1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1643638394
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1086330303
3Falch, MalinHarukkas ønske 975520854
4Falch, MalinVikingene og orakelet 954524463
5Helgheim, OdinDrageviking 928819014
6Sotberg, VictorEdelmot 917719704
7Falch, MalinTrollriket 901523373
8Sotberg, VictorNekromanseren 899718114
9Falch, MalinKråkesøstrene 860921234
10Pilkey, DavHundemannen 835318274
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 817835052
12Mugford, SimonHaaland ruler 776416644
13Falch, MalinReisen til Røros 717417004
14Nordahl, VictorByen 707114984
15Helgheim, OdinFenrisulven 704520923
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 698813345
17Helgheim, OdinValhall 678715684
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 673014664
19Pilkey, DavHundemannen er på ballen 660013384
20Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 659818643
21Sandmæl, CathrineJenter 658314854
22Helgheim, OdinFimbulvinter 648217103
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 630629912
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 621916033
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 620413494
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 619115593
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 610812424
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 606717413
29Sotberg, VictorSkyggene 60659866
30Nordahl, VictorSkogen 602712944
31Pilkey, DavForbrytelse og slafs 598311465
32Pilkey, DavFarefulle høyder 596411415
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 592010575
34Pilkey, DavHundemannen håver inn 590812024
35Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 590322622
36Sotberg, VictorBedrager 588013944
37Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 582717683
38Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 580217653
39Sandnes, Hans JørgenDypfryst 579816953
40Pilkey, DavNår villdyret våkner 579111195
41Pilkey, DavDen røde rebell 57279156
42Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 565313194
43Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 564525542
44BékaHjertets hemmeligheter 56009425
45Pilkey, DavI fri dressur 556711095
46Pilkey, DavLoppenes herre 556611264
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 551816563
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 547020292
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 540215443
50Helgheim, OdinTordenguden 532311814
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 528119562
52Pilkey, DavI kattepine 522010285
53Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 520912834
54Nordahl, VictorRevefarmen 519010974
55Sandmæl, ChaBeseiret 517812444
56Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 517819262
57Kibuishi, KazuByen bak skyene 517720862
58BékaKjærlighetssorg 51408286
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 511113163
60Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 498921902
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 498012723
62BékaFeriefling 49667486
63Pilkey, DavMitt liv som katt 49517676
64Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 493319222
65Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489269210
66Mugford, SimonMessi ruler 487410704
67Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 486520702
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 485411574
69Sandnes, Hans JørgenOrkanen 484311944
70Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 479418412
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 471915493
72Mugford, SimonMbappé ruler 47119554
73Horst, Jørn LierOperasjon zombie 46789335
74BékaStjålne drømmer 46767276
75Dåsnes, NoraBare si ja 466311184
76Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 466312713
77BékaSøt musikk 46477646
78Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 463321542
79Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 462913173
80Helgheim, OdinYggdrasil 46259704
81Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 462312143
82Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 459510664
83Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 458713143
84Mugford, SimonRonaldo ruler 45499304
85Kibuishi, KazuAlveprinsen 446917682
86Tolo, MichelleFullmåne 446510604
87Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 446014253
88Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 443714443
89Kibuishi, KazuIldfuglen 443417912
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 441716532
91Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 439419792
92Mugford, SimonNeymar ruler 43738535
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 434110024
94Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 433115232
95Norlund, DinaSnøkattprinsen 431012233
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 424316462
97Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 423762260
98Oseman, AliceHjertestopper 423614462
99Kibuishi, KazuSupernova 423217482
100Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 42079474
101Helgheim, OdinLoke 41958215
102Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 418417832
103Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 414517072
104Horst, Jørn LierOperasjon traktor 40889924
105Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 40718654
106Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 40648554
107Mugford, SimonØdegaard ruler 40586865
108Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 401716572
109Aune, ThomasFotballrekorder 401310723
110Aune, ThomasFotballhelter 401011483
111Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 39939474
112Sandmæl, ChaKnust 397010863
113Horst, Jørn LierOperasjon Radius 396913622
114Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 388713442
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 38859803
116Kinney, JeffSalig røre 38859893
117Mugford, SimonSalah ruler 38718714
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 386316892
119Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 382612922
120Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 382115292
121Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 378019301
122Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 377511233
123Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 37589503
124Kinney, JeffBruk huet! 371910323
125Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 371615232
126Sandmæl, ChaAngrepet 369810253
127Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 368612782
128Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 36837105
129Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 367014872
130Kinney, JeffRodrick ruler 366818791
131Kinney, JeffGode, gamle dager 365116042
132Mugford, SimonBellingham ruler 36397454
133Mæhle, LarsStormen 36367125
