1000 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 799431512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 742911766
3Horst, Jørn LierTvilen 574612164
4Horst, Jørn LierDen siste saken 518515133
5Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 51847546
6Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 497662980
7Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 491257850
8Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 482057820
9Strout, ElizabethDet vi aldri sier 474315403
10Ravatn, AgnesDoggerland 471813193
11Strömberg, SaraSot 46407106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 448812953
13 Verkstedhåndboka 437274850
14Strömberg, SaraSkygger 42827815
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 405620931
16Horst, Jørn LierSkriket 394612673
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 39299833
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 391814562
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38547085
20Engman, PascalKlanen 37234328
21Nesbø, JoMinnesota : roman 357717412
22Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 35698854
23Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 35677005
24Läckberg, CamillaSørgekonen 35594378
25Fretheim, EvaKråketronen 35464997
26Horst, Jørn LierUtskudd 353511353
27Jæger, JørgenNarrespill 339011303
28Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 33716235
29Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 33649373
30Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 32878403
31Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 325611002
32Ohlsson, KristinaNattanker 32459123
33Mjønes, Johan B.Spuria : roman 321911862
34Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31219293
35Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 309936550
36Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 309339160
37Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 30539513
38Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 30494986
39Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 30459583
40Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30288393
41McFadden, FreidaKjære Debbie 302310202
42Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 297212962
43Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 292613352
44McFadden, FreidaHushjelpen 29227054
45Nesbø, JoNådeskudd 291614791
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29087993
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 28918263
48Perrin, ValérieTata 28358833
49McEwan, IanHva vi kan vite 28198013
50Riley, LucindaKjærlighetssangen 27949193
51Strömberg, SaraSkred 27704596
52Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 27149972
53Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271035090
54Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270333200
55Vahr, EllenBorte fra verden : roman 26867903
56Fretheim, EvaPapirdukkene 26728483
57Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 26007463
58Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257630990
59Heger, AndersWanda : en familiehistorie 25756354
60Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 254330820
61Strout, ElizabethFortell meg alt 25387613
62McFadden, FreidaKollisjonen 25009882
63Strömberg, SaraSkinn 24704555
64Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24094675
65Fretheim, EvaDronningland : krim 24018762
66Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 23789972
67Heivoll, GauteHimmelens krystall 23576013
68Callin, PetterErgo : fysikk 1 232630590
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 232111022
70De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23204505
71Theorin, JohanNattgjestene 23064315
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 22874505
73Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 227628360
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 22466103
75Backman, FredrikMine venner 21857283
76De la Motte, AndersNattjegeren 21842658
77McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 21784724
78Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21718452
79McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21594824
80Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21493506
81Renberg, ToreEt livsforsøk 212010382
82Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21007502
83Sten, VivecaBenåderen 20982578
84Græsli, HansKompass : geografi vgs 209224760
85Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20657672
86Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 20628662
87Fosse, JonVaim : roman 20396253
88Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20353006
89Horst, Jørn LierTørt land 203011341
90Stranger, SimonStranger : roman 20205363
91Enger, ThomasSår 20152857
92Engman, PascalIngen 20143226
93Walden, AndrevJævla menn 20038402
94Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 19748512
95Moyes, JojoDa jeg møtte deg 19738112
96Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 19703365
97Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19115013
98Engman, PascalAlbinoen 19092607
99Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 187625130
100Emanuelsen, BirgerOdysseen 18744963
101Carr, GarrettGutten fra havet 18557352
102Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 18384993
103Moyes, JojoVi bor alle her 182310031
104Moore, LizGuden over skogene 18155593
105Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18153704
106Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 17704743
107Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17534773
108Giske, RuneTreningsledelse 174122440
109Nesbø, JoFlaggermusmannen 17346292
110Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 17312068
111Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 171910651
112Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 17006582
113Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 16816502
114Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 16573994
115Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 16422885
116Witherspoon, ReeseUten et ord 16404104
117Minier, BernardDe utslettede 16335033
118Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 163224800
119Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16184883
120Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 16062985
121Bjørk, SamuelBomberen 15946282
122De la Motte, AndersMysteriet på Capri 15902047
123Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 15898501
124Bjerkli, Myriam H.Evas skål 15885013
125Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 15873304
126Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 15764413
127Eggen, TorgrimBlodet 15535262
128Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 154914361
129Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 15327372
130Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 15294973
131Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 152319120
132Flatland, HelgaEt liv forbi 15126342
133Sager, RileyHun som ble igjen 14903004
134Moyes, JojoI ly av regnet 14641897
135Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14602505
136Colgan, JennyHusrom og hjerterom 14552047
137Krien, DanielaMitt tredje liv 14482296
138 Aktivitetslære 144124250
139Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14303953
140Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14283314
141Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 14267151
142Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 139120650
143Sveen, GardSkalpjegeren 13822695
144Arvola, IngeborgUlvespor 13813364
145Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 138111601
146Jensen, Jens HenrikInterregnum 13791927
147Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13722505
148Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 13694313
149Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 136411751
150Engman, PascalBestselger 13612744
151Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13543004
152Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13494672
153Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13483503
154Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13473004
155Michaelides, AlexDen tause pasienten 13434852
156Hoover, ColleenVerity 13419141
157Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13362635
158Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13353314
159Montefiore, SantaDen siste sangen 13321887
160Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 13264442
161Riley, LucindaSkjult skjønnhet 132611301
162Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13221946
163Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13228601
164Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 132217920
165Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13183004
166Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 131622890
167Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13117421
168Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13068001
169Ravatn, AgnesGjestene : roman 12983094
170Østerbø, AnitaIngrids valg 12812295
171De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 12794003
172Nesbø, JoBlodmåne 127913750
173Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 12645672
174Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 12572455
175Egeland, TomSatans segl 12456991
176Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12428331
177Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12364322
178Ahnhem, StefanGenerasjon null 12205212
179Loe, ErlendKukene = : Kukane 12182504
180Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12182045
181Tilrem, MartinEt jentebarn 12182454
182Burke, Caro ClaireYesteryear 12162764
183Fjell, Jan-ErikTvilen 12011926
184Murakami, HarukiKafka på stranden 11952874
185Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 11912045
186Diseth, ÅgePsykologi 1 : programfag psykologi 1 117814320
187Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 11604162
188Rees, TracyDen gylne fjær 11603513
189Engman, PascalNomaden 11551856
190Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 114214630
191Lane, SorayaDen argentinske datteren 11381577
192Rosenfeldt, HansHøstebarn 113411110
193McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11331517
194Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 11323053
195Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 113118090
196Fossum, KarinKom hjem, Amadou 11286991
197Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 112615440
198Hoover, ColleenSkadeskutt 11243263
199Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11211477
200Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112114030
201Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11202833
202Teige, TrudeÉn for alle 11188151
203Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11184822
204Biedermann, NelioLázár 11122145
205Raja, Abid Q.Kismat 11072404
206Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11024722
207Horst, Jørn LierOffer 10899971
208Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 10823962
209Renberg, ToreDu er så lys : roman 10778651
210De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 10741556
211Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 10682743
212Hjorth, MichaelVoldens øy 10671268
213Keegan, ClaireOver blå enger 10674152
214Jacobsen, RoyDe usynlige 10675961
215Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 10659071
216Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106232490
217Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 105815790
218Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 105514350
219Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 105018190
220Perrin, ValérieDe tre 10492903
221Schulman, NinniNetter uten daggry 10461228
222Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10364632
223Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10314142
224Horst, Jørn LierArr 10298181
225Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10281516
226Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10272134
227Hamsun, KnutMarkens grøde 10264832
228Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 102514740
229Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10173862
230Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10123512
231Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10082005
232Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 100714720
233Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 10063742
234Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10051965
235James, EricaVeien hjem 10031337
236Willander Lambrell, JohnDen som vet 9972573
237Child, LeeFluktplanen 9958471
238Wisting, AlexanderArven 9911895
239De la Motte, AndersRustskogen 9891665
240Hoover, ColleenDet ender med oss 98910240
241Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 98712130
242Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 9863322
243Strout, ElizabethOlive Kitteridge 9852394
244Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 9815451
245Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 9782104
246Ohlsson, KristinaKristuskransen 9747781
247Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9736481
248Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9718001
249Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96312310
250Geard, AmandaMåneporten 9563602
251Horst, Jørn LierForræderen 95610310
252Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9565331
253Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9552503
