1000 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 824831512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 762311806
3Horst, Jørn LierTvilen 591812164
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 53887577
5Horst, Jørn LierDen siste saken 531815093
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 505115603
7Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 499063030
8Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 493657870
9Ravatn, AgnesDoggerland 487413193
10Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 483557870
11Strömberg, SaraSot 47477106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 464412933
13 Verkstedhåndboka 438674560
14Strömberg, SaraSkygger 43477795
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 419420892
16Horst, Jørn LierSkriket 404112693
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 40269884
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 397814512
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38867045
20Nesbø, JoNådeskudd 383915552
21Engman, PascalKlanen 38354318
22Fretheim, EvaKråketronen 36715007
23Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 36708894
24Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 36647015
25Läckberg, CamillaSørgekonen 36524388
26Nesbø, JoMinnesota : roman 364617442
27Horst, Jørn LierUtskudd 360411293
28Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 352010983
29Jæger, JørgenNarrespill 348111263
30Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 34189353
31Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34156235
32Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33498403
33Ohlsson, KristinaNattanker 33139123
34Mjønes, Johan B.Spuria : roman 330811882
35Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 321437620
36Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31739243
37Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 31584986
38Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31188443
39Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 31109553
40Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 31049503
41Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 310239200
42McFadden, FreidaKjære Debbie 307210123
43McFadden, FreidaHushjelpen 30527154
44Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 304112972
45Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 303813372
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29688003
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29528173
48Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 290010092
49Perrin, ValérieTata 28968773
50McEwan, IanHva vi kan vite 28597983
51Riley, LucindaKjærlighetssangen 28489163
52Strömberg, SaraSkred 28054576
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 27717893
54Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 27377623
55Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271235090
56Fretheim, EvaPapirdukkene 27128443
57Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270933270
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26386384
59Strout, ElizabethFortell meg alt 26277643
60Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257930990
61Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255730820
62McFadden, FreidaKollisjonen 25399842
63Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 251110002
64Strömberg, SaraSkinn 25084535
65Renberg, ToreEt livsforsøk 244611612
66Fretheim, EvaDronningland : krim 24348752
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24184565
68Heivoll, GauteHimmelens krystall 24095974
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 237810962
70Callin, PetterErgo : fysikk 1 235230900
71De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23384505
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23334505
73Theorin, JohanNattgjestene 23264285
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23126113
75Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 228128370
76Backman, FredrikMine venner 22567283
77McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22464764
78De la Motte, AndersNattjegeren 22352648
79Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21938392
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21744774
81Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21733506
82Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 21528662
83Sten, VivecaBenåderen 21372558
84Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21217502
85Fosse, JonVaim : roman 21096243
86Græsli, HansKompass : geografi vgs 209624550
87Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20842996
88Engman, PascalIngen 20713226
89Horst, Jørn LierTørt land 207111281
90Enger, ThomasSår 20642797
91Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20597582
92Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20533386
93Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20518562
94Stranger, SimonStranger : roman 20455233
95Walden, AndrevJævla menn 20338322
96Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20118102
97Burke, Caro ClaireYesteryear 200612701
98Engman, PascalAlbinoen 19712637
99Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 196326060
100Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19395003
101Emanuelsen, BirgerOdysseen 19264983
102Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 19004993
103Carr, GarrettGutten fra havet 18997382
104Moyes, JojoVi bor alle her 186610011
105Moore, LizGuden over skogene 18465553
106Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 18314743
107Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18263615
108Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 17782058
109Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 177210661
110Nesbø, JoFlaggermusmannen 17716462
111Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17674733
112Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 17556532
113Giske, RuneTreningsledelse 174422450
114Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 17132965
115Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 171214541
116Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 17094004
117Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 16896482
118Minier, BernardDe utslettede 16885053
119Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 16843005
120Witherspoon, ReeseUten et ord 16634084
121Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16514873
122Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 16483314
123De la Motte, AndersMysteriet på Capri 16452067
124Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 164324810
125Bjørk, SamuelBomberen 16236262
126Bjerkli, Myriam H.Evas skål 16155013
127Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 16108501
128Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 15994383
129Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 15844973
130Hoover, ColleenVerity 15789541
131Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 15787352
132Eggen, TorgrimBlodet 15585222
133Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 153119120
134Flatland, HelgaEt liv forbi 15286282
135Moyes, JojoI ly av regnet 15081888
136Krien, DanielaMitt tredje liv 15062336
137Sager, RileyHun som ble igjen 15002985
138Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 14947182
139Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14873983
140Colgan, JennyHusrom og hjerterom 14812027
141Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14792505
142Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14723344
143 Aktivitetslære 144624250
144Teige, TrudeÉn for alle 14328781
145Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 14284343
146Michaelides, AlexDen tause pasienten 14235002
147Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 142211561
148Sveen, GardSkalpjegeren 14182685
149Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 140320630
150Engman, PascalBestselger 14002735
151Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13922505
152Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 138923590
153Riley, LucindaSkjult skjønnhet 138911391
154Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 138611731
155Montefiore, SantaDen siste sangen 13851917
156Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13773354
157Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 13734453
158Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13723004
159Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13677441
160Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13653503
161Egeland, TomSatans segl 13657121
162Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13641956
163Jensen, Jens HenrikInterregnum 13631897
164Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13633004
165Ravatn, AgnesGjestene : roman 13623044
166Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13558611
167Arvola, IngeborgUlvespor 13543204
168Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13492525
169Nesbø, JoBlodmåne 134713840
170Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 133618030
171Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13333004
172Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13268001
173Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 13252425
174Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13224532
175Østerbø, AnitaIngrids valg 13172295
176Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 13085702
177De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 12994003
178Loe, ErlendKukene = : Kukane 12662564
179Fjell, Jan-ErikTvilen 12541926
180Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12542016
181Ahnhem, StefanGenerasjon null 12475192
182Tilrem, MartinEt jentebarn 12422445
183Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12278191
184Murakami, HarukiKafka på stranden 12152874
185Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12104192
186Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 12032015
187Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 11904132
188Diseth, ÅgePsykologi 1 : programfag psykologi 1 118214320
189Keegan, ClaireOver blå enger 11824342
190Engman, PascalNomaden 11771836
191Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 11683023
192Renberg, ToreDu er så lys : roman 11659031
193Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11621477
194Rosenfeldt, HansHøstebarn 116111210
195Lane, SorayaDen argentinske datteren 11581547
196Hoover, ColleenSkadeskutt 11533253
197Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 115014630
198McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11481467
199Rees, TracyDen gylne fjær 11483463
200Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11482844
201Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11424782
202Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 113818090
203Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 113415430
204Biedermann, NelioLázár 11312135
205Hamsun, KnutMarkens grøde 11284942
206De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 11271567
207Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112314000
208Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11144682
209Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 11133962
210Horst, Jørn LierOffer 11119931
211Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 10988981
212Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 10972753
213Jacobsen, RoyDe usynlige 10945971
214Hjorth, MichaelVoldens øy 10931258
215Horst, Jørn LierArr 10818191
216Schulman, NinniNetter uten daggry 10801228
217Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 107512940
218Engman, PascalKrigen 10732823
219Raja, Abid Q.Kismat 10702314
220Wisting, AlexanderArven 10661955
221Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106432490
222Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 106314780
223Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 106315810
224Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10612125
225Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 105818250
226Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 105814350
227Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10543882
228Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 10545521
229Perrin, ValérieDe tre 10542843
230James, EricaVeien hjem 10541367
231Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10511487
232Strout, ElizabethOlive Kitteridge 10512444
233Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10464072
234Hoover, ColleenDet ender med oss 104210401
235Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 10403772
236Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10314572
237Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10291915
238Willander Lambrell, JohnDen som vet 10282583
239Child, LeeFluktplanen 10268491
240Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 102014720
241Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10153373
242Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10111915
243Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 10103303
244Ohlsson, KristinaKristuskransen 10097781
245Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 10063512
246Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 10052104
247De la Motte, AndersRustskogen 10001646
248Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9991885
249Fossum, KarinKom hjem, Amadou 9861994
250Fossum, KarinAller kjæreste : roman 9858101
251Geard, AmandaMåneporten 9843632
252Horst, Jørn LierForræderen 98210300
253Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9798001
254Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 9778261
255Nore, AslakAlliansen : roman 9731665
256Härjegård, KarinSyersken og friheten 9721267
257Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9715331
258Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9648001
259Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 9634772
260Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96312340
261Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9602503
262Dahl, AlexEn perfekt mor 9575171
263Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 9513972
264Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9493692
265Hammer, ElisabethBeleiret 9481158
266Lahlum, Hans OlavPakten 9453392
267El Bakali, JavadEngstelig svarting 9423262
268Østby, AnneDuften av sjasmin 9391785
269Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9388001
270Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9371287
271Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9374072
272Horst, Jørn LierNullpunkt 9362154
273Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9349001
274Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9321546
275Nesbø, JoRødstrupe 9313542
276Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9311845
277Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 92913170
278Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 9145951
279Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9132803
280Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 9092194
281Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 90218380
282Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9016341
283Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 9001834
284Kinsky, EstherRombo 8991605
285Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8892194
286Bjøranger, TerjeTaperen 8854242
287Szalay, DavidKjøtt 8841306
288Horst, Jørn LierSlagside 8746831
289Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8721535
290Skoland, AinaMarionetten 8701396
291Grebe, CamillaJentene og mørket 8698940
292Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8698501
293Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8683772
294Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 86812460
295Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8662992
296Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8641266
297Callin, PetterErgo : fysikk 2 86312190
298Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86312260
299Bergstrøm, HasseRettslære 1 85715240
300Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85412080
301Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8542223
302Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 85412300
303Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8544501
304Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 8532683
305Strout, ElizabethLucy ved havet 8501386
306Jæger, JørgenSkjebnedøgn 8498431
307Renberg, ToreTollak til Ingeborg : roman 8437691
308Nesbø, JoKakerlakkene 8393382
309Horst, Jørn LierRøykteppe 8356101
310Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8291147
311Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8277001
312Moyes, JojoI dine sko 8166531
313Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 8128500
314 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 81012890
315Linde, HeidiFørstelinja : roman 8091894
316Nedrejord, KathrineSameproblemet : roman 8091555
317Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 79512600
318Erikson, ThomasOmgitt av idioter : hvordan forstå dem det ikke går an å forstå 7922493
319Westover, TaraNoe tapt og noe vunnet 7863132
320Buchanan, EleanorDe fire steinene 7861057
321Colgan, JennySoloppgang på strandpromenaden 781908
322Härjegård, KarinÅ isbade blant fjellene 7781206
323Sveistrup, SørenTelle til en, telle til to 7781465
324James, PeterBilde av død 7713122
325Robbins, MelLet them-teorien : to ord som forandrer livet ditt, og som millioner av mennesker snakker om 7691365
326Engman, PascalIldlandet 7681345
327Lillebø, SandraVera : roman 7673142
328Kepler, LarsSøvngjengeren 7678950
329Mímir KristjánssonPabbi : en familiesaga om drukkenskap 7666911
330Lindell, UnniRødt flagg : krimthriller 7645101
331Schulman, Alex17. juni : roman 7625351
332Dahl, ArneUnderverkene 758977
333Follett, KenTidskretsen 7544381
334 Trening, helse, trivsel : kroppsøving for videregående skole 75113920
335Krasznahorkai, LászlóDen ungarske nasjonens sikkerhet : på jakt etter dagsommerfugler 7491146
336Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 7486821
337Sandemo, MargitIs og ild : [Sagaen om isfolket] 7488000
338Erichsen, DortheJordbærdager 7431594
339Nesbø, JoKongen av Os : roman 7392263
340Bjertnes, HegeScope 1 : programfaget engelsk 1 73610830
341Fexeus, HenrikDen siste brikken 733878
342Grinde, Bjørn HallvardMarkedsføring og innovasjon : vg1 salg, service og reiseliv 7319710
343Flatland, HelgaEn moderne familie 7281784
344Baldysz, MartinStille grender : krim 7281216
345Lillegraven, RuthMitt neste liv : psykologisk thriller 7241325
346Riley, LucindaDe syv søstre 7213432
347Gustavsen, EllenTålegrensen : krim 7211375
348Baugstø, LineEvil grandma : roman 7191744
349Horst, Jørn LierGrenseløs 7176611
350Eger, Edith EvaValget du har 7161853
351Montefiore, SantaEt hav av stjerner 7141245
352Arvola, IngeborgVestersand 7092303
353Kalvik, IngvillKultur og samhandling : vg1 salg, service og reiseliv 7099910
354Hessen, Dag O.Fugleperspektivet : erobringen av naturen 7051295
355Ekman, KerstinMin bokverden 7041076
356Steen, RianaØkonomi 2 : næringslivsøkonomi, økonomi og ledelse 70011000
357Teige, TrudeLøgnere : en Kajsa Coren-krim 6954161
358Nesbø, JoSorgenfri 6912163
359Sandemo, MargitLucifers kjærlighet : [Sagaen om isfolket] 6908000
360Jackson, HollyIkke helt død ennå 6883671
361Engman, PascalTil minne om en morder 6881096
362Bakkeid, Heine T.Nattseileren 6881315
363Østerbø, AnitaFrihetens smerte 6871943
364Bjånesøy, Kjartan BrüggerDen siste vakten : nær døden, og andre historier om livet 6871245
365Næss, Sven PetterI dødsonen : kriminalroman 6874061
366Matre, Agnes LoviseFritt vilt : kriminalroman 6845021
367Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 68413770
368Montefiore, SantaSkygger i måneskinn 6831384
369Schulze, Anne-MarieWeiter geht's 6838670
370Jacobsen, RoyDelirium 6789110
371Weir, AndyProject Hail Mary : a novel 6771524
372Seierstad, ÅsneEn av oss : en fortelling om Norge 6766231
373Bergstrøm, HasseRettslære 2 67210050
374Richman, AlysonEn savnet historie 669857
375Godfrey, JennieListe over mistenkelige ting 6693242
376Engman, PascalX 6691265
377Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 6639210
378McFadden, FreidaDet øyet ser 661897
379Manson, MarkDen edle kunsten å gi faen : en uventet tilnærming til å leve et godt liv 6583631
