeid, Heine T.Nattseileren 7071375
349Montefiore, SantaEt hav av stjerner 7061255
350Krasznahorkai, LászlóDen ungarske nasjonens sikkerhet : på jakt etter dagsommerfugler 7011096
351Steen, RianaØkonomi 2 : næringslivsøkonomi, økonomi og ledelse 69811000
352Arvola, IngeborgVestersand 6922293
353Lindell, UnniRødt flagg : krimthriller 6905061
354Nesbø, JoSorgenfri 6882143
355Østerbø, AnitaFrihetens smerte 6881963
356Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 6886751
357Jackson, HollyIkke helt død ennå 6873671
358Baugstø, LineEvil grandma : roman 6861674
359Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 68413770
360Schulze, Anne-MarieWeiter geht's 6828670
361Sandemo, MargitLucifers kjærlighet : [Sagaen om isfolket] 6808000
362Bjånesøy, Kjartan BrüggerDen siste vakten : nær døden, og andre historier om livet 6801265
363Gustavsen, EllenTålegrensen : krim 6771364
364Hessen, Dag O.Fugleperspektivet : erobringen av naturen 6771285
365Næss, Sven PetterI dødsonen : kriminalroman 6754031
366Balle, SolvejOm utregning av romfang 6741305
367Engman, PascalX 6731315
368Weir, AndyProject Hail Mary : a novel 6711524
369Bergstrøm, HasseRettslære 2 67010050
370Teige, TrudeLøgnere : en Kajsa Coren-krim 6674161
371Engman, PascalTil minne om en morder 6641046
372Godfrey, JennieListe over mistenkelige ting 6623242
373Syvertsen, Marte RoaHjernen : en biografi : om hvordan livet setter seg i hodet – og alt du kan gjøre for å ta styringen 6543262
374Montefiore, SantaSkygger i måneskinn 6521334
375Grønlien, Heidi KristineBi 1 : biologi 1 6479420
376Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 6458960
377McFadden, FreidaDet øyet ser 643887
378Manson, MarkDen edle kunsten å gi faen : en uventet tilnærming til å leve et godt liv 6423611
379Elvedal, AnneDu kan kalle meg Jan 6411514
380Seierstad, ÅsneEn av oss : en fortelling om Norge 6386181
381Blomberg, Hilde CharlotteJeg lengter etter skipskatastrofer og plutselig død 6371075
382Jessen, IdaJeg vil! : en forfatters portrett av Sigrid Undset 6351006
383Ohlsson, KristinaStormvakt 6333501
384van der Kolk, Bessel A.Kroppen holder regnskap : hjerne, kropp og sinn i behandlingen av traumer 6321663
385Galbraith, RobertDen jagende graven 6303941
386Stubb, AlexanderEn ny verdensorden : maktens triangel 6283112
387Venås, HelgeElektroniske kretser og nettverk : vg1 elektro og datateknologi 6257790
388Andersen, Stian HjelvinEn lykkelig familie 6231683
389Mytting, LarsSøsterklokkene 6235761
390Colgan, JennySommer over skyene 6211215
391Iraki, RimaFlukten fra Palestina : min norsk-palestinske familiehistoire 6211314
392Colgan, JennyBryllup på øya 6203311
393McFadden, FreidaKvinnen i etasjen over 620877
394Engman, PascalSkammens vei 6191075
395July, MirandaPå alle fire 619778
396Leer, KristinADHD : 7 veier til ny forståelse 6173231
397 Religion og etikk : vg3 6178070
398Erdal, Silje FørlandFokus : sosiologi og sosialantropologi 61711070
399Da Costa, MélissaVeien tilbake 616857
400Lane, SorayaDen franske datteren 6131045
401Slaughter, KarinVi er alle skyldige her 611827
402Wessel-Aas, KatrineHuset i Wimbledon 6093651
403Ersland, Bjørn ArildFørste klasse : det året vi lærte bokstavene 6081125
404Bjørnstad, KetilGlemselen : roman 6071065
405Henry, VeronicaEn natt på et fransk slott 607767
406Duvå, Liv NimandNed fra himmelen 6052322
407Hoover, ColleenBekjennelser : roman 6042902
408Øen, Inger JohanneDet du eier evig : en politiroman 6031145
409Osman, RichardDen umulige formuen 601896
410Orwell, George1984 6005011
411Knutsen, HegeKjemien stemmer 2 : Studiebok 6008960
412Andreassen, MariTenk for en jubel 5991035
413Engman, PascalRottekongen 5981155
414Skybäck, FridaSvartfugl 598718
415Clear, JamesMikrovaner : en enkel måte å få gode vaner på og kvitte deg med dårlige : små forandringer, store resultater 5954241
416Strout, ElizabethÅh, William 5943051
417Khannoussi, Safae elOroppa 594886
418Palonen, Caroline KasparaJeg har det ikke i meg å bli klassekontakt 5933771
419Helle, HelleHey Hafni : roman 5931095
420Engman, PascalEnkene 5891005
421Schützer, KarolinaSnøfall over Paris : [Sophia i Paris] 5882502
422Schulman, NinniKjæreste Lena 586787
423Bækkevar, IngerMønster : teknikk og industriell produksjon 5857590
424Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 2 5839300
425O'Shea, DaisyDet irske barnet 582747
426Hoover, ColleenDet starter med oss 5815571
427Holmås, RagnhildHva er det du sier? : ordene du bruker, og det de faktisk betyr 5812542