254Skoland, AinaMarionetten 9521546
255Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 9523482
256Nore, AslakAlliansen : roman 9501655
257Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 9503992
258Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9488001
259Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9421815
260Jæger, JørgenSkjebnedøgn 9398711
261Dahl, AlexEn perfekt mor 9365161
262Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9284092
263Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 92613170
264Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9263692
265Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9251327
266Härjegård, KarinSyersken og friheten 9251237
267Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9208001
268Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9181874
269Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9179001
270Lahlum, Hans OlavPakten 9133372
271Hammer, ElisabethBeleiret 9101128
272Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9091565
273Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9072813
274El Bakali, JavadEngstelig svarting 9053222
275Horst, Jørn LierNullpunkt 9042164
276Nesbø, JoRødstrupe 8983492
277Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 8904711
278Bjøranger, TerjeTaperen 8874282
279Østby, AnneDuften av sjasmin 8831725
280Szalay, DavidKjøtt 8811346
281Grebe, CamillaJentene og mørket 8818970
282Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8801585
283Engman, PascalKrigen 8772523
284Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 8761844
285Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 8705911
286Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8702203
287Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 8632154
288Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8613792
289Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 85912220
290Callin, PetterErgo : fysikk 2 85812190
291Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8568501
292Horst, Jørn LierSlagside 8536841
293Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 85312300
294Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85012070
295Bergstrøm, HasseRettslære 1 84815230
296Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8362962
297Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8334501
298Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8271236
299Nesbø, JoKakerlakkene 8213352
300Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 81812040
301Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8132173
302Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8117001
303Horst, Jørn LierRøykteppe 8106071
304 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 80912900
305Kinsky, EstherRombo 8091485
306Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8071137
307Moyes, JojoI dine sko 8016551
308Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 7992473
309Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 7988500
310Strout, ElizabethLucy ved havet 7911316
311Nedrejord, KathrineSameproblemet : roman 7901575
312Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 78912600
313Buchanan, EleanorDe fire steinene 7881077
314Sveistrup, SørenTelle til en, telle til to 7841505
315Westover, TaraNoe tapt og noe vunnet 7823162
316Renberg, ToreTollak til Ingeborg : roman 7798530
317James, PeterBilde av død 7753142
318Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 7738160
319Erikson, ThomasOmgitt av idioter : hvordan forstå dem det ikke går an å forstå 7662483
320Lillegraven, RuthMitt neste liv : psykologisk thriller 7641435
321Colgan, JennySoloppgang på strandpromenaden 762908
322Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 76218320
323Dahl, ArneUnderverkene 7561017
324Lillebø, SandraVera : roman 7543162
325Godfrey, JennieListe over mistenkelige ting 7523332
326Robbins, MelLet them-teorien : to ord som forandrer livet ditt, og som millioner av mennesker snakker om 7491365
327 Trening, helse, trivsel : kroppsøving for videregående skole 74913920
328Mímir KristjánssonPabbi : en familiesaga om drukkenskap 7486941
329Baldysz, MartinStille grender : krim 7461246
330Kepler, LarsSøvngjengeren 7468970
331Härjegård, KarinÅ isbade blant fjellene 7451216
332Erichsen, DortheJordbærdager 7371624
333Sandemo, MargitIs og ild : [Sagaen om isfolket] 7348000
334Engman, PascalIldlandet 7331325
335Ekman, KerstinMin bokverden 7321136
336Schulman, Alex17. juni : roman 7305311
337Grinde, Bjørn HallvardMarkedsføring og innovasjon : vg1 salg, service og reiseliv 7289710
338Nesbø, JoKongen av Os : roman 7232223
339Bjertnes, HegeScope 1 : programfaget engelsk 1 72010690
340Follett, KenTidskretsen 7184341
341Krasznahorkai, LászlóDen ungarske nasjonens sikkerhet : på jakt etter dagsommerfugler 7171136
342Eger, Edith EvaValget du har 7171873
343Flatland, HelgaEn moderne familie 7141833
344Linde, HeidiFørstelinja : roman 7111744
345Fexeus, HenrikDen siste brikken 709868
346Montefiore, SantaSkygger i måneskinn 7091434
347Kalvik, IngvillKultur og samhandling : vg1 salg, service og reiseliv 7089910
348Horst, Jørn LierGrenseløs 7086691
349Matre, Agnes LoviseFritt vilt : kriminalroman 7065091
350Riley, LucindaDe syv søstre 7053462
351Bakkeid, Heine T.Nattseileren 7021385
352Montefiore, SantaEt hav av stjerner 7011265
353Steen, RianaØkonomi 2 : næringslivsøkonomi, økonomi og ledelse 69711000
354Østerbø, AnitaFrihetens smerte 6902003
355Jackson, HollyIkke helt død ennå 6843671
356Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 68413770
357Nesbø, JoSorgenfri 6832153
358Arvola, IngeborgVestersand 6822282
359Schulze, Anne-MarieWeiter geht's 6808670
360Bjånesøy, Kjartan BrüggerDen siste vakten : nær døden, og andre historier om livet 6771275
361Baugstø, LineEvil grandma : roman 6761674
362Sandemo, MargitLucifers kjærlighet : [Sagaen om isfolket] 6758000
363Næss, Sven PetterI dødsonen : kriminalroman 6714031
364Engman, PascalTil minne om en morder 6701066
365Balle, SolvejOm utregning av romfang 6701305
366Weir, AndyProject Hail Mary : a novel 6691524
367Bergstrøm, HasseRettslære 2 66910050
368Jessen, IdaJeg vil! : en forfatters portrett av Sigrid Undset 6661086
369Engman, PascalX 6581324
370Syvertsen, Marte RoaHjernen : en biografi : om hvordan livet setter seg i hodet – og alt du kan gjøre for å ta styringen 6533271
371Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 6536750
372Hessen, Dag O.Fugleperspektivet : erobringen av naturen 6521255
373Iraki, RimaFlukten fra Palestina : min norsk-palestinske familiehistoire 6511434
374Da Costa, MélissaVeien tilbake 649907
375Grønlien, Heidi KristineBi 1 : biologi 1 6469420
376Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 6428950
377Elvedal, AnneDu kan kalle meg Jan 6411514
