1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1567038324
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1030130113
3Falch, MalinHarukkas ønske 932020714
4Falch, MalinVikingene og orakelet 906224393
5Helgheim, OdinDrageviking 875318494
6Sotberg, VictorEdelmot 874019604
7Falch, MalinTrollriket 861323323
8Sotberg, VictorNekromanseren 858118094
9Falch, MalinKråkesøstrene 819121123
10Pilkey, DavHundemannen 797518324
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 783935072
12Mugford, SimonHaaland ruler 736016534
13Nordahl, VictorByen 673414844
14Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 671413125
15Falch, MalinReisen til Røros 670716514
16Helgheim, OdinFenrisulven 668620913
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 645714534
18Helgheim, OdinValhall 644015504
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 630918463
20Pilkey, DavHundemannen er på ballen 627913344
21Sandmæl, CathrineJenter 626814744
22Helgheim, OdinFimbulvinter 621717113
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 604829982
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 596915983
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 595113454
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 594715583
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 584612474
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 579217333
29Sotberg, VictorSkyggene 57529765
30Nordahl, VictorSkogen 574812864
31Pilkey, DavFarefulle høyder 568211355
32Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 567222762
33Pilkey, DavForbrytelse og slafs 566511315
34Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 563910535
35Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 559817553
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 559311944
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 551716993
38Pilkey, DavDen røde rebell 54859096
39Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 548017563
40Sotberg, VictorBedrager 544913374
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 542625752
42Pilkey, DavNår villdyret våkner 541011004
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 540813144
44BékaHjertets hemmeligheter 53469295
45Pilkey, DavI fri dressur 531411094
46Kibuishi, KazuBølgerytteren 527716423
47Pilkey, DavLoppenes herre 526311094
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 525320202
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 515615373
50Helgheim, OdinTordenguden 507111644
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 502119372
52Pilkey, DavI kattepine 500410324
53Sandmæl, ChaBeseiret 497112483
54Kibuishi, KazuByen bak skyene 495020802
55Nordahl, VictorRevefarmen 494410884
56Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 493712743
57BékaKjærlighetssorg 49068235
58Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 490018922
59Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 488869210
60Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 487713003
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 481812703
62BékaFeriefling 47657506
63Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 476421792
64Pilkey, DavMitt liv som katt 47437626
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 464120672
66Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 463218792
67Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 461118402
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 460011863
69Mugford, SimonMessi ruler 457910404
70Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 457911424
71Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 451613243
72Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 450115392
73Horst, Jørn LierOperasjon zombie 45009254
74Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 447421542
75Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 446412563
76BékaStjålne drømmer 44557186
77BékaSøt musikk 44447615
78Mugford, SimonMbappé ruler 44449424
79Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 443313073
80Dåsnes, NoraBare si ja 439710944
81Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 438812113
82Helgheim, OdinYggdrasil 43679624
83Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 435710514
84Mugford, SimonRonaldo ruler 43439264
85Tolo, MichelleFullmåne 431110514
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 428417492
87Kibuishi, KazuIldfuglen 424617892
88Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422861560
89Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 421719912
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 420716422
91Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 420514262
92Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 420314062
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 41389974
94Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 412415092
95Norlund, DinaSnøkattprinsen 412312293
96Mugford, SimonNeymar ruler 41018334
97Kibuishi, KazuSupernova 408417292
98Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 407616352
99Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 40539414
100Helgheim, OdinLoke 40098184
101Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 399817722
102Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 399417012
103Oseman, AliceHjertestopper 394513942
104Horst, Jørn LierOperasjon traktor 39239813
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 38908484
106Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 38508534
107Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 384516532
108Mugford, SimonØdegaard ruler 38376645
109Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 38289444
110Aune, ThomasFotballrekorder 381310703
111Horst, Jørn LierOperasjon Radius 378313322
112Sandmæl, ChaKnust 378210833
113Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 37419873
114Aune, ThomasFotballhelter 374011393
115Mugford, SimonSalah ruler 37368754
116Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 373213372
117Kinney, JeffSalig røre 37229863
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 368016912
119Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 366312962
120Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 365314912
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 363011173
122Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 35979503
123Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 35887125
124Sandmæl, ChaAngrepet 358610463
125Kinney, JeffBruk huet! 355010193
126Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 354418791
127Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 352715112
128Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 351414862
129Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 350212762
130Kinney, JeffRodrick ruler 347418751
131Mæhle, LarsStormen 34596944
