1000 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 830031512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 766911806
3Horst, Jørn LierTvilen 596212184
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 54357577
5Horst, Jørn LierDen siste saken 535115093
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 510615573
7Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 500463100
8Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 493657870
9Ravatn, AgnesDoggerland 490513193
10Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 483857870
11Strömberg, SaraSot 47767106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 468812933
13 Verkstedhåndboka 438774560
14Strömberg, SaraSkygger 43767825
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 422520892
16Horst, Jørn LierSkriket 406012703
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 40579884
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 399114512
19Nesbø, JoNådeskudd 394515612
20Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38897005
21Engman, PascalKlanen 38514288
22Fretheim, EvaKråketronen 36995007
23Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 36958894
24Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 36937025
25Nesbø, JoMinnesota : roman 367017452
26Läckberg, CamillaSørgekonen 36694388
27Horst, Jørn LierUtskudd 362911283
28Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 358010983
29Jæger, JørgenNarrespill 349411263
30Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 34399363
31Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34256225
32Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33748404
33Ohlsson, KristinaNattanker 33379143
34Mjønes, Johan B.Spuria : roman 333211842
35Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 323037620
36Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31889243
37Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 31844986
38Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 31419553
39Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31288443
40Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 31199503
41McFadden, FreidaKjære Debbie 311010133
42Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 310439200
43McFadden, FreidaHushjelpen 30727154
44Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 306712942
45Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 306613372
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29898003
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29758193
48Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 294610132
49Perrin, ValérieTata 29188773
50McEwan, IanHva vi kan vite 28677973
51Riley, LucindaKjærlighetssangen 28589163
52Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 27977663
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 27937893
54Strömberg, SaraSkred 27664486
55Fretheim, EvaPapirdukkene 27328443
56Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 271333270
57Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271235090
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26606404
59Strout, ElizabethFortell meg alt 26467643
60Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257930990
61Renberg, ToreEt livsforsøk 256011992
62Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255930820
63McFadden, FreidaKollisjonen 25599842
64Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 254810022
65Strömberg, SaraSkinn 25314565
66Fretheim, EvaDronningland : krim 24448752
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24394565
68Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 239610962
69Heivoll, GauteHimmelens krystall 23925924
70Callin, PetterErgo : fysikk 1 235630900
71Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23494505
72De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23434505
73Theorin, JohanNattgjestene 23374285
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23126083
75Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 228628370
76Backman, FredrikMine venner 22627263
77McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22544774
78De la Motte, AndersNattjegeren 22502648
79Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22048392
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21894794
81Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21783506
82Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 21718672
83Sten, VivecaBenåderen 21522558
84Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21297502
85Fosse, JonVaim : roman 21256253
86Burke, Caro ClaireYesteryear 212012821
87Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21017632
88Horst, Jørn LierTørt land 209811311
89Græsli, HansKompass : geografi vgs 209724550
90Engman, PascalIngen 20923236
91Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20882987
92Enger, ThomasSår 20722787
93Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20693386
94Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20608522
95Stranger, SimonStranger : roman 20565233
96Walden, AndrevJævla menn 20428322
97Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20248102
98Engman, PascalAlbinoen 19742637
99Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 196826060
100Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19555003
101Emanuelsen, BirgerOdysseen 19434983
102Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 19255023
103Carr, GarrettGutten fra havet 19067382
104Moyes, JojoVi bor alle her 187910011
105Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 18544743
106Moore, LizGuden over skogene 18365513
107Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18253595
108Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 17902058
109Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 178210641
110Nesbø, JoFlaggermusmannen 17746482
111Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17734733
112Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 17716532
113Giske, RuneTreningsledelse 174422450
114Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 174314621
115Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 17284004
116Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 17096492
117Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 16982985
118Minier, BernardDe utslettede 16975053
119Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 16952915
120Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 16663315
121Witherspoon, ReeseUten et ord 16634074
122Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16634913
123Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 164524810
124De la Motte, AndersMysteriet på Capri 16422048
125Hoover, ColleenVerity 16389541
126Bjørk, SamuelBomberen 16306252
127Bjerkli, Myriam H.Evas skål 16215013
128Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 16178501
129Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 16024383
130Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 15944983
131Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 15867352
132Eggen, TorgrimBlodet 15685223
133Flatland, HelgaEt liv forbi 15436262
134Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 153219120
135Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 15287192
136Moyes, JojoI ly av regnet 15151888
137Teige, TrudeÉn for alle 15138961
138Sager, RileyHun som ble igjen 15092985
139Krien, DanielaMitt tredje liv 15082306
140Colgan, JennyHusrom og hjerterom 14942037
141Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14903963
142Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14823344
143Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14812505
144Michaelides, AlexDen tause pasienten 14485042
145 Aktivitetslære 144724250
146Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 14354343
147Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 143111561
148Sveen, GardSkalpjegeren 14272685
149Engman, PascalBestselger 14172775
150Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 140420630
151Montefiore, SantaDen siste sangen 13951917
152Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13942505
153Egeland, TomSatans segl 13927141
154Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 139111731
155Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 138923590
156Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 13854463
157Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13833344
158Riley, LucindaSkjult skjønnhet 137711321
159Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13763004
160Ravatn, AgnesGjestene : roman 13763044
161Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13741957
162Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13727431
163Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13693004
164Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13683503
165Jensen, Jens HenrikInterregnum 13661877
166Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13648611
167Arvola, IngeborgUlvespor 13573184
168Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13492515
169Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13383004
170Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 133618030
171Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 13322405
172Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13318001
173Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13264532
174Østerbø, AnitaIngrids valg 13252295
175Nesbø, JoBlodmåne 131713570
176Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 13155692
177De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 13024003
178Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12682016
179Fjell, Jan-ErikTvilen 12651926
180Loe, ErlendKukene = : Kukane 12562515
181Tilrem, MartinEt jentebarn 12542445
182Ahnhem, StefanGenerasjon null 12425172
183Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12258141
184Murakami, HarukiKafka på stranden 12192874
185Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12134182
186Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 12092016
187Keegan, ClaireOver blå enger 12094382
188Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 11954122
189Diseth, ÅgePsykologi 1 : programfag psykologi 1 118614320
190Fossum, KarinKom hjem, Amadou 11816991
191Engman, PascalNomaden 11801836
192Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 11793023
193Rees, TracyDen gylne fjær 11793503
194Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11731477
195Renberg, ToreDu er så lys : roman 11689031
196Lane, SorayaDen argentinske datteren 11671547
197Hoover, ColleenSkadeskutt 11643253
198Rosenfeldt, HansHøstebarn 116111110
199McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11581467
200Hamsun, KnutMarkens grøde 11574962
201Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11544792
202Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 11529021
203Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11512844
204Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 115014630
205De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 11421577
206Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 113918090
207Horst, Jørn LierOffer 113810011
208Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 113515430
209Fossum, KarinAller kjæreste : roman 11298321
210Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112714000
211Biedermann, NelioLázár 11272105
212Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 11195621
213Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11174672
214Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 11163952
215Engman, PascalKrigen 10992873
216Hjorth, MichaelVoldens øy 10921258
217Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 109114800
218Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 10912714
219Schulman, NinniNetter uten daggry 10901228
220Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10812165
221Wisting, AlexanderArven 10751955
222Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 107512940
223Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10711507
224Raja, Abid Q.Kismat 10692304
225Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10684112
226Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 106815810
227Strout, ElizabethOlive Kitteridge 10652464
228Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106532490
229James, EricaVeien hjem 10631367
230Horst, Jørn LierArr 10628151
231Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10623852
232Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 106118250
233Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 105914350
234Hoover, ColleenDet ender med oss 105710531
235Perrin, ValérieDe tre 10522803
236Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10494592
237Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10371925
238Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 10368351
239Child, LeeFluktplanen 10338491
240Jacobsen, RoyDe usynlige 10325781
241Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10223422
242Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 102014750
243Willander Lambrell, JohnDen som vet 10202573
244Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10171915
245Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 10162114
246Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 10143203
247Ohlsson, KristinaKristuskransen 10147781
248Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 10123512
249Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 10113682
250De la Motte, AndersRustskogen 10081646
251Geard, AmandaMåneporten 9883632
252Härjegård, KarinSyersken og friheten 9841277