428Loe, ErlendDoppler : roman 5787520
429 Produksjonsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 5779430
430McFadden, FreidaDen låste døren 576827
431Richman, AlysonEn savnet historie 575797
432Bakken, MariusLøping! : raskere og skadefri 573975
433Moum, TommyHistorie og filosofi 1 5728130
434Østby, AnneÅ danse i Lahore 5721184
435Hammer, ElisabethFristelse 569777
436Mytting, LarsSvøm med dem som drukner : roman 5691433
437Wisløff, UlrikMikrotrening : 7 uker som booster kondis og styrke 568876
438Da Costa, MélissaDagene som kommer 5661095
439Osmancausevic, AleElektronisk kommunikasjon : vg2 elenergi og ekom 5666700
440 Reparasjons- og vedlikeholdsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 56610310
441Bull-Hansen, Bjørn AndreasUnder danekongens flagg 5653201
442Hemming, AnetteMenneskedyret : krim 5641055
443Tokarczuk, OlgaEmpusion : en kurbadsgrøsser 5623201
444Smørholm, MargaretØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 5626740
445Mohn, MajaGrenser 5602502
446 Produksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 5587290
447Gjerset, AsbjørnGymnos : kroppsøving videregående skole 55710100
448Isaac, CatherineEn match for livet 556707
449Knutsen, HegeKjemien stemmer 1 : Studiebok 5557520
450Fexeus, HenrikDen siste brikken : [Mementoserien] 5552502
451Beevor, AntonyRasputin : og Romanov-familiens undergang 5532991
452Lane, SorayaAlpenes datter 551935
453Håkonsen, KåreOppstart : entreprenørskap og bedriftsutvikling 1 5508530
454Skybäck, FridaJernblomst 548688
455Berge, Anne LeneNye vegar til nynorsk 54810890
456Flood, HeleneTerapeuten 5456160
457Lane, SorayaDen kubanske datteren 545975
458Auður Ava ÓlafsdóttirDJ Bambi : roman 5441094
459Sverdrup-Thygeson, AnneEremittsommer 5441493
460Østerbø, AnitaTatt av sviket 5421304
461Hastrup, JuliePå villstrå 541678
462Stanghelle, HaraldKongen forteller 5396040
463Nesbø, JoTørst 5391533
464Flood, HeleneEnken 5375470
465Nesbø, JoKongeriket 5366640
466Johnsen, SveinElenergisystemer : vg2 elenergi og ekom 5366970
467Andersen, Stian HjelvinEt rikt menneske 533767
468Lykke, NinaVi er ikke her for å ha det morsomt 5321573
469Lykke, NinaFull spredning : en legeroman 5317060
470Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling : [Seksti kilo-saga] 5316000
471Martin, TinaVindguden 530677
472Tudor, C.J.En glipe av mørke 5292512
473Hammer, ElisabethAnstendighet 528757
474Karlsson, Ørjan N.Stille som snø : kriminalroman 5271214
475Nørgaard, Per E.Visjon 1 : Markedsføring og ledelse 1 5278350
476Renberg, ToreFarmor har kabel-TV 5263001
477Hastrup, JulieBlodspor 526579
478Lane, SorayaDen italienske datteren 524995
479Strümke, IngaMaskiner som tenker : algoritmenes hemmelighet og veien til kunstig intelligens 5231493
480 Bærbar elev PC52316180
481Flood, HeleneElskeren 5205560
482Leirvik, SteveAlle de russiske horene : roman 5201104
483Nesbø, JoPanserhjerte 5175210
484Tangen, NicolaiAlt jeg har lært om ledelse : av Askeladden, en pokerspiller og verdens beste sjefer 516875
485Stave, Svein ErikTerra nova : geografi for den videregående skolen 5167370
486Stedman, M.L.Et liv langt borte 5084361
487Nesbø, JoKniv 5081473
488Moyes, JojoOver ukjente hav 5081144
489Cook, LornaDen glemte datteren 506826
490Wessel-Aas, KatrineEn engelsk sommer 5053591
491Renberg, ToreLorden : roman 5041373
492Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten 502776
493Levi, AllenTheo : en roman 5012502
494Engman, PascalKokain 501925
495Fossum, KarinAller kjæreste : roman 5001772
496Corasanti, Michelle CohenMandeltreet 4983101
497Mytting, LarsHekneveven : roman 4981772
498Ravatn, AgnesFugletribunalet 4963071
499Hannah, KristinKvinnene 4952961
500Schreiner, PerDen svake viljen : en kjærlighetshistorie 495915
501Myskja, AudunMestringsmedisin : metodene som gir helse og livskvalitet 4943651
502Asser, Elisabeth AustadTeknologiens makt : hvordan kunstig intelligens forfører, frister og utøver makt - og hva vi kan gjøre med det 492816
503Cosby, S.A.Til aske skal du bli 4914121
504Horst, Jørn LierNøkkelvitnet 4901014
505Brønstad, AgnesHelse =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4876890
506Elida KaroOg forresten heter jeg Leah : roman 486885
507Harmel, KristinDet franske armbåndet 484875
508Jón Kalman StefánssonHimmelsk måne over verdens ytterste rand 484746
509Schulman, AlexGlem meg 4841214
510Adichie, Chimamanda NgoziDrømmeregnskap 4831842
511Cedervall, MarianneDet forlatte huset 483568