380Blomberg, Hilde CharlotteJeg lengter etter skipskatastrofer og plutselig død 6531095
381Grønlien, Heidi KristineBi 1 : biologi 1 6509420
382van der Kolk, Bessel A.Kroppen holder regnskap : hjerne, kropp og sinn i behandlingen av traumer 6471663
383Engman, PascalSkammens vei 6471125
384Lane, SorayaDen franske datteren 6451085
385Syvertsen, Marte RoaHjernen : en biografi : om hvordan livet setter seg i hodet – og alt du kan gjøre for å ta styringen 6453231
386Elvedal, AnneDu kan kalle meg Jan 6431514
387Galbraith, RobertDen jagende graven 6423941
388July, MirandaPå alle fire 639778
389Tokarczuk, OlgaEmpusion : en kurbadsgrøsser 6383341
390Andersen, Stian HjelvinEn lykkelig familie 6371653
391Ohlsson, KristinaStormvakt 6373471
392Jessen, IdaJeg vil! : en forfatters portrett av Sigrid Undset 636986
393Hoover, ColleenBekjennelser : roman 6322942
394Mytting, LarsSøsterklokkene 6325761
395Sverdrup-Thygeson, AnneEremittsommer 6311663
396Leer, KristinADHD : 7 veier til ny forståelse 6303231
397Stubb, AlexanderEn ny verdensorden : maktens triangel 6303092
398Da Costa, MélissaVeien tilbake 629867
399Henry, VeronicaEn natt på et fransk slott 628788
400Iraki, RimaFlukten fra Palestina : min norsk-palestinske familiehistoire 6281324
401Venås, HelgeElektroniske kretser og nettverk : vg1 elektro og datateknologi 6267790
402Øen, Inger JohanneDet du eier evig : en politiroman 6241175
403Knapp, FlorenceNavnene 6224031
404Knutsen, HegeKjemien stemmer 2 : Studiebok 6229190
405Erdal, Silje FørlandFokus : sosiologi og sosialantropologi 62111270
406Wessel-Aas, KatrineHuset i Wimbledon 6203651
407Colgan, JennyBryllup på øya 6193281
408Slaughter, KarinVi er alle skyldige her 619837
409Bjørnstad, KetilGlemselen : roman 6191075
410McFadden, FreidaDen låste døren 619867
411 Religion og etikk : vg3 6178070
412McFadden, FreidaKvinnen i etasjen over 609857
413Orwell, George1984 6085021
414Duvå, Liv NimandNed fra himmelen 6072292
415Beevor, AntonyRasputin : og Romanov-familiens undergang 6063081
416Engman, PascalRottekongen 6061155
417Strout, ElizabethÅh, William 6053041
418Khannoussi, Safae elOroppa 605886
419Balle, SolvejOm utregning av romfang 6051145
420Skybäck, FridaSvartfugl 605718
421Helle, HelleHey Hafni : roman 6031095
422Andreassen, MariTenk for en jubel 6031045
423Clear, JamesMikrovaner : en enkel måte å få gode vaner på og kvitte deg med dårlige : små forandringer, store resultater 6024241
424Osman, RichardDen umulige formuen 600857
425Schulman, NinniKjæreste Lena 596807
426Loe, ErlendDoppler : roman 5937610
427Colgan, JennySommer over skyene 5921165
428Mytting, LarsSvøm med dem som drukner : roman 5911493
429Håkonsen, KåreOppstart : entreprenørskap og bedriftsutvikling 1 5908840
430Schützer, KarolinaSnøfall over Paris : [Sophia i Paris] 5892502
431Auður Ava ÓlafsdóttirDJ Bambi : roman 5891145
432Bækkevar, IngerMønster : teknikk og industriell produksjon 5887590
433Smørholm, MargaretØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 5886740
434Engman, PascalEnkene 587966
435Holmås, RagnhildHva er det du sier? : ordene du bruker, og det de faktisk betyr 5872542
436Sandemo, MargitUtysket : [Sagaen om isfolket] 5858500
437Palonen, Caroline KasparaJeg har det ikke i meg å bli klassekontakt 5843731
438Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 2 5839300
439Knutsen, HegeKjemien stemmer 1 : Studiebok 5827760
440O'Shea, DaisyDet irske barnet 582737
441 Produksjonsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 5819220
442Østby, AnneÅ danse i Lahore 5781224
443Flood, HeleneTerapeuten 5756220
444Moum, TommyHistorie og filosofi 1 5758140
445Hoover, ColleenDet starter med oss 5745541
446Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling : [Seksti kilo-saga] 5746000
447Lane, SorayaDen italienske datteren 5741055
448Wisløff, UlrikMikrotrening : 7 uker som booster kondis og styrke 573866
449 Reparasjons- og vedlikeholdsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 56910310
450Lane, SorayaAlpenes datter 567946
451Osmancausevic, AleElektronisk kommunikasjon : vg2 elenergi og ekom 5666710
452Bakken, MariusLøping! : raskere og skadefri 566955
453Mohn, MajaGrenser 5652502
454Hemming, AnetteMenneskedyret : krim 5631045
455Hammer, ElisabethFristelse 563757
456Andersen, Stian HjelvinEt rikt menneske 562787
457 Produksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 5617290
458Johnsen, SveinElenergisystemer : vg2 elenergi og ekom 5587240
459Gjerset, AsbjørnGymnos : kroppsøving videregående skole 55710100
460Fexeus, HenrikDen siste brikken : [Mementoserien] 5572502
461Isaac, CatherineEn match for livet 555698
462Hastrup, JuliePå villstrå 553678
463Stanghelle, HaraldKongen forteller 5516060
464McFadden, FreidaLeieboeren 551935
465Karlsson, Ørjan N.Stille som snø : kriminalroman 5501244
466Stedman, M.L.Et liv langt borte 5494381
467Østerbø, AnitaTatt av sviket 5491314
468Nesbø, JoTørst 5491553
469Berge, Anne LeneNye vegar til nynorsk 54810890
470Skybäck, FridaJernblomst 547668
471Bull-Hansen, Bjørn AndreasUnder danekongens flagg 5453151
472Lane, SorayaDen kubanske datteren 544955
473Nesbø, JoKongeriket 5446640
474Hastrup, JulieBlodspor 541589
475Strümke, IngaMaskiner som tenker : algoritmenes hemmelighet og veien til kunstig intelligens 5411523
476Ersland, Bjørn ArildFørste klasse : det året vi lærte bokstavene 5401025
477Lykke, NinaVi er ikke her for å ha det morsomt 5401573
478Lykke, NinaFull spredning : en legeroman 5387080
479Flood, HeleneElskeren 5385590
480Ravatn, AgnesFugletribunalet 5373071
481Flood, HeleneEnken 5355440
482Hammer, ElisabethAnstendighet 534757
483Leirvik, SteveAlle de russiske horene : roman 5341104
484Renberg, ToreFarmor har kabel-TV 5333001
485Tudor, C.J.En glipe av mørke 5312512
486Martin, TinaVindguden 529658
487Tangen, NicolaiAlt jeg har lært om ledelse : av Askeladden, en pokerspiller og verdens beste sjefer 529876
488Nørgaard, Per E.Visjon 1 : Markedsføring og ledelse 1 5278350
489Wessel-Aas, KatrineEn engelsk sommer 5273621
490Nesbø, JoPanserhjerte 5265211
491 Bærbar elev PC52616180
492Nesbø, JoKniv 5251513
493Engman, PascalKokain 521955
494Renberg, ToreLorden : roman 5181373
495Da Costa, MélissaDagene som kommer 5171025
496Moyes, JojoOver ukjente hav 5171144
497Stave, Svein ErikTerra nova : geografi for den videregående skolen 5167370
498Lane, SorayaDen greske datteren 511905
499Asser, Elisabeth AustadTeknologiens makt : hvordan kunstig intelligens forfører, frister og utøver makt - og hva vi kan gjøre med det 508855
500Hannah, KristinKvinnene 5072961
501Schreiner, PerDen svake viljen : en kjærlighetshistorie 503905
502Myskja, AudunMestringsmedisin : metodene som gir helse og livskvalitet 5023631
503Levi, AllenTheo : en roman 5022502
504Mytting, LarsHekneveven : roman 5001752
505Cedervall, MarianneDet forlatte huset 500568