253Horst, Jørn LierForræderen 98310270
254El Bakali, JavadEngstelig svarting 9823332
255Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9818001
256Nore, AslakAlliansen : roman 9781645
257Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9765331
258Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 9724782
259Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9711835
260Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9668001
261Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 9653992
262Dahl, AlexEn perfekt mor 9635171
263Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96312340
264Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9622503
265Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9593692
266Hammer, ElisabethBeleiret 9531158
267Lahlum, Hans OlavPakten 9493392
268Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9491566
269Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 94718410
270Østby, AnneDuften av sjasmin 9441785
271Horst, Jørn LierNullpunkt 9422144
272Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9408001
273Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9371277
274Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9379001
275Nesbø, JoRødstrupe 9353542
276Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9351845
277Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9334042
278Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 93113170
279Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 9215951
280Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 9182194
281Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9112793
282Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 9071834
283Grebe, CamillaJentene og mørket 9048981
284Kinsky, EstherRombo 9011595
285Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 8976321
286Szalay, DavidKjøtt 8941306
287Bjøranger, TerjeTaperen 8864232
288Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8822154
289Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8801535
290Horst, Jørn LierSlagside 8746801
291Skoland, AinaMarionetten 8731396
292Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8728501
293Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 87012460
294Callin, PetterErgo : fysikk 2 86412190
295Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86412260
296Jæger, JørgenSkjebnedøgn 8648471
297Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8632982
298Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8634501
299Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8611256
300Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8592233
301Strout, ElizabethLucy ved havet 8581386
302Bergstrøm, HasseRettslære 1 85815240
303Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85512080
304Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 85512300
305Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 8462613
306Nesbø, JoKakerlakkene 8453392
307Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8373702
308Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8361147
309Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8307001
310Moyes, JojoI dine sko 8196531
311Linde, HeidiFørstelinja : roman 8181914
312Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 8178500
313 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 81012890
314Renberg, ToreTollak til Ingeborg : roman 8107521
315Westover, TaraNoe tapt og noe vunnet 8093152
316Horst, Jørn LierRøykteppe 8066001
317Nedrejord, KathrineSameproblemet : roman 8061525
318Erikson, ThomasOmgitt av idioter : hvordan forstå dem det ikke går an å forstå 8062523
319Lindell, UnniRødt flagg : krimthriller 8025071
320Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 7986941
321Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 79612600
322Colgan, JennySoloppgang på strandpromenaden 795918
323Buchanan, EleanorDe fire steinene 7941057
324Härjegård, KarinÅ isbade blant fjellene 7901216
325Kepler, LarsSøvngjengeren 7818990
326Robbins, MelLet them-teorien : to ord som forandrer livet ditt, og som millioner av mennesker snakker om 7751365
327James, PeterBilde av død 7723122
328Lillebø, SandraVera : roman 7713142
329Engman, PascalIldlandet 7631335
330Schulman, Alex17. juni : roman 7635351
331Sandemo, MargitIs og ild : [Sagaen om isfolket] 7568000
332Krasznahorkai, LászlóDen ungarske nasjonens sikkerhet : på jakt etter dagsommerfugler 7551146
333Nesbø, JoKongen av Os : roman 7552343
334 Trening, helse, trivsel : kroppsøving for videregående skole 75213920
335Dahl, ArneUnderverkene 751967
336Mímir KristjánssonPabbi : en familiesaga om drukkenskap 7476841
337Follett, KenTidskretsen 7474361
338Flatland, HelgaEn moderne familie 7421824
339Bjertnes, HegeScope 1 : programfaget engelsk 1 74210830
340Erichsen, DortheJordbærdager 7411574
341Jacobsen, RoyDelirium 7349260
342Sveistrup, SørenTelle til en, telle til to 7341385
343Bakkeid, Heine T.Nattseileren 7321395
344Baldysz, MartinStille grender : krim 7321216
345Grinde, Bjørn HallvardMarkedsføring og innovasjon : vg1 salg, service og reiseliv 7319710
346Gustavsen, EllenTålegrensen : krim 7261375
347Baugstø, LineEvil grandma : roman 7261744
348Riley, LucindaDe syv søstre 7243432
349Eger, Edith EvaValget du har 7211853
350Lillegraven, RuthMitt neste liv : psykologisk thriller 7191305
351Teige, TrudeLøgnere : en Kajsa Coren-krim 7184211
352Montefiore, SantaEt hav av stjerner 7171235
353Horst, Jørn LierGrenseløs 7146591
354Arvola, IngeborgVestersand 7132303
355Kalvik, IngvillKultur og samhandling : vg1 salg, service og reiseliv 7109910
356Hessen, Dag O.Fugleperspektivet : erobringen av naturen 7101285
357Fexeus, HenrikDen siste brikken 709848
358Ekman, KerstinMin bokverden 7061076
359Steen, RianaØkonomi 2 : næringslivsøkonomi, økonomi og ledelse 70111000
360Sandemo, MargitLucifers kjærlighet : [Sagaen om isfolket] 6988000
361Nesbø, JoSorgenfri 6962163
362Engman, PascalTil minne om en morder 6931096
363Matre, Agnes LoviseFritt vilt : kriminalroman 6925021
364Østerbø, AnitaFrihetens smerte 6911943
365Næss, Sven PetterI dødsonen : kriminalroman 6904051
366Jackson, HollyIkke helt død ennå 6883671
367Montefiore, SantaSkygger i måneskinn 6851384
368Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 68513770
369Engman, PascalX 6841295
370Bjånesøy, Kjartan BrüggerDen siste vakten : nær døden, og andre historier om livet 6831235
371Schulze, Anne-MarieWeiter geht's 6838670
372Leer, KristinADHD : 7 veier til ny forståelse 6813302
373Weir, AndyProject Hail Mary : a novel 6801524
374McFadden, FreidaDet øyet ser 679907
375Seierstad, ÅsneEn av oss : en fortelling om Norge 6796231
376Godfrey, JennieListe over mistenkelige ting 6743242
377Bergstrøm, HasseRettslære 2 67410050
378Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 6659210