378Manson, MarkDen edle kunsten å gi faen : en uventet tilnærming til å leve et godt liv 6363611
379Lindell, UnniRødt flagg : krimthriller 6355061
380Blomberg, Hilde CharlotteJeg lengter etter skipskatastrofer og plutselig død 6341075
381Teige, TrudeLøgnere : en Kajsa Coren-krim 6344061
382Engman, PascalSkammens vei 6311095
383van der Kolk, Bessel A.Kroppen holder regnskap : hjerne, kropp og sinn i behandlingen av traumer 6281663
384Venås, HelgeElektroniske kretser og nettverk : vg1 elektro og datateknologi 6257790
385Stubb, AlexanderEn ny verdensorden : maktens triangel 6233112
386McFadden, FreidaDet øyet ser 622857
387Ohlsson, KristinaStormvakt 6223471
388Galbraith, RobertDen jagende graven 6223931
389Lane, SorayaDen franske datteren 6201075
390Colgan, JennyBryllup på øya 6193311
391Mytting, LarsSøsterklokkene 6185761
392 Religion og etikk : vg3 6178070
393Seierstad, ÅsneEn av oss : en fortelling om Norge 6166180
394Erdal, Silje FørlandFokus : sosiologi og sosialantropologi 61511070
395Andersen, Stian HjelvinEn lykkelig familie 6141683
396Leer, KristinADHD : 7 veier til ny forståelse 6123231
397Bjørnstad, KetilGlemselen : roman 6111075
398Øen, Inger JohanneDet du eier evig : en politiroman 6091185
399Ersland, Bjørn ArildFørste klasse : det året vi lærte bokstavene 6071135
400Wessel-Aas, KatrineHuset i Wimbledon 6063651
401Colgan, JennySommer over skyene 6061195
402Duvå, Liv NimandNed fra himmelen 6032322
403Osman, RichardDen umulige formuen 598906
404Knutsen, HegeKjemien stemmer 2 : Studiebok 5978960
405Slaughter, KarinVi er alle skyldige her 596817
406Schulman, NinniKjæreste Lena 595817
407Engman, PascalRottekongen 5941165
408Andreassen, MariTenk for en jubel 5941035
409Henry, VeronicaEn natt på et fransk slott 593767
410Palonen, Caroline KasparaJeg har det ikke i meg å bli klassekontakt 5933771
411Skybäck, FridaSvartfugl 592718
412Helle, HelleHey Hafni : roman 5891095
413Khannoussi, Safae elOroppa 587876
414Hoover, ColleenBekjennelser : roman 5852872
415Bækkevar, IngerMønster : teknikk og industriell produksjon 5857590
416Engman, PascalEnkene 5851005
417July, MirandaPå alle fire 585738
418Clear, JamesMikrovaner : en enkel måte å få gode vaner på og kvitte deg med dårlige : små forandringer, store resultater 5844241
419McFadden, FreidaKvinnen i etasjen over 584837
420Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 2 5829300
421Schützer, KarolinaSnøfall over Paris : [Sophia i Paris] 5822502
422Mytting, LarsSvøm med dem som drukner : roman 5821473
423Holmås, RagnhildHva er det du sier? : ordene du bruker, og det de faktisk betyr 5772542
424 Produksjonsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 5769430
425Wisløff, UlrikMikrotrening : 7 uker som booster kondis og styrke 572886
426Moum, TommyHistorie og filosofi 1 5728130
427Richman, AlysonEn savnet historie 570797
428Orwell, George1984 5684981
429Østby, AnneÅ danse i Lahore 5681184
430Osmancausevic, AleElektronisk kommunikasjon : vg2 elenergi og ekom 5666700
431Hoover, ColleenDet starter med oss 5655551
432 Reparasjons- og vedlikeholdsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 56510310
433O'Shea, DaisyDet irske barnet 563717
434Da Costa, MélissaDagene som kommer 5621085
435Gustavsen, EllenTålegrensen : krim 5611194
436Bakken, MariusLøping! : raskere og skadefri 559945
437Smørholm, MargaretØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 5596730
438Hemming, AnetteMenneskedyret : krim 5581055
439 Produksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 5587280
440McFadden, FreidaDen låste døren 558816
441Gjerset, AsbjørnGymnos : kroppsøving videregående skole 55710100
442Tokarczuk, OlgaEmpusion : en kurbadsgrøsser 5563201
443Bull-Hansen, Bjørn AndreasUnder danekongens flagg 5563191
444Mohn, MajaGrenser 5552502
445Fexeus, HenrikDen siste brikken : [Mementoserien] 5552502
446Hammer, ElisabethFristelse 553767
447Knutsen, HegeKjemien stemmer 1 : Studiebok 5527520
448Håkonsen, KåreOppstart : entreprenørskap og bedriftsutvikling 1 5508530
449Flood, HeleneTerapeuten 5476170
450Hastrup, JuliePå villstrå 547688
451Berge, Anne LeneNye vegar til nynorsk 54710890
452Lane, SorayaAlpenes datter 545935
453Skybäck, FridaJernblomst 543687
454Strout, ElizabethÅh, William 5412951
455Loe, ErlendDoppler : roman 5417500
456Lane, SorayaDen kubanske datteren 539975
457Leirvik, SteveAlle de russiske horene : roman 5391174
458Beevor, AntonyRasputin : og Romanov-familiens undergang 5382931
459Auður Ava ÓlafsdóttirDJ Bambi : roman 5371075
460Isaac, CatherineEn match for livet 536687
461Nesbø, JoKongeriket 5356640
462Flood, HeleneEnken 5355500
463Johnsen, SveinElenergisystemer : vg2 elenergi og ekom 5346970
464Nesbø, JoTørst 5311413
465Tudor, C.J.En glipe av mørke 5282502
466Stanghelle, HaraldKongen forteller 5276020
467Martin, TinaVindguden 527677
468Nørgaard, Per E.Visjon 1 : Markedsføring og ledelse 1 5278350
469Sverdrup-Thygeson, AnneEremittsommer 5261473
470Hammer, ElisabethAnstendighet 524766
471Lykke, NinaFull spredning : en legeroman 5227060
472 Bærbar elev PC52216190
473Renberg, ToreFarmor har kabel-TV 5213001
474Lykke, NinaVi er ikke her for å ha det morsomt 5181463
475Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling : [Seksti kilo-saga] 5176000
476Stave, Svein ErikTerra nova : geografi for den videregående skolen 5167370
477Nesbø, JoPanserhjerte 5145220
478Andersen, Stian HjelvinEt rikt menneske 514737
479Tangen, NicolaiAlt jeg har lært om ledelse : av Askeladden, en pokerspiller og verdens beste sjefer 513875
480Lane, SorayaDen italienske datteren 513995
481Østerbø, AnitaTatt av sviket 5121254
482Nesbø, JoKniv 5071493
483Hastrup, JulieBlodspor 506559
484Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten 504786
485Strümke, IngaMaskiner som tenker : algoritmenes hemmelighet og veien til kunstig intelligens 5031433
486Moyes, JojoOver ukjente hav 5021144
487Wessel-Aas, KatrineEn engelsk sommer 5023611
488Karlsson, Ørjan N.Stille som snø : kriminalroman 5001154
489Renberg, ToreLorden : roman 4991373
490Myskja, AudunMestringsmedisin : metodene som gir helse og livskvalitet 4993671
491Levi, AllenTheo : en roman 4982501
492Harmel, KristinDet franske armbåndet 498905
493Stedman, M.L.Et liv langt borte 4974361
494Corasanti, Michelle CohenMandeltreet 4973101
495Ohlsson, KristinaSkoddehav 4974811
496Hannah, KristinKvinnene 4922961
497Flood, HeleneElskeren 4895500
498Cosby, S.A.Til aske skal du bli 4874121
499Brønstad, AgnesHelse =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4866880
500Horst, Jørn LierNøkkelvitnet 4861014
501Schreiner, PerDen svake viljen : en kjærlighetshistorie 486885
502Engman, PascalKokain 483895
503Cook, LornaDen glemte datteren 482796
504Elida KaroOg forresten heter jeg Leah : roman 482885
505Adichie, Chimamanda NgoziDrømmeregnskap 4811842
