1000 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 860731492
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 798011796
3Horst, Jørn LierTvilen 617412185
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 56917557
5Horst, Jørn LierDen siste saken 553015083
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 546015643
7Ravatn, AgnesDoggerland 514813223
8Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 502563230
9Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 495256550
10Strömberg, SaraSot 49107106
11Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 488112863
12Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 485957850
13Nesbø, JoNådeskudd 473416352
14Strömberg, SaraSkygger 44627825
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 440320872
16 Verkstedhåndboka 440074450
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 41899914
18Horst, Jørn LierSkriket 417812673
19Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 409814482
20Engman, PascalKlanen 39974269
21Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 39817015
22Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 39188404
23Fretheim, EvaKråketronen 38654987
24Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 382911013
25Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 38158854
26Läckberg, CamillaSørgekonen 38064418
27Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 37987005
28Nesbø, JoMinnesota : roman 376217392
29Horst, Jørn LierUtskudd 375411303
30Jæger, JørgenNarrespill 359311203
31Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 35649373
32Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34856215
33Mjønes, Johan B.Spuria : roman 345311822
34Ohlsson, KristinaNattanker 34319123
35Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 33445006
36Fjell, Jan-ErikUlvestuen 32809253
37Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 327910493
38Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 32799533
39Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 324436990
40Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 324013482
41McFadden, FreidaKjære Debbie 323110173
42Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 32289513
43Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 318612912
44McFadden, FreidaHushjelpen 31827164
45Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31448313
46Renberg, ToreEt livsforsøk 314413542
47Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : Vg1 Teknologi- og industrifag 306039690
48Petterson, PerDu er hjemme nå 30567993
49Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 30548133
50Perrin, ValérieTata 30028793
51McEwan, IanHva vi kan vite 29497933
52Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 29257743
53Riley, LucindaKjærlighetssangen 29189123
54Vahr, EllenBorte fra verden : roman 29187873
55Strömberg, SaraSkred 28124476
56Fretheim, EvaPapirdukkene 27958443
57Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 278710142
58Strout, ElizabethFortell meg alt 27867613
59Heger, AndersWanda : en familiehistorie 27346394
60Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 267232760
61McFadden, FreidaKollisjonen 26599832
62Strömberg, SaraSkinn 25874545
63Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 258230990
64Heivoll, GauteHimmelens krystall 25716004
65Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 256730840
66Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 254035110
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 25284555
68Fretheim, EvaDronningland : krim 25058742
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 249410952
70McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 24304865
71Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 24154505
72Burke, Caro ClaireYesteryear 239112971
73Theorin, JohanNattgjestene 23844285
74De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23784505
75Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23756083
76Callin, PetterErgo : fysikk 1 235030900
77Backman, FredrikMine venner 23277233
78De la Motte, AndersNattjegeren 23182648
79McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 22904904
80Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 22898682
81Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 227528070
82Fosse, JonVaim : roman 22376293
83Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22348332
84Sten, VivecaBenåderen 22212548
85Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 22033506
86Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 21773416
87Horst, Jørn LierTørt land 217311241
88Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 21628552
89Enger, ThomasSår 21542777
90Engman, PascalIngen 21523176
91Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21437502
92Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 21292987
93Stranger, SimonStranger : roman 21135204
94Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21117542
95Græsli, HansKompass : geografi vgs 210924550
96Walden, AndrevJævla menn 21078242
97Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20908072
98Engman, PascalAlbinoen 20432627
99Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 20265004
100Emanuelsen, BirgerOdysseen 20054964
101Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 20035004
102Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 19684854
103Teige, TrudeÉn for alle 19539552
104Moyes, JojoVi bor alle her 193810031
105Carr, GarrettGutten fra havet 19297312
106Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 192726450
107Moore, LizGuden over skogene 19045493
108Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 188610781
109Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18853625
110Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 18552059
111Hoover, ColleenVerity 18539701
112Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 18496522
113Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 183815791
114Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 18164034
115Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 18013006
116Nesbø, JoFlaggermusmannen 17786362
117Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17634663
118Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 17452906
119Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 17456462
120Giske, RuneTreningsledelse 174522510
121Minier, BernardDe utslettede 17415043
122Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 17403335
123Witherspoon, ReeseUten et ord 17254074
124Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16954833
125Bjørk, SamuelBomberen 16796282
126Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 16768501
127De la Motte, AndersMysteriet på Capri 16732028
128Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 16655033
129Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 16607372
130Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 165624800
131Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 16524413
132Bjerkli, Myriam H.Evas skål 16514993
133Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 16437202
134Moyes, JojoI ly av regnet 16381938
135Flatland, HelgaEt liv forbi 16036282
136Egeland, TomSatans segl 15847462
137Eggen, TorgrimBlodet 15845183
138Krien, DanielaMitt tredje liv 15692316
139Colgan, JennyHusrom og hjerterom 15392057
140Fossum, KarinAller kjæreste : roman 15378661
141Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 153319120
142Sager, RileyHun som ble igjen 15333025
143Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 15183953
144Perrin, ValérieGlemt på en søndag 15153284
145Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14942505
146Michaelides, AlexDen tause pasienten 14934982
147Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 14794343
148Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 146811521
149Engman, PascalBestselger 14632685
150Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 14572455
151 Aktivitetslære 145124820
152Strout, ElizabethAmy og Isabelle 14517461
153Sveen, GardSkalpjegeren 14482655
154Montefiore, SantaDen siste sangen 14471887
155Riley, LucindaSkjult skjønnhet 144511321
156Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 14434463
157Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 14343294
158Ravatn, AgnesGjestene : roman 14302984
159Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 14291947
160Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 142524630
161Jensen, Jens HenrikInterregnum 14181907
162Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 14168651
163Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 141420640
164Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 14102505
165Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 140911691
166Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 14042515
167Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13933503
168Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13923004
169Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13843004
170Arvola, IngeborgUlvespor 13823154
171Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13598001
172Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13543004
173Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 13528301
174Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 13498741
175Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13444522
176Fjell, Jan-ErikTvilen 13431926
177Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 13422046
178Hamsun, KnutMarkens grøde 13406062
179Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 13365672
180Østerbø, AnitaIngrids valg 13312245
181De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 13174003
182Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 131017090
183Engman, PascalKrigen 13093094
184Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 130511461
185Ahnhem, StefanGenerasjon null 13045192
186Nesbø, JoBlodmåne 130313420
187Tilrem, MartinEt jentebarn 12912445
188Loe, ErlendKukene = : Kukane 12882435
189Keegan, ClaireOver blå enger 12734412
190Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12644123
191Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 12572006
192Rosenfeldt, HansHøstebarn 124611311
193Fossum, KarinKom hjem, Amadou 12436991
194Renberg, ToreDu er så lys : roman 12439061
195Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 12412994
196Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 12404152
197Lane, SorayaDen argentinske datteren 12391587
198Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 123414910
199Rees, TracyDen gylne fjær 12313553
200Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 12271488
201Murakami, HarukiKafka på stranden 12252814
202Engman, PascalNomaden 12251836
203McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 12171488
204De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 12101577
205Hoover, ColleenSkadeskutt 12043233
206Wisting, AlexanderArven 11972085
207Diseth, ÅgePsykologi 1 : programfag psykologi 1 119214360
208Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11854722
209Horst, Jørn LierOffer 118310061
210Hjorth, MichaelVoldens øy 11691269
211Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 11682764
212Horst, Jørn LierArr 11628231
213Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 115614630
214Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 115618130
215Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11552834
216Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 11493852
217Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 11445582
218Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 114015150
219Raja, Abid Q.Kismat 11322304
220Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 11262195
221Schulman, NinniNetter uten daggry 11241229
222Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11214622
223Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 111913890
224Jacobsen, RoyDelirium 111510101
225Roy, ArundhatiMin havn og min storm 11081477
226Jacobsen, RoyDe usynlige 11065851
227James, EricaVeien hjem 11051388
228Härjegård, KarinSyersken og friheten 10981358
229Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10953862
230Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10934092
231Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 10917571
232Hoover, ColleenDet ender med oss 108910411
233Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 108612900
234Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 10834052
235Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10791905
236Perrin, ValérieDe tre 10792703
237Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10774552
238Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 107715780
239Biedermann, NelioLázár 10771965
240Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10763483
241Strout, ElizabethOlive Kitteridge 10732404
242Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 107118270
243Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106532490
244Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 106214380
245Child, LeeFluktplanen 10608481
246Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 10462104
247Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 10443103
248De la Motte, AndersRustskogen 10411656
249Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 104014860
250Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10371895
251Willander Lambrell, JohnDen som vet 10352554
252El Bakali, JavadEngstelig svarting 10343343
253Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 103418550
254Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 10313492
255Geard, AmandaMåneporten 10223642
256Nore, AslakAlliansen : roman 10131656
257Horst, Jørn LierForræderen 101310290
258Hammer, ElisabethBeleiret 10041178
259Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 10004782
260Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9984082
261Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9943672
262Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9925331
263Horst, Jørn LierNullpunkt 9902174
264Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 9891925
265Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9898001
266Ohlsson, KristinaKristuskransen 9897601
267Dahl, AlexEn perfekt mor 9865191
268Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9861805
269Østby, AnneDuften av sjasmin 9841785
270Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9811895
271Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9788001
272Lindell, UnniRødt flagg : krimthriller 9745071
273Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9741526
274Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9662503
275Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96512340
276Renberg, ToreTollak til Ingeborg : roman 9608731
277Nesbø, JoRødstrupe 9543542
278Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9538001
279Linde, HeidiFørstelinja : roman 9522114
280Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9519001
281Lahlum, Hans OlavPakten 9483372
282Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 9475921
283Horst, Jørn LierSlagside 9366881
284Szalay, DavidKjøtt 9301307
285Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 9272154
286Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9262793
287Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 9241575
288Grebe, CamillaJentene og mørket 9238961
289Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 9164502
290Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9106301
291Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 90712650
292Strout, ElizabethHva som helst er mulig 9062244
293Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9061197
294Strout, ElizabethLucy ved havet 9061386
295Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 8991804
296Jæger, JørgenSkjebnedøgn 8968441
297Kinsky, EstherRombo 8951525
298Bjøranger, TerjeTaperen 8924182
299Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8868501
300Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 88112510
301Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8791227
302Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 8792613
303Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8781157
304Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8752982
305Skoland, AinaMarionetten 8721366
306Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86912290
307Nesbø, JoKakerlakkene 8663492
308Nedrejord, KathrineSameproblemet : roman 8641585
309Callin, PetterErgo : fysikk 2 85912000
310Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 85911630
311Erikson, ThomasOmgitt av idioter : hvordan forstå dem det ikke går an å forstå 8512573
312Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8483672
313Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8477001
314Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8422024
315Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 8388500
316Moyes, JojoI dine sko 8336511
317Horst, Jørn LierRøykteppe 8325981
318Härjegård, KarinÅ isbade blant fjellene 8291216
319Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 82711830
320Buchanan, EleanorDe fire steinene 8231077
321Robbins, MelLet them-teorien : to ord som forandrer livet ditt, og som millioner av mennesker snakker om 8101375
322Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 80912960
323Colgan, JennySoloppgang på strandpromenaden 806899
324Dahl, ArneUnderverkene 801978
325Bergstrøm, HasseRettslære 1 79214080
326Kepler, LarsSøvngjengeren 7918890
327Baugstø, LineEvil grandma : roman 7851814
328James, PeterBilde av død 7853132
329Engman, PascalIldlandet 7811306
330Sandemo, MargitIs og ild : [Sagaen om isfolket] 7788000
331Teige, TrudeLøgnere : en Kajsa Coren-krim 7774251
332Flatland, HelgaEn moderne familie 7741854
333Krasznahorkai, LászlóDen ungarske nasjonens sikkerhet : på jakt etter dagsommerfugler 7701146
334Hessen, Dag O.Fugleperspektivet : erobringen av naturen 7621335
335Sverdrup-Thygeson, AnneEremittsommer 7571844
336Nesbø, JoKongen av Os : roman 7572233
337Follett, KenTidskretsen 7554321
338Lillegraven, RuthMitt neste liv : psykologisk thriller 7551305
339Riley, LucindaDe syv søstre 7543412
340 Trening, helse, trivsel : kroppsøving for videregående skole 75413930
341Schulman, Alex17. juni : roman 7535321
342Erichsen, DortheJordbærdager 7521544
343 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 74812160
344Fexeus, HenrikDen siste brikken 748868
345Westover, TaraNoe tapt og noe vunnet 7473042
346Baldysz, MartinStille grender : krim 7461196
347Sandemo, MargitLucifers kjærlighet : [Sagaen om isfolket] 7418000
348Sveistrup, SørenTelle til en, telle til to 7371335
349Grinde, Bjørn HallvardMarkedsføring og innovasjon : vg1 salg, service og reiseliv 7379700
350Montefiore, SantaEt hav av stjerner 7351226
351Horst, Jørn LierGrenseløs 7326541
352Eger, Edith EvaValget du har 7311853
353McFadden, FreidaDet øyet ser 729947
354Arvola, IngeborgVestersand 7282293
355Engman, PascalTil minne om en morder 7271126
356Lane, SorayaDen franske datteren 7241176
357Lillebø, SandraVera : roman 7213032
358Nesbø, JoSorgenfri 7202163
359Bjertnes, HegeScope 1 : programfaget engelsk 1 71710830
360Godfrey, JennieListe over mistenkelige ting 7153282
361Ekman, KerstinMin bokverden 7131056
362Matre, Agnes LoviseFritt vilt : kriminalroman 7105001
363Kalvik, IngvillKultur og samhandling : vg1 salg, service og reiseliv 7109830
364Jackson, HollyIkke helt død ennå 6973671
365Manson, MarkDen edle kunsten å gi faen : en uventet tilnærming til å leve et godt liv 6973631
366Weir, AndyProject Hail Mary : a novel 6961524
367Næss, Sven PetterI dødsonen : kriminalroman 6964011
368Steen, RianaØkonomi 2 : næringslivsøkonomi, økonomi og ledelse 69410900
369Richman, AlysonEn savnet historie 690868
370Bjånesøy, Kjartan BrüggerDen siste vakten : nær døden, og andre historier om livet 6901185
371Andersen, Stian HjelvinEn lykkelig familie 6881684
372Bakkeid, Heine T.Nattseileren 6881225
373Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 68813760
374Mímir KristjánssonPabbi : en familiesaga om drukkenskap 6886561
375Montefiore, SantaSkygger i måneskinn 6871345
376Gustavsen, EllenTålegrensen : krim 6861305
377Østerbø, AnitaFrihetens smerte 6821833
378Engman, PascalX 6801185
379Tokarczuk, OlgaEmpusion : en kurbadsgrøsser 6783362