506Enger, ThomasSkinndød : kriminalroman 498786
507Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten 497746
508Horst, Jørn LierNøkkelvitnet 4961014
509Cook, LornaDen glemte datteren 495796
510Elida KaroOg forresten heter jeg Leah : roman 495885
511Corasanti, Michelle CohenMandeltreet 4933091
512De Lange, Ann-MarieKvinnehjernen : en hjerneforskers blikk på kvinners livsfaser 4913591
513Engman, PascalPatriotene 4902232
514Jón Kalman StefánssonHimmelsk måne over verdens ytterste rand 489746
515Brønstad, AgnesHelse =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4896890
516De Céspedes, AlbaHennes side av historien 4892711
517Säfstrand, CarolineMitt løfte til deg 489568
518Skolem, MarenIngen har sett historien din 485806
519Gullestad, Siri ErikaVanlig ulykkelig : psykoanalysen om et friere liv 4851144
520Adichie, Chimamanda NgoziDrømmeregnskap 4841842
521Fuglehaug, RandiPent porselen : roman 484895
522Nøland, Jonas KristiansenEnergikrisen : og løsningen på den 482865
523Schulman, AlexGlem meg 4821204
524Kårjord, Maria LienNaturbasert næringsaktivitet : vg1 naturbruk 4816610
525Ashcroft, JennyØya i øst 4813341
526Steen, Bjørn-GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : kjemi 1 og kjemi 2 4809690
527Jewell, LisaIkke slipp ham inn 479706
528Engberg, KatrineDet brennende bladet 479925
529DubuSolo leveling 4781203
530Nesbø, JoNatthuset 4785660
531Harmel, KristinDet franske armbåndet 476835
532Cosby, S.A.Til aske skal du bli 4764091
533Gran-Jansen, IdaLur familiemat : helt enkelt : hverdagsfavoritter med mer næring! 473756
534Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF 4735240
535Wiegaard, Alf MarcusJuss og samfunn : rettslære 1 4726860
536Brønstad, AgnesYrkesliv =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4716870
537Nesbø, JoPoliti 4691293
538Mytting, IvarFriluftsliv 46810310
539Da Empoli, GiulianoRovdyrenes tid 467696
540Higashino, KeigoDrepende sensommerdager 467776
541Guldal, LivHåndbok for helsefagarbeidere : i praksis 46710000
542Boberg, ThomasInsula 4672212
543 Strøm til bærbar elev pc4669230
544McFadden, FreidaHushjelpen gifter seg : en novelle 466795
545Reichelt, Jon G.Tålekraft : styrk din mentale beredskap 465686
546Riley, LucindaStormens søster 4632511
547Håkonsen, KåreVekst : entreprenørskap og bedriftsutvikling 2 4618240
548Grund, MariaNattflygeren 461499
549Jackson, ShirleyVi har alltid budd på slottet : roman 4593311
550Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring, 3. utgåve : vg1 teknologi- og industrifag 4596330
551Sandemo, MargitHeksejakten : [Sagaen om isfolket] 4584001
552Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2026 4556510
553Fexeus, HenrikOfferdyret 453568
554Knausgård, Karl OveMorgenstjernen : roman 4521333
555Lanesskog, RavnWilhelmsens metode 4523501
556Loe, ErlendHelvete 4483301
557Strout, ElizabethOlive, igjen 4481004
558Sarenbrant, SofieLangfredagen 4484110
559Høyer, Ida HegaziDet nye hjertet 4461842
560De la Motte, AndersDe bergtatte 446924
561Arsky, Gunn HeleneMord i bokhandelen 4453821
562Atwood, MargaretTjenerinnens beretning 4423131
563Carlsson, ChristofferEn liten dråpe blod 442479
564 Breddeidrett 44214590
565Skjervø, Gaute BørstadIngenting blir som før : en generasjonsfortelling 4413371
566Lindseth, IngeAldringsbrems : yngre lenger med periodisk livsstil 440617
567Endō, TatsuyaSpy x family 4381463
568Karlson, RuneUtmattelse : hva det er, hvordan samfunnet legger til rette for det, og hvordan du kommer deg ut av det 438706
569Osman, RichardTorsdagsmordklubben 4372821
570Rishøi, Ingvild H.Stargate : en julefortelling 43611350
571Riley, LucindaAtlas : historien om Pa Salt 43516750
572 Lader til Chromebook 43520770
573Hammer, ElisabethVindkast 435636
574Nørgaard, PerVisjon 1 4356120
575Carson, AnneRød selvbiografi : en versroman 43410020
576Frennstedt, TinaDødens dans 434498
577Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1 og fysikk 2 43413130
578Sullivan, TimTannlegen 432459
579Haig, MattMidnattstoget 4313301
580Ottesen, GunnarBransjelære : vg2 transport og logistikk 4315830
581Dahlgren, Hanne-Lene2 om gangen-metoden 429587
582Aubert, Alette SophieBiohacking 429607
583Benzine, RachidBiblioteket i Gaza 4261612
584O'Shea, DaisyDen irske nøkkelen 425666
585Olin, MargrethSong til mor : roman 425984
586Lindell, UnniDukken i tauet : kriminalroman 4241313
587Elizabeth Diskin Kirsti Grana Winsvold Knut KasboEnter Basic skills 8-10 4247030
588Riley, LucindaSkyggesøsteren 4233371
589Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den vidaregåande skolen 4215520
590Jæger, JørgenDommen 4204001
591Hoem, EdvardUng mann vil ut : roman 4191383
592Rundberg, JohanDen som vokter flokken 4195410
593Jio, SarahAlle mine menn 419884
594Jeffs, RogerSamstemt : harmonilære, arrangering og komponering 4175600
595Bækkevar, IngerMønster : helse- og oppvekstfag 4175880
596Karlsen, Ole G.Terra mater : geofag X, geofag 1 4167710
597Spjeldnæs, Kari J.Lesekrise : om lesing og konsentrasjon i en digital verden 4151183
598Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : arbeidsbok A1/A2 : Voksenopplæringen 4142871
599Grønlien, Heidi KristineBi2 : biologi 2 4147230
600Andersen, Jørn KennethProduksjon og tenester, 3. utgåva : vg1 teknikk- og industrifag 4135530
601Stokstad, LinnBlodsukkermagi : sprudlende oppskrifter og enkle triks for stabilt humøt, mer overskudd og bedre helse - for hele familien 413557
602Grebe, CamillaVelkommen til evigheten 4126350
603Hammer, ElisabethFortielse 410606
604Hundevadt, KimPorcus 409449
605Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10 : nynorsk som sidemål 4086600
606Stuart, AnnaJordmoren i Auschwitz 4054031
607Hodne, ØrnulfMystiske steder i Norge 4041033
608Rypdal, Karoline BjarnesdatterHjertefrisk : de 5 B-ene som truer hjertet - og hvordan du stopper dem 404814
609Sletbakk, MarianneBios 1 : biologi 1 4036100
610Bagger, ThomasKaoskoden 403586
611 Treningslære : idrettsfag 4028350
612Johansson, Jens M.Bare la dem komme : roman 4014410
613Grinde, Bjørn HallvardForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 4015000
614Dehli, LarsStopp tankekjøret : kraftfulle teknikker for å få mer ut av livet 401537
615Sullivan, TimSyklisten 3983411
616Horst, Jørn LierSak 1569 3985590
617Sandemo, MargitAvgrunnen : [Sagaen om isfolket] 3985000
618James, EricaHuset i Maple Drive 397616
619Nesbø, JoGjenferd 3971382
620Posthuma, JenteDet jeg helst ikke vil tenke på : roman 3951772
621Furevikstrand, Tor EgilNorsk for påbygging 3946260
622Nesbø, JoSønnen 393656
623Mímir KristjánssonMamma er trygda 3923351
624Jæger, JørgenHjerteløs 3923661
625Cedervall, MarianneMord på øya 391497
626Jæger, JørgenSkyggejakten 3901053
627Duckert, HegeKatti Anker Møller : å bestemme over livet 389755
628TegnehanneDet går bra 389745
629De la Motte, AndersGlassmannen 388804
