1000 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 867631502
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 803911796
3Horst, Jørn LierTvilen 622812205
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 57567557
5Horst, Jørn LierDen siste saken 556915083
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 554015663
7Ravatn, AgnesDoggerland 519813233
8Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 502963230
9Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 495556550
10Strömberg, SaraSot 49417106
11Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 491812853
12Nesbø, JoNådeskudd 487516522
13Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 486257850
14Strömberg, SaraSkygger 44777815
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 443920872
16 Verkstedhåndboka 440174460
17Horst, Jørn LierSkriket 421412663
18Lykke, NinaHvor er de voksne? 42109924
19Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 411814492
20Engman, PascalKlanen 40344279
21Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 39796995
22Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 39348404
23Fretheim, EvaKråketronen 38964987
24Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 387611003
25Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 38378844
26Läckberg, CamillaSørgekonen 38274428
27Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 38227005
28Nesbø, JoMinnesota : roman 379117412
29Horst, Jørn LierUtskudd 378811323
30Jæger, JørgenNarrespill 361611203
31Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 35839373
32Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34936205
33Mjønes, Johan B.Spuria : roman 347611822
34Ohlsson, KristinaNattanker 34349093
35Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 33755006
36Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 335310553
37Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 33109543
38Fjell, Jan-ErikUlvestuen 33009253
39Renberg, ToreEt livsforsøk 326513782
40Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 326413482
41McFadden, FreidaKjære Debbie 326110183
42Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 324936990
43Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 32429513
44Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 320712912
45McFadden, FreidaHushjelpen 32017184
46Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31678313
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 30788133
48Petterson, PerDu er hjemme nå 30737993
49Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : Vg1 Teknologi- og industrifag 306340040
50Perrin, ValérieTata 30168803
51McEwan, IanHva vi kan vite 29577933
52Vahr, EllenBorte fra verden : roman 29397873
53Riley, LucindaKjærlighetssangen 29309093
54Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 28747703
55Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 284410152
56Strömberg, SaraSkred 28224476
57Fretheim, EvaPapirdukkene 28148453
58Strout, ElizabethFortell meg alt 27937553
59Heger, AndersWanda : en familiehistorie 27526384
60McFadden, FreidaKollisjonen 26769832
61Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 267432790
62Heivoll, GauteHimmelens krystall 26096034
63Strömberg, SaraSkinn 26004545
64Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 258330990
65Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 256730890
66Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 254635110
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 25264515
68Fretheim, EvaDronningland : krim 25168722
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 250710952
70McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 24394865
71Burke, Caro ClaireYesteryear 243812991
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 24274505
73Theorin, JohanNattgjestene 23954285
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23806073
75De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23804505
76Callin, PetterErgo : fysikk 1 235030900
77Backman, FredrikMine venner 23457263
78De la Motte, AndersNattjegeren 23392658
79Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 23148682
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 23104924
81Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 227528070
82Sten, VivecaBenåderen 22542558
83Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22498322
84Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 22083506
85Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 22033436
86Horst, Jørn LierTørt land 219011241
87Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 21778532
88Engman, PascalIngen 21713206
89Enger, ThomasSår 21652777
90Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21467502
91Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 21382987
92Walden, AndrevJævla menn 21318292
93Stranger, SimonStranger : roman 21265194
94Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21257552
95Græsli, HansKompass : geografi vgs 211224550
96Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20978072
97Engman, PascalAlbinoen 20592627
98Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 20404994
99Emanuelsen, BirgerOdysseen 20194964
100Teige, TrudeÉn for alle 20189552
101Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 20164994
102Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 19884854
103Fosse, JonVaim : roman 19663305
104Moyes, JojoVi bor alle her 195410031
105Carr, GarrettGutten fra havet 19507312
106Hoover, ColleenVerity 19399781
107Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 193226970
108Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 19003645
109Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 189610781
110Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 18666522
111Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 18662059
112Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 184615831
113Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 18183026
114Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 18174024
115Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 18134723
116Nesbø, JoFlaggermusmannen 17926382
117Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 17623335
118Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 17542906
119Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 17516462
120Minier, BernardDe utslettede 17475033
121Giske, RuneTreningsledelse 174522510
122Witherspoon, ReeseUten et ord 17334074
123Moore, LizGuden over skogene 17202496
124Bjørk, SamuelBomberen 16896272
125De la Motte, AndersMysteriet på Capri 16822018
126Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 16818501
127Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 16805033
128Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 16717372
129Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16614743
130Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 165824830
131Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 16584413
132Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 16577202
133Moyes, JojoI ly av regnet 16561938
134Bjerkli, Myriam H.Evas skål 16484973
135Fossum, KarinAller kjæreste : roman 16438801
136Egeland, TomSatans segl 16117492
137Krien, DanielaMitt tredje liv 16082396
138Flatland, HelgaEt liv forbi 16056262
139Eggen, TorgrimBlodet 15965193
140Colgan, JennyHusrom og hjerterom 15492047
141Perrin, ValérieGlemt på en søndag 15383324
142Sager, RileyHun som ble igjen 15383025
143Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 153419120
144Strout, ElizabethAmy og Isabelle 15337542
145Michaelides, AlexDen tause pasienten 15205033
146Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 15173923
147Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14962505
148Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 14944333
149Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 148911541
150Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 14802466
151Engman, PascalBestselger 14702685
152Riley, LucindaSkjult skjønnhet 145911331
153Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 14584463
154Sveen, GardSkalpjegeren 14572645
155 Aktivitetslære 145124820
156Montefiore, SantaDen siste sangen 14501877
157Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 14451957
158Ravatn, AgnesGjestene : roman 14382984
159Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 14373274
160Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 142624630
161Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 14248641
162Jensen, Jens HenrikInterregnum 14201897
163Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 14192515
164Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 141720670
165Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 14132505
166Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 140611671
167Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 14048801
168Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13953503
169Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13943004
170Arvola, IngeborgUlvespor 13893154
171Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13893004
172Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13824583
173Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 13818351
174Nesbø, JoBlodmåne 137013740
175Hamsun, KnutMarkens grøde 13686092
176Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 13682056
177Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13628001
178Fjell, Jan-ErikTvilen 13591927
179Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13583004
180Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 13525682
181Engman, PascalKrigen 13493134
182Østerbø, AnitaIngrids valg 13372226
183Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 133015470
184Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 132411491
185De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 13174003
186Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 131017530
187Ahnhem, StefanGenerasjon null 13075172
188Tilrem, MartinEt jentebarn 13022455
189Keegan, ClaireOver blå enger 12714402
190Loe, ErlendKukene = : Kukane 12692375
191Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 12571986
192Lane, SorayaDen argentinske datteren 12561607
193Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 12522994
194Fossum, KarinKom hjem, Amadou 12526991
195Renberg, ToreDu er så lys : roman 12509071
196Rosenfeldt, HansHøstebarn 124311211
197Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 12381488
198Engman, PascalNomaden 12341836
199McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 12321488
200Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 12314093
201Rees, TracyDen gylne fjær 12313543
202Murakami, HarukiKafka på stranden 12302814
203De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 12191577
204Hoover, ColleenSkadeskutt 12063233
205Horst, Jørn LierOffer 119410091
206Diseth, ÅgePsykologi 1 : programfag psykologi 1 119414380
207Wisting, AlexanderArven 11922055
208Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11914722
209Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 11832764
210Hjorth, MichaelVoldens øy 11801279
211Jacobsen, RoyDelirium 117110131
212Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11682844
213Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 11647681
214Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 11603853
215Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 115818300
216Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 11585582
217Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 115614630
218Horst, Jørn LierArr 11488181
219Hoover, ColleenDet ender med oss 114410491
220Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 114115150
221Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 11362195
222Schulman, NinniNetter uten daggry 11331229
223Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112013890
224Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11174602
225Jacobsen, RoyDe usynlige 11135841
226Härjegård, KarinSyersken og friheten 11081348
227Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 11034102
228James, EricaVeien hjem 10991368
229Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10983852
230Biedermann, NelioLázár 10961985
231Perrin, ValérieDe tre 10922743
232Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 109012900
233Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10881447
234Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10874552
235Strout, ElizabethOlive Kitteridge 10862404
236Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10841895
237Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10833483
238Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 10821626
239Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 10794042
240Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 107715780
241Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 107218280
242Raja, Abid Q.Kismat 10712194
243Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106532490
244Child, LeeFluktplanen 10638481
245Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 106214380
246Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 10592124
247Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 10523113
248Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 10503542
249El Bakali, JavadEngstelig svarting 10493363
250Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 104818910
251De la Motte, AndersRustskogen 10471656
252Ohlsson, KristinaKristuskransen 10467731
253Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10431895
254Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 104014860
255Willander Lambrell, JohnDen som vet 10392554
256Horst, Jørn LierForræderen 102310280
257Geard, AmandaMåneporten 10213622
258Lindell, UnniRødt flagg : krimthriller 10175091
259Hammer, ElisabethBeleiret 10171188
260Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 10124102
261Nore, AslakAlliansen : roman 10061626
262Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 10063672
263Linde, HeidiFørstelinja : roman 10052184
264Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 10034782
265Østby, AnneDuften av sjasmin 10001785
266Horst, Jørn LierNullpunkt 9982174
267Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 9971925
268Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9965331
269Dahl, AlexEn perfekt mor 9905191
270Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9908001
271Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9881775
272Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9851526
273Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9841895
274Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9788001
275Renberg, ToreTollak til Ingeborg : roman 9788801
276Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9662503
277Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96612340
278Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9568001
279Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9569001
280Nesbø, JoRødstrupe 9513532
281Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 9475891
282Lahlum, Hans OlavPakten 9473362
283Horst, Jørn LierSlagside 9416871
284Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 9362154
285Szalay, DavidKjøtt 9311297
286Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 9254502
287Grebe, CamillaJentene og mørket 9208941
288Strout, ElizabethLucy ved havet 9191406
289Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9176301
290Strout, ElizabethHva som helst er mulig 9132244
291Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 91012650
292Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 9061795
293Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 9051515
294Jæger, JørgenSkjebnedøgn 8998421
295Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 8971177
296Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 8962723
297Bjøranger, TerjeTaperen 8924172
298Kinsky, EstherRombo 8891486
299Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8898501
300Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8861227
301Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8861157
302Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 88112510
303Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8772982
304Nedrejord, KathrineSameproblemet : roman 8711585
305Nesbø, JoKakerlakkene 8703492
306Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86912290
307Erikson, ThomasOmgitt av idioter : hvordan forstå dem det ikke går an å forstå 8622563
308Callin, PetterErgo : fysikk 2 86012000
309Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 86011630
310Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8573672
311Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8547001
312Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8522064
313Horst, Jørn LierRøykteppe 8516021
314Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 8458500
315Härjegård, KarinÅ isbade blant fjellene 8371226
316Moyes, JojoI dine sko 8366511
317Skoland, AinaMarionetten 8291276
318Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 82711830
319Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 8272463
320Dahl, ArneUnderverkene 819988
321Colgan, JennySoloppgang på strandpromenaden 813909
322Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 81012960
323Robbins, MelLet them-teorien : to ord som forandrer livet ditt, og som millioner av mennesker snakker om 8031355
324Buchanan, EleanorDe fire steinene 8021047
325Kepler, LarsSøvngjengeren 7968890
326Bergstrøm, HasseRettslære 1 79214080
327Baugstø, LineEvil grandma : roman 7911814
328Teige, TrudeLøgnere : en Kajsa Coren-krim 7894251
329Flatland, HelgaEn moderne familie 7841834
330Sandemo, MargitIs og ild : [Sagaen om isfolket] 7818000
331James, PeterBilde av død 7793122
332Sverdrup-Thygeson, AnneEremittsommer 7771874
333Krasznahorkai, LászlóDen ungarske nasjonens sikkerhet : på jakt etter dagsommerfugler 7721146
334Hessen, Dag O.Fugleperspektivet : erobringen av naturen 7661335
335Nesbø, JoKongen av Os : roman 7642233
336Lillegraven, RuthMitt neste liv : psykologisk thriller 7611305
337Riley, LucindaDe syv søstre 7593392
338Baldysz, MartinStille grender : krim 7591216
339 Trening, helse, trivsel : kroppsøving for videregående skole 75513930
340Fexeus, HenrikDen siste brikken 753868
341Follett, KenTidskretsen 7534301
342 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 74912160
343Erichsen, DortheJordbærdager 7481524
344Sandemo, MargitLucifers kjærlighet : [Sagaen om isfolket] 7488000
345Westover, TaraNoe tapt og noe vunnet 7463032
346Engman, PascalIldlandet 7431245
347Montefiore, SantaEt hav av stjerner 7421226
348Schulman, Alex17. juni : roman 7425311
349McFadden, FreidaDet øyet ser 741957
350Jessen, IdaJeg vil! : en forfatters portrett av Sigrid Undset 7411136
351Sveistrup, SørenTelle til en, telle til to 7411335
352Grinde, Bjørn HallvardMarkedsføring og innovasjon : vg1 salg, service og reiseliv 7399700
353Horst, Jørn LierGrenseløs 7376541
354Engman, PascalTil minne om en morder 7361126
355Arvola, IngeborgVestersand 7322293
356Lane, SorayaDen franske datteren 7311186
357Eger, Edith EvaValget du har 7301833
358Nesbø, JoSorgenfri 7232163
359Bjertnes, HegeScope 1 : programfaget engelsk 1 71910830
360Godfrey, JennieListe over mistenkelige ting 7183282
361Ekman, KerstinMin bokverden 7171056
362Matre, Agnes LoviseFritt vilt : kriminalroman 7165001
363Lillebø, SandraVera : roman 7143002
364Kalvik, IngvillKultur og samhandling : vg1 salg, service og reiseliv 7129830
365Weir, AndyProject Hail Mary : a novel 7011524
366Jackson, HollyIkke helt død ennå 7003671
367Næss, Sven PetterI dødsonen : kriminalroman 7004001
368Manson, MarkDen edle kunsten å gi faen : en uventet tilnærming til å leve et godt liv 6993631
369Gustavsen, EllenTålegrensen : krim 6981325
370Steen, RianaØkonomi 2 : næringslivsøkonomi, økonomi og ledelse 69610900
371Bakkeid, Heine T.Nattseileren 6931225
372Richman, AlysonEn savnet historie 693858
373Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 69013760
374Mímir KristjánssonPabbi : en familiesaga om drukkenskap 6906551
375Østerbø, AnitaFrihetens smerte 6881833
376Tokarczuk, OlgaEmpusion : en kurbadsgrøsser 6863372
377Seierstad, ÅsneEn av oss : en fortelling om Norge 6846161
378Montefiore, SantaSkygger i måneskinn 6831315