512Skolem, MarenIngen har sett historien din 482806
513Kårjord, Maria LienNaturbasert næringsaktivitet : vg1 naturbruk 4816610
514Lane, SorayaDen greske datteren 481825
515Higashino, KeigoDrepende sensommerdager 481796
516Ashcroft, JennyØya i øst 4813341
517McFadden, FreidaHushjelpen gifter seg : en novelle 479825
518Fuglehaug, RandiPent porselen : roman 479885
519Gullestad, Siri ErikaVanlig ulykkelig : psykoanalysen om et friere liv 4761144
520Jewell, LisaIkke slipp ham inn 475696
521Engberg, KatrineDet brennende bladet 475925
522Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF 4735500
523Enger, ThomasSkinndød : kriminalroman 472756
524Nøland, Jonas KristiansenEnergikrisen : og løsningen på den 472865
525De Céspedes, AlbaHennes side av historien 4712681
526Sarenbrant, SofieLangfredagen 4714510
527Brønstad, AgnesYrkesliv =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4706870
528Engman, PascalPatriotene 4702222
529Wiegaard, Alf MarcusJuss og samfunn : rettslære 1 4706860
530Nesbø, JoNatthuset 4695630
531Mytting, IvarFriluftsliv 46710310
532Guldal, LivHåndbok for helsefagarbeidere : i praksis 46710000
533 Strøm til bærbar elev pc4669230
534Knapp, FlorenceNavnene 466578
535Gran-Jansen, IdaLur familiemat : helt enkelt : hverdagsfavoritter med mer næring! 464756
536Reichelt, Jon G.Tålekraft : styrk din mentale beredskap 462696
537Nesbø, JoPoliti 4591303
538DubuSolo leveling 4581223
539Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring, 3. utgåve : vg1 teknologi- og industrifag 4586330
540Da Empoli, GiulianoRovdyrenes tid 457716
541Jackson, ShirleyVi har alltid budd på slottet : roman 4553311
542McFadden, FreidaLeieboeren 455815
543Riley, LucindaStormens søster 4542501
544Grund, MariaNattflygeren 452489
545Boberg, ThomasInsula 4512192
546Sandemo, MargitHeksejakten : [Sagaen om isfolket] 4494001
547Riley, LucindaAtlas : historien om Pa Salt 44716920
548Karlson, RuneUtmattelse : hva det er, hvordan samfunnet legger til rette for det, og hvordan du kommer deg ut av det 447706
549Lanesskog, RavnWilhelmsens metode 4463501
550Fexeus, HenrikOfferdyret 445558
551Håkonsen, KåreVekst : entreprenørskap og bedriftsutvikling 2 4448090
552 Breddeidrett 44214590
553Skjervø, Gaute BørstadIngenting blir som før : en generasjonsfortelling 4413381
554Strout, ElizabethOlive, igjen 4401004
555De Lange, Ann-MarieKvinnehjernen : en hjerneforskers blikk på kvinners livsfaser 4393481
556Carlsson, ChristofferEn liten dråpe blod 437479
557De la Motte, AndersDe bergtatte 435944
558 Lader til Chromebook 43420770
559Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1 og fysikk 2 43413150
560Nørgaard, PerVisjon 1 4346110
561Høyer, Ida HegaziDet nye hjertet 4321822
562Steen, Bjørn-GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : kjemi 1 og kjemi 2 4329150
563Lindseth, IngeAldringsbrems : yngre lenger med periodisk livsstil 432617
564Ottesen, GunnarBransjelære : vg2 transport og logistikk 4315830
565Johansson, Jens M.Bare la dem komme : roman 4294480
566Jæger, JørgenDommen 4294061
567Jio, SarahAlle mine menn 428904
568Aubert, Alette SophieBiohacking 427617
569Osman, RichardTorsdagsmordklubben 4272811
570Atwood, MargaretTjenerinnens beretning 4273081
571Frennstedt, TinaDødens dans 424488
572Elizabeth Diskin Kirsti Grana Winsvold Knut KasboEnter Basic skills 8-10 4237030
573Benzine, RachidBiblioteket i Gaza 4231612
574O'Shea, DaisyDen irske nøkkelen 423686
575Hammer, ElisabethVindkast 422626
576Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den vidaregåande skolen 4215520
577Sullivan, TimTannlegen 420449
578Säfstrand, CarolineMitt løfte til deg 420537
579Olin, MargrethSong til mor : roman 420994
580Haig, MattMidnattstoget 4193301
581Endō, TatsuyaSpy x family 4191442
582Riley, LucindaSkyggesøsteren 4173361
583Bækkevar, IngerMønster : helse- og oppvekstfag 4165880
584Jeffs, RogerSamstemt : harmonilære, arrangering og komponering 4155600
585Karlsen, Ole G.Terra mater : geofag X, geofag 1 4157710
586Knausgård, Karl OveMorgenstjernen : roman 4141243
587Andersen, Jørn KennethProduksjon og tenester, 3. utgåva : vg1 teknikk- og industrifag 4135530
588Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : arbeidsbok A1/A2 : Voksenopplæringen 4132871
589Hoem, EdvardUng mann vil ut : roman 4121392
590Grønlien, Heidi KristineBi2 : biologi 2 4127230
591Carson, AnneRød selvbiografi : en versroman 41110020
592Dahlgren, Hanne-Lene2 om gangen-metoden 409577
593Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10 : nynorsk som sidemål 4086600