380Seierstad, ÅsneEn av oss : en fortelling om Norge 6786161
381van der Kolk, Bessel A.Kroppen holder regnskap : hjerne, kropp og sinn i behandlingen av traumer 6771664
382Jessen, IdaJeg vil! : en forfatters portrett av Sigrid Undset 6761016
383Orwell, George1984 6715081
384Sandemo, MargitUtysket : [Sagaen om isfolket] 6688500
385Da Costa, MélissaVeien tilbake 668897
386Henry, VeronicaEn natt på et fransk slott 665798
387Syvertsen, Marte RoaHjernen : en biografi : om hvordan livet setter seg i hodet – og alt du kan gjøre for å ta styringen 6643222
388Leer, KristinADHD : 7 veier til ny forståelse 6613252
389Mytting, LarsSøsterklokkene 6595761
390July, MirandaPå alle fire 658758
391McFadden, FreidaDen låste døren 655907
392Grønlien, Heidi KristineBi 1 : biologi 1 6539420
393Engman, PascalSkammens vei 6491066
394Hoover, ColleenBekjennelser : roman 6482922
395Elvedal, AnneDu kan kalle meg Jan 6481514
396Wessel-Aas, KatrineHuset i Wimbledon 6473641
397Galbraith, RobertDen jagende graven 6473911
398Ravatn, AgnesFugletribunalet 6463072
399Bakken, MariusLøping! : raskere og skadefri 6441016
400Ohlsson, KristinaStormvakt 6433441
401Bjørnstad, KetilGlemselen : roman 6391075
402Strout, ElizabethÅh, William 6373042
403Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling : [Seksti kilo-saga] 6376001
404Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 6379350
405Wisløff, UlrikMikrotrening : 7 uker som booster kondis og styrke 635916
406Auður Ava ÓlafsdóttirDJ Bambi : roman 6341165
407Slaughter, KarinVi er alle skyldige her 632807
408Flood, HeleneTerapeuten 6316291
409Clear, JamesMikrovaner : en enkel måte å få gode vaner på og kvitte deg med dårlige : små forandringer, store resultater 6294241
410Andreassen, MariTenk for en jubel 6281046
411Venås, HelgeElektroniske kretser og nettverk : vg1 elektro og datateknologi 6267790
412Balle, SolvejOm utregning av romfang 6261155
413Knutsen, HegeKjemien stemmer 2 : Studiebok 6259190
414Colgan, JennyBryllup på øya 6203261
415McFadden, FreidaKvinnen i etasjen over 620827
416Beevor, AntonyRasputin : og Romanov-familiens undergang 6193052
417Iraki, RimaFlukten fra Palestina : min norsk-palestinske familiehistoire 6191195
418 Religion og etikk : vg3 6188080
419Engman, PascalRottekongen 6151115
420Karlsson, Ørjan N.Stille som snø : kriminalroman 6141324
421Øen, Inger JohanneDet du eier evig : en politiroman 6141125
422Lane, SorayaDen italienske datteren 6141075
423Schulze, Anne-MarieWeiter geht's 6107610
424Holmås, RagnhildHva er det du sier? : ordene du bruker, og det de faktisk betyr 6102552
425Bergstrøm, HasseRettslære 2 6099410
426Loe, ErlendDoppler : roman 6097600
427Helle, HelleHey Hafni : roman 6091055
428O'Shea, DaisyDet irske barnet 609758
429Engman, PascalEnkene 608966
430Colgan, JennySommer over skyene 6061135
431Schreiner, PerDen svake viljen : en kjærlighetshistorie 6051015
432Osman, RichardDen umulige formuen 604847
433Blomberg, Hilde CharlotteJeg lengter etter skipskatastrofer og plutselig død 603986
434Hoover, ColleenDet starter med oss 6015531
435Hemming, AnetteMenneskedyret : krim 6001055
436Schulman, NinniKjæreste Lena 600777
437Smørholm, MargaretØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 5996480
438Skybäck, FridaSvartfugl 598678
439Stedman, M.L.Et liv langt borte 5974381
440Schützer, KarolinaSnøfall over Paris : [Sophia i Paris] 5972502
441Stubb, AlexanderEn ny verdensorden : maktens triangel 5933011
442Mytting, LarsSvøm med dem som drukner : roman 5931513
443Bækkevar, IngerMønster : teknikk og industriell produksjon 5927590
444Palonen, Caroline KasparaJeg har det ikke i meg å bli klassekontakt 5913731
445Østby, AnneÅ danse i Lahore 5911204
446Knutsen, HegeKjemien stemmer 1 : Studiebok 5907770
447Østerbø, AnitaTatt av sviket 5891304
448Flood, HeleneElskeren 5885741
449Håkonsen, KåreOppstart : Entreprenørskap og bedriftsutvikling 1 5888760
450Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 2 5879300
451Mohn, MajaGrenser 5862502
452Lane, SorayaAlpenes datter 585926
453Hammer, ElisabethFristelse 584747
454Andersen, Stian HjelvinEt rikt menneske 583767
455Moum, TommyHistorie og filosofi 1 5818140
456Hastrup, JuliePå villstrå 573678
457Bakkeid, Heine T.Vintergrav 5724371
458Asser, Elisabeth AustadTeknologiens makt : hvordan kunstig intelligens forfører, frister og utøver makt - og hva vi kan gjøre med det 572866
459Flood, HeleneEnken 5725491
460Stanghelle, HaraldKongen forteller 5706040
461 Reparasjons- og vedlikeholdsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 57010310
462 Produksjonsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 5679050
463Isaac, CatherineEn match for livet 566698
464Johnsen, SveinElenergisystemer : Vg2 elenergi og ekom 5667250
465Nesbø, JoKongeriket 5656640
466Strümke, IngaMaskiner som tenker : algoritmenes hemmelighet og veien til kunstig intelligens 5641513
467 Produksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 5637290
468Skybäck, FridaJernblomst 561658
469Gjerset, AsbjørnGymnos : kroppsøving videregående skole 55910100
470Lykke, NinaFull spredning : en legeroman 5597060
471Rundberg, JohanDen som vokter flokken 5595411
472Fexeus, HenrikDen siste brikken : [Mementoserien] 5582502
473Hammer, ElisabethAnstendighet 556757
474Lane, SorayaDen kubanske datteren 556945
475Leirvik, SteveAlle de russiske horene : roman 5561095
476Erdal, Silje FørlandFokus : sosiologi og sosialantropologi 55511490
477Tangen, NicolaiAlt jeg har lært om ledelse : av Askeladden, en pokerspiller og verdens beste sjefer 552856
478Hastrup, JulieBlodspor 552579
479Berge, Anne LeneNye vegar til nynorsk 55010890
480Hannah, KristinKvinnene 5503001
481Renberg, ToreFarmor har kabel-TV 5493001
482Nesbø, JoTørst 5441493
483Renberg, ToreLorden : roman 5431354
484Ersland, Bjørn ArildFørste klasse : det året vi lærte bokstavene 5431025
485Nesbø, JoKniv 5431553
486Nesbø, JoPanserhjerte 5425221
487Wessel-Aas, KatrineEn engelsk sommer 5423591
488Mytting, LarsHekneveven : roman 5401832
489Khannoussi, Safae elOroppa 538727
490 Bærbar elev PC53816340
491Tudor, C.J.En glipe av mørke 5382512
492Osmancausevic, AleElektronisk kommunikasjon : vg2 elenergi og ekom 5376720
493Myskja, AudunMestringsmedisin : metodene som gir helse og livskvalitet 5363631
494Engman, PascalKokain 534915
495Nørgaard, Per E.Visjon 1 : Markedsføring og ledelse 1 5338350
496Cook, LornaDen glemte datteren 532816
497Moyes, JojoOver ukjente hav 5291084
498Nygårdshaug, GertSparknekt : krimroman 5287390
499De Céspedes, AlbaHennes side av historien 5262731
500Lykke, NinaVi er ikke her for å ha det morsomt 5231343
501Martin, TinaVindguden 522618
502Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten 521756
503De Lange, Ann-MarieKvinnehjernen : en hjerneforskers blikk på kvinners livsfaser 5213601
504Cedervall, MarianneDet forlatte huset 520549