506Asser, Elisabeth AustadTeknologiens makt : hvordan kunstig intelligens forfører, frister og utøver makt - og hva vi kan gjøre med det 481786
507Skolem, MarenIngen har sett historien din 480815
508Cedervall, MarianneDet forlatte huset 480568
509Ashcroft, JennyØya i øst 4803341
510Kårjord, Maria LienNaturbasert næringsaktivitet : vg1 naturbruk 4786600
511Higashino, KeigoDrepende sensommerdager 477796
512Ravatn, AgnesFugletribunalet 4773071
513Schulman, AlexGlem meg 4771203
514Fuglehaug, RandiPent porselen : roman 476885
515Engman, PascalPatriotene 4752232
516Jón Kalman StefánssonHimmelsk måne over verdens ytterste rand 473726
517Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF 4735500
518Gullestad, Siri ErikaVanlig ulykkelig : psykoanalysen om et friere liv 4721144
519Wiegaard, Alf MarcusJuss og samfunn : rettslære 1 4706860
520Nøland, Jonas KristiansenEnergikrisen : og løsningen på den 470865
521Engberg, KatrineDet brennende bladet 470935
522Brønstad, AgnesYrkesliv =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4696870
523De Céspedes, AlbaHennes side av historien 4692681
524Mytting, IvarFriluftsliv 46710310
525Nesbø, JoNatthuset 4675620
526 Strøm til bærbar elev pc4669230
527Guldal, LivHåndbok for helsefagarbeidere : i praksis 46610000
528Fossum, KarinAller kjæreste : roman 4661702
529Knapp, FlorenceNavnene 464578
530Sarenbrant, SofieLangfredagen 4634510
531Lane, SorayaDen greske datteren 462815
532Enger, ThomasSkinndød : kriminalroman 462746
533Jewell, LisaIkke slipp ham inn 462686
534McFadden, FreidaHushjelpen gifter seg : en novelle 461815
535Mytting, LarsHekneveven : roman 4611602
536Reichelt, Jon G.Tålekraft : styrk din mentale beredskap 458696
537Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring, 3. utgåve : vg1 teknologi- og industrifag 4586330
538DubuSolo leveling 4541233
539McFadden, FreidaLeieboeren 454825
540Jackson, ShirleyVi har alltid budd på slottet : roman 4533311
541Nesbø, JoPoliti 4511293
542Grund, MariaNattflygeren 450489
543Boberg, ThomasInsula 4492192
544De Lange, Ann-MarieKvinnehjernen : en hjerneforskers blikk på kvinners livsfaser 4483501
545Lanesskog, RavnWilhelmsens metode 4453501
546Da Empoli, GiulianoRovdyrenes tid 444696
547Skjervø, Gaute BørstadIngenting blir som før : en generasjonsfortelling 4443411
548Sandemo, MargitHeksejakten : [Sagaen om isfolket] 4444001
549Håkonsen, KåreVekst : entreprenørskap og bedriftsutvikling 2 4428090
550Knausgård, Karl OveMorgenstjernen : roman 4421333
551Riley, LucindaStormens søster 4422481
552 Breddeidrett 44114590
553Riley, LucindaAtlas : historien om Pa Salt 43916940
554Carlsson, ChristofferEn liten dråpe blod 436479
555Fexeus, HenrikOfferdyret 435548
556 Lader til Chromebook 43320770
557Nørgaard, PerVisjon 1 4336110
558De la Motte, AndersDe bergtatte 433934
559Aubert, Alette SophieBiohacking 432636
560Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1 og fysikk 2 43213150
561Høyer, Ida HegaziDet nye hjertet 4321822
562Steen, Bjørn-GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : kjemi 1 og kjemi 2 4329150
563Gran-Jansen, IdaLur familiemat : helt enkelt : hverdagsfavoritter med mer næring! 431725
564Ottesen, GunnarBransjelære : vg2 transport og logistikk 4315820
565Johansson, Jens M.Bare la dem komme : roman 4304480
566Frennstedt, TinaDødens dans 430508
567Atwood, MargaretTjenerinnens beretning 4273111
568Lindseth, IngeAldringsbrems : yngre lenger med periodisk livsstil 427626
569Benzine, RachidBiblioteket i Gaza 4261622
570Karlson, RuneUtmattelse : hva det er, hvordan samfunnet legger til rette for det, og hvordan du kommer deg ut av det 426696
571Strout, ElizabethOlive, igjen 425984
572Elizabeth Diskin Kirsti Grana Winsvold Knut KasboEnter Basic skills 8-10 4237030
573Endō, TatsuyaSpy x family 4231462
574O'Shea, DaisyDen irske nøkkelen 423696
575Jio, SarahAlle mine menn 423904
576Jæger, JørgenDommen 4214051
577Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den vidaregåande skolen 4215520
578Osman, RichardTorsdagsmordklubben 4202811
579Hammer, ElisabethVindkast 417626
580Sullivan, TimTannlegen 417449
581Haig, MattMidnattstoget 4163311
582Säfstrand, CarolineMitt løfte til deg 416537
583Bækkevar, IngerMønster : helse- og oppvekstfag 4155880
584Jeffs, RogerSamstemt : harmonilære, arrangering og komponering 4145600
585Riley, LucindaSkyggesøsteren 4143361
586Andersen, Jørn KennethProduksjon og tenester, 3. utgåva : vg1 teknikk- og industrifag 4135530
587Karlsen, Ole G.Terra mater : geofag X, geofag 1 4137710
588Grønlien, Heidi KristineBi2 : biologi 2 4127200
589Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : arbeidsbok A1/A2 : Voksenopplæringen 4112871
590Posthuma, JenteDet jeg helst ikke vil tenke på : roman 4111802
591Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10 : nynorsk som sidemål 4086600
592Hoem, EdvardUng mann vil ut : roman 4081392
593Grebe, CamillaVelkommen til evigheten 4086360
594Dahlgren, Hanne-Lene2 om gangen-metoden 405586
595Lindell, UnniDukken i tauet : kriminalroman 4051233
596Flatland, HelgaEtterklang : roman 4051303
597Hundevadt, KimPorcus 404458
598Sullivan, TimSyklisten 4023511
599Spjeldnæs, Kari J.Lesekrise : om lesing og konsentrasjon i en digital verden 4021153
600 Treningslære : idrettsfag 4008350
601Grinde, Bjørn HallvardForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 3995000
602Sletbakk, MarianneBios 1 : biologi 1 3996100
603Bagger, ThomasKaoskoden 398586
604Rypdal, Karoline BjarnesdatterHjertefrisk : de 5 B-ene som truer hjertet - og hvordan du stopper dem 398814
605Hodne, ØrnulfMystiske steder i Norge 3941023
606Dehli, LarsStopp tankekjøret : kraftfulle teknikker for å få mer ut av livet 393537
607Jæger, JørgenHjerteløs 3933691
608Espach, AlisonBryllupsfolket 393488
609Stuart, AnnaJordmoren i Auschwitz 3924000
610Nesbø, JoGjenferd 3921352
611Furevikstrand, Tor EgilNorsk for påbygging 3926220
612Olin, MargrethSong til mor : roman 391934
613Stokstad, LinnBlodsukkermagi : sprudlende oppskrifter og enkle triks for stabilt humøt, mer overskudd og bedre helse - for hele familien 390537
614Duckert, HegeKatti Anker Møller : å bestemme over livet 390785
615Carson, AnneRød selvbiografi : en versroman 38910010
616Horst, Jørn LierSak 1569 3885570
617Sandemo, MargitAvgrunnen : [Sagaen om isfolket] 3885000
618Arsky, Gunn HeleneMord i bokhandelen 3863731
619De la Motte, AndersGlassmannen 384794
620TegnehanneDet går bra 383755
621Wiegaard, Alf MarcusJuss og §amfunn : rettslære 2 3825570
622Hammer, ElisabethFortielse 381596
623Rostgaard, SimonTegningsforståelse og 3D-modellering : vg1 bygg- og anleggsteknikk 3806310
624Enoksen, EysteinBreddeidrett 3808080
625Herø, EyolfDokumentasjon og kvalitet : vg2 produksjons- og industriteknikk 3799440
626Moyes, JojoToner i natten 3781033
627Jæger, JørgenSkyggejakten 3761043
628Yrsa SigurdardóttirVokt dine hender 376655