594Grebe, CamillaVelkommen til evigheten 4076350
595Lindell, UnniDukken i tauet : kriminalroman 4051243
596Hundevadt, KimPorcus 405449
597Posthuma, JenteDet jeg helst ikke vil tenke på : roman 4051792
598Enger, ThomasFantomsmerte : kriminalroman 402685
599 Treningslære : idrettsfag 4018350
600Stokstad, LinnBlodsukkermagi : sprudlende oppskrifter og enkle triks for stabilt humøt, mer overskudd og bedre helse - for hele familien 401557
601Arsky, Gunn HeleneMord i bokhandelen 4013761
602Rypdal, Karoline BjarnesdatterHjertefrisk : de 5 B-ene som truer hjertet - og hvordan du stopper dem 401814
603Grinde, Bjørn HallvardForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 4005000
604Sletbakk, MarianneBios 1 : biologi 1 3996100
605Hodne, ØrnulfMystiske steder i Norge 3991033
606Nesbø, JoGjenferd 3981402
607Bagger, ThomasKaoskoden 398586
608Sullivan, TimSyklisten 3973411
609Dehli, LarsStopp tankekjøret : kraftfulle teknikker for å få mer ut av livet 397537
610Moyes, JojoToner i natten 3951053
611Stuart, AnnaJordmoren i Auschwitz 3944000
612Spjeldnæs, Kari J.Lesekrise : om lesing og konsentrasjon i en digital verden 3931123
613Furevikstrand, Tor EgilNorsk for påbygging 3926220
614Sandemo, MargitAvgrunnen : [Sagaen om isfolket] 3925000
615Horst, Jørn LierSak 1569 3905570
616Jæger, JørgenHjerteløs 3903671
617De la Motte, AndersGlassmannen 389814
618Duckert, HegeKatti Anker Møller : å bestemme over livet 388765
619Wiegaard, Alf MarcusJuss og §amfunn : rettslære 2 3865690
620Rishøi, Ingvild H.Stargate : en julefortelling 38511310
621TegnehanneDet går bra 385755
622James, EricaHuset i Maple Drive 382606
623Schulman, AlexMalma stasjon : roman 382794
624Haratischwili, NinoDet åttende livet (til Brilka) 382645
625Mímir KristjánssonMamma er trygda 3813331
626Enoksen, EysteinBreddeidrett 3818080
627Nesbø, JoSønnen 381645
628Rostgaard, SimonTegningsforståelse og 3D-modellering : vg1 bygg- og anleggsteknikk 3806310
629Herø, EyolfDokumentasjon og kvalitet : vg2 produksjons- og industriteknikk 3799440
630Jæger, JørgenSkyggejakten 3781043
631 Bærbar PC til utlån378448
632Sandemo, MargitLengsel : [Sagaen om isfolket] 3775000
633Sandemo, MargitRavnens vinger : [Sagaen om isfolket] 3758000
634Grund, MariaBlekkspruten 3753710
635Steen, Bjørn GunnarAqua 2 : kjemi 2 : studiebok 3754880
636Loe, ErlendKukene/Kukane 3755020
637Colgan, JennyVelkommen til Floras kafé 3751302
638Riley, LucindaDen savnede søsteren 37313520
639Djønne, LeanderAlt et : roman 373725
640Kingsolver, BarbaraDemon Copperhead 371616
641Heivoll, GauteMin tid i disse skogene : roman 371824
642Bjertnes, HegeScope 2 : programfaget engelsk 2 3705860
643Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2026 3705730
644Drange, Eli-Marie¡Claro que sí! : spansk aktivitetsgrammatikk 3696940
645Sandemo, MargitDragens tenner : [Sagaen om isfolket] 3677000
646Dimby, NonoLandbruk : vg1 naturbruk 3675020
647Erdal, Silje FørlandFokus (BM) : sosiologi og sosialantropologi 3674230
648Martin, TinaBefrieren 367379
649Espach, AlisonBryllupsfolket 366438
650Geelmuyden, Niels ChristianSannheten på kroppen : alt du bør vite om kosmetikk 365675
651Cedervall, MarianneMord på øya 365477
652Levi, AllenTheo 365546
653Griffiths, EllyNattfalkene 362448
654Horst, Jørn LierIllvilje 3624130
655Sarenbrant, SofieBursdagen 362418
656Teige, TrudeNoen vet 361625
657Loe, ErlendHelvete 3612321
658Svendsen, Lars Fr.H.Trump og filosofene : hvordan et studium av historiens minst filosofiske mann kan lære deg forbløffende mye om filosofi 359903
659Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 3582151
660Hammer, ElisabethFortielse 358556
661Elling, LarsVed porten til stillhetens skog : en fortelling om vennskap, kunsten og den ulydige hjernen 358715
662Kepler, LarsHypnotisøren 3582001
663Bache-Wiig, AnnaTil våren : roman 3582631
664Yrsa SigurdardóttirVokt dine hender 358605
665Gottman, John MordechaiSnu deg til meg! : det du gjør i løpet av ett mikrosekund, avgjør hvor relasjonene dine ender opp 3572121
666Trampe, Synnøve VereideGutta : den nye likestillingskampen 357645
667Hammer, ElisabethAvsløringer 355645
668Engelien, OlaTett på : norsk YF 3554720
669Makkai, RebeccaVi var de håpefulle 355516
670Keegan, ClaireTre lys 355784
671Sandemo, MargitDødssynden : [Sagaen om isfolket] 3546000
672Arsky, Gunn HeleneMord på biblioteket 3533221
673Hexeberg, SofieNytt blikk på autoimmun sykdom 3532131
674Engberg, KatrineHvite netter 352625