379Manson, MarkDen edle kunsten å gi faen : en uventet tilnærming til å leve et godt liv 6643631
380Blomberg, Hilde CharlotteJeg lengter etter skipskatastrofer og plutselig død 6551096
381van der Kolk, Bessel A.Kroppen holder regnskap : hjerne, kropp og sinn i behandlingen av traumer 6531663
382Lane, SorayaDen franske datteren 6501095
383Grønlien, Heidi KristineBi 1 : biologi 1 6509420
384Andersen, Stian HjelvinEn lykkelig familie 6491673
385Syvertsen, Marte RoaHjernen : en biografi : om hvordan livet setter seg i hodet – og alt du kan gjøre for å ta styringen 6483232
386Elvedal, AnneDu kan kalle meg Jan 6431514
387Engman, PascalSkammens vei 6411115
388Ohlsson, KristinaStormvakt 6413461
389Sverdrup-Thygeson, AnneEremittsommer 6411673
390Jessen, IdaJeg vil! : en forfatters portrett av Sigrid Undset 640986
391Galbraith, RobertDen jagende graven 6393921
392Hoover, ColleenBekjennelser : roman 6382942
393Tokarczuk, OlgaEmpusion : en kurbadsgrøsser 6383331
394Mytting, LarsSøsterklokkene 6355761
395Stubb, AlexanderEn ny verdensorden : maktens triangel 6323092
396Knapp, FlorenceNavnene 6314041
397Balle, SolvejOm utregning av romfang 6311175
398Henry, VeronicaEn natt på et fransk slott 629788
399Iraki, RimaFlukten fra Palestina : min norsk-palestinske familiehistoire 6291324
400Wessel-Aas, KatrineHuset i Wimbledon 6263661
401Venås, HelgeElektroniske kretser og nettverk : vg1 elektro og datateknologi 6267790
402Da Costa, MélissaVeien tilbake 626857
403Bjørnstad, KetilGlemselen : roman 6251075
404Øen, Inger JohanneDet du eier evig : en politiroman 6251175
405Erdal, Silje FørlandFokus : sosiologi og sosialantropologi 62411270
406Knutsen, HegeKjemien stemmer 2 : Studiebok 6249190
407Slaughter, KarinVi er alle skyldige her 623837
408Colgan, JennyBryllup på øya 6223281
409Mytting, LarsSvøm med dem som drukner : roman 6211563
410July, MirandaPå alle fire 619748
411 Religion og etikk : vg3 6178070
412McFadden, FreidaDen låste døren 616857
413Orwell, George1984 6135021
414McFadden, FreidaKvinnen i etasjen over 612857
415Strout, ElizabethÅh, William 6103042
416Engman, PascalRottekongen 6091155
417Duvå, Liv NimandNed fra himmelen 6092292
418Khannoussi, Safae elOroppa 609886
419Beevor, AntonyRasputin : og Romanov-familiens undergang 6083071
420Andreassen, MariTenk for en jubel 6071045
421Clear, JamesMikrovaner : en enkel måte å få gode vaner på og kvitte deg med dårlige : små forandringer, store resultater 6064241
422Sandemo, MargitUtysket : [Sagaen om isfolket] 6048500
423Helle, HelleHey Hafni : roman 6031095
424Wisløff, UlrikMikrotrening : 7 uker som booster kondis og styrke 602906
425Osman, RichardDen umulige formuen 601857
426Flood, HeleneTerapeuten 6006280
427Loe, ErlendDoppler : roman 5947610
428Colgan, JennySommer over skyene 5931165
429Schulman, NinniKjæreste Lena 593797
430Auður Ava ÓlafsdóttirDJ Bambi : roman 5921145
431Smørholm, MargaretØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 5926740
432Engman, PascalEnkene 591966
433Håkonsen, KåreOppstart : entreprenørskap og bedriftsutvikling 1 5918840
434Schützer, KarolinaSnøfall over Paris : [Sophia i Paris] 5902502
435Holmås, RagnhildHva er det du sier? : ordene du bruker, og det de faktisk betyr 5892542
436Bækkevar, IngerMønster : teknikk og industriell produksjon 5887590
437Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling : [Seksti kilo-saga] 5876000
438Richman, AlysonEn savnet historie 585797
439Knutsen, HegeKjemien stemmer 1 : Studiebok 5847760
440Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 2 5849300
441Palonen, Caroline KasparaJeg har det ikke i meg å bli klassekontakt 5843731
442Hoover, ColleenDet starter med oss 5835551
443 Produksjonsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 5819220
444Skybäck, FridaSvartfugl 581678
445Østby, AnneÅ danse i Lahore 5811224
446Asser, Elisabeth AustadTeknologiens makt : hvordan kunstig intelligens forfører, frister og utøver makt - og hva vi kan gjøre med det 577946
447Moum, TommyHistorie og filosofi 1 5778140
448Lane, SorayaDen italienske datteren 5761055
449Lane, SorayaAlpenes datter 574956
450O'Shea, DaisyDet irske barnet 573727
451Bakken, MariusLøping! : raskere og skadefri 572956
452Hastrup, JuliePå villstrå 570688
453 Reparasjons- og vedlikeholdsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 56910310
454Osmancausevic, AleElektronisk kommunikasjon : vg2 elenergi og ekom 5686710
455Andersen, Stian HjelvinEt rikt menneske 567787
456Hammer, ElisabethFristelse 566757
457Mohn, MajaGrenser 5662502
458Hemming, AnetteMenneskedyret : krim 5631045
459 Produksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 5617290
460Johnsen, SveinElenergisystemer : vg2 elenergi og ekom 5607240
461Stanghelle, HaraldKongen forteller 5586080
462Gjerset, AsbjørnGymnos : kroppsøving videregående skole 55710100
463Isaac, CatherineEn match for livet 557698
464Fexeus, HenrikDen siste brikken : [Mementoserien] 5572502
465Karlsson, Ørjan N.Stille som snø : kriminalroman 5561244
466Ravatn, AgnesFugletribunalet 5543071
467Strümke, IngaMaskiner som tenker : algoritmenes hemmelighet og veien til kunstig intelligens 5541563
468Stedman, M.L.Et liv langt borte 5524381
469Berge, Anne LeneNye vegar til nynorsk 54810890
470Nesbø, JoKongeriket 5476640
471Lane, SorayaDen kubanske datteren 546955
472Bull-Hansen, Bjørn AndreasUnder danekongens flagg 5463161
473Østerbø, AnitaTatt av sviket 5431294
474Skybäck, FridaJernblomst 542648
475Ersland, Bjørn ArildFørste klasse : det året vi lærte bokstavene 5421025
476Nesbø, JoTørst 5421503
477Flood, HeleneElskeren 5405590
478Lykke, NinaVi er ikke her for å ha det morsomt 5401573
479Lykke, NinaFull spredning : en legeroman 5397070
480Flood, HeleneEnken 5385440
481Renberg, ToreFarmor har kabel-TV 5373001
482Hammer, ElisabethAnstendighet 534757
483Engman, PascalKokain 534985
484Tangen, NicolaiAlt jeg har lært om ledelse : av Askeladden, en pokerspiller og verdens beste sjefer 533866
485Martin, TinaVindguden 531658
486Wessel-Aas, KatrineEn engelsk sommer 5313621
487Tudor, C.J.En glipe av mørke 5312512
488Nesbø, JoKniv 5301513
489Nørgaard, Per E.Visjon 1 : Markedsføring og ledelse 1 5288350
490 Bærbar elev PC52716180
491Nesbø, JoPanserhjerte 5265211
492Leirvik, SteveAlle de russiske horene : roman 5261084
493Renberg, ToreLorden : roman 5221373
494Hastrup, JulieBlodspor 521559
495Moyes, JojoOver ukjente hav 5181144
496Stave, Svein ErikTerra nova : geografi for den videregående skolen 5167370
497Da Costa, MélissaDagene som kommer 5151015
498Myskja, AudunMestringsmedisin : metodene som gir helse og livskvalitet 5153631
499Gullestad, Siri ErikaVanlig ulykkelig : psykoanalysen om et friere liv 5151184
500Hannah, KristinKvinnene 5122961
501Schreiner, PerDen svake viljen : en kjærlighetshistorie 510905
502Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten 509756
503Elida KaroOg forresten heter jeg Leah : roman 509905