134Kinney, JeffSiste stikk 358316992
135GijéVelkommen til Pandoria 35299623
136Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 352110593
137Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 35169713
138Kinney, JeffNedsmelting 351112952
139Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 35087634
140Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 349714412
141Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 34948424
142Brinck, CamillaJakten på gullosten 347610223
143Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 34345915
144Kinney, JeffPå dypt vann 343013022
145Mugford, SimonZlatan ruler 34278544
146Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 34207674
147Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 338511073
148Dåsnes, NoraLa skogen leve! 337310313
149Mugford, SimonRashford ruler 33686994
150Kinney, JeffSamling i bånn 334010113
151Mugford, SimonKane ruler 33307024
152Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 332910353
153Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 33256065
154Kinney, JeffFüllstappa bleie 330810743
155Mæhle, LarsBallongferden 32946415
156Telgemeier, RainaEn genial idé 32788553
157Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 327116361
158Kinney, JeffDen brutale sannheten 325618781
159Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 325410633
160Mugford, SimonDe Bruyne ruler 32337064
161Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 32318113
162Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 31978483
163Mugford, SimonVan Dijk ruler 31876095
164Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 317313022
165Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316942390
166Galligan, GaleGuttegærne Stacey 31616704
167Kinney, JeffFestbrems 31275765
168Mjelde, CharlotteFelix har følelser 31086914
169Kinney, JeffHjem, kjære hjem 309512392
170Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 30779533
171Våhlund, EliasSuperskurker 30614726
172Norman, Mona GriviDen hvite løven 306010292
173Kinney, JeffDobbel innsats 302211292
174Mugford, SimonBarcelona ruler 30195255
175Mugford, SimonSaka ruler 29725805
176Kinney, JeffFerieparadiset 294517751
177Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 294313932
178Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 29315515
179Våhlund, EliasDen lengste natten 29246544
180Valle, OdaTre er én for mye 29128363
181Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 29114486
182Våhlund, EliasTilbake 29086784
183Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 28906394
184Mugford, SimonLiverpool ruler 28876284
185Våhlund, EliasAlle lyver 28725195
186Kinney, JeffBrakkesyke 286915631
187Mæhle, LarsEgget 28664935
188Mæhle, LarsBestevennen 28474536
189Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 28438603
190Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 28418983
191Mæhle, LarsReisen 28364466
192Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 28358083
193Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 28334706
194Horst, Jørn LierSalamandergåten 283219811
195Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 28306084
196Mugford, SimonVinícius jr. ruler 28214855
197Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 28074755
198Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28064556
199Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 28043997
200Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 27824496
201Våhlund, EliasEn ny venn 27795774
202Mugford, SimonLewandowski ruler 27745395
203Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 27666824
204Mæhle, LarsSjøuhyret 27594635
205Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 27526304
206Mugford, SimonYamal ruler 27434725
207Mæhle, LarsSkattejakten 27234266
208Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 27215914
209West, TraceyJorddragen våkner 27205704
210Våhlund, EliasHåpløst 26967193
211Telgemeier, RainaDen første krangelen 26816813
212Mæhle, LarsVulkanen 26813787
213Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 26795364
214Brinck, CamillaI duejegernes grep 26778193
215Mæhle, LarsHalloween-festen 26674406
216Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 26506054
217Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 26185274
218Kinney, JeffHundedager 261712522
219Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 26105924
220Telgemeier, RainaStoresøstre 25696493
221Galligan, GaleEn helt umulig jobb 25686054
222Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25584425
223Mæhle, LarsHemmeligheten 25564026
224Kinney, JeffTøffe tider 255013561
225Dahl, RoaldMatilda 253615321
226Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 25358912
227Brinck, CamillaEn uventet vending 25216803
228Tolo, MichellePoltergeist 25187583
229Galligan, GaleDen store festen 25185534
230Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 25097263
231Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 25013966
232Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 25013666
233Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 249710212
234Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 24976333
235Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 248010122
236Kinney, JeffFemte hjul på vogna 244913341
237Epstein, GabrielaDen nye jenta 24353856
238Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 24297053
239Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 24205614
240Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 24118732
241Sandmæl, ChaFanget 24015724
242Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 23944675
243Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23879152
244Brinck, CamillaDen siste kampen 23867323
245Mæhle, LarsKrympekatastrofe 23844954
246Kjetun, MariVerdens kjemper 23806723
247Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 23795204
248Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23666103
249Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 236010522
250Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 23545854
251Våhlund, EliasUlvene kommer 23536073
252Mugford, SimonGrealish ruler 23264754
253GijéKyprians hemmelighet 23176963
254Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 23144325
255Brinck, CamillaDen låste portalen 22965404
256Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 22927453
257Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 22905184
258Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22897253
259Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 22807583
260Mugford, SimonMané ruler 22695014
261Våhlund, EliasForsvunnet 22436443
262Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 22356563
263Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 22306723
264Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 22184724