675Teige, TrudeAldri tilgi 3522711
676Fagerlund, JennyEn hemmelighet for mye 352497
677Schulman, NinniSom vi lekte 352576
678Hall, Clare LeslieNår jorden brister 351685
679Kahneman, DanielTenke, fort og langsomt 3501212
680Tangen, GeirSnøengler : kriminalroman 350814
681Andersson-Ulseth, PeterStyresystemer : vg2 elenergi og ekom 3504920
682Kjellsdotter, NillaTil natten er forbi 3503210
683Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 : vg2/vg3 : psykologi for studiespesialiserende utdanningsprogram. 3504680
684Schepp, EmelieHundre dager i juli 349724
685Krien, DanielaKjærlighet i nødsfall 348566
686Sandemo, MargitSpøkelsesslottet : [Sagaen om isfolket] 3477000
687Heum, TrondAlle tiders historie : frå dei eldste tider til våre dagar 3474760
688Fexeus, HenrikOfferdyret : [Mementoserien] 3473001
689Ernst, Linea MajaKun til navlen : roman 347566
690Elstad, Anne KarinFolket på Innhaug : [bind 1] 346655
691 Strøm utlån til bærbar elev PC346834
692Teige, TrudeMormor danset i regnet 3463860
693Flatland, HelgaEtterklang : roman 3461123
694Masternes, Jon-AreDet som spiser meg 3451692
695Ley, RosannaDen italienske flammen 3453111
696Enders, GiuliaOrganisk 3442701
697Fatland, ErikaGrensen : en reise rundt Russland : gjennom Nord-Korea, Kina, Mongolia, Kasakhstan, Aserbajdsjan, Georgia, Ukraina, Hviterussland, Litauen, Polen, Latvia, Estland, Finland og Norge samt Nordøstpassasjen 344824
698Bjørk, SamuelHitra 344754
699Schützer, KarolinaUnder stjernene i Paris : [Sophia i Paris] 3442501
700Hjorth, VigdisGjentakelsen : roman 3431332
701Sten, VivecaVillederen 342993
702Hadley, TessaSøsken 341526
703Gjermundsen, Simen ØianFrifor ultraprosessert mat 341467
704De la Motte, AndersDøden går på visning 341595
705Teige, TrudeEn hjelpende hånd 340655
706Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar 3391701
707Tolkien, J.R.R.Ringenes herre : Ringens brorskap 3391063
708Strömberg, LouiseDer villblomstene vokser 339556
709Lovrenski, OliverDa vi var yngre : : roman 3381422
710Brundtland, Liv Kristin SteenI varetekt meg ta 338645
711Sandemo, MargitGalgeblomsten : [Sagaen om isfolket] 3387000
712Hammer, ElisabethVinterhjerter 337566
713Sandemo, MargitVinterstorm : [Sagaen om isfolket] 3366000
714Staalesen, Gunnar1899 : preludium 336615
715Hansen, Hans-Einar RustøyRåstoffer og produksjon : vg1 restaurant- og matfag 3367480
716Sandemo, MargitBak fasaden : [Sagaen om isfolket] 3358000
717Robbins, Mel5-sekundersregelen : den raskeste metoden for å endre livet ditt 3353210
718Bjerkli, Myriam H.Onkel Edward 335645
719King, StephenCarrie 3352051
720Blichfeldt, NorunnNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 3342961
721Harnesk, TinaSvik som går i arv : roman 334516
722Carrasco, PaulaDet går over : roman 3341662
723 Latterbomber : vitser for barn 3331662
724Holte, Martin BechAlternativt statsbudsjett : løsninger for landet som ble for rikt 333536
725Sandemo, MargitBlodhevn : [Sagaen om isfolket] 3335500
726Henry, VeronicaDen hemmelige stranden 332467
727Edvardsson, MattiasPostkortmorderen 332477
728Colgan, JennyDen lille bokhandelen på hjørnet 332635
729Läckberg, CamillaMentalisten 3324310
730Mytting, LarsSkråpånatta 33210260
731Hellberg, ÅsaDen femte dagen 331427
732Sandemo, MargitDødens hage : [Sagaen om isfolket] 3317500
733Mo, JohannaBrottsjøen 331526
734Higashida, NaokiHvorfor hopper jeg 3301761
735Dedekam, IvarIllustrert navigasjon 3284520
736Sandemo, MargitDen onde arven : [Sagaen om isfolket] 3286000
737Stein, JesperSolo : krim 328398
738Seierstad, ÅsneAfghanerne 327933
739Smith, Wilbur A.Stormflo (21) 3274000
740Sandemo, MargitSatans fotspor : [Sagaen om isfolket] 3277000
741Sandemo, MargitBøddelens datter : [Sagaen om isfolket] 3275000
742Ohlsson, KristinaSkoddehav 327814
743Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 3261891
744Renberg, ToreLungeflyteprøven : forsvar for en ung kvinne som var mistenkt for spedbarnsdrap : roman 3261122
745Sandemo, MargitDen ensomme : [Sagaen om isfolket] 3265000
746HomerosOdysseen 3252321
747Stuart, DouglasJohn sønn av John : roman 3243620
748Dahl, Ellen StøkkenDyrisk : noveller 324546
749Sandemo, MargitDen siste ridder : [Sagaen om isfolket] 3247500
750Fjell, Jan-ErikTysteren 3244530
751Myskja, AudunKunsten å finne ro 3233121
752Sandemo, MargitFeber i blodet : [Sagaen om isfolket] 3237000
753Ottesen, GunnarTransport, logistikk og løfteoperasjoner : vg2 transport og logistikk 3234640