504Enger, ThomasSkinndød : kriminalroman 505816
505Mytting, LarsHekneveven : roman 5051752
506Cedervall, MarianneDet forlatte huset 504569
507Harmel, KristinDet franske armbåndet 503865
508Levi, AllenTheo : en roman 5022502
509De Lange, Ann-MarieKvinnehjernen : en hjerneforskers blikk på kvinners livsfaser 4993601
510Lane, SorayaDen greske datteren 498885
511Horst, Jørn LierNøkkelvitnet 4971014
512Schulman, AlexGlem meg 4961224
513Cook, LornaDen glemte datteren 495786
514Corasanti, Michelle CohenMandeltreet 4953091
515De Céspedes, AlbaHennes side av historien 4932711
516Engman, PascalPatriotene 4912232
517Säfstrand, CarolineMitt løfte til deg 490568
518Brønstad, AgnesHelse =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4896890
519Adichie, Chimamanda NgoziDrømmeregnskap 4851842
520Nesbø, JoNatthuset 4855690
521Fuglehaug, RandiPent porselen : roman 484895
522Jón Kalman StefánssonHimmelsk måne over verdens ytterste rand 483726
523Ashcroft, JennyØya i øst 4833341
524Steen, Bjørn-GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : kjemi 1 og kjemi 2 4829690
525Kårjord, Maria LienNaturbasert næringsaktivitet : vg1 naturbruk 4816610
526Jewell, LisaIkke slipp ham inn 481706
527Boberg, ThomasInsula 4802232
528DubuSolo leveling 4781194
529McFadden, FreidaLeieboeren 478815
530Cosby, S.A.Til aske skal du bli 4784091
531Skolem, MarenIngen har sett historien din 477786
532Gran-Jansen, IdaLur familiemat : helt enkelt : hverdagsfavoritter med mer næring! 475756
533Nøland, Jonas KristiansenEnergikrisen : og løsningen på den 475825
534Brønstad, AgnesYrkesliv =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4736870
535Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF 4735240
536Wiegaard, Alf MarcusJuss og samfunn : rettslære 1 4726860
537McFadden, FreidaHushjelpen gifter seg : en novelle 472805
538Nesbø, JoPoliti 4721293
539Higashino, KeigoDrepende sensommerdager 469776
540Mytting, IvarFriluftsliv 46810310
541Da Empoli, GiulianoRovdyrenes tid 467696
542Reichelt, Jon G.Tålekraft : styrk din mentale beredskap 467686
543Guldal, LivHåndbok for helsefagarbeidere : i praksis 46710000
544 Strøm til bærbar elev pc4669230
545Sandemo, MargitHeksejakten : [Sagaen om isfolket] 4664001
546Riley, LucindaStormens søster 4652511
547Grund, MariaNattflygeren 465499
548Håkonsen, KåreVekst : entreprenørskap og bedriftsutvikling 2 4638240
549Jackson, ShirleyVi har alltid budd på slottet : roman 4613311
550Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring, 3. utgåve : vg1 teknologi- og industrifag 4596330
551Loe, ErlendHelvete 4583311
552Engberg, KatrineDet brennende bladet 458885
553Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2026 4566510
554Fexeus, HenrikOfferdyret 455568
555Rundberg, JohanDen som vokter flokken 4545410
556Johansson, Jens M.Bare la dem komme : roman 4534481
557Lanesskog, RavnWilhelmsens metode 4533501
558Sarenbrant, SofieLangfredagen 4524111
559Høyer, Ida HegaziDet nye hjertet 4501842
560Strout, ElizabethOlive, igjen 449994
561Rishøi, Ingvild H.Stargate : en julefortelling 44811420
562De la Motte, AndersDe bergtatte 448904
563Osman, RichardTorsdagsmordklubben 4462831
564Carlsson, ChristofferEn liten dråpe blod 443479
565 Breddeidrett 44314590
566Lindseth, IngeAldringsbrems : yngre lenger med periodisk livsstil 443617
567Atwood, MargaretTjenerinnens beretning 4423131
568Skjervø, Gaute BørstadIngenting blir som før : en generasjonsfortelling 4423371
569Carson, AnneRød selvbiografi : en versroman 44110020
570Endō, TatsuyaSpy x family 4411463
571Hammer, ElisabethVindkast 439636
572Riley, LucindaAtlas : historien om Pa Salt 43716750
573Nørgaard, PerVisjon 1 4366120
574 Lader til Chromebook 43520770
575Frennstedt, TinaDødens dans 435498
576Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1 og fysikk 2 43413130
577Ottesen, GunnarBransjelære : vg2 transport og logistikk 4345830
578Dahlgren, Hanne-Lene2 om gangen-metoden 433587
579Haig, MattMidnattstoget 4323301
580Aubert, Alette SophieBiohacking 432607
581Sullivan, TimTannlegen 432459
582Olin, MargrethSong til mor : roman 431984
583Arsky, Gunn HeleneMord i bokhandelen 4303781
584O'Shea, DaisyDen irske nøkkelen 429676
585Benzine, RachidBiblioteket i Gaza 4281612
586Lindell, UnniDukken i tauet : kriminalroman 4271333
587Riley, LucindaSkyggesøsteren 4273371
588Elizabeth Diskin Kirsti Grana Winsvold Knut KasboEnter Basic skills 8-10 4247030
589De la Motte, AndersGlassmannen 423884
590Knausgård, Karl OveMorgenstjernen : roman 4221243
591Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den vidaregåande skolen 4225520
592Jio, SarahAlle mine menn 421884
593Karlson, RuneUtmattelse : hva det er, hvordan samfunnet legger til rette for det, og hvordan du kommer deg ut av det 421666
594Jeffs, RogerSamstemt : harmonilære, arrangering og komponering 4185600
595Hoem, EdvardUng mann vil ut : roman 4181373
596Bækkevar, IngerMønster : helse- og oppvekstfag 4175880
597Karlsen, Ole G.Terra mater : geofag X, geofag 1 4167710
598Stokstad, LinnBlodsukkermagi : sprudlende oppskrifter og enkle triks for stabilt humøt, mer overskudd og bedre helse - for hele familien 415557
599Spjeldnæs, Kari J.Lesekrise : om lesing og konsentrasjon i en digital verden 4151173
600Grønlien, Heidi KristineBi2 : biologi 2 4157230
601Jæger, JørgenDommen 4153961
602Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : arbeidsbok A1/A2 : Voksenopplæringen 4142871
603Hundevadt, KimPorcus 414459
604Espach, AlisonBryllupsfolket 414498
605Grebe, CamillaVelkommen til evigheten 4146360
606Andersen, Jørn KennethProduksjon og tenester, 3. utgåva : vg1 teknikk- og industrifag 4135530
607Hodne, ØrnulfMystiske steder i Norge 4091033
608Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10 : nynorsk som sidemål 4086600
609Duckert, HegeKatti Anker Møller : å bestemme over livet 408775
610Rypdal, Karoline BjarnesdatterHjertefrisk : de 5 B-ene som truer hjertet - og hvordan du stopper dem 408824
611Sletbakk, MarianneBios 1 : biologi 1 4036100
612Bagger, ThomasKaoskoden 403586
613 Treningslære : idrettsfag 4028350
614Grinde, Bjørn HallvardForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 4025000
615Horst, Jørn LierSak 1569 4025590
616Sandemo, MargitAvgrunnen : [Sagaen om isfolket] 4015000
617Sullivan, TimSyklisten 3993411
618Mímir KristjánssonMamma er trygda 3993351
619Schulman, AlexMalma stasjon : roman 399804
620Nesbø, JoGjenferd 3991382
621Dehli, LarsStopp tankekjøret : kraftfulle teknikker for å få mer ut av livet 399527
622Stuart, AnnaJordmoren i Auschwitz 3984010
623Cedervall, MarianneMord på øya 395498
624Furevikstrand, Tor EgilNorsk for påbygging 3946260
625Nesbø, JoSønnen 393656
626Jæger, JørgenSkyggejakten 3921053
627Jæger, JørgenHjerteløs 3923651
628Teige, TrudeNoen vet 391626
629James, EricaHuset i Maple Drive 390586