629Nesbø, JoSønnen 376645
630Steen, Bjørn GunnarAqua 2 : kjemi 2 : studiebok 3754880
631Sandemo, MargitRavnens vinger : [Sagaen om isfolket] 3738000
632Sandemo, MargitLengsel : [Sagaen om isfolket] 3735000
633Hall, Clare LeslieNår jorden brister 373745
634 Bærbar PC til utlån373448
635Cedervall, MarianneMord på øya 372487
636Colgan, JennyVelkommen til Floras kafé 3721302
637Haratischwili, NinoDet åttende livet (til Brilka) 370606
638Bjertnes, HegeScope 2 : programfaget engelsk 2 3695860
639Drange, Eli-Marie¡Claro que sí! : spansk aktivitetsgrammatikk 3696940
640Horst, Jørn LierIllvilje 3694180
641Riley, LucindaDen savnede søsteren 36913560
642Kingsolver, BarbaraDemon Copperhead 368616
643Loe, ErlendKukene/Kukane 3685020
644Dimby, NonoLandbruk : vg1 naturbruk 3675020
645James, EricaHuset i Maple Drive 366586
646Heivoll, GauteMin tid i disse skogene : roman 366824
647Erdal, Silje FørlandFokus (BM) : sosiologi og sosialantropologi 3664220
648Sandemo, MargitDragens tenner : [Sagaen om isfolket] 3657000
649Geelmuyden, Niels ChristianSannheten på kroppen : alt du bør vite om kosmetikk 365675
650Teige, TrudeEn hjelpende hånd 364705
651Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2026 3635130
652Martin, TinaBefrieren 362379
653Grund, MariaBlekkspruten 3603610
654Djønne, LeanderAlt et : roman 360705
655Griffiths, EllyNattfalkene 359448
656Loe, ErlendHelvete 3582321
657Sarenbrant, SofieBursdagen 358418
658Gottman, John MordechaiSnu deg til meg! : det du gjør i løpet av ett mikrosekund, avgjør hvor relasjonene dine ender opp 3572121
659Bache-Wiig, AnnaTil våren : roman 3572631
660Svendsen, Lars Fr.H.Trump og filosofene : hvordan et studium av historiens minst filosofiske mann kan lære deg forbløffende mye om filosofi 355903
661Elling, LarsVed porten til stillhetens skog : en fortelling om vennskap, kunsten og den ulydige hjernen 355715
662Engelien, OlaTett på : norsk YF 3554720
663Kepler, LarsHypnotisøren 3542001
664Engberg, KatrineHvite netter 353645
665Schepp, EmelieHundre dager i juli 353734
666Krien, DanielaKjærlighet i nødsfall 352576
667Makkai, RebeccaVi var de håpefulle 352526
668Arsky, Gunn HeleneMord på biblioteket 3513221
669Tangen, GeirSnøengler : kriminalroman 351824
670Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 3502101
671Hammer, ElisabethAvsløringer 350635
672Fagerlund, JennyEn hemmelighet for mye 350497
673Schulman, NinniSom vi lekte 350576
674Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 : vg2/vg3 : psykologi for studiespesialiserende utdanningsprogram. 3504680
675Sandemo, MargitDødssynden : [Sagaen om isfolket] 3496000
676Andersson-Ulseth, PeterStyresystemer : vg2 elenergi og ekom 3494920
677Levi, AllenTheo 349536
678Teige, TrudeNoen vet 347625
679Schulman, AlexMalma stasjon : roman 347724
680Strömberg, LouiseDer villblomstene vokser 347585
681Keegan, ClaireTre lys 347764
682Masternes, Jon-AreDet som spiser meg 3461712
683Edvardsson, MattiasPostkortmorderen 346497
684Hexeberg, SofieNytt blikk på autoimmun sykdom 3462111
685Fexeus, HenrikOfferdyret : [Mementoserien] 3463001
686Kahneman, DanielTenke, fort og langsomt 3451212
687Kjellsdotter, NillaTil natten er forbi 3453210
688Ley, RosannaDen italienske flammen 3453210
689Ernst, Linea MajaKun til navlen : roman 345566
690Trampe, Synnøve VereideGutta : den nye likestillingskampen 344625
691Elstad, Anne KarinFolket på Innhaug : [bind 1] 343655
692Teige, TrudeMormor danset i regnet 3433860
693Sandemo, MargitSpøkelsesslottet : [Sagaen om isfolket] 3427000
694Harnesk, TinaSvik som går i arv : roman 342526
695Bjørk, SamuelHitra 341754
696Schützer, KarolinaUnder stjernene i Paris : [Sophia i Paris] 3412501
697Enders, GiuliaOrganisk 3402701
698 Strøm utlån til bærbar elev PC339834
699Hjorth, VigdisGjentakelsen : roman 3391332
700Brundtland, Liv Kristin SteenI varetekt meg ta 338665
701Hadley, TessaSøsken 337526
702De la Motte, AndersDøden går på visning 337595
703Tolkien, J.R.R.Ringenes herre : Ringens brorskap 3361063
704Hansen, Hans-Einar RustøyRåstoffer og produksjon : vg1 restaurant- og matfag 3367470
705Heum, TrondAlle tiders historie : frå dei eldste tider til våre dagar 3364760
706Sten, VivecaVillederen 336983
707Lovrenski, OliverDa vi var yngre : : roman 3351412
708Hammer, ElisabethVinterhjerter 335565
709Bjerkli, Myriam H.Onkel Edward 335655
710Sandemo, MargitGalgeblomsten : [Sagaen om isfolket] 3357000
711Blichfeldt, NorunnNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 3342961
712Mímir KristjánssonMamma er trygda 3343021
713Sandemo, MargitBak fasaden : [Sagaen om isfolket] 3348000
714Staalesen, Gunnar1899 : preludium 334615
715Carrasco, PaulaDet går over : roman 3341662
716Sandemo, MargitVinterstorm : [Sagaen om isfolket] 3336000
717Läckberg, CamillaMentalisten 3314310
718Mo, JohannaBrottsjøen 331536
719Fatland, ErikaGrensen : en reise rundt Russland : gjennom Nord-Korea, Kina, Mongolia, Kasakhstan, Aserbajdsjan, Georgia, Ukraina, Hviterussland, Litauen, Polen, Latvia, Estland, Finland og Norge samt Nordøstpassasjen 330784
720Henry, VeronicaDen hemmelige stranden 330467
721Holte, Martin BechAlternativt statsbudsjett : løsninger for landet som ble for rikt 330536
722Sandemo, MargitBlodhevn : [Sagaen om isfolket] 3305500
723Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar 3291701
724Sandemo, MargitDødens hage : [Sagaen om isfolket] 3297500
725Robbins, Mel5-sekundersregelen : den raskeste metoden for å endre livet ditt 3293210
726Higashida, NaokiHvorfor hopper jeg 3291761
727King, StephenCarrie 3292051
728Mytting, LarsSkråpånatta 32910260
729Dedekam, IvarIllustrert navigasjon 3284520
730Gjermundsen, Simen ØianFrifor ultraprosessert mat 328457
731Smith, Wilbur A.Stormflo (21) 3264000
732Stein, JesperSolo : krim 326408
733Sandemo, MargitSatans fotspor : [Sagaen om isfolket] 3247000
734HomerosOdysseen 3242321
735Sandemo, MargitDen onde arven : [Sagaen om isfolket] 3246000
736Dahl, Ellen StøkkenDyrisk : noveller 323545
737Hellberg, ÅsaDen femte dagen 323417
738Sandemo, MargitBøddelens datter : [Sagaen om isfolket] 3235000
739Ottesen, GunnarTransport, logistikk og løfteoperasjoner : vg2 transport og logistikk 3234640
740Renberg, ToreLungeflyteprøven : forsvar for en ung kvinne som var mistenkt for spedbarnsdrap : roman 3221122
741Sandemo, MargitFeber i blodet : [Sagaen om isfolket] 3227000
742Sandemo, MargitDen ensomme : [Sagaen om isfolket] 3225000
743Matre, Agnes LoviseUvigslet jord : kriminalroman 322784
744Stuart, DouglasJohn sønn av John : roman 3213610
745Sandemo, MargitDen siste ridder : [Sagaen om isfolket] 3217500
746Colgan, JennyDen lille bokhandelen på hjørnet 321605
747Fjell, Jan-ErikTysteren 3214530
748Lerø Kongsnes, AsbjørnMatemagisk 8 3204230
749Myskja, AudunKunsten å finne ro 3193131
750 Latterbomber : vitser for barn 3191651
751Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 3151871
752Nesbø, JoMarekors 3151043
753Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei 3152021
754Sandemo, MargitVinden fra øst : [Sagaen om isfolket] 3158000
755Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må (1) : roman 3151202
756Herngren, MoaSøskenfeiden 315545
757Frøland, Anne-LiseTynne rivner av lys : roman 3141781
758Seierstad, ÅsneAfghanerne 313893
759Chen, KarissaHjemlengsel 3131512
760O'Farrell, MaggieHamnet 313595
761Musso, GuillaumeGjenforeningen : roman 312349
762Jæger, JørgenDet sorte fåret 312943
763Adler-Olsen, JussiNatriumklorid 312883
764Backman, FredrikBjørnstad 3111292
765Rishøi, Ingvild H.Stargate : en julefortelling 3118490
766Eigeland, Lotte C.Nattflygerne 311793
767Darian, CarolineJeg kaller deg ikke lenger pappa : familietraumet som rystet en hel verden 3112591
768Matre, Agnes LoviseIskald 3101292
769Hannisdal, Aili KristinaIkke bare en følelse : hvordan våge å lytte til følelsene du helst vil unngå, for å finne veien til lykke - og deg selv 3102721
770Hastrup, JulieFarlig fortid 308388
771Ekfeldt, PetraPuls helse : vg1 helse- og oppvekstfag 3084040
772Øverland, AndreasJeg vet ikke, jeg var ikke der 3071522
773Strout, ElizabethÅh, William! 307654
774Storbakken, Ida Marie AamotVerdens beste supper 306378
775Andersen, Stian HjelvinTakk, bare bra 306525
776Alexander, RebeccaNye sjanser på øya 306427
777Aleksandersen, ÅgeLørdagsbarn : historien om sangene 3063910
778Myskja, AudunDe tibetanske ritene : 15 minutter som forandrer livet ditt 306437
779Horst, Jørn LierDet innerste rommet 3061072
780Loe, ErlendDoppler 3051621
781Nesbø, JoKongeriket : roman 3051212
782Riley, LucindaMordene på Fleat House 3049270
783Cedervall, MarianneMed døden til bords 302378
784Michallon, ClémenceSiste utvei 302378
785Moyes, JojoEt helt halvt år 3003820
786Minier, BernardLucia 2994140
787Høst, JohanEn nasjon i sjakk : [Delta-serien] 2995000
788Ingstad, HelgePelsjegerliv blant Nord-Canadas indianere 2981881
789Andersen, Ragnhild WiePuls yrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 2974220
790Jæger, JørgenStemmen : kriminalroman 2972391
791Burgess, RichardInteractions 2 : programfag engelsk 2 2974910
792Shelley, MaryFrankenstein 2961182
793Bjørnstad, Trond HåvardSkogbruk : vg1 naturbruk 2963890
794Axelsen, Sunniva LyeJohanne den vanvittige 296387
795Hansen, AndersADHD : uante krefter 2952541
796Berg, LenaGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 2951751
797Myklebust, Ingunn#Bystrikk helt basic 295338
798Ueland, Daniella RoxmanHusdyr : vg1 naturbruk 2944660
799 Norske seksuelle fantasier : kvinner og menn forteller 293329
800Bolstad, TerjeFiske og akvakultur : Vg1 fiske og akvakultur 2924520
801Elster, Clélia EtienneEnchanté 2 : fransk ll - vg 2 2924260
802Tolkien, J.R.R.Silmarillion 291982
803 Alle tiders historie : nyere historie VG 3 2912980
804Widholm, KatarinaElskede Betty 290505
805Enchi, FumikoSkyggekvinner 2892561
806Sarenbrant, SofieMytomanen 289476
807Ahnhem, StefanOffer uten ansikt 2882731
808Axelsson, IdaStille vrede 2882511
809Christensen, Lars SaabyeByens spor : Ewald og Maj 2883250
810Sundström, LenaJegeren 287348
811Ashcroft, JennyKjærlighetens ekko 286387
812Fjell, Jan-ErikNattravnen 285923
813Blichfeldt, KathinkaNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 2854790
814Tolkien, J.R.R.Hobbiten, eller Fram og tilbake igjen 2851212
815Dahlgren, HelenaDarling : roman 284377
816Nesbø, JoSnømannen 283793
817Furre, HeidiTechnotika 283495
818Gazan, Sissel-JoI en dråpe 2832610
819Backman, FredrikFolk med angst 2831172
820Johnsen, Ina-JanineSkikkelig gode salater 282426
821Lykke, NinaNei og atter nei 2822001
822Riley, LucindaSolsøsteren 2827010
823Stokke, Silje SkaugHjertevarme foreldre 281525
824Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2813030
825Barr, ConnieKvinner som reiser alene : roman 281604
826Golding, WilliamFluenes herre 2803040
827Binz, AnnikenSupervaner 280377
828AttråAttrå : erotiske fantasiar 2805170
829Läckberg, CamillaGullburet : [Faye] 280309
830Lykke, NinaNei og atter nei : roman 280723
831Niemi, MikaelStein i silke : roman 279763
832 Perspektiver : historie påbygging 2793590
833Christensen, Lars SaabyePasninger : VM2026 2791501
834Ypi, LeaFri : en oppvekst ved historiens ende 279604
835Raja, Abid Q.Min skyld : en historie om frigjøring 2794470
836Bjørk, SamuelDet henger en engel alene i skogen 2772301
837Jensen, Jens HenrikFrende 276475
838Hastrup, JulieMirakelmannen 276299
839De la Motte, AndersVåroffer 2761811
840Michelet, JonEn sjøens helt : Skogsmatrosen 2763150
841Nordstrand, BeritAutofagi 14 : styrk cellenes egen fornyelse med 14 dagers periodisk faste og anti-inflammatorisk mat 275436
842Montgomery, HedvigBarneskoleårene : 6-13 år : syv enkle steg for å lykkes med oppdragelsen i læringens tid 274446
843Erichsen, DortheMidtsommer 273594
844Grisham, JohnGuttene fra Biloxi 273416
845Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar : kriminalroman 273693
846Diseth, ÅgePsykologi 2 : programfag psykologi 2 2714040
847Gulbranssen, TrygveOg bakom synger skogene : [bind 1] 2711022
848Mola, CarmenJenta uten navn 271299
849Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2018 2715520
850Widholm, KatarinaÅ telle hjerteslag 270505
851Seierstad, ÅsneBokhandleren i Kabul : et familiedrama 270713
852Randau, TessaSkogen, benken og livets store spørsmål : møtet som endret alt 270387
853Smith, Wilbur A.Titanenes krig (8) 2702501
854Herø, EyolfReparasjons- og vedlikeholdsteknikk 2694960
855 Guinness world records 2691222
856Dahlback, JorunnVg1 frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign 2693720
857Bjertnæs, SverreMorsdager : essay 269416
858Riley, LucindaMånesøsteren 2697000
859Yanagihara, HanyaEt lite liv 2682001
860Kjellsdotter, NillaJenta i stenparken 2671715
861Page, LizzieEt sted å høre til 267485
862Austen, JaneStolthet og fordom 2661661
863Liabäck, ÅsaSom en vind gjennom kolonihagen : roman 266455
864Larmo, IdaRigel : urettens ekko 2663250
865Karlsson, Ørjan N.Kureren 266377
866Page, LizzieBarnehjemmet 266485
867Brunes, Anders O.Aktivitetslære 2653650
868Nesbø, JoKongen av Os : [Kongeriket] 26511000
869Grinde, BjørnForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 2653640
870Faldbakken, MatiasVi er fem : roman 2643480
871Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 2641451
872Moyes, JojoJenta som ble igjen 2637160
873 Tekniske tjenester : Konstruksjons- og styringsteknikk 2632910
874Helle, HelleHey Hafni 263328
875Sachar, LouisHoles 2622391
876Ege, Tove Karin MannesØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 2613920
877Matthews, CaroleFra en dag til en annen 261308
878Nesbø, JoFrelseren 261753
879Ashcroft, JennyFyrtårnets hemmeligheter 261485
880Melsom, KajaDen fordømte skamløsheten : fra moralisme til narsissisme 2611002