754Matre, Agnes LoviseUvigslet jord : kriminalroman 323774
755O'Farrell, MaggieHamnet 322615
756Adler-Olsen, JussiNatriumklorid 321903
757Nesbø, JoMarekors 3201043
758Lerø Kongsnes, AsbjørnMatemagisk 8 3204230
759Chen, KarissaHjemlengsel 3191512
760Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei 3192021
761Alexander, RebeccaNye sjanser på øya 318437
762Sandemo, MargitVinden fra øst : [Sagaen om isfolket] 3178000
763Musso, GuillaumeGjenforeningen : roman 317349
764Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må (1) : roman 3161202
765Frøland, Anne-LiseTynne rivner av lys : roman 3151781
766Loe, ErlendDoppler 3151621
767Matre, Agnes LoviseIskald 3151292
768Jæger, JørgenDet sorte fåret 315933
769Backman, FredrikBjørnstad 3141292
770Hannisdal, Aili KristinaIkke bare en følelse : hvordan våge å lytte til følelsene du helst vil unngå, for å finne veien til lykke - og deg selv 3142721
771Strout, ElizabethÅh, William! 314654
772Eigeland, Lotte C.Nattflygerne 313793
773Raja, Abid Q.Min skyld : en historie om frigjøring 3135370
774Andersen, Stian HjelvinTakk, bare bra 312526
775AttråAttrå : erotiske fantasiar 3125190
776Ashcroft, JennyKjærlighetens ekko 312407
777Herngren, MoaSøskenfeiden 312535
778Ingstad, HelgePelsjegerliv blant Nord-Canadas indianere 3101881
779Øverland, AndreasJeg vet ikke, jeg var ikke der 3101522
780Myskja, AudunDe tibetanske ritene : 15 minutter som forandrer livet ditt 310437
781Storbakken, Ida Marie AamotVerdens beste supper 309378
782Hastrup, JulieFarlig fortid 309388
783Michallon, ClémenceSiste utvei 308388
784Aleksandersen, ÅgeLørdagsbarn : historien om sangene 3083910
785Riley, LucindaMordene på Fleat House 3089270
786Ekfeldt, PetraPuls helse : vg1 helse- og oppvekstfag 3084040
787Horst, Jørn LierDet innerste rommet 3081062
788Cedervall, MarianneMed døden til bords 306378
789Darian, CarolineJeg kaller deg ikke lenger pappa : familietraumet som rystet en hel verden 3062581
790Moyes, JojoEt helt halvt år 3023830
791Shelley, MaryFrankenstein 3011182
792Høst, JohanEn nasjon i sjakk : [Delta-serien] 3015000
793Axelsen, Sunniva LyeJohanne den vanvittige 300387
794Andersen, Ragnhild WiePuls yrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 2994220
795Nesbø, JoKongeriket : roman 2991202
796Burgess, RichardInteractions 2 : programfag engelsk 2 2994990
797Hansen, AndersADHD : uante krefter 2982541
798Nesbø, JoSnømannen 297833
799Johnsen, Ina-JanineSkikkelig gode salater 296446
800Berg, LenaGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 2961751
801Bjørnstad, Trond HåvardSkogbruk : vg1 naturbruk 2963890
802 Norske seksuelle fantasier : kvinner og menn forteller 295329
803Jæger, JørgenStemmen : kriminalroman 2952361
804Sarenbrant, SofieMytomanen 295486
805Golding, WilliamFluenes herre 2943080
806Ueland, Daniella RoxmanHusdyr : vg1 naturbruk 2944660
807Lunde, MajaBlå : roman 2945000
808Ypi, LeaFri : en oppvekst ved historiens ende 293634
809Alexander, RebeccaArven fra øya 292476
810Tolkien, J.R.R.Silmarillion 292982
811Bolstad, TerjeFiske og akvakultur : Vg1 fiske og akvakultur 2924520
812Elster, Clélia EtienneEnchanté 2 : fransk ll - vg 2 2924260
813 Alle tiders historie : nyere historie VG 3 2912980
814Enchi, FumikoSkyggekvinner 2902561
815Minier, BernardLucia 2904100
816Sundström, LenaJegeren 290348
817Christensen, Lars SaabyeByens spor : Ewald og Maj 2903250
818Nygårdshaug, GertSparknekt : krimroman 2887120
819Fjell, Jan-ErikNattravnen 287903
820Tolkien, J.R.R.Hobbiten, eller Fram og tilbake igjen 2871212
821Larmo, IdaRigel : urettens ekko 2873650
822Montgomery, HedvigBarneskoleårene : 6-13 år : syv enkle steg for å lykkes med oppdragelsen i læringens tid 287466
823Ahnhem, StefanOffer uten ansikt 2862711
824Furre, HeidiTechnotika 286495
825Blichfeldt, KathinkaNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 2854790
826Myklebust, Ingunn#Bystrikk helt basic 285319
827Gazan, Sissel-JoI en dråpe 2852610
828Riley, LucindaSolsøsteren 2847010
829Backman, FredrikFolk med angst 2841172
830Jensen, Jens HenrikFrende 282456
831Stokke, Silje SkaugHjertevarme foreldre 282525
832Lykke, NinaNei og atter nei 2822001
833Läckberg, CamillaGullburet : [Faye] 282309
834Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2813030
835Lykke, NinaNei og atter nei : roman 281723
836Bjørk, SamuelDet henger en engel alene i skogen 2802301
837Christensen, Lars SaabyePasninger : VM2026 2801501
838 Perspektiver : historie påbygging 2793590
839 Guinness world records 2781242