630Grund, MariaBlekkspruten 3903810
631TegnehanneDet går bra 390745
632Wiegaard, Alf MarcusJuss og §amfunn : rettslære 2 3895690
633Bjertnes, HegeScope 2 : programfaget engelsk 2 3886010
634Hammer, ElisabethFortielse 388566
635Sandemo, MargitLengsel : [Sagaen om isfolket] 3875000
636Teige, TrudeEn hjelpende hånd 386715
637Hall, Clare LeslieNår jorden brister 386765
638Sandemo, MargitRavnens vinger : [Sagaen om isfolket] 3858000
639 Bærbar PC til utlån385448
640Posthuma, JenteDet jeg helst ikke vil tenke på : roman 3851752
641Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 3842231
642Loe, ErlendKukene/Kukane 3845020
643Heivoll, GauteMin tid i disse skogene : roman 383814
644Enoksen, EysteinBreddeidrett 3838080
645Moyes, JojoToner i natten 3821003
646Rostgaard, SimonTegningsforståelse og 3D-modellering : vg1 bygg- og anleggsteknikk 3816310
647Herø, EyolfDokumentasjon og kvalitet : vg2 produksjons- og industriteknikk 3799240
648Haratischwili, NinoDet åttende livet (til Brilka) 379616
649Sandemo, MargitDragens tenner : [Sagaen om isfolket] 3787000
650Griffiths, EllyNattfalkene 378468
651Riley, LucindaDen savnede søsteren 37813520
652Colgan, JennyVelkommen til Floras kafé 3781302
653Teige, TrudeAldri tilgi 3772721
654Steen, Bjørn GunnarAqua 2 : kjemi 2 : studiebok 3764880
655Yrsa SigurdardóttirVokt dine hender 376626
656Kingsolver, BarbaraDemon Copperhead 375606
657Nygårdshaug, GertSparknekt : krimroman 3757120
658Levi, AllenTheo 374556
659Dahl, Ellen StøkkenDyrisk : noveller 373596
660Andersson-Ulseth, PeterStyresystemer : vg2 elenergi og ekom 3735160
661Raja, Abid Q.Min skyld : en historie om frigjøring 3735390
662Drange, Eli-Marie¡Claro que sí! : spansk aktivitetsgrammatikk 3726940
663Sten, VivecaVillederen 3721053
664Sandemo, MargitDødssynden : [Sagaen om isfolket] 3706000
665Horst, Jørn LierIllvilje 3683940
666Dimby, NonoLandbruk : vg1 naturbruk 3685020
667Erdal, Silje FørlandFokus (BM) : sosiologi og sosialantropologi 3684230
668Kepler, LarsHypnotisøren 3662011
669Keegan, ClaireTre lys 366794
670Hexeberg, SofieNytt blikk på autoimmun sykdom 3652141
671AttråAttrå : erotiske fantasiar 3645200
672Hammer, ElisabethAvsløringer 363625
673Sarenbrant, SofieBursdagen 362409
674Schulman, NinniSom vi lekte 362586
675Gottman, John MordechaiSnu deg til meg! : det du gjør i løpet av ett mikrosekund, avgjør hvor relasjonene dine ender opp 3612121
676Kjellsdotter, NillaTil natten er forbi 3613211
677Bache-Wiig, AnnaTil våren : roman 3602631
678Engberg, KatrineHvite netter 359625
679Sandemo, MargitSpøkelsesslottet : [Sagaen om isfolket] 3597000
680 Strøm utlån til bærbar elev PC359834
681Krien, DanielaKjærlighet i nødsfall 359566
682Renberg, ToreLungeflyteprøven : forsvar for en ung kvinne som var mistenkt for spedbarnsdrap : roman 3581173
683Golding, WilliamFluenes herre 3573211
684Schepp, EmelieHundre dager i juli 357715
685Martin, TinaBefrieren 3573410
686Jæger, JørgenDet sorte fåret 357993
687Trampe, Synnøve VereideGutta : den nye likestillingskampen 356615
688Kahneman, DanielTenke, fort og langsomt 3551202
689Teige, TrudeMormor danset i regnet 3553860
690Engelien, OlaTett på : norsk YF 3554720
691Hjorth, VigdisGjentakelsen : roman 3551332
692Fagerlund, JennyEn hemmelighet for mye 355487
693Arsky, Gunn HeleneMord på biblioteket 3543211
694Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 3541971
695Elstad, Anne KarinFolket på Innhaug : [bind 1] 351655
696Fatland, ErikaGrensen : en reise rundt Russland : gjennom Nord-Korea, Kina, Mongolia, Kasakhstan, Aserbajdsjan, Georgia, Ukraina, Hviterussland, Litauen, Polen, Latvia, Estland, Finland og Norge samt Nordøstpassasjen 351794
697Sandemo, MargitGalgeblomsten : [Sagaen om isfolket] 3517000
698Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 : vg2/vg3 : psykologi for studiespesialiserende utdanningsprogram. 3514700
699Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar 3501702
700Masternes, Jon-AreDet som spiser meg 3501702
701 Latterbomber : vitser for barn 3501722
702Tolkien, J.R.R.Ringenes herre : Ringens brorskap 3491063
703Sandemo, MargitBak fasaden : [Sagaen om isfolket] 3498000
704Heum, TrondAlle tiders historie : frå dei eldste tider til våre dagar 3494760
705Svendsen, Lars Fr.H.Trump og filosofene : hvordan et studium av historiens minst filosofiske mann kan lære deg forbløffende mye om filosofi 347883
706King, StephenCarrie 3472051
707Fexeus, HenrikOfferdyret : [Mementoserien] 3473001
708Sandemo, MargitVinterstorm : [Sagaen om isfolket] 3466000
709Enders, GiuliaOrganisk 3462701
710Elling, LarsVed porten til stillhetens skog : en fortelling om vennskap, kunsten og den ulydige hjernen 346685
711Schützer, KarolinaUnder stjernene i Paris : [Sophia i Paris] 3462501
712Myskja, AudunKunsten å finne ro 3453121
713Carrasco, PaulaDet går over : roman 3441662
714Sandemo, MargitDødens hage : [Sagaen om isfolket] 3437500
715Robbins, Mel5-sekundersregelen : den raskeste metoden for å endre livet ditt 3433210
716Hellberg, ÅsaDen femte dagen 342428
717Hammer, ElisabethVinterhjerter 342566
718Strömberg, LouiseDer villblomstene vokser 342546
719Sandemo, MargitDen onde arven : [Sagaen om isfolket] 3416000
720Sandemo, MargitBlodhevn : [Sagaen om isfolket] 3415500
721Ley, RosannaDen italienske flammen 3412911
722Ernst, Linea MajaKun til navlen : roman 341556
723Lovrenski, OliverDa vi var yngre : : roman 3401422
724De la Motte, AndersDøden går på visning 340575
725Sandemo, MargitSatans fotspor : [Sagaen om isfolket] 3397000
726Hansen, Hans-Einar RustøyRåstoffer og produksjon : vg1 restaurant- og matfag 3397480
727Ohlsson, KristinaSkoddehav 338834
728Sandemo, MargitDen siste ridder : [Sagaen om isfolket] 3377500
729Staalesen, Gunnar1899 : preludium 337595
730Mytting, LarsSkråpånatta 33710260
731Makkai, RebeccaVi var de håpefulle 337487
732Flatland, HelgaEtterklang : roman 3371013
733Holte, Martin BechAlternativt statsbudsjett : løsninger for landet som ble for rikt 337536
734Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må (1) : roman 3361202
735Ingstad, HelgePelsjegerliv blant Nord-Canadas indianere 3351881
736Higashida, NaokiHvorfor hopper jeg 3351761
737Läckberg, CamillaMentalisten 3354340
738Djønne, LeanderAlt et : roman 335635
739Seierstad, ÅsneAfghanerne 334923
740Blichfeldt, NorunnNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 3342961
741Hadley, TessaSøsken 334486
742Sandemo, MargitBøddelens datter : [Sagaen om isfolket] 3335000
743Nesbø, JoKongeriket : roman 3331282
744Mo, JohannaBrottsjøen 333526
745Sandemo, MargitFeber i blodet : [Sagaen om isfolket] 3327000
746Sandemo, MargitDen ensomme : [Sagaen om isfolket] 3325000
747HomerosOdysseen 3312341
748Brundtland, Liv Kristin SteenI varetekt meg ta 331615
749Dedekam, IvarIllustrert navigasjon 3304520
750Nesbø, JoMarekors 3301073
751Smith, Wilbur A.Stormflo (21) 3304000