132Kinney, JeffGode, gamle dager 344715962
133Mugford, SimonBellingham ruler 34397284
134Kinney, JeffSiste stikk 341217121
135Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 337210593
136Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 33628423
137GijéVelkommen til Pandoria 33549513
138Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 33399623
139Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 33297524
140Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 332714392
141Kinney, JeffNedsmelting 332612812
142Brinck, CamillaJakten på gullosten 332110093
143Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 33177714
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 32935965
145Kinney, JeffPå dypt vann 326612952
146Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 322811002
147Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 32136075
148Dåsnes, NoraLa skogen leve! 320410253
149Mugford, SimonZlatan ruler 31978393
150Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 317110253
151Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316342390
152Mugford, SimonRashford ruler 31546934
153Kinney, JeffFüllstappa bleie 315110682
154Mugford, SimonKane ruler 31466934
155Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 31398363
156Telgemeier, RainaEn genial idé 31388453
157Mæhle, LarsBallongferden 31376284
158Kinney, JeffSamling i bånn 311810013
159Kinney, JeffHjem, kjære hjem 308212532
160Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 307710462
161Kinney, JeffDen brutale sannheten 307518801
162Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 30628353
163Mugford, SimonDe Bruyne ruler 30436974
164Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 302615791
165Mjelde, CharlotteFelix har følelser 29966874
166Kinney, JeffFestbrems 29935735
167Galligan, GaleGuttegærne Stacey 29936594
168Mugford, SimonVan Dijk ruler 29925994
169Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 299012972
170Norman, Mona GriviDen hvite løven 293810202
171Våhlund, EliasSuperskurker 29314656
172Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 29279523
173Kinney, JeffDobbel innsats 287711312
174Våhlund, EliasDen lengste natten 28636564
175Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28164626
176Mugford, SimonBarcelona ruler 28155065
177Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 28125425
178Mugford, SimonSaka ruler 28055784
179Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 28024466
180Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 279713742
181Mæhle, LarsReisen 27944606
182Våhlund, EliasTilbake 27876714
183Mugford, SimonLiverpool ruler 27746184
184Kinney, JeffFerieparadiset 277217591
185Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 27676294
186Valle, OdaTre er én for mye 27618363
187Mæhle, LarsEgget 27514915
188Horst, Jørn LierSalamandergåten 274819971
189Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 27488663
190Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 27454725
191Våhlund, EliasAlle lyver 27435095
192Mugford, SimonVinícius jr. ruler 27414905
193Mæhle, LarsBestevennen 27324506
194Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 27103986
195Kinney, JeffBrakkesyke 270915451
196Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 26995944
197Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 26764735
198Våhlund, EliasEn ny venn 26725754
199Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 26567863
200Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 26556843
201Mæhle, LarsSjøuhyret 26424585
202Brinck, CamillaI duejegernes grep 26428263
203Mæhle, LarsSkattejakten 26314216
204Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26294376
205Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 26266284
206Mugford, SimonLewandowski ruler 26195314
207West, TraceyJorddragen våkner 26185674
208Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 26068812
209Mugford, SimonYamal ruler 25994615
210Telgemeier, RainaDen første krangelen 25856873
211Mæhle, LarsVulkanen 25823766
212Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 25625324
213Mæhle, LarsHalloween-festen 25554355
214Våhlund, EliasHåpløst 25466993
215Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 25446054
216Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 25245854
217Telgemeier, RainaStoresøstre 25166543
218Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25004475
219Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 24895184
220Kinney, JeffHundedager 246712451
221Galligan, GaleEn helt umulig jobb 24606044
222Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 24595754
223Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24547383
224Dahl, RoaldMatilda 245316001
225Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24433706
226Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 24328852
227Tolo, MichellePoltergeist 24167503
228Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24113966
229Kinney, JeffTøffe tider 240713421
230Galligan, GaleDen store festen 23985414
231Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 23976333
232Mæhle, LarsHemmeligheten 23973896
233Brinck, CamillaEn uventet vending 23936693
234Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 23839922
235Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 23709872
236Kinney, JeffFemte hjul på vogna 233313351
237Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23176243
238Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23169152
239Epstein, GabrielaDen nye jenta 23083716
240Brinck, CamillaDen siste kampen 23087373
241Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 23055604
242Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 22998542
243Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 22864644
244Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22844874
245Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 227210472
246Våhlund, EliasUlvene kommer 22546063
247Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22167233
248Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 22095094
249Mugford, SimonGrealish ruler 22074734
250Sandmæl, ChaFanget 22065464
251Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 22067552
252Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 21944265
253Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 21857422
254Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 21855493
255Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 21725134
256Kjetun, MariVerdens kjemper 21716373
257Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21424704
258Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21423436
259Våhlund, EliasForsvunnet 21366193
260Brinck, CamillaDen låste portalen 21265264
261Mugford, SimonMané ruler 21264924
262Halsnes, LineTøffe kjøretøy 21185593
263Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 21066703
264Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21036393
265GijéKyprians hemmelighet 21006793
266Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20963476
267Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 20719202
268Holsve, Mari MoenI pappas hode 20696563
269Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 20676563
270Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 20645373
271Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 20527592
272Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 205010192
273Blomqvist, FredrikNordlyset 20494864
274Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204024270
275Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 20326383
276Toriyama, AkiraDragon ball 20307572
277Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 20204574
278Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20175983
279Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 20007152
280Totland, AndersMamma på dass 19979662
281Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 199510621
282Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 19893795
283Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 19844634
284Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 19828162
285Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 19825413
286Våhlund, EliasAlene 19815023
287Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19808932
288Sandmæl, CharlotteForrådt 19764973
289Mæhle, LarsAprilspøken 19672697
290Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19594854
291Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19584634
292Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 19568512
293Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 19496752
294Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 194710021
295West, TraceyMysteriet med soldragen 19463914
296Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19285533
297Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19275003
298Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 19224064
299Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191629380
300Røed, HenningHai! 19114314
301Mæhle, LarsRasmus rydder 19023096
302Mugford, SimonPogba ruler 19014094
303Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 19015093
304West, TraceyJordskjelv-dragens øye 18992707
305Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 18995053
306Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 18976432
307Sandmæl, ChaSåret 18934714
308Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18924484
309Aune, ThomasFotballklubber 18906452
310Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 18859092
311Mathismoen, OleStore dyr 18775693
312Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 18717062
313Sandmæl, ChaForrådt 18694394
314Jacobsen, Jenny J.Rare valper 18553904
315Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18542686
316Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 18496562
317Pilkey, DavBedre sammen 18213215
318Snashall, SarahHunder og valper 18216122
319Molaug, Marius HornVerdens verste venn 18188762
320Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18146162
321Norman, Mona GriviLure lemurer 18016003
322Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 17984024
323Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 17912686
324Probert, TimKampen mot mørket 17904943
325West, TraceyVanndragens hemmelighet 17893435
326Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 17887072
327Sotberg, VictorBare Victor 178518120
328Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 17796562
329Mugford, SimonVM-heltene ruler 17743634
330Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 17714334
331Mugford, SimonSon ruler 17673155
332Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 17536052
333Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 17484903
334Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 174310181
335Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 17424783
336Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 17385213
337Dahl, RoaldHeksene 173710021
338Halsnes, LineTøffe maskiner 17345413
339Mjelde, CharlotteFelix krangler 17242945
340Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17223924
341Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17194254
342Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17013814
343West, TraceyGulldragens skatt 17002875
344Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16842756
345Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 16795293
346Lindahl, LenaAlle må bæsje 16714933
347Fiske, AnnaHallo natta! 16714134
348Norman, Mona GriviPumaproblemet 16706102
349Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 16665882
350Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 16645153
351Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 16472785
352Mugford, SimonPalmer ruler 16252815
353Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16253654
354Norman, Mona GriviTigertrøbbel 16207712
355Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 16172486
356Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16153065
357Merz, AnaSkal bare 16074493
358Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15964923
359Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 15923944
360Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 15913274
361Pilkey, DavHvordan vinne venner 15912675
362Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 15835822
363Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15828591
364Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15715252
365Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 15695522
366Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15662705
367Riordan, RickLyntyven 15656442
368Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156522040
369Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15645822
370Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15644493
371Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15585722
372Mæhle, LarsTrampolinetullball 15582406
373Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 15525312
374Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15523114
375Norman, Mona GriviGepardgåten 15525612
376Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 15494983
377Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15476112
378Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15472576
379Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15405212
380Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 15366872
381Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15334653
382Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15334353
383Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15302316
384Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15294163
385Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15294503
386Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 15199391
387Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15174273
388Hunter, ErinTilbake til villmarken 15176752
389Tolo, MichelleDet første møtet 15094333
390Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15065052
391Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 15033444
392Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15012625
393Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14945862
394Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14916022
395Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 14907312
396Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 14882855
397Assarasakorn, MichelePotegjengen 14872635
398Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14863324
399Marienborg, IreneNatta! sier Nora 14813793
400Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14816702
401Våhlund, EliasHåndboka 14795052
402Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 14775472
403Gumpaw, FelixFørste sak 14712915
404GijéJakten på opprinnelsen 14684403
405Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 14672545
406Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14652525
407Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14542805
408Akerlie, IbenLars er lol 145415960
409Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14452625
410Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14415002
411Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14374513
412Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14354653
413Oseman, AliceHeartstopper 14258621
414Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 14232126
415Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14143284
416Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14133753
417Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14113364
418Røed, HenningMonstre i dypet 14114613
419Donaldson, JuliaGruffalo 14113563
420Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14092705
421Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14082465
422Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 14026562
423Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14005212
424Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13963354
425Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 13962326
426Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13914313
427Lemire, SabineMira 13903733
428Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13872575
429Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 13874493
430Guinness world records 2026Guinness world records 2026 13862974
431Norman, Mona GriviHaien kommer! 13845212
432Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 13833483
433Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13826232
434Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13803553
435Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13793344
436Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13785042
437Kjetun, MariSøt og farlig 13722705
438Bjerkeland, IngvildUdyr 137210151
439Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 13646052
440Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 13634213
441Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13632625
442Telgemeier, RainaDrama 13603034
443Higgins, CamGøy på landet 13603104
444Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13593284
445Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13574333
446Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13563433
447Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13534383
448Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13454053
449Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13451817
450Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 13442545
451Peers, BobbieLuridiumstyven 13438791
452Probert, TimSkyggen 13323064
453Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13313383
454Halsnes, LineTøffe dyr 13314213
455Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13302216
456Smart, JamieApekatt mot harepus 13292694
457Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13243204
458Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13202096
459Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13163284
460Mæhle, LarsRasmus og fargene 13112235
461Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13093004
462Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13074722
463Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 13053703
464Telgemeier, RainaSmil 13032814
465Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13001827
466Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 12972225
467Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12934452
468Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 12902235
469West, TraceyGiftdragens sang 12892525
470Sharif, GulraizHør her'a! 128518280
471Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12843483
472Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12833064
473Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12751976
474West, TraceyIlddragens kraft 12742574
475Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12715782
476Willems, MoJeg brakk snabelen! 12652744
477Samdal, PederMer enn en spiller 12645082
478Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12632714
479Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12553263
480Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12539831
481Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12492674
482Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12462016
483Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 12434242
484Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 12414222
485Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12392075
486Norman, Mona GriviDinosauregget 12304332
487Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 12255132
488Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12172135
489Våhlund, EliasRøde maske 12173973
490Walliams, DavidGangster-bestemor 12169421
491Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12164822
492Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12133024
493West, TraceySølvdragens glans 12102115
494Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12092325
495Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12074682
496Stene, Gert-OlavForbannelsen 12043933
497Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12015652
498Linde, HeidiAnnenhver uke 11996111
499Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 11962484
500Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11943283
501Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 11912874
502Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11857921
503Dragland, LiseHvem i jungelen? 11832285
504Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11791826
505Jamtli, John S.Grenselos 11765102
506Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 11752235
507Willems, MoVi er i en bok! 11682524
508Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11681995
509Homme, Annika Linn VerdalLava 11614362
510Phoenix, H.L.Håpet 11612983
511West, TraceyJakten på lyndragen 11582275
512Dragland, LiseHvem i skogen? 11572524
513Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11562844
514West, TraceyIsdragens frost 11552364
515Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11553543
516Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11481995
517Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11471916
518Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11402065
519Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11381686
520Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11362015
521Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
522Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11283173
523Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11263133
524Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11194252
525Smart, JamieMenneskene kommer! 11162125
526Kuhn, CamillaLøs tann 11122324
527Dragland, LiseHvem i havet? 11112234
528Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11102065
529Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11103133
530Telgemeier, RainaSøstre 11092125
531Snashall, SarahKatter og kattunger 11093503
532Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11051696
533Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11012254
534Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11012254
535Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11015212
536Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 10922484
537Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 109220110
538Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 10893183
539Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10871576
540Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 108513280
541Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10852025
542Ewo, JonMonster! 10833013
543Lindahl, LenaAlle må sove 10813213
544Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10753942
545Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10752753
546Walliams, DavidVerdens verste barn 10738141
547Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 10703802
548Peers, BobbieNudelpuddelen 10652863
549Handford, MartinDen fantastiske reisen 10592234
550Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10581666
551Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 10562404
552Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10541805
553CopycatHermegås 10511367
554CampingCamping 10501367
555Hafstad, StianMinnetyven 10495132
556Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10473133
557Willems, MoSe hva jeg kan! 10471965
558Nygaard, Peder HornsethSupernova 10454552
559Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 10382723
560Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10371905
561West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10351845
562Ewo, JonBø! 10262094
563Øverli, FrodeFrida i Aquador 10243113
564Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10242224
565Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10242853
566Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10224902
567Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10211765
568Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10202054
569CharadesMimelek 10171466
570Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10111915
571Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10101995
572Mæhle, LarsPiratproblemer 10081616
573West, TraceyTordendragens brøl 10082015
574Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417030
575Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10033313
576Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9964991
577Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
578Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9943153
579Dahl, RoaldSVK 9923892
580Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 9901935
581Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 9891496
582Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9892613
583Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9882753
584Mæhle, LarsTannfetøys 9871626
585Lindman, MerviMinsten har en potte 9861735
586Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9861626
587Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9852244
588Spont, SiriMolly er min 9822304
589Willems, MoVi drar på kjøretur! 9821994
590Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9801596
591Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9761616
592Lindman, MerviMinsten baker 9761576
593Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9752963
594Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 9723752
595Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9681377
596Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9683792
597Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9633452
598Nordahl, VictorReveflammene 9622453
599Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9591755
600Lieske, DanielEn ny verden 9581815
601Yoga ballYogaball 9571198
602Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9552783
603Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9551625
604Horst, Jørn LierMaltesergåten 9524841
605Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9461576
606Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 9423692
607Brinck, CamillaNå er det leggetid 9411815
608Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9412294
609Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9402623
610Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9373822
611GijéDen mystiske forsvinningen 9362543
612Marienborg, IreneAu! sier Nora 9362423
613Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9343642
614Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9331446
615Probert, TimMørketiden 9321914
616Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9322314
617Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9313342
618Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9241585
619Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9202493
620Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 91641480
621Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9153023
622West, TraceyMånedragens reise 9141894
623Daddy putdownNatta med Pappa 9121297
624Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9114482
625Jacobsen, Jenny J.Små poter 9081735
626Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9073592
627Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9061565
628Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
629Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 9062174
630Raknes, LinaÅse og Kjeks 9012673
631Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9011884
632Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9001814
633Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 8992054
634Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 8983342
635Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8984591
636Winick, JuddDet store buldrende braket 8932803
637Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 8924172
638Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 8921635
639Barky boatsBarkebåter 8891167
640Lyng, SandraHeia Corny 8851495
641Mæhle, LarsHvor er myggen? 8841336
642Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8842863
643Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8834891
644Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 8819110
645Marcus, HåkonVilldyr 8795241
646Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8791665
647Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8782473
648Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8762962
649Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8752922
650Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8712763
651Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8701426
652Castle, PaulKringle og Finn 8681954
653Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
654Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 8622343
655Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8611525
656Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8581256
657Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8561256
658Linde, HeidiKlasseboka 8533092
659Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8482503
660Peers, BobbieSnøfreserduellen 8472333
661Johnsen, Janne AasebøBamsen 8462143
662Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8464811
663Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8451695
664Borge, NinaJakob på vippepunktet 8446251
665Stokke, NilsI maurtua 8431366
666Jolley, DanKnust idyll 8432193
667Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8432942
668Banke, PeterAlt om Neymar 8433172
669Deutsch, BarryDen tapte arving 8401435
670BingoBingo 8381197
671Stai, KariFlaut 8361894
672Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8351934
673Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8341266
674Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8341276
675Raknes, LinaÅse får besøk 8331645
676Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8321684
677Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8311784
678Hunter, ErinKnust idyll 8302143
679Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8281425
680Christiansen, Pål H.Matboksen 8272393
681Ousland, BjørnPrompetroll 8251904
682Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8253202
683Schau, KristopherBæsjen til pappa 8242733
684Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8241894
685Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
686Muncaster, HarrietDen nye skolen 8231296
687Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8201196
688Klepp, AnneliGullunge-tabber 8202922
689Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8201605
690Phoenix, H.L.Valget 8192153
691Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 8141176
692Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 8131167
693Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8121316
694Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Gold, silver & crystal 8112712
695Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8111944
696Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8111674
697Peach, HeliMørkalven : Alene 8113342
698Kolstad, HaraldHytte i skogen 8062033
699Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 8041455
700Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8001465
701Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 8001375
702Holowaty, LaurenPeppa er snill 8001316
703Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 7987621
704Hegerberg, AdaPå samme lag 7914381
705Lyng, SandraDen store boken om Corny 7911415
706Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 7901924
707Do, AnhNinjakid 7892842
708Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 7881834
709Jolley, DanEn klan i knipe 7872043
710Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 7862373
711Willems, MoDet er vanskelig å vente! 7851684
712Handford, MartinHvor er Willy nå? 7842163
713Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 7832722
714Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 7821764
715Steffensen, SandraTil topps 7822523
716Brym, SaraFantus har bæsja 7821146
717James, HollisRedd dinosaurene! 781968
718Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7801654
719GijéMankefalkens fjær 7792273
720Probert, TimLandet midt imellom 7781276
721Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 7774161
722Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 7762852
723Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7741465
724Grande, MartineLilly sover borte 7722822
725Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7702692
726Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7681525
727Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7673592
728Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 7662253
729Dybvig, PerDe står i kø 7612243
730Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 76011480
731Donaldson, JuliaLille Gruffalo 7582113
732Sandmæl, CathrineBare oss to 7581874
733Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7573931
734Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7571544
735Sveen, GunnarStjerneskills 7571694
736Lindman, MerviMinsten tar på klær 7571305
737Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7561096
738Snashall, SarahSmygende slanger 7532343
739Svingen, ArneSnitch 7525011
740Phoenix, H.L.Monsteret 7471524
741Gjerde, HanneMaskinlæreren 7463971
742Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7461694
743Lilleøien, BårdOver dal og berg 7442333
744LylianErin 7402193
745Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7382173
746Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7382063
747Archer, MandyPeppa på ballett 7371146
748Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7371315
749Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 7371295
750Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7351305
751Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7312742
752Vålaug, AnneKvist og Krokus 7282403
753Landström, OlofBø og Bæ i skogen 7261814
754Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7265021
755Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7251086
756Svingen, ArneRom 13 7243651
757Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7232063
758Kuhn, CamillaRyddetid 7222313
759Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7223012
760Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7213651
761Gumpaw, FelixSnømonsteret 7201365
762Mæhle, LarsJulegaven 7191395
763Lindman, MerviMinsten kan alt! 7181345
764Hatke, BenJack i jungelen 7182462
765Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7172932
766Pamment, JasonLukas og den magiske øya 7171694
767 Georg og dinosauren 7171036
768Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7152422
769Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7142432
770Fiske, AnnaHallo skogen! 7142233
771Houm, NicolaiZombieLars 7113182
772Svingen, ArneDen onde læreren 7114521
773Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 7112063
774Phoenix, H.L.Lyset 7101634
775Lindman, MerviMinsten plasker 7091444
776Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7053601
777Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7042093
778Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7043382
7795-minute storiesFull fart, Bluey! 702917
780Blixt, HannaOppdraget i London 7001714
781Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7003172
782Næsheim, KnutFantus og følelsene 6991146
783Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 6981076
784Mæhle, LarsHvor er billetten? 6971046
785Alley, BobBli med til brannstasjonen 6971166
786Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69712030
787Kibuishi, Amy KimVannets rike 6961434
788Dahl, RoaldDustene 6923012
789Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 6921345
790Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 6911923
791Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6913202
792Bagieu, PénélopeHeksene 6871305
793Collins, SuzanneDødslekene 6879880
794Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 6861265
795Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6863282
796Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 6852672
797Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6852103
798Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6843052
799Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6831913
800Peers, BobbieKakkilakken 6821803
801Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6812143
802Collins, SuzanneThe Hunger Games 6809790
803Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 6801893
804Halsnes, LineTøffe biler 6801384
805Parr, MariaKeeperen og havet 6792812
806Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 6791295
807Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6761534
808Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6761713
809Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6751026
810Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 6742093
811Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 6741664
812Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6742402
813Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6701036
814Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6673891
815Stokke, NilsPå månen 6671096
816Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6641624
817Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6642622
818Walliams, DavidAstrobajas 6631663
819Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6622252
820ShadowlandsSkyggeland 6611036
821Hamre, Victoria HaallmanMiso 6612063
822Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6602612
823Adams, BenOppdrag bestemor 6601673
824Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6591883
825Karlsson, EllenSara får plaster 659956
826Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 6591853
827Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6583272
828Lamøy, ChristofferLiket i myra 6573411
829Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6574621
830Borge, NinaHavfolket 6573122
831Phoenix, H.L.Trylleflasken 6561185
832Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6541245
833Eriksson, EvaJulia hjelper til 6541255
834Estes, MaxSur 6531414
835Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6531255
836Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6511414
837Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6512232
838Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6511235
839Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6481883
840Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6462782
841Raknes, LinaÅse blir storesøster 6441464
842Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6432033
843Svingen, ArneDen slemme eleven 6413391
844Grande, MartineDilla på dyr 6401484
845Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6392093
846Jamtli, John SigvartSabotør 6393491
847Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6393321
848Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6382033
849Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6382862
850Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6371933
851Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6361464
852Lindmo, ArneOndskapens festning 6352172
853Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6351046
854Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6341115
855Laird, JennyDinosaurene kommer 6341504
856Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6341354
857Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6341953
858Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6331125
859 Hammergården 633847
860Oxlade, ChrisRaske biler 6332832
861Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6312152
862Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6301983
863Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6291195
864 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6282772
865Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6287440
866Donaldson, JuliaDe fæle fem 6271006
867Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6272602
868Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6271913
869Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6261763
870Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6252412
871Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6254521
872Lunde, MajaSceneskrekk 6243721
873Mæhle, LarsFantorangen bader 624976
874Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248360
875Stilson, MichaelBare spille ball 6216131
876Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6203871
877Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 6193661
878Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6191783
879Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6181803
880Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6172552
881Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6151633
882Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6141115
883Grine, ChrisInvasjonen 6142072
884Svingen, ArneKappen 6113681
885Neverdahl, Ida EvaFloke 6103121
886Bross, HelenaSove borte 6101953
887Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 609817
888Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6091224
889Pélissier, JérômeSaga og tåkedragen 6081264
890Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 60610620
891Tur, Míriam BonastreSpådommen 6051025
892 Guinness world records 2022 6031943
893Klepp, AnneliSommer-overraskelser 6012742
894Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6011533
895Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6012322
896Snashall, SarahHester og føll 5992122
897Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 599986
898Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 599847
899Lunde, MajaTordendronningen 5982972
900Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5973121
901Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 5971753
902Willems, MoBlir du med ut og leke? 5961254
903Roskifte, KristinAlle sammen reiser 5961833
904Hunter, ErinEn klan i knipe 5951503
905Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 5941364
906Winick, JuddHilo i fritt fall 5911873
907Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 5891384
908Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 5852991
909Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5841853
910Sattin, SamuelUnico : Jaget 584906
911Winick, JuddHilo vekker monstrene 5841893
912Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5841264
913Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 5832312
914Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5831105
915Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 582956
916Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5803411
917Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5802052
918Bross, HelenaVerdens beste venn 5791543
919Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5781513
920Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57610450
921Handford, MartinHvor er Willy? 5751424
922Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5752212
923Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5751015
924Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5751813
925Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 574807
926Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5741125
927Peers, BobbieFlukten fra jorden 5733291
928Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5722202
929Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5721394
930Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5714051
931Svingen, ArneStormen 5702921
932Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5702382
933Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5691144
934Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5691274
935Samdal, PederMer enn en klubb 5692931
936Mæhle, LarsSpinosaurusen 5682512
937Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5681443
938Kibuishi, KazuAmuletten 5682022
939Mathismoen, OleDet ville Norge 5682262
940Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5672082
941 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5662452
942Linde, HeidiMenneskets beste venn 5662462
943Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5652112
944Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5652402
945Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5641743
946Svingen, ArneSkattekartet 5643351
947Donaldson, JuliaPinnemann 5631015
948Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5621125
949Willems, MoBlir du med ut å leke? 5601184
950Heiberg, Anette V.Hunden 5601254
951Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5594301
952Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5591553
953Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5581065
954Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 558975
955Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5577920
956Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5571025
957Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5571583
958Slotten, AlexanderUlvevinter 5572152
959Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5561453
960Jensen, JørnKasper på fotballeir 5563351
961Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 55622490
962Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 556995
963Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5541334
964Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5543621
965Nilsen, MoniaHiv og hoi! 5531304
966Svingen, ArneHalloweenhuset 5533351
967Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5532831
968Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5531045
969Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5523511
970Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5521583
971Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5517350
972Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 55017580
973Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5502242
974Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5491144
975 Guinness world records 2018 5491643
976Alaei, NedaBare vent 5473481
977Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5461603
978Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5463411
979Svingen, ArneGrusomme netter 5463271
980Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
981Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5452282
982Bross, HelenaNatt på skolen 5441753
983Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5431334
984Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5421713
985Svingen, ArneSlakterskogen 5422662
986Mugford, SimonReal Madrid ruler 5401154
987Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5382522
988Douyé, SylviaVampyrens barn 5381443
989Klepp, AnneliVennskaps-virvar 5381603
990Kent, JaneSommerfugler 538806
991Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5371693
992Halvorsen, Anne GunnArvingen 5374681
993Bross, HelenaInnbrudd på skolen 5361633
994Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5361264
995Spont, SiriMolly er best 5341483
996Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 534717
997Aamodt, IngunnBakeren og månen 5341613
998Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5331683
999Gumpaw, FelixFotballmysteriet 5331144
1000Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5321952

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 185 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2456 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 17/10/2026 kl. 13:35:44


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As