379Engman, PascalX 6811185
380van der Kolk, Bessel A.Kroppen holder regnskap : hjerne, kropp og sinn i behandlingen av traumer 6781664
381Andersen, Stian HjelvinEn lykkelig familie 6781674
382Orwell, George1984 6775081
383Blomberg, Hilde CharlotteJeg lengter etter skipskatastrofer og plutselig død 6741096
384Sandemo, MargitUtysket : [Sagaen om isfolket] 6738500
385Henry, VeronicaEn natt på et fransk slott 672798
386Leer, KristinADHD : 7 veier til ny forståelse 6693252
387Da Costa, MélissaVeien tilbake 668887
388Ravatn, AgnesFugletribunalet 6663072
389Bjånesøy, Kjartan BrüggerDen siste vakten : nær døden, og andre historier om livet 6631115
390July, MirandaPå alle fire 663758
391Mytting, LarsSøsterklokkene 6615761
392Syvertsen, Marte RoaHjernen : en biografi : om hvordan livet setter seg i hodet – og alt du kan gjøre for å ta styringen 6603202
393McFadden, FreidaDen låste døren 659907
394Engman, PascalSkammens vei 6561086
395Mytting, LarsSvøm med dem som drukner : roman 6561574
396Grønlien, Heidi KristineBi 1 : biologi 1 6559420
397Hoover, ColleenBekjennelser : roman 6512922
398Wessel-Aas, KatrineHuset i Wimbledon 6513641
399Elvedal, AnneDu kan kalle meg Jan 6491514
400Galbraith, RobertDen jagende graven 6493911
401Strout, ElizabethÅh, William 6463042
402Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling : [Seksti kilo-saga] 6466001
403Auður Ava ÓlafsdóttirDJ Bambi : roman 6451175
404Ohlsson, KristinaStormvakt 6453441
405Slaughter, KarinVi er alle skyldige her 642808
406Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 6429650
407Bjørnstad, KetilGlemselen : roman 6401075
408Wisløff, UlrikMikrotrening : 7 uker som booster kondis og styrke 638917
409Flood, HeleneTerapeuten 6346291
410Clear, JamesMikrovaner : en enkel måte å få gode vaner på og kvitte deg med dårlige : små forandringer, store resultater 6334241
411Bakken, MariusLøping! : raskere og skadefri 632996
412Andreassen, MariTenk for en jubel 6311046
413Øen, Inger JohanneDet du eier evig : en politiroman 6281155
414Balle, SolvejOm utregning av romfang 6271155
415Venås, HelgeElektroniske kretser og nettverk : vg1 elektro og datateknologi 6267790
416Knutsen, HegeKjemien stemmer 2 : Studiebok 6269190
417McFadden, FreidaKvinnen i etasjen over 626817
418Colgan, JennyBryllup på øya 6253261
419Iraki, RimaFlukten fra Palestina : min norsk-palestinske familiehistoire 6241195
420Bakkeid, Heine T.Vintergrav 6214411
421Beevor, AntonyRasputin : og Romanov-familiens undergang 6183052
422 Religion og etikk : vg3 6188080
423Stedman, M.L.Et liv langt borte 6164391
424Loe, ErlendDoppler : roman 6157620
425Holmås, RagnhildHva er det du sier? : ordene du bruker, og det de faktisk betyr 6152552
426Hastrup, JuliePå villstrå 613718
427Engman, PascalEnkene 611966
428Bergstrøm, HasseRettslære 2 6119410
429Schulze, Anne-MarieWeiter geht's 6107610
430Lane, SorayaDen italienske datteren 6101055
431Osman, RichardDen umulige formuen 608847
432Colgan, JennySommer over skyene 6071135
433O'Shea, DaisyDet irske barnet 606748
434Schulman, NinniKjæreste Lena 603777
435Asser, Elisabeth AustadTeknologiens makt : hvordan kunstig intelligens forfører, frister og utøver makt - og hva vi kan gjøre med det 603906
436Hoover, ColleenDet starter med oss 6005521
437Smørholm, MargaretØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 6006480
438Schreiner, PerDen svake viljen : en kjærlighetshistorie 599986
439Helle, HelleHey Hafni : roman 5991015
440Østerbø, AnitaTatt av sviket 5981314
441Stubb, AlexanderEn ny verdensorden : maktens triangel 5973011
442Schützer, KarolinaSnøfall over Paris : [Sophia i Paris] 5972502
443Karlsson, Ørjan N.Stille som snø : kriminalroman 5941264
444Skybäck, FridaSvartfugl 594659
445Østby, AnneÅ danse i Lahore 5941204
446Bækkevar, IngerMønster : teknikk og industriell produksjon 5937590
447Mohn, MajaGrenser 5932502
448Palonen, Caroline KasparaJeg har det ikke i meg å bli klassekontakt 5923731
449Knutsen, HegeKjemien stemmer 1 : Studiebok 5907770
450Håkonsen, KåreOppstart : Entreprenørskap og bedriftsutvikling 1 5908760
451Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 2 5889300
452Andersen, Stian HjelvinEt rikt menneske 588777
453Flood, HeleneElskeren 5875681
454Hemming, AnetteMenneskedyret : krim 5851025
455Jewell, LisaIkke slipp ham inn 583767
456Moum, TommyHistorie og filosofi 1 5828140
457Lane, SorayaDen kubanske datteren 577975
458Stanghelle, HaraldKongen forteller 5766070
459Rundberg, JohanDen som vokter flokken 5765411
460Flood, HeleneEnken 5765491
461Lane, SorayaAlpenes datter 574906
462Hammer, ElisabethFristelse 572727
463 Reparasjons- og vedlikeholdsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 57010310
464Isaac, CatherineEn match for livet 569698
465Nesbø, JoKongeriket 5686640
466 Produksjonsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 5679050
467Engman, PascalRottekongen 5661025
468Johnsen, SveinElenergisystemer : Vg2 elenergi og ekom 5667250
469Lykke, NinaFull spredning : en legeroman 5657070
470Skybäck, FridaJernblomst 563658
471 Produksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 5637290
472Strümke, IngaMaskiner som tenker : algoritmenes hemmelighet og veien til kunstig intelligens 5611503
473Bull-Hansen, Bjørn AndreasUnder danekongens flagg 5603151
474Gjerset, AsbjørnGymnos : kroppsøving videregående skole 55910100
475Knausgård, Karl OveMorgenstjernen : roman 5581513
476Fexeus, HenrikDen siste brikken : [Mementoserien] 5582502
477Erdal, Silje FørlandFokus : sosiologi og sosialantropologi 55711820
478Hammer, ElisabethAnstendighet 555757
479Hastrup, JulieBlodspor 555579
480Hannah, KristinKvinnene 5533001
481Renberg, ToreFarmor har kabel-TV 5523001
482Leirvik, SteveAlle de russiske horene : roman 5521065
483Berge, Anne LeneNye vegar til nynorsk 55110890
484Renberg, ToreLorden : roman 5491354
485Nesbø, JoPanserhjerte 5455221
486Tangen, NicolaiAlt jeg har lært om ledelse : av Askeladden, en pokerspiller og verdens beste sjefer 545836
487Nesbø, JoTørst 5451473
488Engman, PascalKokain 544925
489Nygårdshaug, GertSparknekt : krimroman 5447390
490Myskja, AudunMestringsmedisin : metodene som gir helse og livskvalitet 5433641
491Wessel-Aas, KatrineEn engelsk sommer 5433601
492Khannoussi, Safae elOroppa 543727
493Ersland, Bjørn ArildFørste klasse : det året vi lærte bokstavene 5421005
494Mytting, LarsHekneveven : roman 5421832
495Tudor, C.J.En glipe av mørke 5402512
496 Bærbar elev PC53916340
497Moyes, JojoOver ukjente hav 5381104
498Reichelt, Jon G.Tålekraft : styrk din mentale beredskap 537757
499Osmancausevic, AleElektronisk kommunikasjon : vg2 elenergi og ekom 5376720
500Nesbø, JoKniv 5351513
501Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten 534767
502De Lange, Ann-MarieKvinnehjernen : en hjerneforskers blikk på kvinners livsfaser 5333631