752Sandemo, MargitVinden fra øst : [Sagaen om isfolket] 3288000
753Fjell, Jan-ErikTysteren 3284530
754Loe, ErlendDoppler 3271622
755Alexander, RebeccaNye sjanser på øya 327447
756Tangen, GeirSnøengler : kriminalroman 327764
757Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei 3272021
758Bjerkli, Myriam H.Onkel Edward 327615
759Harnesk, TinaSvik som går i arv : roman 326476
760Storbakken, Ida Marie AamotVerdens beste supper 325388
761Stuart, DouglasJohn sønn av John : roman 3243600
762Chen, KarissaHjemlengsel 3241512
763Henry, VeronicaDen hemmelige stranden 324447
764Hannisdal, Aili KristinaIkke bare en følelse : hvordan våge å lytte til følelsene du helst vil unngå, for å finne veien til lykke - og deg selv 3242701
765Karlsson, Ørjan N.Det siste stykket hjem : kriminalroman 324724
766Edvardsson, MattiasPostkortmorderen 323467
767Matre, Agnes LoviseIskald 3231292
768Øverland, AndreasJeg vet ikke, jeg var ikke der 3231542
769Ottesen, GunnarTransport, logistikk og løfteoperasjoner : vg2 transport og logistikk 3234650
770Matre, Agnes LoviseUvigslet jord : kriminalroman 323734
771Herngren, MoaSøskenfeiden 322545
772Lerø Kongsnes, AsbjørnMatemagisk 8 3214230
773Michallon, ClémenceSiste utvei 320388
774Frøland, Anne-LiseTynne rivner av lys : roman 3191771
775Riley, LucindaMordene på Fleat House 3199280
776Berg, LenaGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 3191761
777Eigeland, Lotte C.Nattflygerne 319784
778O'Farrell, MaggieHamnet 318575
779Hastrup, JulieFarlig fortid 318398
780Myskja, AudunDe tibetanske ritene : 15 minutter som forandrer livet ditt 318437
781Musso, GuillaumeGjenforeningen : roman 317339
782Ashcroft, JennyKjærlighetens ekko 316407
783Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 3143031
784Cedervall, MarianneMed døden til bords 311368
785Hansen, AndersADHD : uante krefter 3112551
786Darian, CarolineJeg kaller deg ikke lenger pappa : familietraumet som rystet en hel verden 3112581
787Adler-Olsen, JussiNatriumklorid 311863
788Andersen, Stian HjelvinTakk, bare bra 310496
789Gjermundsen, Simen ØianFrifor ultraprosessert mat 310417
790Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar : kriminalroman 310764
791Aleksandersen, ÅgeLørdagsbarn : historien om sangene 3093910
792Moyes, JojoEt helt halvt år 3083840
793Ekfeldt, PetraPuls helse : vg1 helse- og oppvekstfag 3084040
794Høst, JohanEn nasjon i sjakk : [Delta-serien] 3085000
795Larmo, IdaRigel : urettens ekko 3073690
796Geelmuyden, Niels ChristianSannheten på kroppen : alt du bør vite om kosmetikk 306565
797Steinbeck, JohnØst for Eden 3062231
798Stein, JesperSolo : krim 306358
799Shelley, MaryFrankenstein 3051192
800Strout, ElizabethÅh, William! 305605
801Stenborg, Per MoritzFrykt ikke mørket : kriminalroman 3042621
802Keegan, ClaireI seneste laget : historier om kvinner og menn 303565
803Nesbø, JoSnømannen 302843
804Furre, HeidiTechnotika 302515
805Axelsen, Sunniva LyeJohanne den vanvittige 301378
806 Norske seksuelle fantasier : kvinner og menn forteller 300329
807Andersen, Ragnhild WiePuls yrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 3004220
808Bjørk, SamuelHitra 300605
809Burgess, RichardInteractions 2 : programfag engelsk 2 3005020
810Cook, LornaDen glemte datteren : [Husets hemmeligheter] 2993000
811Sarenbrant, SofieMytomanen 299476
812Backman, FredrikFolk med angst 2991182
813Myklebust, Ingunn#Bystrikk helt basic 298329
814Bjørnstad, Trond HåvardSkogbruk : vg1 naturbruk 2973890
815Minier, BernardLucia 2974100
816Bagger, ThomasSort mirakel 297624
817Ueland, Daniella RoxmanHusdyr : vg1 naturbruk 2954660
818Fiebig, JulikaMomente : tysk nivå 2 2955550
819Lunde, MajaBlå : roman 2954990
820Axelsson, IdaStille vrede 2952412
821Elster, Clélia EtienneEnchanté 2 : fransk ll - vg 2 2954260
822Tolkien, J.R.R.Silmarillion 294973
823Christensen, Lars SaabyeByens spor : Ewald og Maj 2943250
824Johnsen, Ina-JanineSkikkelig gode salater 293426
825Bolstad, TerjeFiske og akvakultur : Vg1 fiske og akvakultur 2924520
826Tolkien, J.R.R.Hobbiten, eller Fram og tilbake igjen 2921232
827 Guinness world records 2911262
828Enchi, FumikoSkyggekvinner 2912561
829 Alle tiders historie : nyere historie VG 3 2912980
830Sundström, LenaJegeren 290338
831Ahnhem, StefanOffer uten ansikt 2892701
832Gazan, Sissel-JoI en dråpe 2892611
833Riley, LucindaSolsøsteren 2897010
834Montgomery, HedvigBarneskoleårene : 6-13 år : syv enkle steg for å lykkes med oppdragelsen i læringens tid 289456
835Lykke, NinaNei og atter nei : roman 289724
836Alexander, RebeccaArven fra øya 288466
837Läckberg, CamillaGullburet : [Faye] 288309
838Ypi, LeaFri : en oppvekst ved historiens ende 288614
839Bakkeid, Heine T.Vintergrav 2874200
840Erichsen, DortheMidtsommer 287604
841Gulbranssen, TrygveOg bakom synger skogene : [bind 1] 2871022
842Norman-Stormbringer, HegeBare for et år 287505
843Lykke, NinaNei og atter nei 2872001
844Widholm, KatarinaElskede Betty 287485
845Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 2871511
846Fjell, Jan-ErikNattravnen 286883
847Schjetlein, Anne-MarieDøden bryr seg ikke 286348
848Hastrup, JulieMirakelmannen 286299
849Morseth, Anne LouiseEn sjanse til 2865100
850Austen, JaneStolthet og fordom 2851661
851Dahlgren, HelenaDarling : roman 285367
852Blichfeldt, KathinkaNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 2854790
853Bjertnæs, SverreMorsdager : essay 283426
854De la Motte, AndersVåroffer 2831821
855Christensen, Lars SaabyePasninger : VM2026 2831501
856Zevin, GabrielleI morgen, og i morgen, og i morgen 2832751
857Jensen, Jens HenrikFrende 282446
858Mola, CarmenJenta uten navn 282299
859Michelet, JonEn sjøens helt : Skogsmatrosen 2823170
860Jón Kalman StefánssonSommerlys, og så kommer natten 281694
861Khemiri, Jonas HassenSøstrene 281584
862Yanagihara, HanyaEt lite liv 2812001
863Ashcroft, JennyFyrtårnets hemmeligheter 281505
864Witoszek, NinaDet blåøyde riket : norske tillitspatologier 281555
865 Perspektiver : historie påbygging 2803600
866Widholm, KatarinaÅ telle hjerteslag 279515
867Page, LizzieEt sted å høre til 277485
868Barr, ConnieKvinner som reiser alene : roman 277574
869Nordstrand, BeritAutofagi 14 : styrk cellenes egen fornyelse med 14 dagers periodisk faste og anti-inflammatorisk mat 276426
870Grisham, JohnGuttene fra Biloxi 276406
871Diseth, ÅgePsykologi 2 : programfag psykologi 2 2754170
872Moyes, JojoJenta som ble igjen 2757160
873Seierstad, ÅsneBokhandleren i Kabul : et familiedrama 275713
874Smith, Wilbur A.Titanenes krig (8) 2752501
875Martin, TinaTordneren 275289
876Backman, FredrikEn mann ved navn Ove 274654
877Dahlback, JorunnVg1 frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign 2743720
878Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling 2741262
879Riley, LucindaMånesøsteren 2747020
880Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2018 2745500
