1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1495738093
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 977330013
3Falch, MalinHarukkas ønske 889820544
4Falch, MalinVikingene og orakelet 862924323
5Helgheim, OdinDrageviking 833718304
6Sotberg, VictorEdelmot 832619554
7Falch, MalinTrollriket 821823113
8Sotberg, VictorNekromanseren 818617864
9Falch, MalinKråkesøstrene 781721083
10Pilkey, DavHundemannen 759718224
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 746434862
12Mugford, SimonHaaland ruler 707516564
13Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 647112885
14Nordahl, VictorByen 645414774
15Helgheim, OdinFenrisulven 640620823
16Falch, MalinReisen til Røros 630516083
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 618814364
18Helgheim, OdinValhall 611715144
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 608118263
20Pilkey, DavHundemannen er på ballen 598813374
21Sandmæl, CathrineJenter 598014654
22Helgheim, OdinFimbulvinter 592616943
23Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 580615993
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 577613374
25Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 576429851
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 567615413
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 555012484
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 554317113
29Sotberg, VictorSkyggene 55039625
30Nordahl, VictorSkogen 548812674
31Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 548017643
32Pilkey, DavFarefulle høyder 546511374
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 540810565
34Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 540622672
35Pilkey, DavForbrytelse og slafs 538511144
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 533411914
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 528816923
38Pilkey, DavDen røde rebell 52419045
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 523211074
40Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 522425652
41Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 521817343
42Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 519213053
43BékaHjertets hemmeligheter 51199175
44Pilkey, DavI fri dressur 508611044
45Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 508220242
46Sotberg, VictorBedrager 503312873
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 502716143
48Pilkey, DavLoppenes herre 502011114
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 496015453
50Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 493019272
51Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 487169210
52Helgheim, OdinTordenguden 483711524
53Pilkey, DavI kattepine 480410334
54Sandmæl, ChaBeseiret 477212373
55Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 475613053
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 473720652
57Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 473718992
58Nordahl, VictorRevefarmen 472910814
59BékaKjærlighetssorg 47148155
60Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 466812573
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 463112513
62BékaFeriefling 45787466
63Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 456821712
64Pilkey, DavMitt liv som katt 45167516
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 443820492
66Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 442818252
67Sandnes, Hans JørgenOrkanen 439511763
68Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 437518392
69Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 437211323
70Mugford, SimonMessi ruler 437110434
71Horst, Jørn LierOperasjon zombie 43609204
72Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 434712583
73Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 432715392
74Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 431213233
75BékaStjålne drømmer 43047106
76Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 429221442
77Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 426513023
78BékaSøt musikk 42337425
79Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422161560
80Mugford, SimonMbappé ruler 42149404
81Helgheim, OdinYggdrasil 41669584
82Mugford, SimonRonaldo ruler 41389234
83Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 413011823
84Dåsnes, NoraBare si ja 412810683
85Tolo, MichelleFullmåne 412810413
86Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 408110174
87Kibuishi, KazuAlveprinsen 407417162
88Kibuishi, KazuIldfuglen 406817742
89Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 405214122
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 403816372
91Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 403714032
92Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 403219732
93Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 398815182
94Sandnes, Hans JørgenOppslukt 39729983
95Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 392316322
96Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 39049294
97Mugford, SimonNeymar ruler 39008314
98Kibuishi, KazuSupernova 387317122
99Norlund, DinaSnøkattprinsen 386411963
100Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 385817492
101Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 384417112
102Horst, Jørn LierOperasjon traktor 38409863
103Helgheim, OdinLoke 38288124
104Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 37388354
105Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 37139423
106Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 369516452
107Oseman, AliceHjertestopper 368513712
108Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 36848464
109Horst, Jørn LierOperasjon Radius 366813292
110Mugford, SimonØdegaard ruler 36416425
111Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 363713442
112Aune, ThomasFotballrekorder 362510633
113Sandmæl, ChaKnust 362210733
114Mugford, SimonSalah ruler 36098814
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 35889783
116Sandmæl, ChaAngrepet 356810523
117Kinney, JeffSalig røre 35639763
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 353416592
119Horst, Jørn LierOperasjon Plastpose 350114682
120Aune, ThomasFotballhelter 349311213
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 348011013
122Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 34779443
123Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 34757034
124Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 345412712
125Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 342914892
126Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 340518911
127Kinney, JeffBruk huet! 338610083
128Mæhle, LarsStormen 33596824
129Mugford, SimonBellingham ruler 33237364
130Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 331714452
131Kinney, JeffRodrick ruler 329118591
132Kinney, JeffGode, gamle dager 328015832