503Nørgaard, Per E.Visjon 1 : Markedsføring og ledelse 1 5338350
504McFadden, FreidaLeieboeren 532915
505Cedervall, MarianneDet forlatte huset 530559
506Rishøi, Ingvild H.Stargate : en julefortelling 52913260
507Lykke, NinaVi er ikke her for å ha det morsomt 5271353
508Horst, Jørn LierNøkkelvitnet 5251015
509Cook, LornaDen glemte datteren 524796
510Martin, TinaVindguden 520618
511Stave, Svein ErikTerra nova : geografi for den videregående skolen 5197380
512Levi, AllenTheo : en roman 5182502
513De Céspedes, AlbaHennes side av historien 5182711
514Schulman, AlexGlem meg 5181224
515Harmel, KristinDet franske armbåndet 516846
516Elida KaroOg forresten heter jeg Leah : roman 516875
517Jón Kalman StefánssonHimmelsk måne over verdens ytterste rand 514746
518Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2026 5127260
519Säfstrand, CarolineMitt løfte til deg 511549
520Skåden, SigbjørnPlanterhaug 5083061
521Gullestad, Siri ErikaVanlig ulykkelig : psykoanalysen om et friere liv 5071154
522Nesbø, JoNatthuset 5075710
523Fuglehaug, RandiPent porselen : roman 505915
524DubuSolo leveling 5041264
525McFadden, FreidaHushjelpen gifter seg : en novelle 503855
526Adichie, Chimamanda NgoziDrømmeregnskap 5021842
527Sandemo, MargitHeksejakten : [Sagaen om isfolket] 5014001
528Nesbø, JoPoliti 4951313
529Engman, PascalPatriotene 4942222
530Brønstad, AgnesHelse =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4946880
531Enger, ThomasSkinndød : kriminalroman 493697
532Cosby, S.A.Til aske skal du bli 4934101
533Da Empoli, GiulianoRovdyrenes tid 491707
534Corasanti, Michelle CohenMandeltreet 4913071
535Skolem, MarenIngen har sett historien din 489756
536Nøland, Jonas KristiansenEnergikrisen : og løsningen på den 488835
537Jackson, ShirleyVi har alltid budd på slottet : roman 4873331
538Gran-Jansen, IdaLur familiemat : helt enkelt : hverdagsfavoritter med mer næring! 486726
539Riley, LucindaStormens søster 4842521
540Steen, Bjørn-GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : kjemi 1 og kjemi 2 4849690
541Olin, MargrethSong til mor : roman 4841084
542Brønstad, AgnesYrkesliv =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4806870
543Grund, MariaNattflygeren 480499
544AttråAttrå : erotiske fantasiar 4785260
545Wiegaard, Alf MarcusJuss og samfunn : rettslære 1 4786820
546Endō, TatsuyaSpy x family 4781493
547Guldal, LivHåndbok for helsefagarbeidere : i praksis 47810080
548Osman, RichardTorsdagsmordklubben 4772841
549Strout, ElizabethOlive, igjen 4761034
550Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF 4755240
551Lane, SorayaDen greske datteren 473776
552 Strøm til bærbar elev pc4709230
553Engberg, KatrineDet brennende bladet 469925
554Mytting, IvarFriluftsliv 46810310
555Riley, LucindaAtlas : historien om Pa Salt 46716720
556Hammer, ElisabethVindkast 467667
557Ashcroft, JennyØya i øst 4663291
558Sarenbrant, SofieLangfredagen 4653911
559Knapp, FlorenceNavnene 464528
560Kårjord, Maria LienNaturbasert næringsaktivitet : vg1 naturbruk 4636610
561Higashino, KeigoDrepende sensommerdager 463726
562Nørgaard, PerVisjon 1 4636120
563Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring, 3. utgåve : vg1 teknologi- og industrifag 4626630
564De la Motte, AndersDe bergtatte 462925
565Loe, ErlendHelvete 4613231
566Karlson, RuneUtmattelse : hva det er, hvordan samfunnet legger til rette for det, og hvordan du kommer deg ut av det 461696
567Lanesskog, RavnWilhelmsens metode 4593501
568Dahlgren, Hanne-Lene2 om gangen-metoden 458578
569Carson, AnneRød selvbiografi : en versroman 4589040
570 Breddeidrett 45814600
571Boberg, ThomasInsula 4572162
572Enger, ThomasFantomsmerte : kriminalroman 457676
573Da Costa, MélissaDagene som kommer 455885
574Høyer, Ida HegaziDet nye hjertet 4511822
575Riley, LucindaSkyggesøsteren 4503401
576Lindell, UnniDukken i tauet : kriminalroman 4481273
577Aubert, Alette SophieBiohacking 448597
578Benzine, RachidBiblioteket i Gaza 4471632
579Jio, SarahAlle mine menn 445885
580Golding, WilliamFluenes herre 4433331
581Morseth, Anne LouiseEn sjanse til 4435340
582Håkonsen, KåreVekst : entreprenørskap og bedriftsutvikling 2 4427900
583Mímir KristjánssonMamma er trygda 4423341
584De la Motte, AndersGlassmannen 442894
585Sullivan, TimTannlegen 4414210
586Haig, MattMidnattstoget 4403271
587Atwood, MargaretTjenerinnens beretning 4403091
588Teige, TrudeEn hjelpende hånd 437726
589Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1 og fysikk 2 43713130
590Sandemo, MargitAvgrunnen : [Sagaen om isfolket] 4365000
591Grebe, CamillaVelkommen til evigheten 4366410
592 Lader til Chromebook 43520760
593Hoem, EdvardUng mann vil ut : roman 4351433
594Teige, TrudeNoen vet 433626
595Spjeldnæs, Kari J.Lesekrise : om lesing og konsentrasjon i en digital verden 4331173
596Fexeus, HenrikOfferdyret 431498
597Hodne, ØrnulfMystiske steder i Norge 4301034
598Duckert, HegeKatti Anker Møller : å bestemme over livet 429765
599Jæger, JørgenDommen 4293941
600Stuart, AnnaJordmoren i Auschwitz 4274051
601Teige, TrudeAldri tilgi 4272761
602 Bærbar PC til utlån425449
603Elizabeth Diskin Kirsti Grana Winsvold Knut KasboEnter Basic skills 8-10 4247030
604Stenborg, Per MoritzFrykt ikke mørket : kriminalroman 4242701
605Grund, MariaBlekkspruten 4244210
606Moyes, JojoToner i natten 4231054
607O'Shea, DaisyDen irske nøkkelen 423656
608Dehli, LarsStopp tankekjøret : kraftfulle teknikker for å få mer ut av livet 422528
609Ottesen, GunnarBransjelære : vg2 transport og logistikk 4225470
610Karlsen, Ole G.Terra mater : geofag X, geofag 1 4217710
611Stokstad, LinnBlodsukkermagi : sprudlende oppskrifter og enkle triks for stabilt humøt, mer overskudd og bedre helse - for hele familien 420528
612Frennstedt, TinaDødens dans 420459
613Carlsson, ChristofferEn liten dråpe blod 4204210
614Bækkevar, IngerMønster : helse- og oppvekstfag 4205960
615Grønlien, Heidi KristineBi2 : biologi 2 4187230
616Schulman, AlexMalma stasjon : roman 417795
617Horst, Jørn LierSak 1569 4175580
618Jeffs, RogerSamstemt : harmonilære, arrangering og komponering 4175540
619Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : arbeidsbok A1/A2 : Voksenopplæringen 4162871
620Andersen, Jørn KennethProduksjon og tenester, 3. utgåva : vg1 teknikk- og industrifag 4155830
621Hammer, ElisabethAvsløringer 415666
622Sandemo, MargitLengsel : [Sagaen om isfolket] 4145000
623Espach, AlisonBryllupsfolket 414459
624Storbakken, Ida Marie AamotVerdens beste supper 412478
625Sletbakk, MarianneBios 1 : biologi 1 4126110
626James, EricaHuset i Maple Drive 410596
627Loe, ErlendKukene/Kukane 4105020
628Johansson, Jens M.Bare la dem komme : roman 4084350
629Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10 : nynorsk som sidemål 4086600
630 Treningslære : idrettsfag 4078410
631Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 4072141