840Hastrup, JulieMirakelmannen 278299
841Nordstrand, BeritAutofagi 14 : styrk cellenes egen fornyelse med 14 dagers periodisk faste og anti-inflammatorisk mat 277436
842De la Motte, AndersVåroffer 2771811
843Dahlgren, HelenaDarling : roman 276357
844Gulbranssen, TrygveOg bakom synger skogene : [bind 1] 2761022
845Ashcroft, JennyFyrtårnets hemmeligheter 276515
846Michelet, JonEn sjøens helt : Skogsmatrosen 2763150
847Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar : kriminalroman 276694
848Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 2761511
849Erichsen, DortheMidtsommer 274594
850Mola, CarmenJenta uten navn 274299
851Cook, LornaDen glemte datteren : [Husets hemmeligheter] 2733000
852Bjertnæs, SverreMorsdager : essay 273416
853Widholm, KatarinaÅ telle hjerteslag 272505
854Diseth, ÅgePsykologi 2 : programfag psykologi 2 2724150
855Randau, TessaSkogen, benken og livets store spørsmål : møtet som endret alt 272387
856Yanagihara, HanyaEt lite liv 2722001
857Smith, Wilbur A.Titanenes krig (8) 2722501
858Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2018 2725520
859Seierstad, ÅsneBokhandleren i Kabul : et familiedrama 271713
860Dahlback, JorunnVg1 frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign 2703720
861Bagger, ThomasSort mirakel 270594
862Riley, LucindaMånesøsteren 2707000
863Ekeberg, Jan OveBarbarene fra nord 270564
864Herø, EyolfReparasjons- og vedlikeholdsteknikk 2694970
865Moyes, JojoJenta som ble igjen 2697160
866Austen, JaneStolthet og fordom 2681661
867Norman-Stormbringer, HegeBare for et år 268485
868Page, LizzieEt sted å høre til 268485
869Karlsson, Ørjan N.Kureren 268377
870Kjellsdotter, NillaJenta i stenparken 2671715
871Grinde, BjørnForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 2673640
872Page, LizzieBarnehjemmet 267485
873Nesbø, JoKongen av Os : [Kongeriket] 26611000
874Axelsson, IdaStille vrede 2662212
875Elling, LarsNei, dette husker vi 266644
876Brunes, Anders O.Aktivitetslære 2653650
877Mehlum, JanInn i mørket : kriminalroman 265475
878Grisham, JohnGuttene fra Biloxi 265406
879Helle, HelleHey Hafni 265328
880Helm, LivMed hjertet i hånden 2642501
881Säfstrand, CarolineLa meg fortelle alt 264416
882Jón Kalman StefánssonSommerlys, og så kommer natten 264654
883Faldbakken, MatiasVi er fem : roman 2643490
884Martin, TinaTordneren 264279
885 Tekniske tjenester : Konstruksjons- og styringsteknikk 2632910
886Nesbø, JoFrelseren 263773
887Christensen, Lars SaabyeHaren : og andre noveller 262594
888Sachar, LouisHoles 2622381
889Ege, Tove Karin MannesØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 2623920
890Ragde, Anne BirkefeldtHennes siste fantastiske dager 262783
891Horst, Jørn LierNøkkelvitnet : kriminalroman 261803
892Matthews, CaroleFra en dag til en annen 261308
893Wilhelmsen, IngvardSjef i eget liv : en bok om kognitiv terapi 261743
894Matre, Agnes LoviseUvigslet jord 2612041
895Paris, B.A.Bak lukkede dører 2612101
896Melsom, KajaDen fordømte skamløsheten : fra moralisme til narsissisme 2611002
897Widholm, KatarinaElskede Betty 261455
898Arvola, IngeborgKniven i ilden 2604130
899Stuart, AnnaJordmoren i Berlin 2603200
900Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag 2602820
901Niemi, MikaelStein i silke : roman 259683
902Nygaard, Kaja GjersemEn sterkere tro 259604
903Liabäck, ÅsaSom en vind gjennom kolonihagen : roman 258436
904Schjetlein, Anne-MarieDøden bryr seg ikke 258328
905Dahl, Niels FredrikFars rygg : : roman 258416
906Binz, AnnikenFinn din superkraft! : nøkkelen til varig motivasjon og livsglede 258289
907Backman, FredrikEn mann ved navn Ove 257624
908Morseth, Anne LouiseEn sjanse til 2575110
909Radnedge, KeirFIFA World Cup 2026 : offisiell guide 257604
910Klepp, AnneliGutte-spetakkel 2571212
911Alexander, RebeccaHjem til øya 256367
912Hamsun, KnutSult 2561781
913Tolkien, J.R.R.The lord of the rings : The fellowship of the ring 2561002
914Colgan, JennyEn evighet fra deg 255564
915Karlsson, Ørjan N.Natten reiser alene : kriminalroman 255713
916Kulbrandstad, Lars AndersSidemålsordlista 2542870
917Nore, AslakHavets kirkegård : roman 254514
918Haugland, MariaLev, spis, nyt : din guide til magiske hverdager, næringsrik mat og inspirerende organisering 254308
919Day, SylviaBare for deg : en Crossfire-roman 2541521
920Norlin, AnnikaTua 253475
921Matè, GaborNår kroppen sier NEI : Prisen vi betaler for skjult stress 2531002
922Ellingsen, ElisabethPå vei : Arbeidsbok 2534100
923Fretheim, EvaDronningland : : krim 253298