630Bjertnes, HegeScope 2 : programfaget engelsk 2 3876010
631Espach, AlisonBryllupsfolket 387468
632Sandemo, MargitLengsel : [Sagaen om isfolket] 3865000
633Grund, MariaBlekkspruten 3863810
634Wiegaard, Alf MarcusJuss og §amfunn : rettslære 2 3865690
635Teige, TrudeNoen vet 385626
636Hall, Clare LeslieNår jorden brister 384755
637 Bærbar PC til utlån384448
638Teige, TrudeEn hjelpende hånd 383725
639Sandemo, MargitRavnens vinger : [Sagaen om isfolket] 3828000
640Enoksen, EysteinBreddeidrett 3828080
641Loe, ErlendKukene/Kukane 3825020
642Yrsa SigurdardóttirVokt dine hender 382655
643Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 3812231
644Rostgaard, SimonTegningsforståelse og 3D-modellering : vg1 bygg- og anleggsteknikk 3806310
645Herø, EyolfDokumentasjon og kvalitet : vg2 produksjons- og industriteknikk 3799240
646Horst, Jørn LierIllvilje 3794210
647Heivoll, GauteMin tid i disse skogene : roman 379814
648Griffiths, EllyNattfalkene 378468
649Riley, LucindaDen savnede søsteren 37713520
650Haratischwili, NinoDet åttende livet (til Brilka) 377616
651Moyes, JojoToner i natten 376993
652Steen, Bjørn GunnarAqua 2 : kjemi 2 : studiebok 3764880
653Colgan, JennyVelkommen til Floras kafé 3751302
654Kingsolver, BarbaraDemon Copperhead 373606
655Sandemo, MargitDragens tenner : [Sagaen om isfolket] 3737000
656Sten, VivecaVillederen 3721053
657Andersson-Ulseth, PeterStyresystemer : vg2 elenergi og ekom 3725160
658Raja, Abid Q.Min skyld : en historie om frigjøring 3725390
659Drange, Eli-Marie¡Claro que sí! : spansk aktivitetsgrammatikk 3716940
660Levi, AllenTheo 371556
661Dahl, Ellen StøkkenDyrisk : noveller 369596
662Geelmuyden, Niels ChristianSannheten på kroppen : alt du bør vite om kosmetikk 369675
663Hammer, ElisabethAvsløringer 368645
664Kepler, LarsHypnotisøren 3682031
665Dimby, NonoLandbruk : vg1 naturbruk 3685020
666Erdal, Silje FørlandFokus (BM) : sosiologi og sosialantropologi 3684230
667Teige, TrudeAldri tilgi 3672711
668Keegan, ClaireTre lys 365794
669Sandemo, MargitDødssynden : [Sagaen om isfolket] 3646000
670Schepp, EmelieHundre dager i juli 363744
671Hexeberg, SofieNytt blikk på autoimmun sykdom 3622141
672Kahneman, DanielTenke, fort og langsomt 3611222
673Schulman, NinniSom vi lekte 361586
674Bache-Wiig, AnnaTil våren : roman 3602631
675Gottman, John MordechaiSnu deg til meg! : det du gjør i løpet av ett mikrosekund, avgjør hvor relasjonene dine ender opp 3592121
676Arsky, Gunn HeleneMord på biblioteket 3573221
677Schulman, AlexMalma stasjon : roman 357724
678Kjellsdotter, NillaTil natten er forbi 3573211
679Sarenbrant, SofieBursdagen 356408
680Trampe, Synnøve VereideGutta : den nye likestillingskampen 356635
681Martin, TinaBefrieren 3563410
682Sandemo, MargitSpøkelsesslottet : [Sagaen om isfolket] 3557000
683Engelien, OlaTett på : norsk YF 3554720
684Engberg, KatrineHvite netter 354625
685 Strøm utlån til bærbar elev PC354834
686Krien, DanielaKjærlighet i nødsfall 354566
687Teige, TrudeMormor danset i regnet 3543860
688Fagerlund, JennyEn hemmelighet for mye 353487
689AttråAttrå : erotiske fantasiar 3525200
690Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 : vg2/vg3 : psykologi for studiespesialiserende utdanningsprogram. 3514700
691Elstad, Anne KarinFolket på Innhaug : [bind 1] 349655
692Masternes, Jon-AreDet som spiser meg 3491702
693Heum, TrondAlle tiders historie : frå dei eldste tider til våre dagar 3494760
694Nygårdshaug, GertSparknekt : krimroman 3497120
695Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar 3481702
696Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 3471931
697Hammer, ElisabethVinterhjerter 347576
698Fexeus, HenrikOfferdyret : [Mementoserien] 3473001
699Svendsen, Lars Fr.H.Trump og filosofene : hvordan et studium av historiens minst filosofiske mann kan lære deg forbløffende mye om filosofi 346883
700Fatland, ErikaGrensen : en reise rundt Russland : gjennom Nord-Korea, Kina, Mongolia, Kasakhstan, Aserbajdsjan, Georgia, Ukraina, Hviterussland, Litauen, Polen, Latvia, Estland, Finland og Norge samt Nordøstpassasjen 346794
701Sandemo, MargitBak fasaden : [Sagaen om isfolket] 3468000
702Strömberg, LouiseDer villblomstene vokser 346556
703Sandemo, MargitGalgeblomsten : [Sagaen om isfolket] 3467000
704Elling, LarsVed porten til stillhetens skog : en fortelling om vennskap, kunsten og den ulydige hjernen 345685
705Schützer, KarolinaUnder stjernene i Paris : [Sophia i Paris] 3452501
706Enders, GiuliaOrganisk 3442701
707 Latterbomber : vitser for barn 3441712
708Edvardsson, MattiasPostkortmorderen 344487
709Sandemo, MargitVinterstorm : [Sagaen om isfolket] 3436000
710Tolkien, J.R.R.Ringenes herre : Ringens brorskap 3431063
711Ley, RosannaDen italienske flammen 3433011
712King, StephenCarrie 3422051
713Carrasco, PaulaDet går over : roman 3411662
714Ernst, Linea MajaKun til navlen : roman 341556
715Hellberg, ÅsaDen femte dagen 340428
716Sandemo, MargitBlodhevn : [Sagaen om isfolket] 3405500
717Lovrenski, OliverDa vi var yngre : : roman 3391422
718Sandemo, MargitDødens hage : [Sagaen om isfolket] 3397500
719Bjørk, SamuelHitra 338704
720Hansen, Hans-Einar RustøyRåstoffer og produksjon : vg1 restaurant- og matfag 3377480
721Colgan, JennyDen lille bokhandelen på hjørnet 337635
722Mytting, LarsSkråpånatta 33710260
723Holte, Martin BechAlternativt statsbudsjett : løsninger for landet som ble for rikt 337536
724De la Motte, AndersDøden går på visning 337575
725Staalesen, Gunnar1899 : preludium 336595
726Sandemo, MargitDen onde arven : [Sagaen om isfolket] 3366000
727Flatland, HelgaEtterklang : roman 3361013
728Sandemo, MargitSatans fotspor : [Sagaen om isfolket] 3357000
729Myskja, AudunKunsten å finne ro 3353121
730Gjermundsen, Simen ØianFrifor ultraprosessert mat 335447
731Läckberg, CamillaMentalisten 3354340
732Makkai, RebeccaVi var de håpefulle 335486
733Blichfeldt, NorunnNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 3342961
734Sandemo, MargitDen siste ridder : [Sagaen om isfolket] 3347500
735Golding, WilliamFluenes herre 3333201
736Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må (1) : roman 3321202
737HomerosOdysseen 3312341
738Brundtland, Liv Kristin SteenI varetekt meg ta 331615
739Sandemo, MargitFeber i blodet : [Sagaen om isfolket] 3317000
740Nesbø, JoKongeriket : roman 3311282
741Dedekam, IvarIllustrert navigasjon 3304520
742Hadley, TessaSøsken 330486
743Higashida, NaokiHvorfor hopper jeg 3301751
744Sandemo, MargitBøddelens datter : [Sagaen om isfolket] 3305000
745Stein, JesperSolo : krim 330398
746Smith, Wilbur A.Stormflo (21) 3294000
747Djønne, LeanderAlt et : roman 329635
748Sandemo, MargitDen ensomme : [Sagaen om isfolket] 3295000
749Renberg, ToreLungeflyteprøven : forsvar for en ung kvinne som var mistenkt for spedbarnsdrap : roman 3271063
750Sandemo, MargitVinden fra øst : [Sagaen om isfolket] 3278000