505Horst, Jørn LierNøkkelvitnet 5191015
506Rishøi, Ingvild H.Stargate : en julefortelling 51810760
507Jewell, LisaIkke slipp ham inn 518737
508Stave, Svein ErikTerra nova : geografi for den videregående skolen 5187380
509Elida KaroOg forresten heter jeg Leah : roman 514875
510Harmel, KristinDet franske armbåndet 513856
511Levi, AllenTheo : en roman 5122502
512Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2026 5117250
513Reichelt, Jon G.Tålekraft : styrk din mentale beredskap 510736
514McFadden, FreidaLeieboeren 510885
515Säfstrand, CarolineMitt løfte til deg 509549
516Schulman, AlexGlem meg 5071214
517Nesbø, JoNatthuset 5055710
518Adichie, Chimamanda NgoziDrømmeregnskap 5031852
519Gullestad, Siri ErikaVanlig ulykkelig : psykoanalysen om et friere liv 5031154
520Nesbø, JoPoliti 5001343
521Skolem, MarenIngen har sett historien din 499786
522Corasanti, Michelle CohenMandeltreet 4963081
523Jón Kalman StefánssonHimmelsk måne over verdens ytterste rand 496726
524Engberg, KatrineDet brennende bladet 496955
525Brønstad, AgnesHelse =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4946880
526DubuSolo leveling 4931263
527Nøland, Jonas KristiansenEnergikrisen : og løsningen på den 493855
528Fuglehaug, RandiPent porselen : roman 493895
529Sandemo, MargitHeksejakten : [Sagaen om isfolket] 4934001
530Engman, PascalPatriotene 4922222
531McFadden, FreidaHushjelpen gifter seg : en novelle 492845
532Enger, ThomasSkinndød : kriminalroman 490716
533Cosby, S.A.Til aske skal du bli 4904101
534Endō, TatsuyaSpy x family 4861523
535Bull-Hansen, Bjørn AndreasUnder danekongens flagg 4853021
536Knausgård, Karl OveMorgenstjernen : roman 4841363
537Gran-Jansen, IdaLur familiemat : helt enkelt : hverdagsfavoritter med mer næring! 484716
538Steen, Bjørn-GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : kjemi 1 og kjemi 2 4849690
539Da Empoli, GiulianoRovdyrenes tid 482696
540Jackson, ShirleyVi har alltid budd på slottet : roman 4813331
541Brønstad, AgnesYrkesliv =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4806870
542Riley, LucindaStormens søster 4802521
543Skåden, SigbjørnPlanterhaug 4802971
544Guldal, LivHåndbok for helsefagarbeidere : i praksis 47710080
545Higashino, KeigoDrepende sensommerdager 476746
546Wiegaard, Alf MarcusJuss og samfunn : rettslære 1 4766820
547Grund, MariaNattflygeren 4764710
548Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF 4755240
549Sarenbrant, SofieLangfredagen 4724011
550Lane, SorayaDen greske datteren 471786
551Osman, RichardTorsdagsmordklubben 4702831
552 Strøm til bærbar elev pc4689230
553Mytting, IvarFriluftsliv 46810310
554Carson, AnneRød selvbiografi : en versroman 4659040
555Hammer, ElisabethVindkast 464657
556Ashcroft, JennyØya i øst 4643291
557Kårjord, Maria LienNaturbasert næringsaktivitet : vg1 naturbruk 4636610
558Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring, 3. utgåve : vg1 teknologi- og industrifag 4626330
559Nørgaard, PerVisjon 1 4626120
560AttråAttrå : erotiske fantasiar 4615260
561Da Costa, MélissaDagene som kommer 460915
562Strout, ElizabethOlive, igjen 460994
563Frennstedt, TinaDødens dans 459509
564Lanesskog, RavnWilhelmsens metode 4593501
565De la Motte, AndersDe bergtatte 457924
566Riley, LucindaAtlas : historien om Pa Salt 45616720
567Loe, ErlendHelvete 4563231
568Knapp, FlorenceNavnene 456528
569Olin, MargrethSong til mor : roman 4561004
570Enger, ThomasFantomsmerte : kriminalroman 452696
571Høyer, Ida HegaziDet nye hjertet 4511822
572 Breddeidrett 45114600
573Dahlgren, Hanne-Lene2 om gangen-metoden 449568
574Riley, LucindaSkyggesøsteren 4473401
575Karlson, RuneUtmattelse : hva det er, hvordan samfunnet legger til rette for det, og hvordan du kommer deg ut av det 445676
576Aubert, Alette SophieBiohacking 444597
577Carlsson, ChristofferEn liten dråpe blod 444459
578Benzine, RachidBiblioteket i Gaza 4441632
579Boberg, ThomasInsula 4432142
580Lindell, UnniDukken i tauet : kriminalroman 4421273
581Mímir KristjánssonMamma er trygda 4413341
582Haig, MattMidnattstoget 4413281
583Jio, SarahAlle mine menn 440885
584Håkonsen, KåreVekst : entreprenørskap og bedriftsutvikling 2 4397900
585Atwood, MargaretTjenerinnens beretning 4393091
586Sullivan, TimTannlegen 4374210
587 Lader til Chromebook 43520760
588Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1 og fysikk 2 43513130
589De la Motte, AndersGlassmannen 434884
590Morseth, Anne LouiseEn sjanse til 4335350
591Fexeus, HenrikOfferdyret 429498
592Sandemo, MargitAvgrunnen : [Sagaen om isfolket] 4295000
593Jæger, JørgenDommen 4293941
594Teige, TrudeNoen vet 428626
595Teige, TrudeEn hjelpende hånd 428716
596Grebe, CamillaVelkommen til evigheten 4286390
597Hodne, ØrnulfMystiske steder i Norge 4271034
598Golding, WilliamFluenes herre 4253331
599Stuart, AnnaJordmoren i Auschwitz 4254061
600Elizabeth Diskin Kirsti Grana Winsvold Knut KasboEnter Basic skills 8-10 4247030
601O'Shea, DaisyDen irske nøkkelen 423656
602Moyes, JojoToner i natten 4221054
603Duckert, HegeKatti Anker Møller : å bestemme over livet 422755
604Ottesen, GunnarBransjelære : vg2 transport og logistikk 4215470
605Karlsen, Ole G.Terra mater : geofag X, geofag 1 4207710
606Bækkevar, IngerMønster : helse- og oppvekstfag 4205960
607Stokstad, LinnBlodsukkermagi : sprudlende oppskrifter og enkle triks for stabilt humøt, mer overskudd og bedre helse - for hele familien 419528
608Horst, Jørn LierSak 1569 4195600
609Dehli, LarsStopp tankekjøret : kraftfulle teknikker for å få mer ut av livet 419528
610Spjeldnæs, Kari J.Lesekrise : om lesing og konsentrasjon i en digital verden 4181153
611Grønlien, Heidi KristineBi2 : biologi 2 4187230
612Jeffs, RogerSamstemt : harmonilære, arrangering og komponering 4175540
613Johansson, Jens M.Bare la dem komme : roman 4164370
614Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : arbeidsbok A1/A2 : Voksenopplæringen 4162871
615Andersen, Jørn KennethProduksjon og tenester, 3. utgåva : vg1 teknikk- og industrifag 4155530
616Schulman, AlexMalma stasjon : roman 415795
617Grund, MariaBlekkspruten 4154010
618 Bærbar PC til utlån414449
619Stenborg, Per MoritzFrykt ikke mørket : kriminalroman 4122701
620Espach, AlisonBryllupsfolket 412468
621Sletbakk, MarianneBios 1 : biologi 1 4116110
622Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10 : nynorsk som sidemål 4086600
623Loe, ErlendKukene/Kukane 4085020
624Rypdal, Karoline BjarnesdatterHjertefrisk : de 5 B-ene som truer hjertet - og hvordan du stopper dem 408795
625Nesbø, JoGjenferd 4071353
626Sandemo, MargitLengsel : [Sagaen om isfolket] 4065000
627Grinde, Bjørn HallvardForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 4065000
628 Treningslære : idrettsfag 4048410
629Haratischwili, NinoDet åttende livet (til Brilka) 404636
630Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 4012151
631Hammer, ElisabethAvsløringer 401656