133GijéVelkommen til Pandoria 32539673
134Kinney, JeffSiste stikk 323516831
135Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 32347814
136Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 321712542
137Brinck, CamillaJakten på gullosten 321410213
138Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 31928323
139Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 318810413
140Telgemeier, RainaEn genial idé 31888643
141Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 31879573
142Kinney, JeffNedsmelting 316812912
143Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 315913932
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 31495735
145Kinney, JeffPå dypt vann 313212882
146Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 31267434
147Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 30995995
148Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 308310922
149Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 307242390
150Mæhle, LarsBallongferden 30706364
151Dåsnes, NoraLa skogen leve! 305310113
152Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 302310073
153Kinney, JeffFüllstappa bleie 298610572
154Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 29798403
155Mugford, SimonKane ruler 29786974
156Kinney, JeffDen brutale sannheten 295918801
157Mugford, SimonRashford ruler 29586894
158Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 29498263
159Kinney, JeffHjem, kjære hjem 294312462
160Kinney, JeffSamling i bånn 29349932
161Våhlund, EliasSuperskurker 29334786
162Mjelde, CharlotteFelix har følelser 29326904
163Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 293210392
164Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 289715841
165Mugford, SimonZlatan ruler 28736254
166Galligan, GaleGuttegærne Stacey 28686584
167Kinney, JeffFestbrems 28565665
168Norman, Mona GriviDen hvite løven 284310252
169Mugford, SimonDe Bruyne ruler 28416844
170Mugford, SimonVan Dijk ruler 28396044
171Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 27929582
172Mugford, SimonSaka ruler 27795994
173Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 276812542
174Mugford, SimonBarcelona ruler 27125075
175Kinney, JeffDobbel innsats 270611242
176Horst, Jørn LierSalamandergåten 268919991
177Våhlund, EliasAlle lyver 26885155
178Mæhle, LarsEgget 26864935
179Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 26824416
180Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 26815315
181Våhlund, EliasDen lengste natten 26796394
182Mæhle, LarsReisen 26734485
183Mæhle, LarsBestevennen 26734535
184Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 266913911
185Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 26524495
186Kinney, JeffFerieparadiset 265117561
187Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 26518513
188Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 26504655
189Våhlund, EliasTilbake 26496594
190Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 26443976
191Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 26436154
192Valle, OdaTre er én for mye 26318173
193Mugford, SimonLiverpool ruler 26306054
194Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 26018573
195Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 25804385
196Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 25755754
197Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 25694715
198Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 25677833
199Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 25676683
200Mugford, SimonVinícius jr. ruler 25664805
201Våhlund, EliasEn ny venn 25625644
202Brinck, CamillaI duejegernes grep 25628143
203Mæhle, LarsSkattejakten 25614196
204Mæhle, LarsSjøuhyret 25484545
205Kinney, JeffBrakkesyke 254315111
206Mæhle, LarsVulkanen 25303746
207Våhlund, EliasHåpløst 25257253
208Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 25086174
209West, TraceyJorddragen våkner 24925514
210Telgemeier, RainaDen første krangelen 24826883
211Mugford, SimonYamal ruler 24684545
212Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 24635304
213Mæhle, LarsHalloween-festen 24524265
214Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 24476034
215Telgemeier, RainaStoresøstre 24246563
216Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 24085764
217Mugford, SimonLewandowski ruler 24025194
218Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 23947273
219Galligan, GaleEn helt umulig jobb 23935964
220Brinck, CamillaUniversets fire elementer 23804385
221Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 23724115
222Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 23525634
223Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 23454944
224Mæhle, LarsHemmeligheten 23403935
225Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 23343636
226Kinney, JeffHundedager 233312401
227Dahl, RoaldMatilda 233214691
228Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 23228832
229Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 23099972
230Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 22966373
231Kinney, JeffTøffe tider 227213311
232Horst, Jørn LierDekkoperasjon 22609242
233Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 22485604
234Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22394934
235Galligan, GaleDen store festen 22335184
236Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 22286183
237Brinck, CamillaDen siste kampen 22277313
238Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 22234674
239Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 22209622
240Epstein, GabrielaDen nye jenta 22173606
241Brinck, CamillaEn uventet vending 22156403
242Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 220510362
243Kinney, JeffFemte hjul på vogna 219913341
244Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 21818402
245Norman, Mona GriviPanda på rømmen 21817263
246Våhlund, EliasUlvene kommer 21665903
247Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 21445084
248Mugford, SimonGrealish ruler 21214824
249Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 21174294
250GijéKyprians hemmelighet 21106843
251Brinck, CamillaDen låste portalen 21025293
252Sandmæl, ChaFanget 20925383
253Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 20923476
254Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 20905453
255Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 20884674
256Kjetun, MariVerdens kjemper 20856223
257Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20823605
258Tolo, MichellePoltergeist 20806853
259Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 20705074
260Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 20667322
261Halsnes, LineTøffe kjøretøy 20665603
262Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 20607492
263Våhlund, EliasForsvunnet 20516183
264Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203724270
265Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 200210741
266Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 20006633
267Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 19979192
268Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 19936603
269Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 19897562
270Blomqvist, FredrikNordlyset 19704784
271Holsve, Mari MoenI pappas hode 19696493
272Halsnes, LineTøffe dinosaurer 19636013
273Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 19606253
274Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 19604644
275Mugford, SimonMané ruler 19604814
276Toriyama, AkiraDragon ball 19577682
277Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 19564754
278Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 19568542
279Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 19553815
280Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 195510101
281Mæhle, LarsAprilspøken 19442707
282Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 19386203
283Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19245663
284Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 19167182
285Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19168942
286Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191329240
287Sandmæl, CharlotteForrådt 19105023
288Våhlund, EliasAlene 19105013
289Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 18914484
290Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 18874823
291Totland, AndersMamma på dass 18869551
292Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 18797962
293West, TraceyMysteriet med soldragen 18793874
294Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 18754993
295Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 18746832
296Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 18719981
297Røed, HenningHai! 18654404
298Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 18635143
299Mæhle, LarsRasmus rydder 18553115
300Pilkey, DavBedre sammen 18543345
301Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 18535003
302Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 18459192
303Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 18343994
304West, TraceyJordskjelv-dragens øye 18302696
305Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18214424
306West, TraceyVanndragens hemmelighet 18203794
307Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18082676
308Sandmæl, ChaSåret 18034703
309Mugford, SimonPogba ruler 18014114
310Sandmæl, ChaForrådt 17954344
311Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 17896132
312Jacobsen, Jenny J.Rare valper 17883914
313Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 17815053
314Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 17706182
315Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 17636972
316Probert, TimKampen mot mørket 17635023
317Norman, Mona GriviLure lemurer 17546072
318Molaug, Marius HornVerdens verste venn 17388682
319Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 17315043
320Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 17272646
321Mathismoen, OleStore dyr 17235373
322Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 17157022
323Snashall, SarahHunder og valper 17086052
324Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 16976232
325Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 16966432
326Sotberg, VictorBare Victor 169218080
327Dahl, RoaldHeksene 16869971
328Mugford, SimonSon ruler 16803065
329Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 16775153
330Mjelde, CharlotteFelix krangler 16632955
331Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 16624213
332Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 165010121
333Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 16504613
334Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16492785
335Aune, ThomasFotballklubber 16415952
336Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 16414253
337Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 16413874
338Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 16413714
339West, TraceyGulldragens skatt 16402795
340Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 16265772
341Mugford, SimonVM-heltene ruler 16233364
342Norman, Mona GriviPumaproblemet 16216102
343Fiske, AnnaHallo natta! 16154123
344Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 16055283
345Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 15935123
346Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 15913075
347Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15875352
348Lindahl, LenaAlle må bæsje 15814673
349Halsnes, LineTøffe maskiner 15785083
350Merz, AnaSkal bare 15764443
351Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 15632625
352Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156221990
353Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 15613654
354Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 15532446
355Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 15515662
356Mugford, SimonPalmer ruler 15492805
357Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15395272
358Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15338591
359Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 15303254
360Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15294323
361Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 15283614
362Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15275882
363Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15252715
364Pilkey, DavHvordan vinne venner 15252645
365Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15134513
366Mæhle, LarsTrampolinetullball 15122376
367Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 15123843
368Riordan, RickLyntyven 15106362
369Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15064913
370Norman, Mona GriviGepardgåten 15055632
371Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15032575
372Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 15034673
373Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15025892
374Norman, Mona GriviTigertrøbbel 14997561
375Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 14794233
376Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 14795442
377Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 14783094
378Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 14776132
379Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 14725652
380Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 14694603
381Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 14695162
382Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 14625042
383Hunter, ErinTilbake til villmarken 14586722
384Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 14584902
385Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 14579331
386Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14556832
387Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 14512615
388Tolo, MichelleDet første møtet 14484303
389Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 14454113
390Assarasakorn, MichelePotegjengen 14442645
391Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14394663
392Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 14376722
393Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 14352785
394Phoenix, H.L.Hemmeligheten 14304493
395Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14305872
396Marienborg, IreneNatta! sier Nora 14213743
397Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14193244
398Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14185822
399Våhlund, EliasHåndboka 14155012
400Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14082645
401Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14052715
402Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 14045372
403Gumpaw, FelixFørste sak 14012884
404Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 13994533
405Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 13942495
406Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 13882196
407Kuhn, CamillaLunda på rideskole 13843783
408Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 13743224
409Donaldson, JuliaGruffalo 13733513
410Kjetun, MariSøt og farlig 13652794
411Pilkey, DavSuperpus store drømmer 13642774
412Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13642335
413Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 13582036
414Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 13573523
415Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 13567181
416Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13543433
417Holowaty, LaurenPeppas brannbil 13522395
418GijéJakten på opprinnelsen 13514253
419Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13494363
420Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 13484483
421Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 13485212
422Mæhle, LarsRasmus og fargene 13472335
423Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 13463364
424Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13462555
425Akerlie, IbenLars er lol 133815210
426Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13386592
427Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13385062
428Oseman, AliceHeartstopper 13348411
429Lemire, SabineMira 13303703
430Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13292605
431Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13244422
432Higgins, CamGøy på landet 13243214
433Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13233443
434Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13231847
435Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13196302
436Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 13182395
437Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13183993
438Telgemeier, RainaDrama 13183054
439Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 13163813
440Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13104293
441Røed, HenningMonstre i dypet 13084402
442Lindmo, ArneVampyrer og demoner 13084642
443Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13053413
444Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13043234
445Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13013293
446Guinness world records 2026Guinness world records 2026 12992954
447Peers, BobbieLuridiumstyven 12998781
448Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 12954402
449Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 12946012
450Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 12923243
451Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 12892136
452Norman, Mona GriviHaien kommer! 12865082
453Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 12803104
454Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 12803373
455Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 12782295
456Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 12772275
457Probert, TimSkyggen 12733024
458Smart, JamieApekatt mot harepus 12662704
459Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 12634163
460Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 12602215
461Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 12593253
462Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12554692
463Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 12542934
464Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 12501806
465Telgemeier, RainaSmil 12492814
466West, TraceySølvdragens glans 12472195
467Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12433074
468Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12313393
469Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12311956
470Bjerkeland, IngvildUdyr 12309421
471Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12232026
472Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12195732
473Willems, MoJeg brakk snabelen! 12172704
474Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12164152
475Halsnes, LineTøffe dyr 12153933
476West, TraceyGiftdragens sang 12102415
477Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12082714
478Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12018961
479Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 12004182
480Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 11982764
481Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 11952085
482Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 11922954
483Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 11892125
484Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 11842285
485Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 11822584
486Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 11812245
487Walliams, DavidGangster-bestemor 11799471
488Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 11723133
489Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 11715662
490Sharif, GulraizHør her'a! 116817850
491Våhlund, EliasRøde maske 11663942
492Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 11644712
493Norman, Mona GriviDinosauregget 11644202
494Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11622205
495Ewo, JonMonster! 11513133
496Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 11492474
497Stene, Gert-OlavForbannelsen 11483852
498Linde, HeidiAnnenhver uke 11455851
499Samdal, PederMer enn en spiller 11454732
500Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 11442294
501Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 11422923
502Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11413313
503Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 11414642
504Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 11385092
505Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11381965
506Willems, MoVi er i en bok! 11352514
507Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11331706
508West, TraceyIlddragens kraft 11312364
509Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11307791
510Dragland, LiseHvem i jungelen? 11302274
511Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
512Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11281796
513West, TraceyIsdragens frost 11262384
514Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11251856
515Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11252025
516Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11222903
517Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11211786
518Jamtli, John S.Grenselos 11205282
519Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11053323
520Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11043223
521Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11013463
522Snashall, SarahKatter og kattunger 10993663
523Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 10974002
524Homme, Annika Linn VerdalLava 10914252
525Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 10872025
526Kuhn, CamillaLøs tann 10742314
527Dragland, LiseHvem i skogen? 10732384
528Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 10672244
529Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 10652524
530Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 10631905
531Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 10624372
532Smart, JamieMenneskene kommer! 10602115
533Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 105813230
534Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10531576
535Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 10493073
536Dragland, LiseHvem i havet? 10462144
537Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10452753
538Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10441995
539West, TraceyJakten på lyndragen 10422094
540Jacobsen, Jenny J.Små poter 10392114
541Phoenix, H.L.Håpet 10362733
542CampingCamping 10361377
543Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10353782
544Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10341795
545Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10321995
546Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 10295072
547Lindahl, LenaAlle må sove 10283123
548CopycatHermegås 10281367
549Willems, MoSe hva jeg kan! 10251955
550West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10241885
551Walliams, DavidVerdens verste barn 10228111
552Dahl, RoaldSVK 10204082
553Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10171646
554Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 10152144
555Peers, BobbieNudelpuddelen 10112823
556Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10112064
557Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10115022
558Handford, MartinDen fantastiske reisen 10092204
559Daddy putdownNatta med Pappa 10031427
560Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10011765
561Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10001556
562Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 99817030
563Lindman, MerviMinsten har en potte 9981795
564Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 9922194
565Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 9913682
566Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 9872643
567Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 98520110
568Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 9843133
569Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 9843273
570Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9824920
571Ewo, JonBø! 9812034
572Øverli, FrodeFrida i Aquador 9762993
573Mæhle, LarsTannfetøys 9751626
574Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9741606
575West, TraceyTordendragens brøl 9701935
576Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9701635
577Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9702723
578CharadesMimelek 9651416
579Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 9641984
580Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9632883
581Mæhle, LarsPiratproblemer 9591546
582Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9592214
583Jackson, IdaBrillebjørn er syk 9581795
584Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 9572913
585Willems, MoVi drar på kjøretur! 9541984
586Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9492813
587Lieske, DanielEn ny verden 9481835
588Telgemeier, RainaSøstre 9451895
589Spont, SiriMolly er min 9442294
590Lindman, MerviMinsten baker 9441576
591Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9443143
592Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9402633
593Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 9382653
594Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9374751
595Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9351346
596Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9331575
597Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9321556
598Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9281476
599Donaldson, JuliaLille Gruffalo 9272383
600Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9263702
601Brinck, CamillaNå er det leggetid 9251835
602Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9251585
603Raknes, LinaÅse og Kjeks 9242753
604West, TraceyMånedragens reise 9241974
605Hafstad, StianMinnetyven 9234761
606Yoga ballYogaball 9221177
607Probert, TimMørketiden 9131954
608Marienborg, IreneAu! sier Nora 9132453
609Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9121735
610Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9122343
611Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9083812
612Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9063412
613Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90515250
614GijéDen mystiske forsvinningen 9032573
615Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 9031814
616Nygaard, Peder HornsethSupernova 9014012
617Nordahl, VictorReveflammene 8962443
618Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 8942623
619Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8922573
620Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 8902463
621Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 8873362
622Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 88710210
623Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 8861535
624Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 8853022
625Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 8842164
626Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 8812064
627Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 8763312