751Fjell, Jan-ErikTysteren 3274530
752Nesbø, JoMarekors 3261053
753Ingstad, HelgePelsjegerliv blant Nord-Canadas indianere 3261881
754Henry, VeronicaDen hemmelige stranden 326457
755Bjerkli, Myriam H.Onkel Edward 326615
756Mo, JohannaBrottsjøen 326506
757Harnesk, TinaSvik som går i arv : roman 324476
758Ohlsson, KristinaSkoddehav 324804
759Matre, Agnes LoviseUvigslet jord : kriminalroman 324744
760Stuart, DouglasJohn sønn av John : roman 3233600
761Loe, ErlendDoppler 3231621
762O'Farrell, MaggieHamnet 323575
763Ottesen, GunnarTransport, logistikk og løfteoperasjoner : vg2 transport og logistikk 3234650
764Storbakken, Ida Marie AamotVerdens beste supper 322388
765Seierstad, ÅsneAfghanerne 322883
766Chen, KarissaHjemlengsel 3221512
767Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei 3222021
768Øverland, AndreasJeg vet ikke, jeg var ikke der 3221542
769Eigeland, Lotte C.Nattflygerne 322804
770Alexander, RebeccaNye sjanser på øya 320437
771Lerø Kongsnes, AsbjørnMatemagisk 8 3204230
772Matre, Agnes LoviseIskald 3201292
773Karlsson, Ørjan N.Det siste stykket hjem : kriminalroman 320724
774Tangen, GeirSnøengler : kriminalroman 319744
775Blake, MatthewSophie 319417
776Frøland, Anne-LiseTynne rivner av lys : roman 3181771
777Herngren, MoaSøskenfeiden 318545
778Hastrup, JulieFarlig fortid 318398
779Robbins, Mel5-sekundersregelen : den raskeste metoden for å endre livet ditt 3172811
780Myskja, AudunDe tibetanske ritene : 15 minutter som forandrer livet ditt 317437
781Ashcroft, JennyKjærlighetens ekko 316407
782Riley, LucindaMordene på Fleat House 3159270
783Hannisdal, Aili KristinaIkke bare en følelse : hvordan våge å lytte til følelsene du helst vil unngå, for å finne veien til lykke - og deg selv 3152701
784Adler-Olsen, JussiNatriumklorid 310863
785Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar : kriminalroman 310764
786Andersen, Stian HjelvinTakk, bare bra 309496
787Darian, CarolineJeg kaller deg ikke lenger pappa : familietraumet som rystet en hel verden 3092581
788Cedervall, MarianneMed døden til bords 308368
789Hansen, AndersADHD : uante krefter 3082551
790Michallon, ClémenceSiste utvei 308368
791Aleksandersen, ÅgeLørdagsbarn : historien om sangene 3083910
792Ekfeldt, PetraPuls helse : vg1 helse- og oppvekstfag 3084040
793Høst, JohanEn nasjon i sjakk : [Delta-serien] 3075000
794Moyes, JojoEt helt halvt år 3053830
795Larmo, IdaRigel : urettens ekko 3053680
796Shelley, MaryFrankenstein 3041182
797Strout, ElizabethÅh, William! 303605
798Keegan, ClaireI seneste laget : historier om kvinner og menn 302565
799Ypi, LeaFri : en oppvekst ved historiens ende 301644
800Andersen, Ragnhild WiePuls yrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 3004220
801Axelsen, Sunniva LyeJohanne den vanvittige 300378
802Sundström, LenaJegeren 300348
803 Norske seksuelle fantasier : kvinner og menn forteller 299329
804Nesbø, JoSnømannen 299843
805Johnsen, Ina-JanineSkikkelig gode salater 299446
806Burgess, RichardInteractions 2 : programfag engelsk 2 2995020
807Berg, LenaGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 2981751
808Bjørnstad, Trond HåvardSkogbruk : vg1 naturbruk 2973890
809Sarenbrant, SofieMytomanen 297476
810Hjorth, VigdisGjentakelsen : roman 2971112
811Ueland, Daniella RoxmanHusdyr : vg1 naturbruk 2954660
812Fiebig, JulikaMomente : tysk nivå 2 2955550
813Furre, HeidiTechnotika 295496
814Tolkien, J.R.R.Silmarillion 295983
815Minier, BernardLucia 2954100
816Christensen, Lars SaabyeByens spor : Ewald og Maj 2953260
817Elster, Clélia EtienneEnchanté 2 : fransk ll - vg 2 2944260
818Axelsson, IdaStille vrede 2932412
819Backman, FredrikFolk med angst 2931172
820Bolstad, TerjeFiske og akvakultur : Vg1 fiske og akvakultur 2924520
821Lunde, MajaBlå : roman 2924990
822Montgomery, HedvigBarneskoleårene : 6-13 år : syv enkle steg for å lykkes med oppdragelsen i læringens tid 292466
823Stenborg, Per MoritzFrykt ikke mørket : kriminalroman 2912621
824Enchi, FumikoSkyggekvinner 2912561
825 Alle tiders historie : nyere historie VG 3 2912980
826Bagger, ThomasSort mirakel 291624
827Cook, LornaDen glemte datteren : [Husets hemmeligheter] 2893000
828Randau, TessaSkogen, benken og livets store spørsmål : møtet som endret alt 289407
829Riley, LucindaSolsøsteren 2897010
830Tolkien, J.R.R.Hobbiten, eller Fram og tilbake igjen 2891212
831Ahnhem, StefanOffer uten ansikt 2882701
832Steinbeck, JohnØst for Eden 2882211
833 Guinness world records 2871252
834Lykke, NinaNei og atter nei 2872001
835Myklebust, Ingunn#Bystrikk helt basic 287319
836Jæger, JørgenDet sorte fåret 287863
837Lykke, NinaNei og atter nei : roman 287723
838Alexander, RebeccaArven fra øya 286466
839Erichsen, DortheMidtsommer 286604
840Stokke, Silje SkaugHjertevarme foreldre 286525
841Gulbranssen, TrygveOg bakom synger skogene : [bind 1] 2861022
842Läckberg, CamillaGullburet : [Faye] 286309
843Khemiri, Jonas HassenSøstrene 285614
844Hastrup, JulieMirakelmannen 285299
845Blichfeldt, KathinkaNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 2854790
846Widholm, KatarinaElskede Betty 285485
847Jensen, Jens HenrikFrende 284446
848Fjell, Jan-ErikNattravnen 284883
849Dahlgren, HelenaDarling : roman 284367
850Schjetlein, Anne-MarieDøden bryr seg ikke 284348
851Grisham, JohnGuttene fra Biloxi 284426
852Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2843030
853Christensen, Lars SaabyePasninger : VM2026 2831501
854Musso, GuillaumeGjenforeningen : roman 2832810
855De la Motte, AndersVåroffer 2821821
856Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 2821511
857Mola, CarmenJenta uten navn 281299
858Michelet, JonEn sjøens helt : Skogsmatrosen 2813170
859 Perspektiver : historie påbygging 2803600
860Ashcroft, JennyFyrtårnets hemmeligheter 280505
861Nordstrand, BeritAutofagi 14 : styrk cellenes egen fornyelse med 14 dagers periodisk faste og anti-inflammatorisk mat 279436
862Jón Kalman StefánssonSommerlys, og så kommer natten 279694
863Bjertnæs, SverreMorsdager : essay 279426
864Austen, JaneStolthet og fordom 2781661
865Yanagihara, HanyaEt lite liv 2782001
866Zevin, GabrielleI morgen, og i morgen, og i morgen 2782751
867Witoszek, NinaDet blåøyde riket : norske tillitspatologier 278555
868Barr, ConnieKvinner som reiser alene : roman 277574
869Morseth, Anne LouiseEn sjanse til 2765100
870Widholm, KatarinaÅ telle hjerteslag 275505
871Norman-Stormbringer, HegeBare for et år 275485
872Smith, Wilbur A.Titanenes krig (8) 2752501
873Diseth, ÅgePsykologi 2 : programfag psykologi 2 2744170
874Moyes, JojoJenta som ble igjen 2747160
875Seierstad, ÅsneBokhandleren i Kabul : et familiedrama 274713
876Page, LizzieEt sted å høre til 274485
877Martin, TinaTordneren 274289
878Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2018 2745500
879Backman, FredrikEn mann ved navn Ove 273654
880Dahlback, JorunnVg1 frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign 2733720