632Storbakken, Ida Marie AamotVerdens beste supper 400468
633Teige, TrudeAldri tilgi 4002691
634Heivoll, GauteMin tid i disse skogene : roman 400814
635TegnehanneDet går bra 400755
636Nesbø, JoSønnen 399646
637Sandemo, MargitRavnens vinger : [Sagaen om isfolket] 3988000
638Cedervall, MarianneMord på øya 398488
639Griffiths, EllyNattfalkene 397478
640Skjervø, Gaute BørstadIngenting blir som før : en generasjonsfortelling 3963371
641Jæger, JørgenSkyggejakten 3951023
642Wiegaard, Alf MarcusJuss og §amfunn : rettslære 2 3955660
643Sandemo, MargitDragens tenner : [Sagaen om isfolket] 3947000
644Colgan, JennyVelkommen til Floras kafé 3941322
645Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 3932051
646Duvå, Liv NimandNed fra himmelen 393735
647Lindseth, IngeAldringsbrems : yngre lenger med periodisk livsstil 392517
648 Strøm utlån til bærbar elev PC391814
649Sandemo, MargitDødssynden : [Sagaen om isfolket] 3906000
650Hoem, EdvardUng mann vil ut : roman 3881273
651Fatland, ErikaGrensen : en reise rundt Russland : gjennom Nord-Korea, Kina, Mongolia, Kasakhstan, Aserbajdsjan, Georgia, Ukraina, Hviterussland, Litauen, Polen, Latvia, Estland, Finland og Norge samt Nordøstpassasjen 387864
652Kingsolver, BarbaraDemon Copperhead 385557
653Sarenbrant, SofieBursdagen 385429
654Arsky, Gunn HeleneMord i bokhandelen 3843701
655Levi, AllenTheo 384556
656Hammer, ElisabethFortielse 383547
657Riley, LucindaDen savnede søsteren 38313480
658Fagerlund, JennyEn hemmelighet for mye 383507
659Karlsson, Ørjan N.Det siste stykket hjem : kriminalroman 383794
660Rostgaard, SimonTegningsforståelse og 3D-modellering : vg1 bygg- og anleggsteknikk 3826330
661Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei 3822171
662Krien, DanielaKjærlighet i nødsfall 382576
663 Latterbomber : vitser for barn 3821762
664Posthuma, JenteDet jeg helst ikke vil tenke på : roman 3811732
665Engberg, KatrineHvite netter 380636
666Hundevadt, KimPorcus 379409
667Teige, TrudeMormor danset i regnet 3793860
668Herø, EyolfDokumentasjon og kvalitet : vg2 produksjons- og industriteknikk 3789110
669Bjertnes, HegeScope 2 : programfaget engelsk 2 3785790
670Sandemo, MargitSpøkelsesslottet : [Sagaen om isfolket] 3787000
671Renberg, ToreLungeflyteprøven : forsvar for en ung kvinne som var mistenkt for spedbarnsdrap : roman 3781173
672Enoksen, EysteinBreddeidrett 3788100
673Raja, Abid Q.Min skyld : en historie om frigjøring 3785400
674Kahneman, DanielTenke, fort og langsomt 3761213
675Kepler, LarsHypnotisøren 3762001
676Hellberg, ÅsaDen femte dagen 375428
677Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar 3751712
678Steen, Bjørn GunnarAqua 2 : kjemi 2 : studiebok 3754860
679Kjellsdotter, NillaTil natten er forbi 3753211
680Lovrenski, OliverDa vi var yngre : : roman 3741422
681Keegan, ClaireTre lys 374764
682Yrsa SigurdardóttirVokt dine hender 373606
683Drange, Eli-Marie¡Claro que sí! : spansk aktivitetsgrammatikk 3726980
684Myskja, AudunKunsten å finne ro 3713121
685Andersson-Ulseth, PeterStyresystemer : vg2 elenergi og ekom 3715160
686Erdal, Silje FørlandFokus (BM) : sosiologi og sosialantropologi 3704240
687Gottman, John MordechaiSnu deg til meg! : det du gjør i løpet av ett mikrosekund, avgjør hvor relasjonene dine ender opp 3692121
688Hammer, ElisabethVinterhjerter 369586
689Sandemo, MargitGalgeblomsten : [Sagaen om isfolket] 3697000
690James, EricaHuset i Maple Drive 368507
691Ingstad, HelgePelsjegerliv blant Nord-Canadas indianere 3681931
692Hexeberg, SofieNytt blikk på autoimmun sykdom 3682131
693Schepp, EmelieHundre dager i juli 368715
694Elstad, Anne KarinFolket på Innhaug : [bind 1] 367655
695Sandemo, MargitBak fasaden : [Sagaen om isfolket] 3678000
696King, StephenCarrie 3672071
697Tolkien, J.R.R.Ringenes herre : Ringens brorskap 3661083
698Geard, AmandaGlassnøkkelen 3643151
699Dahl, Ellen StøkkenDyrisk : noveller 363536
700Strömberg, LouiseDer villblomstene vokser 363566
701Bache-Wiig, AnnaTil våren : roman 3632611
702Svendsen, Lars Fr.H.Trump og filosofene : hvordan et studium av historiens minst filosofiske mann kan lære deg forbløffende mye om filosofi 362854
703Furevikstrand, Tor EgilNorsk for påbygging 3626270
704Martin, TinaBefrieren 3613310
705Sandemo, MargitVinterstorm : [Sagaen om isfolket] 3606000
706Arsky, Gunn HeleneMord på biblioteket 3603191
707Sandemo, MargitDødens hage : [Sagaen om isfolket] 3607500
708Robbins, Mel5-sekundersregelen : den raskeste metoden for å endre livet ditt 3603211
709Steinbeck, JohnØst for Eden 3602221
710Sandemo, MargitDen onde arven : [Sagaen om isfolket] 3606000
711Makkai, RebeccaVi var de håpefulle 360487
712Dimby, NonoLandbruk : vg1 naturbruk 3594890
713Flatland, HelgaEtterklang : roman 3591073
714Herngren, MoaSøskenfeiden 359586
715Hansen, AndersADHD : uante krefter 3582601
716Brundtland, Liv Kristin SteenI varetekt meg ta 358635
717Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må (1) : roman 3581202
718Stuart, DouglasJohn sønn av John : roman 3573680
719Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 : vg2/vg3 : psykologi for studiespesialiserende utdanningsprogram. 3574690
720Ley, RosannaDen italienske flammen 3572912
721Loe, ErlendDoppler 3561622
722Michallon, ClémenceSiste utvei 356389
723Sullivan, TimSyklisten 3552912
724Engelien, OlaTett på : norsk YF 3554720
725Trampe, Synnøve VereideGutta : den nye likestillingskampen 354615
726Carrasco, PaulaDet går over : roman 3541662
727Sandemo, MargitDen siste ridder : [Sagaen om isfolket] 3537500
728Sandemo, MargitBlodhevn : [Sagaen om isfolket] 3535500
729Bagger, ThomasKaoskoden 353566
730Sandemo, MargitSatans fotspor : [Sagaen om isfolket] 3527000
731Tjønn, Brynjulf JungKvit, norsk mann : dikt 3528540
732Heum, TrondAlle tiders historie : frå dei eldste tider til våre dagar 3524760
733Higashida, NaokiHvorfor hopper jeg 3521771
734Schulman, NinniSom vi lekte 352556
735Masternes, Jon-AreDet som spiser meg 3511682
736Gjermundsen, Simen ØianFrifor ultraprosessert mat 351447
737Schützer, KarolinaUnder stjernene i Paris : [Sophia i Paris] 3512501
738Hjorth, VigdisGjentakelsen : roman 3511422
739Fexeus, HenrikOfferdyret : [Mementoserien] 3513001
740Enders, GiuliaOrganisk 3502701
741Edvardsson, MattiasPostkortmorderen 350467
742Riley, LucindaMordene på Fleat House 3509300
743Djønne, LeanderAlt et : roman 350645
744Ernst, Linea MajaKun til navlen : roman 350546
745Hall, Clare LeslieNår jorden brister 349605
746Sandemo, MargitBøddelens datter : [Sagaen om isfolket] 3495000
747Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling 3491422
748Ohlsson, KristinaSkoddehav 348824
749Hannisdal, Aili KristinaIkke bare en følelse : hvordan våge å lytte til følelsene du helst vil unngå, for å finne veien til lykke - og deg selv 3482701
750Sandemo, MargitDen ensomme : [Sagaen om isfolket] 3485000