924Brenden, LailaToner fra en stille skog 2522241
925Stranger, SimonLeksikon om lys og mørke : roman 2511431
926Kvensler, UlfLa bølgene gjøre resten 2512310
927Andersen, JohanProduksjonsteknikk : VG2 Produksjons- og industriteknikk 2504520
928Kinney, JeffEn pingles dagbok, Rodrick ruler 2501531
929Matè, GaborMyten om det normale : Traumer, sykdom og heling i en giftig kultur 2502501
930Barr, ConnieKvinner som reiser alene : roman 250534
931Stuhaug, LindaKvardagsmiddagar : alt-i-eitt i gryte, form eller panne 249376
932Kvarnström-Jones, RuthVenninnene på Nordiska Kompaniet 248259
933Inchauspé, JessieGlukoserevolusjonen : gå ned i vekt, stopp søtsuget, få tilbake energien : ta kontroll over blodsukkeret 2471072
934Håvardsen, Tor-Håkon GabrielEn siste hilsen : om å jobbe med døden - og møte den hjemme 2462550
935Keegan, ClaireI seneste laget : historier om kvinner og menn 246475
936Horst, Jørn LierFelicia forsvant 246753
937Nylund, KajaUnder midnattssolen 246386
938Berg, LenaGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2467720
939Laestadius, Ann-HelénSkam 246693
940Huang, AnaTwisted love 245713
941Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : : roman 245288
942James, EricaHagene i Italia 2452121
943Davidsson, CamillaI skyggen av fikentreet 245298
944Läckberg, CamillaDrømmer av bronse 245693
945Reid, RachelGame changer : [Game changers] 2452500
946Horst, Jørn LierBlindgang 244356
947Mytting, LarsHekneveven 2437600
948Steinbeck, JohnØst for Eden 2432191
949Næsmo, Camilla BruuNorskboka essens : vg 2 yrkesfag 2423790
950Fiebig, JulikaMomente : tysk nivå 2 2424840
951Ingulstad, FridGullnålen : [Sønnavind] 2421022
952Warholm, Line MarieRobuste foreldre : hvordan tåle barnets følelser - og dine egne 2422590
953Loe, ErlendNaiv. Super 2425440
954Hamberg, EmmaJe m'appelle Agneta 241415
955Hofset, JanneckeGod i norsk 1 arb bok A1/A2 2414130
956Reid, RachelHeated rivalry : Game changers 2412500
957Gran, SisselDet er slutt : historier om løsrivelse 2411521
958Zevin, GabrielleI morgen, og i morgen, og i morgen 2412690
959Blake, MatthewSophie 241347
960Krefeld, Michael KatzPakten 240308
961Karlsson, Ørjan N.Det siste stykket hjem : kriminalroman 240554
962Tombre, TorbjørnMayday : praktisk bruk av VHF 2403770
963Moum, TommyHistorie og filosofi 2 2404550
964Stuart, AnnaSøstrene fra Warszawa 239425
965Tofteberg, Grete NormannMaximum 82394750
966Jæger, JørgenDødssymfoni 239673
967Horst, Jørn LierJakthundene 239475
968Thorsen, Liv EmmaI alle vinduer : potteplantenes kulturhistorie i Norge 238337
969Jæger, JørgenBlodskrift 237653
970Kvarnström-Jones, RuthDe fabelaktige kvinnene på Grand Hôtel 236288
971Khemiri, Jonas HassenSøstrene 236514
972Hverven, SigurdSå setter vi oss på huk : filosofi på høyde med barn 236386
973Howard, DylanJeffrey Epstein : døde menn snakker ikke 2361551
974Hestad, Maria BergMatauk med pallekarm 235366
975Gunnlaugs saga ormstunguSagaen om Gunnlaug Ormstunge 2354150
976Läckberg, CamillaGjøkungen : [Fjällbacka-serien] 2357000
977 Aktivitetslære : idrettsfag 2356330
978Frøstrup, AndersTømrerteori : konstruksjoner i tre 2345340
979Ohlsson, KristinaIsbryter 234633
980Alexander, RebeccaDrømmer fra øya 234405
981James, E.L.The missus 2342500
982Fielding, JoyJenny Cooper har en hemmelighet 234298
983 Kalkulator2335550
984Läckberg, CamillaGjøkungen 233713
985Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : min oppvekst med Norges farligste kvinne 233356
986Collins, TessaJenta med georginene 233445
987Kügelgen, Michaela vonSommer på Villa Hilda 233288
988Andersen, Lena BergGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 : Voksenopplæringen 2321271
989Kielland, Alexander L.Gift 2316010
990Giske, RuneTreningsleiing 2314110
991Vahr, EllenBakeriet i Brooklyn : roman 231763
992Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling 2311142
993Weber, KristineProteinrik hverdagsmat 230307
994Mohn, MajaFrigjort 2301002
995Isaac, CatherineBli med meg 230544
996Holden, SteinarPareto 2 : samfunnsøkonomi 2 programfag 2293010
997Page, LizzieBarnas sang 229445
998Tjønn, Brynjulf JungKvit, norsk mann : dikt 2298190
999Sacerdoti, DanielaLucrezias gave 229336
1000Binz, AnnikenSupervaner 228317

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 198 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2452 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 14/10/2026 kl. 14:32:08


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As