881Gazan, Sissel-JoI en dråpe 2732411
882Riley, LucindaMånesøsteren 2727020
883Page, LizzieBarnehjemmet 272485
884Kjellsdotter, NillaJenta i stenparken 2711815
885Nesbø, JoKongen av Os : [Kongeriket] 27111000
886Alexander, RebeccaDrømmer fra øya 270465
887Herø, EyolfReparasjons- og vedlikeholdsteknikk 2694970
888Karlsson, Ørjan N.Kureren 269377
889Grinde, BjørnForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 2683640
890Helm, LivMed hjertet i hånden 2672501
891Christensen, Lars SaabyeHaren : og andre noveller 266594
892Mehlum, JanInn i mørket : kriminalroman 266465
893Hamsun, KnutSult 2661791
894Karlsson, Ørjan N.Natten reiser alene : kriminalroman 266713
895Brunes, Anders O.Aktivitetslære 2653650
896Dahl, Niels FredrikFars rygg : : roman 265416
897Wilhelmsen, IngvardSjef i eget liv : en bok om kognitiv terapi 265743
898Horst, Jørn LierNøkkelvitnet : kriminalroman 264813
899Niemi, MikaelStein i silke : roman 264683
900Faldbakken, MatiasVi er fem : roman 2643490
901Matre, Agnes LoviseUvigslet jord 2642041
902Paris, B.A.Bak lukkede dører 2642111
903Haugland, MariaLev, spis, nyt : din guide til magiske hverdager, næringsrik mat og inspirerende organisering 264318
904Hamberg, EmmaJe m'appelle Agneta 263445
905 Tekniske tjenester : Konstruksjons- og styringsteknikk 2632910
906Helle, HelleHey Hafni 263318
907Klepp, AnneliGutte-spetakkel 2631212
908Fretheim, EvaDronningland : : krim 263299
909Sachar, LouisHoles 2622381
910Ege, Tove Karin MannesØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 2623920
911Matthews, CaroleFra en dag til en annen 262299
912Arvola, IngeborgKniven i ilden 2624130
913Melsom, KajaDen fordømte skamløsheten : fra moralisme til narsissisme 2621002
914Liabäck, ÅsaSom en vind gjennom kolonihagen : roman 261436
915Ragde, Anne BirkefeldtHennes siste fantastiske dager 261763
916Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag 2602820
917Tolkien, J.R.R.The lord of the rings : The fellowship of the ring 2601002
918Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling 2601182
919Norlin, AnnikaTua 259475
920Matè, GaborNår kroppen sier NEI : Prisen vi betaler for skjult stress 2581002
921Brenden, LailaToner fra en stille skog 2582241
922Day, SylviaBare for deg : en Crossfire-roman 2581521
923Alexander, RebeccaHjem til øya 257367
924Stranger, SimonLeksikon om lys og mørke : roman 2571441
925Nygaard, Kaja GjersemEn sterkere tro 257594
926Radnedge, KeirFIFA World Cup 2026 : offisiell guide 257604
927Davidsson, CamillaI skyggen av fikentreet 257308
928Nore, AslakHavets kirkegård : roman 256515
929Tombre, TorbjørnMayday : praktisk bruk av VHF 2563780
930Colgan, JennyEn evighet fra deg 255564
931Kinney, JeffEn pingles dagbok, Rodrick ruler 2541531
932Kulbrandstad, Lars AndersSidemålsordlista 2542870
933Warholm, Line MarieRobuste foreldre : hvordan tåle barnets følelser - og dine egne 2542620
934Sarenbrant, SofieSkytsengelen 253475
935Stuhaug, LindaKvardagsmiddagar : alt-i-eitt i gryte, form eller panne 253376
936Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : : roman 253289
937Ellingsen, ElisabethPå vei : Arbeidsbok 2534100
938Matè, GaborMyten om det normale : Traumer, sykdom og heling i en giftig kultur 2532501
939Kvensler, UlfLa bølgene gjøre resten 2522310
940Horst, Jørn LierFelicia forsvant 251753
941Binz, AnnikenFinn din superkraft! : nøkkelen til varig motivasjon og livsglede 251279
942Kvarnström-Jones, RuthVenninnene på Nordiska Kompaniet 2512510
943Nylund, KajaUnder midnattssolen 251386
944Andersen, JohanProduksjonsteknikk : VG2 Produksjons- og industriteknikk 2504520
945Fagerlund, JennyEn godt bevart hemmelighet 250347
946Laestadius, Ann-HelénSkam 249693
947Inchauspé, JessieGlukoserevolusjonen : gå ned i vekt, stopp søtsuget, få tilbake energien : ta kontroll over blodsukkeret 2491072
948Läckberg, CamillaDrømmer av bronse 249673
949Berg, LenaGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2487720
950Horst, Jørn LierBlindgang 248376
951Teige, TrudeNoen vet : krim 247693
952Säfstrand, CarolineLa meg fortelle alt 246376
953Jæger, JørgenBlodskrift 246653
954Håvardsen, Tor-Håkon GabrielEn siste hilsen : om å jobbe med døden - og møte den hjemme 2462560
955Ingulstad, FridGullnålen : [Sønnavind] 2461022
956Ohlsson, KristinaIsbryter 245663
957James, EricaHagene i Italia 2452121
958Reid, RachelGame changer : [Game changers] 2452500
959Loe, ErlendNaiv. Super 2455440
960Coben, HarlanSeks år 2441132
961Reid, RachelHeated rivalry : Game changers 2442500
962Mytting, LarsHekneveven 2447580
963Gran, SisselDet er slutt : historier om løsrivelse 2441521
964Stuart, AnnaSøstrene fra Warszawa 244435
965Moum, TommyHistorie og filosofi 2 2444550
966Howard, DylanJeffrey Epstein : døde menn snakker ikke 2441551
967Hofset, JanneckeGod i norsk 1 arb bok A1/A2 2434130
968Næsmo, Camilla BruuNorskboka essens : vg 2 yrkesfag 2423730
969Jæger, JørgenDødssymfoni 242663
970Krefeld, Michael KatzPakten 241308
971Collins, TessaJenta med georginene 240465
972Horst, Jørn LierJakthundene 240475
973Kielland, Alexander L.Gift 2396010
974James, E.L.The missus 2392500
975Kjøstvedt, Anders GranåsDet tredje riket : nazismen og Nazi-Tyskland, 1918-1945 239386
976Tofteberg, Grete NormannMaximum 82394750
977Mohn, MajaFrigjort 2391002
978Läckberg, CamillaGjøkungen : [Fjällbacka-serien] 2397000
979Thorsen, Liv EmmaI alle vinduer : potteplantenes kulturhistorie i Norge 239337
980Hverven, SigurdSå setter vi oss på huk : filosofi på høyde med barn 238386
981Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : min oppvekst med Norges farligste kvinne 238356
982Huang, AnaTwisted love 237693
983Kvarnström-Jones, RuthDe fabelaktige kvinnene på Grand Hôtel 237288
984Page, LizzieBarnas sang 237465
985Gunnlaugs saga ormstunguSagaen om Gunnlaug Ormstunge 2374150
986 Kalkulator2365550
987Fielding, JoyJenny Cooper har en hemmelighet 236298
988Enger, ThomasFantomsmerte : kriminalroman 236475
989Giske, RuneTreningsleiing 2354110
990Hestad, Maria BergMatauk med pallekarm 235366
991Korsgaard, ThomasEn dag vil vi le av det 235832
992 Aktivitetslære : idrettsfag 2356330
993Frøstrup, AndersTømrerteori : konstruksjoner i tre 2345340
994Horst, Jørn LierNattmannen 2341211
995Vahr, EllenBakeriet i Brooklyn : roman 233763
996Härjegård, KarinDatteren og vårflommen 233514
997Tjønn, Brynjulf JungKvit, norsk mann : dikt 2338210
998Sacerdoti, DanielaLucrezias gave 233337
999Andersen, Lena BergGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 : Voksenopplæringen 2331271
1000Kügelgen, Michaela vonSommer på Villa Hilda 233278

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 195 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2456 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 18/10/2026 kl. 12:32:55


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As