751Sandemo, MargitFeber i blodet : [Sagaen om isfolket] 3477000
752Läckberg, CamillaMentalisten 3464360
753Mytting, LarsSkråpånatta 34610230
754Myskja, AudunDe tibetanske ritene : 15 minutter som forandrer livet ditt 346457
755Musso, GuillaumeGjenforeningen : roman 345359
756Elling, LarsVed porten til stillhetens skog : en fortelling om vennskap, kunsten og den ulydige hjernen 344645
757Nesbø, JoMarekors 3431083
758Matre, Agnes LoviseUvigslet jord : kriminalroman 343784
759Seierstad, ÅsneAfghanerne 341913
760Smith, Wilbur A.Stormflo (21) 3414000
761Cook, LornaDen glemte datteren : [Husets hemmeligheter] 3413001
762O'Farrell, MaggieHamnet 341585
763Staalesen, Gunnar1899 : preludium 341575
764Bjerkli, Myriam H.Onkel Edward 341625
765Sandemo, MargitVinden fra øst : [Sagaen om isfolket] 3418000
766Hadley, TessaSøsken 339467
767Chen, KarissaHjemlengsel 3381512
768Mo, JohannaBrottsjøen 338526
769Harnesk, TinaSvik som går i arv : roman 336477
770Blichfeldt, NorunnNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 3352961
771Nesbø, JoSnømannen 335853
772Matre, Agnes LoviseIskald 3341292
773Fjell, Jan-ErikTysteren 3344530
774Larmo, IdaRigel : urettens ekko 3333740
775Tangen, GeirSnøengler : kriminalroman 332754
776Härjegård, KarinDatteren og vårflommen 332674
777HomerosOdysseen 3322341
778Hansen, Hans-Einar RustøyRåstoffer og produksjon : vg1 restaurant- og matfag 3327380
779Sten, VivecaVillederen 332893
780Cedervall, MarianneMed døden til bords 331369
781Dedekam, IvarIllustrert navigasjon 3304520
782Myklebust, Ingunn#Bystrikk helt basic 330349
783Stein, JesperSolo : krim 329369
784De la Motte, AndersDøden går på visning 329536
785Strout, ElizabethÅh, William! 329625
786Zevin, GabrielleI morgen, og i morgen, og i morgen 3282791
787Berg, LenaGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 3271761
788Øverland, AndreasJeg vet ikke, jeg var ikke der 3271542
789Hastrup, JulieFarlig fortid 326398
790Ottesen, GunnarTransport, logistikk og løfteoperasjoner : vg2 transport og logistikk 3244650
791Jæger, JørgenDet sorte fåret 324883
792Lahlum, Hans OlavEliminasjonsmysteriet 3244040
793Andersen, Stian HjelvinTakk, bare bra 322496
794Alexander, RebeccaNye sjanser på øya 322417
795Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 3223031
796Moyes, JojoEt helt halvt år 3213840
797Lerø Kongsnes, AsbjørnMatemagisk 8 3214230
798Eigeland, Lotte C.Nattflygerne 321744
799Frøland, Anne-LiseTynne rivner av lys : roman 3201751
800Shelley, MaryFrankenstein 3201192
801Ashcroft, JennyKjærlighetens ekko 320408
802Jensen, Jens HenrikFrende 319486
803Bjørk, SamuelHitra 319654
804Gazan, Sissel-JoI en dråpe 3192811
805Bagger, ThomasSort mirakel 319615
806Backman, FredrikFolk med angst 3191202
807Minier, BernardLucia 3184140
808Darian, CarolineJeg kaller deg ikke lenger pappa : familietraumet som rystet en hel verden 3172581
809Sundström, LenaJegeren 316359
810Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 3161522
811Holte, Martin BechAlternativt statsbudsjett : løsninger for landet som ble for rikt 315486
812Keegan, ClaireI seneste laget : historier om kvinner og menn 314575
813Furre, HeidiTechnotika 314526
814Høst, JohanEn nasjon i sjakk : [Delta-serien] 3145000
815Axelsen, Sunniva LyeJohanne den vanvittige 313378
816Ahnhem, StefanOffer uten ansikt 3122741
817Aleksandersen, ÅgeLørdagsbarn : historien om sangene 3123900
818Khemiri, Jonas HassenSøstrene 312605
819Henry, VeronicaDen hemmelige stranden 311417
820Erichsen, DortheMidtsommer 310605
821Ekfeldt, PetraPuls helse : vg1 helse- og oppvekstfag 3094040
822Tolkien, J.R.R.Silmarillion 308973
823 Norske seksuelle fantasier : kvinner og menn forteller 307329
824Axelsson, IdaStille vrede 3072313
825 Guinness world records 3061272
826Christensen, Lars SaabyeByens spor : Ewald og Maj 3063250
827Burgess, RichardInteractions 2 : programfag engelsk 2 3064810
828Adler-Olsen, JussiNatriumklorid 306793
829Sarenbrant, SofieSkytsengelen 305535
830Stokke, Silje SkaugHjertevarme foreldre 305535
831Samartin, CeciliaSterkere enn frykt : roman 3052031
832Tolkien, J.R.R.Hobbiten, eller Fram og tilbake igjen 3051232
833Widholm, KatarinaElskede Betty 305496
834Gulbranssen, TrygveOg bakom synger skogene : [bind 1] 3021022
835Andersen, Ragnhild WiePuls yrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 3024220
836Randau, TessaSkogen, benken og livets store spørsmål : møtet som endret alt 302407
837Riley, LucindaSolsøsteren 3027010
838Kielland, Alexander L.Gift 3016020
839Hastrup, JulieMirakelmannen 3013010
840Sarenbrant, SofieMytomanen 301466
841Ypi, LeaFri : en oppvekst ved historiens ende 301614
842Karlsson, Ørjan N.Kureren 300417
843Montgomery, HedvigBarneskoleårene : 6-13 år : syv enkle steg for å lykkes med oppdragelsen i læringens tid 299446
844Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar : kriminalroman 298714
845Nordstrand, BeritAutofagi 14 : styrk cellenes egen fornyelse med 14 dagers periodisk faste og anti-inflammatorisk mat 297446
846Bolstad, TerjeFiske og akvakultur : Vg1 fiske og akvakultur 2974530
847Yanagihara, HanyaEt lite liv 2972001
848Lykke, NinaNei og atter nei 2972001
849Elster, Clélia EtienneEnchanté 2 : fransk ll - vg 2 2974260
850Widholm, KatarinaÅ telle hjerteslag 296515
851Fiebig, JulikaMomente : tysk nivå 2 2965550
852Johnsen, Ina-JanineSkikkelig gode salater 296417
853Mola, CarmenJenta uten navn 2962910
854Austen, JaneStolthet og fordom 2951661
855Ohlsson, KristinaIsbryter 295734
856Karlsson, Ørjan N.Natten reiser alene : kriminalroman 295773
857Martin, TinaTordneren 295319
858 Alle tiders historie : nyere historie VG 3 2942980
859Sachar, LouisHoles 2932401
860Stranger, SimonLeksikon om lys og mørke : roman 2931901
861Schjetlein, Anne-MarieDøden bryr seg ikke 292348
862Grisham, JohnGuttene fra Biloxi 292426
863Enchi, FumikoSkyggekvinner 2922551
864Läckberg, CamillaGullburet : [Faye] 292309
865Michelet, JonEn sjøens helt : Skogsmatrosen 2923170
866Silver, ElsieFryktløs : en småbyromanse - fra fiender til elskere 2914130
867Liabäck, ÅsaSom en vind gjennom kolonihagen : roman 291466
868Norman-Stormbringer, HegeBare for et år 291486
869Bjørnstad, Trond HåvardSkogbruk : vg1 naturbruk 2913740
870Fjell, Jan-ErikNattravnen 290873
871Christensen, Lars SaabyePasninger : VM2026 2891501
872Ashcroft, JennyFyrtårnets hemmeligheter 288505
873Haugland, MariaLev, spis, nyt : din guide til magiske hverdager, næringsrik mat og inspirerende organisering 288319
874Seierstad, ÅsneBokhandleren i Kabul : et familiedrama 286674
875Ueland, Daniella RoxmanHusdyr : Vg1 naturbruk 2854490
876Blichfeldt, KathinkaNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 2854790
877Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den vidaregåande skolen 2855520
878Hofset, JanneckeGod i norsk 1 arb bok A1/A2 2844140
879Hamsun, KnutSult 2841791
880Bjertnæs, SverreMorsdager : essay 284387