632Grinde, Bjørn HallvardForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 4075000
633Nesbø, JoGjenferd 4061333
634Haratischwili, NinoDet åttende livet (til Brilka) 404636
635Sandemo, MargitRavnens vinger : [Sagaen om isfolket] 4008000
636Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 4002031
637Engberg, KatrineHvite netter 400666
638Heivoll, GauteMin tid i disse skogene : roman 400814
639Cedervall, MarianneMord på øya 400488
640Colgan, JennyVelkommen til Floras kafé 4001342
641 Strøm utlån til bærbar elev PC399814
642Skjervø, Gaute BørstadIngenting blir som før : en generasjonsfortelling 3973371
643Wiegaard, Alf MarcusJuss og §amfunn : rettslære 2 3975660
644Nesbø, JoSønnen 397626
645Lindseth, IngeAldringsbrems : yngre lenger med periodisk livsstil 397517
646Sandemo, MargitDragens tenner : [Sagaen om isfolket] 3967000
647Geard, AmandaGlassnøkkelen 3963161
648Griffiths, EllyNattfalkene 396468
649 Latterbomber : vitser for barn 3961842
650Raja, Abid Q.Min skyld : en historie om frigjøring 3955400
651TegnehanneDet går bra 395735
652Rypdal, Karoline BjarnesdatterHjertefrisk : de 5 B-ene som truer hjertet - og hvordan du stopper dem 395765
653Hellberg, ÅsaDen femte dagen 394448
654Jæger, JørgenSkyggejakten 3941023
655Sandemo, MargitDødssynden : [Sagaen om isfolket] 3946000
656Duvå, Liv NimandNed fra himmelen 394735
657Osman, RichardVi løser mord 3942641
658Sarenbrant, SofieBursdagen 391429
659Fatland, ErikaGrensen : en reise rundt Russland : gjennom Nord-Korea, Kina, Mongolia, Kasakhstan, Aserbajdsjan, Georgia, Ukraina, Hviterussland, Litauen, Polen, Latvia, Estland, Finland og Norge samt Nordøstpassasjen 390864
660Kingsolver, BarbaraDemon Copperhead 389557
661Karlsson, Ørjan N.Det siste stykket hjem : kriminalroman 389794
662Fagerlund, JennyEn hemmelighet for mye 388517
663Levi, AllenTheo 388547
664Hammer, ElisabethFortielse 386547
665Krien, DanielaKjærlighet i nødsfall 386576
666Arsky, Gunn HeleneMord i bokhandelen 3863701
667Riley, LucindaDen savnede søsteren 38613480
668Teige, TrudeMormor danset i regnet 3853860
669Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei 3842171
670Hundevadt, KimPorcus 384409
671Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling 3841492
672Posthuma, JenteDet jeg helst ikke vil tenke på : roman 3831732
673Rostgaard, SimonTegningsforståelse og 3D-modellering : vg1 bygg- og anleggsteknikk 3826330
674Schepp, EmelieHundre dager i juli 382735
675Sandemo, MargitSpøkelsesslottet : [Sagaen om isfolket] 3817000
676Kepler, LarsHypnotisøren 3812001
677Enoksen, EysteinBreddeidrett 3808230
678Bjertnes, HegeScope 2 : programfaget engelsk 2 3795790
679Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar 3791712
680Kjellsdotter, NillaTil natten er forbi 3793211
681Herø, EyolfDokumentasjon og kvalitet : vg2 produksjons- og industriteknikk 3789100
682Renberg, ToreLungeflyteprøven : forsvar for en ung kvinne som var mistenkt for spedbarnsdrap : roman 3781153
683Hall, Clare LeslieNår jorden brister 377665
684Lahlum, Hans OlavEliminasjonsmysteriet 3774050
685Ingstad, HelgePelsjegerliv blant Nord-Canadas indianere 3761921
686Keegan, ClaireTre lys 376764
687Lovrenski, OliverDa vi var yngre : : roman 3751422
688Steen, Bjørn GunnarAqua 2 : kjemi 2 : studiebok 3754860
689Myskja, AudunKunsten å finne ro 3743121
690Michallon, ClémenceSiste utvei 373399
691Yrsa SigurdardóttirVokt dine hender 373606
692Elstad, Anne KarinFolket på Innhaug : [bind 1] 372655
693Drange, Eli-Marie¡Claro que sí! : spansk aktivitetsgrammatikk 3726980
694Sandemo, MargitGalgeblomsten : [Sagaen om isfolket] 3727000
695Hammer, ElisabethVinterhjerter 371586
696Andersson-Ulseth, PeterStyresystemer : vg2 elenergi og ekom 3715160
697Erdal, Silje FørlandFokus (BM) : sosiologi og sosialantropologi 3714240
698Tolkien, J.R.R.Ringenes herre : Ringens brorskap 3691083
699King, StephenCarrie 3692071
700Loe, ErlendDoppler 3681632
701Sandemo, MargitBak fasaden : [Sagaen om isfolket] 3688000
702Steinbeck, JohnØst for Eden 3672221
703Bache-Wiig, AnnaTil våren : roman 3662611
704Strömberg, LouiseDer villblomstene vokser 365566
705Sandemo, MargitVinterstorm : [Sagaen om isfolket] 3646000
706Dahl, Ellen StøkkenDyrisk : noveller 364536
707Sandemo, MargitDødens hage : [Sagaen om isfolket] 3637500
708Robbins, Mel5-sekundersregelen : den raskeste metoden for å endre livet ditt 3633211
709Sandemo, MargitDen onde arven : [Sagaen om isfolket] 3636000
710Furevikstrand, Tor EgilNorsk for påbygging 3636280
711Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må (1) : roman 3631203
712Herngren, MoaSøskenfeiden 363586
713Arsky, Gunn HeleneMord på biblioteket 3623191
714Makkai, RebeccaVi var de håpefulle 362487
715Flatland, HelgaEtterklang : roman 3611083
716Martin, TinaBefrieren 3613310
717Ley, RosannaDen italienske flammen 3612912
718Gottman, John MordechaiSnu deg til meg! : det du gjør i løpet av ett mikrosekund, avgjør hvor relasjonene dine ender opp 3602101
719Hansen, AndersADHD : uante krefter 3592601
720Dimby, NonoLandbruk : vg1 naturbruk 3594890
721Holte, Martin BechAlternativt statsbudsjett : løsninger for landet som ble for rikt 359546
722Bagger, ThomasKaoskoden 359576
723Ohlsson, KristinaSkoddehav 358854
724Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 : vg2/vg3 : psykologi for studiespesialiserende utdanningsprogram. 3584690
725Sandemo, MargitBlodhevn : [Sagaen om isfolket] 3585500
726Stuart, DouglasJohn sønn av John : roman 3573680
727Hexeberg, SofieNytt blikk på autoimmun sykdom 3572111
728Sandemo, MargitDen siste ridder : [Sagaen om isfolket] 3567500
729Higashida, NaokiHvorfor hopper jeg 3561772
730Trampe, Synnøve VereideGutta : den nye likestillingskampen 356615
731Sullivan, TimSyklisten 3552912
732Carrasco, PaulaDet går over : roman 3551662
733Engelien, OlaTett på : norsk YF 3554720
734Hannisdal, Aili KristinaIkke bare en følelse : hvordan våge å lytte til følelsene du helst vil unngå, for å finne veien til lykke - og deg selv 3552701
735Schützer, KarolinaUnder stjernene i Paris : [Sophia i Paris] 3542501
736Schulman, NinniSom vi lekte 354556
737Sandemo, MargitSatans fotspor : [Sagaen om isfolket] 3537000
738Riley, LucindaMordene på Fleat House 3539300
739Tjønn, Brynjulf JungKvit, norsk mann : dikt 3538560
740Heum, TrondAlle tiders historie : frå dei eldste tider til våre dagar 3534760
741Djønne, LeanderAlt et : roman 353645
742Sandemo, MargitBøddelens datter : [Sagaen om isfolket] 3525000
743Sandemo, MargitDen ensomme : [Sagaen om isfolket] 3525000
744Enders, GiuliaOrganisk 3512701
745Masternes, Jon-AreDet som spiser meg 3511682
746Fexeus, HenrikOfferdyret : [Mementoserien] 3513001
747Ernst, Linea MajaKun til navlen : roman 351546
748Sandemo, MargitFeber i blodet : [Sagaen om isfolket] 3497000
749Mytting, LarsSkråpånatta 34910230