881Kjellsdotter, NillaJenta i stenparken 2731815
882Nesbø, JoKongen av Os : [Kongeriket] 27311000
883Colgan, JennyDen lille bokhandelen på hjørnet 273525
884Hamsun, KnutSult 2711791
885Paris, B.A.Bak lukkede dører 2712121
886Liabäck, ÅsaSom en vind gjennom kolonihagen : roman 270446
887Karlsson, Ørjan N.Kureren 270387
888Herø, EyolfReparasjons- og vedlikeholdsteknikk 2694970
889Karlsson, Ørjan N.Natten reiser alene : kriminalroman 269723
890Helm, LivMed hjertet i hånden 2682501
891Grinde, BjørnForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 2683640
892Laestadius, Ann-HelénSkam 268723
893Haugland, MariaLev, spis, nyt : din guide til magiske hverdager, næringsrik mat og inspirerende organisering 268318
894Sarenbrant, SofieSkytsengelen 267495
895Niemi, MikaelStein i silke : roman 267683
896Christensen, Lars SaabyeHaren : og andre noveller 266594
897Mehlum, JanInn i mørket : kriminalroman 266465
898Dahl, Niels FredrikFars rygg : : roman 266416
899Randau, TessaSkogen, benken og livets store spørsmål : møtet som endret alt 266377
900Wilhelmsen, IngvardSjef i eget liv : en bok om kognitiv terapi 266743
901Brunes, Anders O.Aktivitetslære 2653650
902Hamberg, EmmaJe m'appelle Agneta 265446
903Matthews, CaroleFra en dag til en annen 265299
904Matre, Agnes LoviseUvigslet jord 2652041
905Helle, HelleHey Hafni 265318
906Tolkien, J.R.R.The lord of the rings : The fellowship of the ring 2651002
907Fretheim, EvaDronningland : : krim 265299
908Horst, Jørn LierNøkkelvitnet : kriminalroman 264813
909Faldbakken, MatiasVi er fem : roman 2643490
910Klepp, AnneliGutte-spetakkel 2641212
911Sachar, LouisHoles 2632391
912Ege, Tove Karin MannesØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 2633920
913Arvola, IngeborgKniven i ilden 2634130
914 Tekniske tjenester : Konstruksjons- og styringsteknikk 2632910
915Melsom, KajaDen fordømte skamløsheten : fra moralisme til narsissisme 2631002
916Ragde, Anne BirkefeldtHennes siste fantastiske dager 263763
917Day, SylviaBare for deg : en Crossfire-roman 2611521
918Norlin, AnnikaTua 260475
919Stranger, SimonLeksikon om lys og mørke : roman 2601431
920Radnedge, KeirFIFA World Cup 2026 : offisiell guide 260604
921Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag 2602820
922Davidsson, CamillaI skyggen av fikentreet 260308
923Matè, GaborNår kroppen sier NEI : Prisen vi betaler for skjult stress 2591002
924Tombre, TorbjørnMayday : praktisk bruk av VHF 2593780
925Alexander, RebeccaHjem til øya 258367
926Kinney, JeffEn pingles dagbok, Rodrick ruler 2581531
927Nore, AslakHavets kirkegård : roman 258515
928Brenden, LailaToner fra en stille skog 2572231
929Nygaard, Kaja GjersemEn sterkere tro 257594
930Stuhaug, LindaKvardagsmiddagar : alt-i-eitt i gryte, form eller panne 255376
931Colgan, JennyEn evighet fra deg 255564
932Matè, GaborMyten om det normale : Traumer, sykdom og heling i en giftig kultur 2552501
933Hofset, JanneckeGod i norsk 1 arb bok A1/A2 2544140
934Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : : roman 254289
935Kulbrandstad, Lars AndersSidemålsordlista 2542870
936Kvarnström-Jones, RuthVenninnene på Nordiska Kompaniet 254269
937Ellingsen, ElisabethPå vei : Arbeidsbok 2544100
938Warholm, Line MarieRobuste foreldre : hvordan tåle barnets følelser - og dine egne 2542620
939Horst, Jørn LierFelicia forsvant 253753
940Nylund, KajaUnder midnattssolen 253396
941Kvensler, UlfLa bølgene gjøre resten 2532311
942Page, LizzieBarnehjemmet 253455
943Ohlsson, KristinaIsbryter 252673
944Fagerlund, JennyEn godt bevart hemmelighet 252347
945Stuart, AnnaSøstrene fra Warszawa 252445
946Binz, AnnikenFinn din superkraft! : nøkkelen til varig motivasjon og livsglede 251279
947Horst, Jørn LierBlindgang 251376
948Andersen, JohanProduksjonsteknikk : VG2 Produksjons- og industriteknikk 2504520
949Inchauspé, JessieGlukoserevolusjonen : gå ned i vekt, stopp søtsuget, få tilbake energien : ta kontroll over blodsukkeret 2501072
950Berg, LenaGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2497730
951Howard, DylanJeffrey Epstein : døde menn snakker ikke 2491551
952Jæger, JørgenBlodskrift 248653
953Håvardsen, Tor-Håkon GabrielEn siste hilsen : om å jobbe med døden - og møte den hjemme 2482560
954Teige, TrudeNoen vet : krim 248693
955Loe, ErlendNaiv. Super 2485440
956Säfstrand, CarolineLa meg fortelle alt 246376
957James, EricaHagene i Italia 2462121
958Ingulstad, FridGullnålen : [Sønnavind] 2461022
959Moum, TommyHistorie og filosofi 2 2464550
960Coben, HarlanSeks år 2451132
961Reid, RachelHeated rivalry : Game changers 2452500
962Mytting, LarsHekneveven 2457580
963Gran, SisselDet er slutt : historier om løsrivelse 2451521
964Hjorth, VigdisArv og miljø : roman 245703
965Reid, RachelGame changer : [Game changers] 2452500
966Jæger, JørgenDødssymfoni 244663
967Stokke, Silje SkaugHjertevarme foreldre 243455
968Krefeld, Michael KatzPakten 243308
969Næsmo, Camilla BruuNorskboka essens : vg 2 yrkesfag 2423730
970James, E.L.The missus 2422500
971Horst, Jørn LierJakthundene 242475
972Kjøstvedt, Anders GranåsDet tredje riket : nazismen og Nazi-Tyskland, 1918-1945 241386
973Collins, TessaJenta med georginene 241465
974Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : min oppvekst med Norges farligste kvinne 240356
975Mohn, MajaFrigjort 2401002
976Läckberg, CamillaGjøkungen : [Fjällbacka-serien] 2407000
977Kielland, Alexander L.Gift 2396010
978Hverven, SigurdSå setter vi oss på huk : filosofi på høyde med barn 239386
979Tofteberg, Grete NormannMaximum 82394750
980Thorsen, Liv EmmaI alle vinduer : potteplantenes kulturhistorie i Norge 239337
981Enger, ThomasFantomsmerte : kriminalroman 239475
982Fielding, JoyJenny Cooper har en hemmelighet 238298
983 Kalkulator2375550
984Kvarnström-Jones, RuthDe fabelaktige kvinnene på Grand Hôtel 237288
985Page, LizzieBarnas sang 237465
986Gunnlaugs saga ormstunguSagaen om Gunnlaug Ormstunge 2374150
987Hestad, Maria BergMatauk med pallekarm 236366
988Horst, Jørn LierNattmannen 2361211
989Blake, MatthewSophie 236337
990Giske, RuneTreningsleiing 2354110
991 Aktivitetslære : idrettsfag 2356330
992Vahr, EllenBakeriet i Brooklyn : roman 234763
993Frøstrup, AndersTømrerteori : konstruksjoner i tre 2345340
994Huang, AnaTwisted love 234663
995Härjegård, KarinDatteren og vårflommen 234514
996Jæger, JørgenKameleonene 2341092
997Kügelgen, Michaela vonSommer på Villa Hilda 234278
998Tjønn, Brynjulf JungKvit, norsk mann : dikt 2338210
999Sacerdoti, DanielaLucrezias gave 233337
1000Andersen, Lena BergGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 : Voksenopplæringen 2331271

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 193 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2459 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 20/10/2026 kl. 14:31:47


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As