881Barr, ConnieKvinner som reiser alene : roman 284574
882Nesbø, JoKongeriket : roman 2821082
883Riley, LucindaMånesøsteren 2827020
884 Perspektiver : historie påbygging 2803600
885Moyes, JojoJenta som ble igjen 2807120
886Jón Kalman StefánssonSommerlys, og så kommer natten 280614
887Page, LizzieEt sted å høre til 280475
888Diseth, ÅgePsykologi 2 : programfag psykologi 2 2794170
889Witoszek, NinaDet blåøyde riket : norske tillitspatologier 279525
890Nesbø, JoKongen av Os : [Kongeriket] 27811000
891Tolkien, J.R.R.The lord of the rings : The fellowship of the ring 2781002
892Mehlum, JanInn i mørket : kriminalroman 277466
893Backman, FredrikEn mann ved navn Ove 277664
894Brenden, LailaToner fra en stille skog 2772251
895Matre, Agnes LoviseUvigslet jord 2772041
896Colgan, JennyDen lille bokhandelen på hjørnet 276515
897Dahl, Niels FredrikFars rygg : : roman 275416
898Kinney, JeffEn pingles dagbok, Rodrick ruler 2751561
899Smith, Wilbur A.Titanenes krig (8) 2752501
900Radnedge, KeirFIFA World Cup 2026 : offisiell guide 275594
901Horst, Jørn LierNøkkelvitnet : kriminalroman 274803
902Niemi, MikaelStein i silke : roman 274684
903Dahlback, JorunnVg1 frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign 2743720
904Day, SylviaBare for deg : en Crossfire-roman 2741531
905Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2018 2745500
906Ege, Tove Karin MannesØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 2733910
907Helle, HelleHey Hafni 273318
908Lykke, NinaNei og atter nei : roman 273684
909Stuhaug, LindaKvardagsmiddagar : alt-i-eitt i gryte, form eller panne 272387
910Christensen, Lars SaabyeHaren : og andre noveller 272584
911Helm, LivMed hjertet i hånden 2722501
912Alexander, RebeccaHjem til øya 272377
913Paris, B.A.Bak lukkede dører 2722111
914Matè, GaborNår kroppen sier NEI : Prisen vi betaler for skjult stress 2711002
915Herø, EyolfReparasjons- og vedlikeholdsteknikk 2714960
916Jæger, JørgenBlodskrift 271683
917Lunde, MajaBlå : roman 2714700
918Wilhelmsen, IngvardSjef i eget liv : en bok om kognitiv terapi 271703
919Kvensler, UlfLa bølgene gjøre resten 2712411
920Page, LizzieBarnehjemmet 271485
921Laestadius, Ann-HelénSkam 270713
922Fretheim, EvaDronningland : : krim 270299
923Arvola, IngeborgKniven i ilden 2694130
924De la Motte, AndersVåroffer 2691781
925Nylund, KajaUnder midnattssolen 269406
926Ragde, Anne BirkefeldtHennes siste fantastiske dager 269773
927Matthews, CaroleFra en dag til en annen 268299
928Grinde, BjørnForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 2683670
929Melsom, KajaDen fordømte skamløsheten : fra moralisme til narsissisme 2681002
930Alexander, RebeccaArven fra øya 267446
931Nore, AslakHavets kirkegård : roman 267515
932Colgan, JennyEn evighet fra deg 266535
933Brunes, Anders O.Aktivitetslære 2652101
934Norlin, AnnikaTua 265465
935Kafka, FranzProsessen 2651861
936Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag 2652820
937Kvarnström-Jones, RuthVenninnene på Nordiska Kompaniet 265289
938Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : : roman 264289
939Stuart, AnnaSøstrene fra Warszawa 264455
940 Tekniske tjenester : Konstruksjons- og styringsteknikk 2632910
941Horst, Jørn LierFelicia forsvant 263763
942Matè, GaborMyten om det normale : Traumer, sykdom og heling i en giftig kultur 2632501
943Kjellsdotter, NillaJenta i stenparken 2621715
944Faldbakken, MatiasVi er fem : roman 2623500
945Horst, Jørn LierBlindgang 262377
946 Kalkulator2615550
947Gilmore, LauriePumpkin spice-kafeen 261465
948Nygaard, Kaja GjersemEn sterkere tro 261564
949Ellingsen, ElisabethPå vei : Arbeidsbok 2604100
950Branæs, PålKarbofellen : Gå ned i vekt og bli kvitt livsstilsplager på under seks uker 259377
951Tombre, TorbjørnMayday : praktisk bruk av VHF 2593780
952Binz, AnnikenFinn din superkraft! : nøkkelen til varig motivasjon og livsglede 258289
953Inchauspé, JessieGlukoserevolusjonen : gå ned i vekt, stopp søtsuget, få tilbake energien : ta kontroll over blodsukkeret 2581072
954Howard, DylanJeffrey Epstein : døde menn snakker ikke 2581541
955Maroger, IsabelleLebensborn 2571301
956Mytting, LarsHekneveven 2577580
957Gran, SisselDet er slutt : historier om løsrivelse 2571521
958Robinson, MarilynneGilead 257406
959Geelmuyden, Niels ChristianSannheten på kroppen : alt du bør vite om kosmetikk 256475
960Ibrahimovic, ZlatanJeg er Zlatan 2542630
961Kulbrandstad, Lars AndersSidemålsordlista 2542870
962Hjorth, VigdisArv og miljø : roman 254703
963Andersen, JohanProduksjonsteknikk : VG2 Produksjons- og industriteknikk 2524520
964Reid, RachelGame changer : [Game changers] 2522501
965Håvardsen, Tor-Håkon GabrielEn siste hilsen : om å jobbe med døden - og møte den hjemme 2512550
966Moum, TommyHistorie og filosofi 2 2514550
967Binz, AnnikenSupervaner 250327
968James, E.L.The missus 2502501
969Huang, AnaTwisted love 250743
970Reid, RachelHeated rivalry : Game changers 2502501
971Yanagihara, HanyaEt lite liv : roman 250564
972Loe, ErlendNaiv. Super 2505590
973Gustawsson, JohanaDe tause 249416
974Hamberg, EmmaJe m'appelle Agneta 249406
975Mohn, MajaFrigjort 2491002
976Jæger, JørgenDødssymfoni 249663
977Alexander, RebeccaDrømmer fra øya 248416
978James, EricaHagene i Italia 2482121
979Ingulstad, FridGullnålen : [Sønnavind] 2481022
980Kjøstvedt, Anders GranåsDet tredje riket : nazismen og Nazi-Tyskland, 1918-1945 248396
981Hverven, SigurdSå setter vi oss på huk : filosofi på høyde med barn 248386
982Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : min oppvekst med Norges farligste kvinne 248357
983Jacobsen, RoyDe uverdige 2471152
984Ståhl, LindaHans vilje skje 2472111
985Teige, TrudeSvik 247554
986Jæger, JørgenKameleonene 2471092
987Collins, TessaJenta med georginene 247455
988Klepp, AnneliGutte-spetakkel 2471022
989Läckberg, CamillaGjøkungen : [Fjällbacka-serien] 2477000
990Davidsson, CamillaI skyggen av fikentreet 247288
991Horst, Jørn LierJakthundene 247475
992Fielding, JoyJenny Cooper har en hemmelighet 246288
993Bomann, CorinaSophias håp : [Sophia] 2451501
994Berg, LenaGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2457710
995Abrahamsen, CathrineDiagnose: ukjent : når prøvene er normale, men ingenting føles normalt : forståelse, smertelindring og hjelp til en bedre hverdag 244298
996Kvarnström-Jones, RuthDe fabelaktige kvinnene på Grand Hôtel 244298
997Horst, Jørn LierNattmannen 2431212
998Weber, KristineProteinrik hverdagsmat 243308
999Næsmo, Camilla BruuNorskboka essens : vg 2 yrkesfag 2423730
1000Braathen, KarianneAmahl Pellegrino : fotballproff mot alle odds 2421801

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 191 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2471 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 29/10/2026 kl. 16:34:21


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As