750Myskja, AudunDe tibetanske ritene : 15 minutter som forandrer livet ditt 349457
751Nesbø, JoMarekors 3481093
752Läckberg, CamillaMentalisten 3484340
753Musso, GuillaumeGjenforeningen : roman 348359
754Brundtland, Liv Kristin SteenI varetekt meg ta 347615
755Cook, LornaDen glemte datteren : [Husets hemmeligheter] 3463001
756Elling, LarsVed porten til stillhetens skog : en fortelling om vennskap, kunsten og den ulydige hjernen 346645
757Sandemo, MargitVinden fra øst : [Sagaen om isfolket] 3468000
758Jacobsen, RoySeierherrene 3454600
759Tangen, GeirSnøengler : kriminalroman 345764
760O'Farrell, MaggieHamnet 345585
761Eigeland, Lotte C.Nattflygerne 344784
762Seierstad, ÅsneAfghanerne 343913
763Smith, Wilbur A.Stormflo (21) 3434000
764Staalesen, Gunnar1899 : preludium 343576
765Edvardsson, MattiasPostkortmorderen 343457
766Gjermundsen, Simen ØianFrifor ultraprosessert mat 343428
767Khemiri, Jonas HassenSøstrene 342655
768Bjerkli, Myriam H.Onkel Edward 341625
769Mo, JohannaBrottsjøen 341526
770Matre, Agnes LoviseUvigslet jord : kriminalroman 341774
771Nesbø, JoSnømannen 340854
772Chen, KarissaHjemlengsel 3401512
773Hadley, TessaSøsken 340467
774Svendsen, Lars Fr.H.Trump og filosofene : hvordan et studium av historiens minst filosofiske mann kan lære deg forbløffende mye om filosofi 338814
775Matre, Agnes LoviseIskald 3381292
776Harnesk, TinaSvik som går i arv : roman 337477
777Härjegård, KarinDatteren og vårflommen 336675
778Sten, VivecaVillederen 336893
779Blichfeldt, NorunnNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 3352961
780Zevin, GabrielleI morgen, og i morgen, og i morgen 3352791
781Jæger, JørgenDet sorte fåret 335913
782Cedervall, MarianneMed døden til bords 334369
783Fjell, Jan-ErikTysteren 3344530
784Alexander, RebeccaNye sjanser på øya 333437
785HomerosOdysseen 3332341
786Ashcroft, JennyKjærlighetens ekko 333427
787Kahneman, DanielTenke, fort og langsomt 3321142
788Hansen, Hans-Einar RustøyRåstoffer og produksjon : vg1 restaurant- og matfag 3327380
789Larmo, IdaRigel : urettens ekko 3323660
790Strout, ElizabethÅh, William! 332625
791De la Motte, AndersDøden går på visning 331536
792Dedekam, IvarIllustrert navigasjon 3304520
793Berg, LenaGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 3291761
794Hastrup, JulieFarlig fortid 329388
795Øverland, AndreasJeg vet ikke, jeg var ikke der 3281542
796Bagger, ThomasSort mirakel 327625
797Ottesen, GunnarTransport, logistikk og løfteoperasjoner : vg2 transport og logistikk 3254650
798Stein, JesperSolo : krim 325359
799Jensen, Jens HenrikFrende 324486
800Myklebust, Ingunn#Bystrikk helt basic 324339
801Moyes, JojoEt helt halvt år 3233860
802Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 3233031
803Gazan, Sissel-JoI en dråpe 3232811
804Backman, FredrikFolk med angst 3231202
805Shelley, MaryFrankenstein 3221192
806Samartin, CeciliaSterkere enn frykt : roman 3222051
807Colgan, JennyDen lille bokhandelen på hjørnet 322585
808Frøland, Anne-LiseTynne rivner av lys : roman 3211751
809Lerø Kongsnes, AsbjørnMatemagisk 8 3214230
810Sundström, LenaJegeren 321359
811Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 3211522
812Minier, BernardLucia 3204140
813Bjørk, SamuelHitra 319644
814Sarenbrant, SofieSkytsengelen 318565
815Keegan, ClaireI seneste laget : historier om kvinner og menn 318575
816Furre, HeidiTechnotika 317526
817Darian, CarolineJeg kaller deg ikke lenger pappa : familietraumet som rystet en hel verden 3172581
818Høst, JohanEn nasjon i sjakk : [Delta-serien] 3165000
819Andersen, Stian HjelvinTakk, bare bra 314476
820Axelsen, Sunniva LyeJohanne den vanvittige 313378
821Ahnhem, StefanOffer uten ansikt 3122751
822Henry, VeronicaDen hemmelige stranden 312417
823Widholm, KatarinaElskede Betty 312506
824Erichsen, DortheMidtsommer 311605
825Gustawsson, JohanaDe tause 310496
826 Guinness world records 3101302
827Christensen, Lars SaabyeByens spor : Ewald og Maj 3103250
828 Norske seksuelle fantasier : kvinner og menn forteller 309329
829Tolkien, J.R.R.Silmarillion 309973
830Tolkien, J.R.R.Hobbiten, eller Fram og tilbake igjen 3091242
831Ekfeldt, PetraPuls helse : vg1 helse- og oppvekstfag 3094040
832Randau, TessaSkogen, benken og livets store spørsmål : møtet som endret alt 307407
833Nesbø, JoKongeriket : roman 3071142
834Stokke, Silje SkaugHjertevarme foreldre 306535
835Burgess, RichardInteractions 2 : programfag engelsk 2 3064810
836Kielland, Alexander L.Gift 3046020
837Riley, LucindaSolsøsteren 3047010
838Nordstrand, BeritAutofagi 14 : styrk cellenes egen fornyelse med 14 dagers periodisk faste og anti-inflammatorisk mat 303446
839Aleksandersen, ÅgeLørdagsbarn : historien om sangene 3033890
840Sarenbrant, SofieMytomanen 303466
841Ypi, LeaFri : en oppvekst ved historiens ende 303614
842Karlsson, Ørjan N.Kureren 303417
843Gulbranssen, TrygveOg bakom synger skogene : [bind 1] 3021022
844Andersen, Ragnhild WiePuls yrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 3024220
845Hastrup, JulieMirakelmannen 3023010
846Lykke, NinaNei og atter nei 3012001
847Stranger, SimonLeksikon om lys og mørke : roman 3011901
848Yanagihara, HanyaEt lite liv 3002001
849Liabäck, ÅsaSom en vind gjennom kolonihagen : roman 299476
850Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar : kriminalroman 299704
851Austen, JaneStolthet og fordom 2981661
852Bolstad, TerjeFiske og akvakultur : Vg1 fiske og akvakultur 2984530
853Lykke, NinaNei og atter nei : roman 298714
854Martin, TinaTordneren 298319
855Elster, Clélia EtienneEnchanté 2 : fransk ll - vg 2 2984260
856Widholm, KatarinaÅ telle hjerteslag 297515
857Fiebig, JulikaMomente : tysk nivå 2 2975550
858Mola, CarmenJenta uten navn 2972910
859Karlsson, Ørjan N.Natten reiser alene : kriminalroman 297773
860Silver, ElsieFryktløs : en småbyromanse - fra fiender til elskere 2964120
861Michelet, JonEn sjøens helt : Skogsmatrosen 2963170
862Schjetlein, Anne-MarieDøden bryr seg ikke 295348
863Sachar, LouisHoles 2943180
864Hjorth, VigdisGjentakelsen : roman 2941202
865 Alle tiders historie : nyere historie VG 3 2942980
866Binz, AnnikenSupervaner 293387
867Hamsun, KnutSult 2931791
868Grisham, JohnGuttene fra Biloxi 293426
869Läckberg, CamillaGullburet : [Faye] 293309
870Page, LizzieEt sted å høre til 293495
871Witoszek, NinaDet blåøyde riket : norske tillitspatologier 293555
872Norman-Stormbringer, HegeBare for et år 292486
873Fosse, JonVaim : [Vaim-sogene] 2923000
874Enchi, FumikoSkyggekvinner 2922551
875Fjell, Jan-ErikNattravnen 291873
876Bjørnstad, Trond HåvardSkogbruk : vg1 naturbruk 2913740
877Christensen, Lars SaabyePasninger : VM2026 2911501
878Bjertnæs, SverreMorsdager : essay 290387
879Ashcroft, JennyFyrtårnets hemmeligheter 290505
880Haugland, MariaLev, spis, nyt : din guide til magiske hverdager, næringsrik mat og inspirerende organisering 288319
881Seierstad, ÅsneBokhandleren i Kabul : et familiedrama 286674