265Holsve, Mari MoenI pappas hode 22146763
266Halsnes, LineTøffe kjøretøy 22145733
267Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 22073486
268Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 22067752
269Toriyama, AkiraDragon ball 21787802
270Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 21743466
271Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 21719362
272Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 21709152
273Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21656333
274Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 21507392
275Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 213510242
276Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 213010761
277Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 21298672
278Totland, AndersMamma på dass 212810032
279Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 21198262
280Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 21163905
281Halsnes, LineTøffe dinosaurer 21036113
282Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 21025293
283Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 20965713
284Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 20964614
285Våhlund, EliasAlene 20715034
286Sandmæl, CharlotteForrådt 20684944
287Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 20594224
288West, TraceyMysteriet med soldragen 20574055
289Mæhle, LarsAprilspøken 20542727
290Mathismoen, OleStore dyr 20506013
291Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 20426852
292Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204124270
293Blomqvist, FredrikNordlyset 20324754
294Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20294574
295Mæhle, LarsRasmus rydder 20283286
296Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 20289522
297Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 20264514
298Røed, HenningHai! 20224444
299Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 20224924
300Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 20155103
301Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 20145173
302Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 19986613
303Pilkey, DavBedre sammen 19893365
304Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 19835033
305Mugford, SimonPogba ruler 19824044
306Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 19809971
307Sandmæl, ChaForrådt 19694424
308Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 19546692
309Sandmæl, ChaSåret 19504674
310Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 19504604
311West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19482717
312Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 19486982
313Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 19282707
314Norman, Mona GriviLure lemurer 19286163
315Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191729380
316Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 19085293
317Molaug, Marius HornVerdens verste venn 19078722
318Aune, ThomasFotballklubber 19046243
319Probert, TimKampen mot mørket 19045043
320Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 19037262
321Mugford, SimonVM-heltene ruler 19003775
322Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18866183
323Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 18776272
324West, TraceyVanndragens hemmelighet 18733485
325Snashall, SarahHunder og valper 18736023
326Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 18642726
327Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 18636692
328Dahl, RoaldHeksene 18599951
329Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 18524364
330Mugford, SimonSon ruler 18483135
331Sotberg, VictorBare Victor 184118121
332Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 184110151
333Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 18385253
334Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 18385133
335Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 18283884
336Jacobsen, Jenny J.Rare valper 18263734
337Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18234713
338Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 18215473
339Mugford, SimonPalmer ruler 18022976
340Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 17896112
341Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17874234
342Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17863904
343Fiske, AnnaHallo natta! 17744244
344Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17723864
345West, TraceyGulldragens skatt 17602836
346Mjelde, CharlotteFelix krangler 17532975
347Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 17485203
348Halsnes, LineTøffe maskiner 17395273
349Lindahl, LenaAlle må bæsje 17324923
350Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17253405
351Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 17192776
352Norman, Mona GriviTigertrøbbel 17167832
353Norman, Mona GriviPumaproblemet 17086062
354Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 17055073
355Pilkey, DavHvordan vinne venner 16962786
356Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16933095
357Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16912716
358Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 16864443
359Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 16863954
360Merz, AnaSkal bare 16764473
361Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 16676982
362Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 16636092
363Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 16508681
364Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16493574
365Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 16435522
366Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 16402436
367Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 16404413
368Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 16395293
369Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 16385243
370Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 16325692
371Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 16267552
372Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 16252725
373Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 16206212
374Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 16209081
375Riordan, RickLyntyven 16176552
376Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 16175393
377Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 16155712
378Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 16153035
379Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 16084863
380Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 16013574
381Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15994163
382Assarasakorn, MichelePotegjengen 15982685
383Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15952675
384Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 15943474
385Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15922586
386Mæhle, LarsTrampolinetullball 15912356
387Norman, Mona GriviGepardgåten 15885542
388Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15872326
389Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 158622090
390Tolo, MichelleDet første møtet 15814343
391Hunter, ErinTilbake til villmarken 15776742
392Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 15715622
393Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 15635832
394Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15623854
395Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15563035
396Våhlund, EliasHåndboka 15515083
397Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 15422605
398Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15415013
399Gumpaw, FelixFørste sak 15352905
400Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 15303294
401Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 15292895
402Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 15264513
403GijéJakten på opprinnelsen 15234613
404Akerlie, IbenLars er lol 152316190
405Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 15223384
406Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 15192655
407Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15124343
408Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15115742
409Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 15072206
410Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 15076492
411Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15044243
412Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14985082
413Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14974663
414Donaldson, JuliaGruffalo 14943674
415Oseman, AliceHeartstopper 14938701
416Røed, HenningMonstre i dypet 14924723
417Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 14846622
418Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14832565
419Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14744413
420Lemire, SabineMira 14723843
421Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 14713434
422West, TraceyGiftdragens sang 14702715
423Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14702505
424Guinness world records 2026Guinness world records 2026 14693004
425Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 14686222
426Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 14684493
427Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 14645152
428Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14573394
429Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 14572655
430Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 14553544
431Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 14531917
432Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14522665
433Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 14494583
434Lindmo, ArneReisen til Atlantis 14493624
435Halsnes, LineTøffe dyr 14464503
436Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14385272
437Bjerkeland, IngvildUdyr 143810141
438Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 14344443
439Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14323244
440Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 14292545
441Higgins, CamGøy på landet 14293164
442Norman, Mona GriviHaien kommer! 14235132
443Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14226212
444Peers, BobbieLuridiumstyven 14218831
445Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 14204133
446Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 14173304
447Mæhle, LarsRasmus og fargene 14152326
448Telgemeier, RainaDrama 14153024
449Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 14123434
450Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 14064453
451Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 14054343
452Kjetun, MariSøt og farlig 13952665
453Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13943404
454Kuhn, CamillaLunda på rideskole 13903573
455Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13893364
456Smart, JamieApekatt mot harepus 13882745
457Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13832555
458Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13802266
459Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13783074
460Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 13714203
461Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13703224
462Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13622186
463Sharif, GulraizHør her'a! 136119900
464Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13552106
465Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 13552216
466Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13511847
467Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 13505882
468Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 13472006
469Telgemeier, RainaSmil 13422834
470Probert, TimSkyggen 13412934
471Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 13385032
472Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13372245
473Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 13332724
474Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 13252684
475Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 13244413
476Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 13222086
477Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 13198621
478Samdal, PederMer enn en spiller 13195062
479West, TraceySølvdragens glans 13172176
480Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 13132116
481Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 13105262
482Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 13073323
483Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13063423
484Willems, MoJeg brakk snabelen! 13042674
485Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 13003303
486Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12982864
487Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12924552
488Våhlund, EliasRøde maske 12924013
489Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12862964
490Walliams, DavidGangster-bestemor 12839451
491Linde, HeidiAnnenhver uke 12816282
492Norman, Mona GriviDinosauregget 12714342
493Stene, Gert-OlavForbannelsen 12704043
494Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12662116
495Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12662315
496Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12574522
497Guinness world records 2025Guinness world records 2025 12563323
498Jamtli, John S.Grenselos 12555282
499Smart, JamieMenneskene kommer! 12502255
500Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12472485
501Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12462335
502Dragland, LiseHvem i jungelen? 12412295
503Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12325602
504Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12262255
505Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 12254662
506Willems, MoVi er i en bok! 12222524
507Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 12211816
508Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12192954
509West, TraceyIlddragens kraft 12082385
510Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11963303
511West, TraceyIsdragens frost 11922385
512Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11913163
513Homme, Annika Linn VerdalLava 11914272
514Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11897861
515Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11893213
516Dragland, LiseHvem i skogen? 11892514
517Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11881986
518Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11821696
519Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11801956
520Lindahl, LenaAlle må sove 11783313
521Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11763493
522Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11751926
523Hafstad, StianMinnetyven 11755462
524Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 11702884
525Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11662604
526Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11601985
527Kuhn, CamillaLøs tann 11602374
528Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11603323
529Nordahl, VictorReveflammene 11602754
530Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11583123
531Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11551726
532Telgemeier, RainaSøstre 11542135
533Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 11531736
534Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11525242
535Dragland, LiseHvem i havet? 11442235
536Nygaard, Peder HornsethSupernova 11424752
537Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 11412844
538Phoenix, H.L.Håpet 11402854
539Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11392265
540Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 113716540
541Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 11333882
542Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11321945
543Ewo, JonMonster! 11282973
544Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11181567
545Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11171985
546Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11132205
547Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 111120120
548Walliams, DavidVerdens verste barn 11108151
549Peers, BobbieNudelpuddelen 11092803
550Handford, MartinDen fantastiske reisen 11052215
551Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 11055092
552Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 11003782
553Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10951925
554Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10922125
555Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10921826
556Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 109013280
557Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10883103
558CopycatHermegås 10881377
559Willems, MoSe hva jeg kan! 10861965
560CampingCamping 10831367
561Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10811975
562Øverli, FrodeFrida i Aquador 10763173
563Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 10701726
564West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10701845
565Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 10693013
566Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 10693982
567Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 10674862
568Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10642214
569Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10614962
570Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10611775
571Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10561985
572Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10563323
573Ewo, JonBø! 10552045
574Snashall, SarahKatter og kattunger 10553283
575Spont, SiriMolly er min 10542424
576Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10531566
577Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 10521835
578Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10472773
579Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10423143
580CharadesMimelek 10381447
581Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10382673
582Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 10354592
583Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 10344002
584Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 10301646
585Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10251895
586Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 10243492
587Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10242733
588Willems, MoVi drar på kjøretur! 10191955
589Dahl, RoaldSVK 10183792
590Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 10172703
591Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 10145351
592Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 10122184
593Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 10103003
594Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 10093792
595Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10091955
596Mæhle, LarsTannfetøys 10071616
597Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 100542480
598West, TraceyJakten på lyndragen 10042014
599Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417930
600Lindman, MerviMinsten baker 10031606
601Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 10023772
602Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 10022224
603Lieske, DanielEn ny verden 10001815
604Yoga ballYogaball 9991208
605Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9971377
606Brinck, CamillaNå er det leggetid 9951915
607Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
608Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9921586
609Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9921556
610Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9913912
611Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9913762
612Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9911506
613Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9883352
614Horst, Jørn LierMaltesergåten 9814802
615Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9811576
616West, TraceyTordendragens brøl 9791964
617Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9781945
618Probert, TimMørketiden 9751945
619Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9742643
620Winick, JuddDet store buldrende braket 9712843
621GijéDen mystiske forsvinningen 9662463
622Marienborg, IreneAu! sier Nora 9662473
623Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 96310340
624Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9624572
625Jacobsen, Jenny J.Små poter 9561775
626Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9562234
627Daddy putdownNatta med Pappa 9531307
628Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 9531745
629Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9493023
630Raknes, LinaÅse og Kjeks 9452733
631Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 9451725
632Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9451566
633Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9431585
634Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9431865
635Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9412084
636Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9383382
637Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 9382963
638Lyng, SandraHeia Corny 9341526
639Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9331625
640Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 9302533
641Mæhle, LarsHvor er myggen? 9231346
642Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9232413
643Castle, PaulKringle og Finn 9232064
644Lindman, MerviMinsten har en potte 9221605
645Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9213033
646Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9152184
647Barky boatsBarkebåter 9111177
648Banke, PeterAlt om Neymar 9103222
649Marcus, HåkonVilldyr 9085231
650Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
651Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 9062843
652Deutsch, BarryDen tapte arving 9041486
653Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 9041535
654Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 9032014
655Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8993002
656Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8981406
657Klepp, AnneliGullunge-tabber 8963182
658Linde, HeidiKlasseboka 8953172
659Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8941984
660Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8931267
661Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8882733
662Pamment, JasonLukas og den magiske øya 8851804
663Stai, KariFlaut 8831914
664Peers, BobbieSnøfreserduellen 8822363
665Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 8822154
666Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 8811207
667Borge, NinaJakob på vippepunktet 8816241
668Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8811814
669Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8791705
670Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8784841
671Muncaster, HarrietDen nye skolen 8781336
672Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8751276
673Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8752503
674Grande, MartineLilly sover borte 8753142
675Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8731685
676Hunter, ErinKnust idyll 8702154
677Donaldson, JuliaLille Gruffalo 8692183
678Schau, KristopherBæsjen til pappa 8692813
679West, TraceyMånedragens reise 8691685
680Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8683242
681BingoBingo 8681217
682Stokke, NilsI maurtua 8661356
683Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8661227
684Jolley, DanKnust idyll 8632104
685Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
686Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8581266
687Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8571426
688Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 8552453
689Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8541197
690Svingen, ArneSnitch 8495861
691Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8481316
692Hegerberg, AdaPå samme lag 8484471
693Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8472493
694Christiansen, Pål H.Matboksen 8452363
695Kolstad, HaraldHytte i skogen 8432064
696Ousland, BjørnPrompetroll 8421904
697Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8411685
698Probert, TimLandet midt imellom 8391356
699Blixt, HannaOppdraget i London 8391824
700Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 8382832
701Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 8381117
702Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8377651
703Jolley, DanEn klan i knipe 8362103
704Lyng, SandraDen store boken om Corny 8361445
705Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 8344241
706Raknes, LinaÅse får besøk 8321645
707Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8281964
708Holowaty, LaurenPeppa er snill 8281306
709Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 8251455
710Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 8241804
711Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
712Phoenix, H.L.Valget 8232044
713Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8211465
714Lindman, MerviMinsten tar på klær 8211395
715Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8191894
716Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 8191754
717Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 8182683
718Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8181684
719Willems, MoDet er vanskelig å vente! 8151684
720Handford, MartinHvor er Willy nå? 8132133
721Svingen, ArneDen onde læreren 8094751
722Johnsen, Janne AasebøBamsen 8072063
723James, HollisRedd dinosaurene! 806978
724Mæhle, LarsPiratproblemer 8051286
725Sveen, GunnarStjerneskills 8051704
726Peach, HeliMørkalven : Alene 7993242
727Steffensen, SandraTil topps 7982473
728Vålaug, AnneKvist og Krokus 7982513
729Sandmæl, CathrineBare oss to 7971904
730Brym, SaraFantus har bæsja 7931127
731Svingen, ArneRom 13 7923862
732LylianErin 7912203
733Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7911535
734Do, AnhNinjakid 7882752
735Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7861435
736Lilleøien, BårdOver dal og berg 7852393
737Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7851365
738Lindman, MerviMinsten plasker 7841545
739Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7832573
740Fiske, AnnaHallo skogen! 7812393
741Adams, BenOppdrag bestemor 7791824
742Snashall, SarahSmygende slanger 7782323
743Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7763802
744GijéMankefalkens fjær 7752203
745Gjerde, HanneMaskinlæreren 7743951
746Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7725071
747Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 7631156
748Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7633442
749Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7621126
750Walliams, DavidAstrobajas 7621824
751Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7612163
752Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7602123
753Houm, NicolaiZombieLars 7603282
754Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7593811
755Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 7581226
756Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7562193
757Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7551086
758Halsnes, LineTøffe biler 7541495
759Phoenix, H.L.Monsteret 7531485
760Archer, MandyPeppa på ballett 7521136
761Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7502443
762Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 74911230
763Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7471246
764Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7473052
765Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7452812
766Gumpaw, FelixSnømonsteret 7451385
767Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7452223
768Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7452562
769 Georg og dinosauren 7441037
770Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 7423352
771Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7421067
772Peers, BobbieKakkilakken 7391873
773Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7383692
774Collins, SuzanneThe Hunger Games 73610490
775Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 7363042
776Collins, SuzanneDødslekene 73610210
777Landström, OlofBø og Bæ i skogen 7351784
778Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7351953
779Mæhle, LarsJulegaven 7351355
780Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 7351744
781Lindman, MerviMinsten kan alt! 7341345
782Næsheim, KnutFantus og følelsene 7331226
783Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7331415
784Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7333172
785Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7322043
786Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7281245
787Kuhn, CamillaRyddetid 7272113
788Alley, BobBli med til brannstasjonen 7271156
789Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7263322
790Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 7251784
791Dahl, RoaldDustene 7243072
792Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 7242233
793Lamøy, ChristofferLiket i myra 7213602
794Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7192842
795Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 7191574
796Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 7181116
797Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 7151355
798Estes, MaxSur 7141494
799Hatke, BenJack i jungelen 7132243
800Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 7133182
801Bagieu, PénélopeHeksene 7121325
802Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 7121345
803Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7111205
804Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7101933
805Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 7091943
806Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 7093901
807Tur, Míriam BonastreSpådommen 7071106
808Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 7051185
809Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 7052402
8105-minute storiesFull fart, Bluey! 704897
811Kibuishi, Amy KimVannets rike 7021405
812Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 7024721
813ShadowlandsSkyggeland 7011066
814Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7012392
815Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 7012273
816Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 7012293
817Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 7003911
818Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6991913
819Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69812030
820Stokke, NilsPå månen 6971106
821Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 6942592
822Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6932033
823Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6932592
824Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6922622
825Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6921624
826Karlsson, EllenSara får plaster 686957
827Phoenix, H.L.Trylleflasken 6841185
828Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6841424
829Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6831883
830Mæhle, LarsHvor er billetten? 682947
831Borge, NinaHavfolket 6823132
832Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6811076
833Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6791016
834Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6791235
835Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6792792
836Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6772033
837Parr, MariaKeeperen og havet 6762812
838Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6762043
839Svingen, ArneKappen 6763941
840Phoenix, H.L.Lyset 6751564
841Stilson, MichaelBare spille ball 6746491
842Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6743262
843Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6731235
844Neverdahl, Ida EvaFloke 6693232
845Jamtli, John SigvartSabotør 6683441
846Raknes, LinaÅse blir storesøster 6671454
847Mæhle, LarsSpinosaurusen 6662782
848Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6652093
849Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6652023
850Lindmo, ArneOndskapens festning 6652163
851Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6644481
852Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6641115
853Hamre, Victoria HaallmanMiso 6632023
854Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6621963
855Oxlade, ChrisRaske biler 6612962
856Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6612622
857Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6611963
858Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 6603122
859Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6602822
860Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 6601644
861Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6603302
862Svingen, ArneHalloweenhuset 6593581
863Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6571474
864 Hammergården 657847
865Donaldson, JuliaDe fæle fem 657986
866Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6572053
867Svingen, ArneDen slemme eleven 6573212
868Grande, MartineDilla på dyr 6571444
869Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6561743
870Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6552272
871Svingen, ArneStormen 6553262
872Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6551344
873Dybvig, PerDe står i kø 6551943
874Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6551215
875Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6532023
876Lunde, MajaTordendronningen 6522992
877Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6521793
878Bross, HelenaSove borte 6522013
879Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6512103
880Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6512592
881Grine, ChrisInvasjonen 6512023
882Eriksson, EvaJulia hjelper til 6501195
883Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6491165
884Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6482252
885 Guinness world records 2022 6471973
886Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 6431056
887Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6431623
888Winick, JuddHilo i fritt fall 6381933
889Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6383951
890Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6331145
891Mæhle, LarsFantorangen bader 632946
892Klepp, AnneliSommer-overraskelser 6322642
893Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6327540
894Laird, JennyDinosaurene kommer 6321434
895Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6291813
896Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6281544
897Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 6281036
898Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 625817
899Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6252402
900Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6241903
901Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6241354
902Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248390
903Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6231364
904Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 6231793
905Lunde, MajaSceneskrekk 6223491
906Svingen, ArneSpøkelseshotellet 6203781
907Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 6181813
908Svingen, ArneBødlene på kirkegården 6183391
909Peers, BobbieFlukten fra jorden 6163291
910Klepp, AnneliDuste-spøkelser 6162342
911Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 6141693
912Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 614976
913Handford, MartinHvor er Willy? 6131424
914Hunter, ErinEn klan i knipe 6131474
915Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 6112182
916Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 6112422
917Sattin, SamuelUnico : Jaget 610916
918Willems, MoBlir du med ut og leke? 6101254
919Samdal, PederMer enn en klubb 6103052
920Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 6081374
921Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 6084721
922Svingen, ArneSkattekartet 6073381
923 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6072542
924Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 60710620
925Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 6063022
926Gjendem, Anna BergGi meg et kjæledyr! 6062902
927Kibuishi, KazuAmuletten 6062092
928Snashall, SarahHester og føll 6052062
929Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 6041214
930Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 604946
931Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 6041284
932Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 6041135
933Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 6031105
934Svingen, ArneSlakterskogen 6022782
935Slotten, AlexanderUlvevinter 6012422
936Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 5991743
937Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5991853
938Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5991583
939Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5981484
940Jensen, JørnKasper på fotballeir 5983451
941Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5981175
942Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5982102
943 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5962422
944Winick, JuddHilo vekker monstrene 5961843
945Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5952202
946Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5951015
947Donaldson, JuliaPinnemann 593986
948Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5911434
949Mathismoen, OleDet ville Norge 5902312
950Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5891493
951Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5893521
952Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5892032
953Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5891424
954Linde, HeidiMenneskets beste venn 5882412
955Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 5881354
956Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 5881165
957Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5874041
958Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5861354
959Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 5851563
960Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5853511
961Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5841623
962Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5832122
963Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5811055
964Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 58022490
965Jolley, DanSashas hemmelighet 5801473
966Halvorsen, Anne GunnArvingen 5804761
967Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5781673
968Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5781693
969Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5781015
970Molaug, Marius HornVerdens verste vitsebok 5771773
971Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57710450
972Douyé, SylviaVampyrens barn 5761533
973Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5761194
974Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5762252
975Svingen, ArneGrusomme netter 5763291
976Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5751075
977Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5751653
978Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 575777
979Svingen, ArneMannen med seks fingre 5743791
980Svingen, ArneDen døde onkelen 5742602
981 Guinness world records 2018 5741613
982Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5741962
983Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5731443
984Heiberg, Anette V.Hunden 5681234
985Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 56817540
986Svingen, ArneGjenferdene på skolen 5682822
987Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5662562
988Bross, HelenaNatt på skolen 5651703
989Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5642562
990Svingen, ArneZombienaboen 5642762
991Gumpaw, FelixFotballmysteriet 5621144
992Alaei, NedaBare vent 5623501
993Spont, SiriMolly er best 5611503
994Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5611693
995Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5613601
996Konami, KanataChis lune hjem : Chi's sweet home 5601394
997Mugford, SimonReal Madrid ruler 5601184
998Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 5592152
999Johnsen, Janne AasebøÅ, pappa! 5591583
1000Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5587920

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 181 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2464 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 24/10/2026 kl. 12:36:20


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As