628Mæhle, LarsHvor er myggen? 8731346
629Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8733062
630Lyng, SandraHeia Corny 8721505
631Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 8701844
632Horst, Jørn LierMaltesergåten 8694481
633Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8681705
634Brinck, CamillaKjærlighetens vind 8651824
635Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
636Stokke, NilsI maurtua 8591455
637Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 8581625
638Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8552843
639Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 8543532
640Barky boatsBarkebåter 8541147
641Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8531665
642Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8511505
643Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 8502653
644Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8501515
645Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 8494391
646Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8441406
647Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 8433312
648Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 8431475
649Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8412753
650Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8412872
651Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 8402173
652Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8401874
653Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8391266
654Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8361236
655Winick, JuddDet store buldrende braket 8332763
656Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 8312343
657Deutsch, BarryDen tapte arving 8301455
658Castle, PaulKringle og Finn 8301954
659Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8262503
660Klepp, AnneliGullunge-tabber 8262992
661Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82211370
662Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8212593
663Marcus, HåkonVilldyr 8205011
664Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8201724
665Johnsen, Janne AasebøBamsen 8192113
666Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8181256
667Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8181286
668BingoBingo 8181176
669Borge, NinaJakob på vippepunktet 8176281
670Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8144891
671Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8124401
672Linde, HeidiKlasseboka 8113042
673Jolley, DanKnust idyll 8102203
674Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 80940980
675Raknes, LinaÅse får besøk 8091644
676Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 8084002
677Peers, BobbieSnøfreserduellen 8032153
678Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8024671
679Stai, KariFlaut 8011914
680Kjetun, MariSvaret er sjiraff 7981914
681Grande, MartineLilly sover borte 7962952
682Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 7941485
683Schau, KristopherBæsjen til pappa 7932672
684Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 7921296
685Ousland, BjørnPrompetroll 7921864
686Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 7903202
687Hunter, ErinKnust idyll 7882123
688Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 7862852
689Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 7851475
690Banke, PeterAlt om Neymar 7823222
691Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 7811634
692Hegerberg, AdaPå samme lag 7804501
693Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 7797641
694Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 7781156
695Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 7783332
696Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 7781963
697Jolley, DanEn klan i knipe 7772093
698Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 7772023
699Christiansen, Pål H.Matboksen 7752273
700Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7751355
701Holowaty, LaurenPeppa er snill 7671285
702Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7662992
703Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 7641764
704Brym, SaraFantus har bæsja 7641136
705Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 75911480
706Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 7581913
707Muncaster, HarrietDen nye skolen 7581206
708Willems, MoDet er vanskelig å vente! 7561674
709Phoenix, H.L.Valget 7561973
710Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7561664
711Lyng, SandraDen store boken om Corny 7531365
712Probert, TimLandet midt imellom 7521246
713Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 7512622
714James, HollisRedd dinosaurene! 747947
715Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 7464061
716Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7421504
717Lindman, MerviMinsten tar på klær 7421305
718GijéMankefalkens fjær 7412193
719Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7411096
720Handford, MartinHvor er Willy nå? 7382153
721Steffensen, SandraTil topps 7382502
722Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 7362742
723Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 7331096
724Dybvig, PerDe står i kø 7332243
725Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 7332313
726Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7292243
727Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7283472
728Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 7282652
729Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 7271315
730Houm, NicolaiZombieLars 7263452
731Lindman, MerviMinsten plasker 7241484
732Vålaug, AnneKvist og Krokus 7242452
733Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7241415
734Sveen, GunnarStjerneskills 7221694
735Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7221744
736Kolstad, HaraldHytte i skogen 7171883
737Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7161554
738Do, AnhNinjakid 7162682
739Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7153042
740Gjerde, HanneMaskinlæreren 7143921
741Lilleøien, BårdOver dal og berg 7132303
742Gumpaw, FelixFotballmysteriet 7101425
743Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 7102223
744Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 7081724
745Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7072023
746Svingen, ArneSnitch 7045631
747Peach, HeliMørkalven : Alene 7033252
748Snashall, SarahSmygende slanger 7022382
749Landström, OlofBø og Bæ i skogen 7011783
750Alley, BobBli med til brannstasjonen 7011185
751Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 6983701
752Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 6982043
753Formoe, TerjeKaptein Sabeltann : ai, ai, kæpten! 6981464
754 Georg og dinosauren 6981036
755Sandmæl, CathrineBare oss to 6981734
756Archer, MandyPeppa på ballett 6971096
757Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 6972482
758Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69712030
759Klepp, AnneliGutte-spetakkel 6962622
760Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 6951066
761Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 6941305
762Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 6941773
763Adams, BenOppdrag bestemor 6921763
764Mæhle, LarsHvor er billetten? 6911056
765Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 6913781
766Næsheim, KnutFantus og følelsene 6911156
767Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 6902143
768Kuhn, CamillaRyddetid 6902293
769Phoenix, H.L.Monsteret 6901454
770Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 6891056
771Gumpaw, FelixSnømonsteret 6891345
772Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 6855001
773Lindman, MerviMinsten kan alt! 6841345
774Parr, MariaKeeperen og havet 6833012
775Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 6822402
776Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 6813581
777Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6813222
778Fiske, AnnaHallo skogen! 6802272
779Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6801056
780Klepp, AnneliDynamitt-fotball 6782942
781Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6751923
782Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 6741883
783Rørvik, Bjørn F.Alle barna 6731205
784Estes, MaxSur 6731494
785Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 6732402
786Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 6721235
787Dahl, RoaldDustene 6722932
788Pamment, JasonLukas og den magiske øya 6721664
789Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6723342
790Collins, SuzanneDødslekene 6729770
791Kibuishi, Amy KimVannets rike 6711414
792Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6701913
793Halsnes, LineTøffe biler 6661404
794Mæhle, LarsJulegaven 6661315
795Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 6653152
796Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6641036
797Bagieu, PénélopeHeksene 6641295
7985-minute storiesFull fart, Bluey! 664897
799Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 6641265
800Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 6631295
801Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6592113
802Blixt, HannaOppdraget i London 6581703
803Svingen, ArneRom 13 6573531
804Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 6543301
805Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6541564
806Stokke, NilsPå månen 6511066
807Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6502292
808Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6492402
809Svingen, ArneDen onde læreren 6484421
810Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6481713
811ShadowlandsSkyggeland 6461026
812LylianErin 6451993
813Phoenix, H.L.Lyset 6451484
814Karlsson, EllenSara får plaster 643936
815Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 642996
816Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 6411883
817Collins, SuzanneThe Hunger Games 6409810
818Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6392003
819Eriksson, EvaJulia hjelper til 6371265
820Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6371643
821Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6371066
822Tur, Míriam BonastreSpådommen 6361075
823Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6364651
824Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6351773
825Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 6351803
826Hunter, ErinEn klan i knipe 6301643
827Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6292093
828Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6293391
829Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6271474
830Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6271853
831Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6277440
832Raknes, LinaÅse blir storesøster 6271454
833Grande, MartineDilla på dyr 6271494
834Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6261225
835Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6261973
836Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6253311
837Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6242932
838Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6233911
839Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6238360
840Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6222023
841Walliams, DavidAstrobajas 6211613
842Peers, BobbieKakkilakken 6211693
843Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6191115
844Donaldson, JuliaDe fæle fem 6181026
845Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6182392
846Lindmo, ArneOndskapens festning 6182182
847Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6181165
848Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 618877
849Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6172552
850Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6171354
851Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6172412
852Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6161993
853Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6152762
854Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6151205
855 Hammergården 614847
856Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6142712
857Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6131853
858Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6131364
859Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6102052
860Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6091175
861Mæhle, LarsFantorangen bader 608976
862Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 6061025
863Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6062152
864Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 6069810
865Hamre, Victoria HaallmanMiso 6022042
866Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6001833
867Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 599817
868Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 5991943
869Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 5992112
870Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 5961125
871Grine, ChrisInvasjonen 5962022
872Lamøy, ChristofferLiket i myra 5943281
873Laird, JennyDinosaurene kommer 5941464
874Jamtli, John SigvartSabotør 5933401
875Phoenix, H.L.Trylleflasken 5931135
876Horst, Jørn LierUndervannsgåten 5934431
877Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 5921992
878Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 5912562
879Roskifte, KristinAlle sammen reiser 5891923
880Svingen, ArneDen slemme eleven 5883311
881Oxlade, ChrisRaske biler 5872752
882Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 5871783
883Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 5871025
884Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 5861394
885Bross, HelenaSove borte 5831952
886Lunde, MajaSceneskrekk 5823681
887Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 5823561
888Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 5821503
889Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5811933
890Molaug, Marius HornVerdens verste jul 5802232
891Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 5791404
892Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5781174
893Snashall, SarahHester og føll 5772152
894Donaldson, JuliaPinnemann 5761075
895Guinness world records 2024Guinness world records 2024 5761713
896Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 5753601
897Willems, MoBlir du med ut og leke? 5751244
898Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57410450
899Heiberg, Anette V.Hunden 5741324
900Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5731264
901Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5711085
902Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5701443
903Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5691244
904Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 568817
905 Guinness world records 2022 5681922
906 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 5682752
907Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5673041
908Sattin, SamuelUnico : Jaget 565906
909Neverdahl, Ida EvaFloke 5653081
910Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5651473
911Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 565787
912Borge, NinaHavfolket 5652792
913Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5651144
914Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5632202
915Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5632082
916Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5631793
917Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5621833
918Hatke, BenJack i jungelen 5622032
919Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5594051
920Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 5591713
921Pélissier, JérômeSaga og tåkedragen 5581194
922Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5582122
923Winick, JuddHilo vekker monstrene 5581892
924Lunde, MajaTordendronningen 5572881
925Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5557920
926Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5511493
927Bross, HelenaVerdens beste venn 5501513
928Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5507350
929Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 550925
930Nilsen, MoniaHiv og hoi! 5471324
931Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 5462242
932Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5461025
933Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5462352
934Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
935Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5441114
936Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5442202
937Slotten, AlexanderUlvevinter 5442242
938Svingen, ArneKappen 5443561
939Svingen, ArneStormen 5422961
940Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5422412
941Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 542965
942Willems, MoBlir du med ut å leke? 5411164
943Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 541985
944Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5401653
945Linde, HeidiMenneskets beste venn 5402392
946Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5401613
947Mathismoen, OleDet ville Norge 5382322
948Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5371743
949Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5371463
950Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5371005
951Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 53622490
952Furuseth, Cecilie Ramona KåssStorebolla og Lillebolla : verdens beste barnevakt 5361942
953Handford, MartinHvor er Willy? 5351353
954Bross, HelenaNatt på skolen 5351792
955Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5353621
956Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5331025
957Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5321314
958Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5324141
959 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5312412
960Douyé, SylviaVampyrens barn 5311533
961Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 5311154
962 Guinness world records 2018 5301693
963Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5303341
964Klepp, AnneliSommer-overraskelser 5282612
965Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 52817600
966Kent, JaneSommerfugler 528826
967Sortland, BjørnMission 4: Bergen 5273421
968Kibuishi, KazuAmuletten 5272002
969Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 5262262
970Holowaty, LaurenGeorgs traktor 526846
971Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5251523
972Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5241373
973Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 524985
974Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 5222831
975Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5212252
976Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5201543
977Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5192502
978Gjelsvik, SiriMonster under senga 5191224
979Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5192082
980Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5191323
981Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5181184
982Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5183341
983Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5171015
984Svingen, ArneSkattekartet 5163381
985Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5162172
986Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5141673
987Roskifte, KristinAlle sammen teller 5141842
988Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 5141353
989Andersen, Rolf Magne G.Den store boka om Kokosbananas 5141044
990Alaei, NedaBare vent 5143451
991Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5132012
992Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5121214
993Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 512707
994Spont, SiriMolly er best 5111463
995Halvorsen, Anne GunnArvingen 5114501
996Strid, Jakob MartinI form med Tapiren! 510796
997Næsheim, KnutMine første ord 510856
998Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og blindpassasjerene 510776
999Winick, JuddHilo i fritt fall 5071792
1000Svingen, ArneGrusomme netter 5073231

1155 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 184 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2446 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 12/10/2026 kl. 12:27:28


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As