882Barr, ConnieKvinner som reiser alene : roman 286575
883Adler-Olsen, JussiNatriumklorid 286733
884Ueland, Daniella RoxmanHusdyr : Vg1 naturbruk 2854490
885Hofset, JanneckeGod i norsk 1 arb bok A1/A2 2854140
886Blichfeldt, KathinkaNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 2854790
887Axelsson, IdaStille vrede 2852014
888Riley, LucindaMånesøsteren 2857020
889Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den vidaregåande skolen 2855520
890Moyes, JojoJenta som ble igjen 2837120
891Jón Kalman StefánssonSommerlys, og så kommer natten 282614
892Radnedge, KeirFIFA World Cup 2026 : offisiell guide 282594
893Tolkien, J.R.R.The lord of the rings : The fellowship of the ring 2821002
894Nylund, KajaUnder midnattssolen 282416
895Kinney, JeffEn pingles dagbok, Rodrick ruler 2811581
896Christensen, Lars SaabyeHaren : og andre noveller 280594
897Diseth, ÅgePsykologi 2 : programfag psykologi 2 2804170
898 Perspektiver : historie påbygging 2803610
899Nesbø, JoKongen av Os : [Kongeriket] 27911000
900Matre, Agnes LoviseUvigslet jord 2792041
901Mehlum, JanInn i mørket : kriminalroman 278466
902Ege, Tove Karin MannesØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 2783910
903Brenden, LailaToner fra en stille skog 2782251
904Wilhelmsen, IngvardSjef i eget liv : en bok om kognitiv terapi 278713
905Horst, Jørn LierNøkkelvitnet : kriminalroman 277803
906Day, SylviaBare for deg : en Crossfire-roman 2771531
907Paris, B.A.Bak lukkede dører 2762111
908Niemi, MikaelStein i silke : roman 275684
909Dahl, Niels FredrikFars rygg : : roman 275416
910Arvola, IngeborgKniven i ilden 2754130
911Schepp, EmelieAlter ego 275693
912Smith, Wilbur A.Titanenes krig (8) 2752501
913Dahlback, JorunnVg1 frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign 2743720
914Helle, HelleHey Hafni 274318
915Kvensler, UlfLa bølgene gjøre resten 2742411
916Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2018 2745500
917Helm, LivMed hjertet i hånden 2732501
918Laestadius, Ann-HelénSkam 273713
919Stuhaug, LindaKvardagsmiddagar : alt-i-eitt i gryte, form eller panne 272387
920Matè, GaborNår kroppen sier NEI : Prisen vi betaler for skjult stress 2721002
921Alexander, RebeccaHjem til øya 272377
922Jæger, JørgenBlodskrift 272684
923Lunde, MajaBlå : roman 2724690
924Page, LizzieBarnehjemmet 272475
925Herø, EyolfReparasjons- og vedlikeholdsteknikk 2714960
926Backman, FredrikEn mann ved navn Ove 271634
927Matthews, CaroleFra en dag til en annen 270299
928Branæs, PålKarbofellen : gå ned i vekt og bli kvitt livsstilsplager på under seks uker 270387
929De la Motte, AndersVåroffer 2701781
930Fretheim, EvaDronningland : : krim 270299
931Norlin, AnnikaTua 268465
932Kjellsdotter, NillaJenta i stenparken 2681814
933Grinde, BjørnForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 2683680
934Kafka, FranzProsessen 2681861
935Stuart, AnnaSøstrene fra Warszawa 268465
936Melsom, KajaDen fordømte skamløsheten : fra moralisme til narsissisme 2681002
937Colgan, JennyEn evighet fra deg 267535
938Brunes, Anders O.Aktivitetslære 2652101
939Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : : roman 265289
940Nore, AslakHavets kirkegård : roman 265505
941Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag 2652820
942French, TanaJegeren 265396
943Horst, Jørn LierBlindgang 265377
944 Kalkulator2645550
945Faldbakken, MatiasVi er fem : roman 2643500
946Jacobsen, RoyDe uverdige 2631232
947 Tekniske tjenester : Konstruksjons- og styringsteknikk 2632910
948Horst, Jørn LierFelicia forsvant 263763
949Gilmore, LauriePumpkin spice-kafeen 263465
950Matè, GaborMyten om det normale : Traumer, sykdom og heling i en giftig kultur 2632501
951Ragde, Anne BirkefeldtHennes siste fantastiske dager 263733
952Nygaard, Kaja GjersemEn sterkere tro 262564
953Ellingsen, ElisabethPå vei : Arbeidsbok 2624090
954Robinson, MarilynneGilead 262416
955Hamberg, EmmaJe m'appelle Agneta 261416
956Maroger, IsabelleLebensborn 2611321
957Alexander, RebeccaArven fra øya 260426
958Huang, AnaTwisted love 259753
959Mytting, LarsHekneveven 2597580
960McFadden, FreidaKjæresten 259515
961Bomann, CorinaSophias håp : [Sophia] 2591501
962Tombre, TorbjørnMayday : praktisk bruk av VHF 2593780
963Inchauspé, JessieGlukoserevolusjonen : gå ned i vekt, stopp søtsuget, få tilbake energien : ta kontroll over blodsukkeret 2591072
964Ibrahimovic, ZlatanJeg er Zlatan 2582630
965Gran, SisselDet er slutt : historier om løsrivelse 2581521
966Binz, AnnikenFinn din superkraft! : nøkkelen til varig motivasjon og livsglede 258289
967Geelmuyden, Niels ChristianSannheten på kroppen : alt du bør vite om kosmetikk 257475
968Hjorth, VigdisArv og miljø : roman 257713
969Collins, TessaJenta med georginene 255465
970Kulbrandstad, Lars AndersSidemålsordlista 2542870
971Kvarnström-Jones, RuthVenninnene på Nordiska Kompaniet 2532510
972Berg, LenaGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2537730
973Reid, RachelGame changer : [Game changers] 2532501
974Andersen, JohanProduksjonsteknikk : VG2 Produksjons- og industriteknikk 2524520
975James, E.L.The missus 2522501
976Reid, RachelHeated rivalry : Game changers 2522501
977Teige, TrudeSvik 252554
978Jæger, JørgenKameleonene 2521102
979Mohn, MajaFrigjort 2521002
980Montgomery, HedvigBarneskoleårene : 6-13 år : syv enkle steg for å lykkes med oppdragelsen i læringens tid 252376
981Håvardsen, Tor-Håkon GabrielEn siste hilsen : om å jobbe med døden - og møte den hjemme 2512550
982Krefeld, Michael KatzPakten 251308
983Braathen, KarianneAmahl Pellegrino : fotballproff mot alle odds 2511811
984Hverven, SigurdSå setter vi oss på huk : filosofi på høyde med barn 251386
985Moum, TommyHistorie og filosofi 2 2514550
986Honeyman, GailEleanor Oliphant har det helt fint 250396
987Alexander, RebeccaDrømmer fra øya 250416
988Ingulstad, FridGullnålen : [Sønnavind] 2501022
989Kjøstvedt, Anders GranåsDet tredje riket : nazismen og Nazi-Tyskland, 1918-1945 250396
990Teige, TrudeNoen vet : krim 250653
991Davidsson, CamillaI skyggen av fikentreet 250288
992Jæger, JørgenDødssymfoni 250663
993James, EricaHagene i Italia 2492121
994Haidt, JonathanGenerasjon angst : hvordan den store omkoblingen av barndommen skaper en epidemi av psykisk sykdom 249396
995Weber, KristineProteinrik hverdagsmat 249318
996Klepp, AnneliGutte-spetakkel 2491042
997Howard, DylanJeffrey Epstein : døde menn snakker ikke 2491531
998Horst, Jørn LierJakthundene 249475
999Läckberg, CamillaGjøkungen : [Fjällbacka-serien] 2487000
1000Ansar, NadiaForsoninger : veiene ut av det vonde og uoppgjorte 248318

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 191 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2476 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 31/10/2026 kl. 17:42:45


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As