881Helm, LivMed hjertet i hånden 2602501
882Khemiri, Jonas HassenSøstrene 260584
883Martin, TinaTordneren 260279
884Christensen, Lars SaabyeHaren : og andre noveller 259594
885Horst, Jørn LierNøkkelvitnet : kriminalroman 259803
886Cook, LornaDen glemte datteren : [Husets hemmeligheter] 2593000
887Norman-Stormbringer, HegeBare for et år 259465
888Nygaard, Kaja GjersemEn sterkere tro 259604
889Schjetlein, Anne-MarieDøden bryr seg ikke 258328
890Arvola, IngeborgKniven i ilden 2584130
891Binz, AnnikenFinn din superkraft! : nøkkelen til varig motivasjon og livsglede 258289
892Matre, Agnes LoviseUvigslet jord 2582041
893Wilhelmsen, IngvardSjef i eget liv : en bok om kognitiv terapi 257723
894Ragde, Anne BirkefeldtHennes siste fantastiske dager 257763
895Alexander, RebeccaHjem til øya 256376
896Mehlum, JanInn i mørket : kriminalroman 256445
897Nore, AslakHavets kirkegård : roman 256534
898Jón Kalman StefánssonSommerlys, og så kommer natten 255643
899Stuart, AnnaJordmoren i Berlin 2553190
900Dahl, Niels FredrikFars rygg : : roman 254416
901Kulbrandstad, Lars AndersSidemålsordlista 2542870
902Haugland, MariaLev, spis, nyt : din guide til magiske hverdager, næringsrik mat og inspirerende organisering 254318
903Backman, FredrikEn mann ved navn Ove 253624
904Colgan, JennyEn evighet fra deg 253564
905Radnedge, KeirFIFA World Cup 2026 : offisiell guide 252604
906Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag 2522820
907Ellingsen, ElisabethPå vei : Arbeidsbok 2524100
908Kvensler, UlfLa bølgene gjøre resten 2522310
909Norlin, AnnikaTua 251475
910Paris, B.A.Bak lukkede dører 2512091
911Andersen, JohanProduksjonsteknikk : VG2 Produksjons- og industriteknikk 2504510
912Matè, GaborNår kroppen sier NEI : Prisen vi betaler for skjult stress 2501002
913Stranger, SimonLeksikon om lys og mørke : roman 2501441
914Day, SylviaBare for deg : en Crossfire-roman 2501521
915Stuhaug, LindaKvardagsmiddagar : alt-i-eitt i gryte, form eller panne 249386
916Säfstrand, CarolineLa meg fortelle alt 249396
917Hamsun, KnutSult 2491871
918Tolkien, J.R.R.The lord of the rings : The fellowship of the ring 2491002
919Matè, GaborMyten om det normale : Traumer, sykdom og heling i en giftig kultur 2492500
920Krefeld, Michael KatzPakten 248318
921Bagger, ThomasSort mirakel 247534
922Fretheim, EvaDronningland : : krim 247298
923Stuart, AnnaSøstrene fra Warszawa 246445
924Kvarnström-Jones, RuthVenninnene på Nordiska Kompaniet 246259
925Laestadius, Ann-HelénSkam 246693
926Inchauspé, JessieGlukoserevolusjonen : gå ned i vekt, stopp søtsuget, få tilbake energien : ta kontroll over blodsukkeret 2461072
927Fagerlund, JennyEn godt bevart hemmelighet 245327
928Horst, Jørn LierFelicia forsvant 245753
929Brenden, LailaToner fra en stille skog 2452231
930Reid, RachelGame changer : [Game changers] 2452500
931Alexander, RebeccaArven fra øya 244406
932Alexander, RebeccaDrømmer fra øya 244425
933Håvardsen, Tor-Håkon GabrielEn siste hilsen : om å jobbe med døden - og møte den hjemme 2442550
934Hestad, Maria BergMatauk med pallekarm 244396
935Berg, LenaGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2447720
936Karlsson, Ørjan N.Natten reiser alene : kriminalroman 244713
937Nygårdshaug, GertSparknekt : krimroman 2447100
938James, EricaHagene i Italia 2432141
939Morseth, Anne LouiseEn sjanse til 2435100
940Fiebig, JulikaMomente : tysk nivå 2 2424840
941Kinney, JeffEn pingles dagbok, Rodrick ruler 2421531
942Ingulstad, FridGullnålen : [Sønnavind] 2421022
943Karlsson, Ørjan N.Det siste stykket hjem : kriminalroman 242584
944Läckberg, CamillaDrømmer av bronse 242693
945Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : : roman 241288
946Mytting, LarsHekneveven 2417600
947Reid, RachelHeated rivalry : Game changers 2402500
948Tombre, TorbjørnMayday : praktisk bruk av VHF 2403770
949Næsmo, Camilla BruuNorskboka essens : vg 2 yrkesfag 2393790
950Hamberg, EmmaJe m'appelle Agneta 239415
951Hofset, JanneckeGod i norsk 1 arb bok A1/A2 2394120
952Tofteberg, Grete NormannMaximum 82394750
953Nylund, KajaUnder midnattssolen 239366
954Horst, Jørn LierBlindgang 239347
955Moum, TommyHistorie og filosofi 2 2394550
956Blake, MatthewSophie 239347
957Gran, SisselDet er slutt : historier om løsrivelse 2381531
958Ohlsson, KristinaIsbryter 237643
959Jæger, JørgenBlodskrift 237653
960Warholm, Line MarieRobuste foreldre : hvordan tåle barnets følelser - og dine egne 2372590
961Läckberg, CamillaGjøkungen 236723
962Johnsrud, IngarDe svarte enkene : krim 236415
963Thorsen, Liv EmmaI alle vinduer : potteplantenes kulturhistorie i Norge 236337
964Davidsson, CamillaI skyggen av fikentreet 236278
965Horst, Jørn LierJakthundene 236475
966Jæger, JørgenDødssymfoni 235673
967Frøstrup, AndersTømrerteori : konstruksjoner i tre 2345340
968Fielding, JoyJenny Cooper har en hemmelighet 234298
969Kvarnström-Jones, RuthDe fabelaktige kvinnene på Grand Hôtel 234288
970Hverven, SigurdSå setter vi oss på huk : filosofi på høyde med barn 234386
971Läckberg, CamillaGjøkungen : [Fjällbacka-serien] 2347000
972Vahr, EllenBakeriet i Brooklyn : roman 233773
973Gunnlaugs saga ormstunguSagaen om Gunnlaug Ormstunge 2334150
974Isaac, CatherineBli med meg 233574
975 Kalkulator2325550
976 Aktivitetslære : idrettsfag 2326330
977James, E.L.The missus 2312500
978Andersen, Lena BergGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 : Voksenopplæringen 2311271
979Hjorth, VigdisArv og miljø : roman 231683
980Kügelgen, Michaela vonSommer på Villa Hilda 231288
981Loe, ErlendNaiv. Super 2315610
982Kielland, Alexander L.Gift 2306010
983Keegan, ClaireI seneste laget : historier om kvinner og menn 230445
984Holden, SteinarPareto 2 : samfunnsøkonomi 2 programfag 2293010
985Tjønn, Brynjulf JungKvit, norsk mann : dikt 2298190
986Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : min oppvekst med Norges farligste kvinne 229356
987Klepp, AnneliGutte-spetakkel 2281042
988Coben, HarlanSeks år 2271092
989Yarros, RebeccaFjerde ving 227703
990Sosa Villada, CamilaTeori om underkastelse 2272560
991Jæger, JørgenKameleonene 2271092
992Mohn, MajaFrigjort 2271002
993Horst, Jørn LierNattmannen 2261211
994Sacerdoti, DanielaLucrezias gave 226336
995Auður Ava ÓlafsdóttirEden : roman 226405
996Witoszek, NinaDet blåøyde riket : norske tillitspatologier 226484
997Fidjestøl, AlfredOppstandelsen : om landslagets forbannelse, veien tilbake og tidenes beste kvalik 225673
998Fossheim, KennethLøgnen : politiets jakt på Norges farligste kvinne 2252081
999Weber, KristineProteinrik hverdagsmat 225307
1000Giske, RuneTreningsleiing 2244110

1155 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 197 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2446 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 12/10/2026 kl. 12:31:37


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As