1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1493938093
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 976030013
3Falch, MalinHarukkas ønske 889020544
4Falch, MalinVikingene og orakelet 861324323
5Sotberg, VictorEdelmot 832419574
6Helgheim, OdinDrageviking 832318304
7Falch, MalinTrollriket 820623113
8Sotberg, VictorNekromanseren 817517864
9Falch, MalinKråkesøstrene 780321013
10Pilkey, DavHundemannen 758418224
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 745334862
12Mugford, SimonHaaland ruler 706816564
13Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 645812885
14Nordahl, VictorByen 643814774
15Helgheim, OdinFenrisulven 634120733
16Falch, MalinReisen til Røros 629216083
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 617414364
18Helgheim, OdinValhall 610715144
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 607118303
20Pilkey, DavHundemannen er på ballen 597713374
21Sandmæl, CathrineJenter 596814644
22Helgheim, OdinFimbulvinter 591816943
23Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 578615993
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 575713374
25Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 575629841
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 566715413
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 555912524
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 552317113
29Sotberg, VictorSkyggene 54999625
30Nordahl, VictorSkogen 547312674
31Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 546817643
32Pilkey, DavFarefulle høyder 545311374
33Pilkey, DavForbrytelse og slafs 541211204
34Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 539810565
35Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 539722672
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 534311944
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 528016923
38Pilkey, DavDen røde rebell 52429065
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 522511074
40Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 521717343
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 518725552
42Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 518613053
43BékaHjertets hemmeligheter 51149175
44Pilkey, DavI fri dressur 508211044
45Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 505920242
46Sotberg, VictorBedrager 503012873
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 502316143
48Pilkey, DavLoppenes herre 501311114
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 494415453
50Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 491419272
51Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 487169210
52Helgheim, OdinTordenguden 483311524
53Pilkey, DavI kattepine 478710324
54Sandmæl, ChaBeseiret 476712373
55Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 474313053
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 472720652
57Nordahl, VictorRevefarmen 472110814
58Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 471718992
59BékaKjærlighetssorg 46978145
60Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 466012573
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 461912513
62BékaFeriefling 45717466
63Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 455721712
64Pilkey, DavMitt liv som katt 45087516
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 443020492
66Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 442318252
67Sandnes, Hans JørgenOrkanen 438311763
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 437911363
69Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 436718392
70Horst, Jørn LierOperasjon zombie 43579214
71Mugford, SimonMessi ruler 435410414
72Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 434912613
73Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 431715392
74BékaStjålne drømmer 42957106
75Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 428413183
76Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 428021441
77Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 425313023
78BékaSøt musikk 42297425
79Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422161560
80Mugford, SimonMbappé ruler 42139404
81Helgheim, OdinYggdrasil 41609584
82Mugford, SimonRonaldo ruler 41379234
83Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 413111883
84Tolo, MichelleFullmåne 412710453
85Dåsnes, NoraBare si ja 412110683
86Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 407210174
87Kibuishi, KazuAlveprinsen 406417162
88Kibuishi, KazuIldfuglen 406017742
89Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 403914122
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 403316372
91Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 402514032
92Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 402519732
93Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 397715182
94Sandnes, Hans JørgenOppslukt 39649983
95Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 391416322
96Norlund, DinaSnøkattprinsen 390412123
97Mugford, SimonNeymar ruler 39028324
98Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 39009294
99Kibuishi, KazuSupernova 386917122
100Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 385017492
101Horst, Jørn LierOperasjon traktor 38369863
102Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 382817112
103Helgheim, OdinLoke 38238124
104Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 37358544
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 37348354
106Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 37099433
107Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 368516452
108Horst, Jørn LierOperasjon Radius 366113322
109Mugford, SimonØdegaard ruler 36546445
110Oseman, AliceHjertestopper 363913552
111Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 362913442
112Aune, ThomasFotballrekorder 362110633
113Sandmæl, ChaKnust 361510733
114Mugford, SimonSalah ruler 36078814
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 35799783
116Sandmæl, ChaAngrepet 356210523
117Kinney, JeffSalig røre 35579763
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 352816592
119Aune, ThomasFotballhelter 350411243
120Horst, Jørn LierOperasjon Plastpose 349214672
121Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 34747054
122Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 347111013
123Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 34679443
124Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 344912712
125Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 342014892
126Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 340418941
127Kinney, JeffBruk huet! 337010063
128Mæhle, LarsStormen 33546854
129Mugford, SimonBellingham ruler 33207364
130Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 331214452
131Kinney, JeffRodrick ruler 328618591
132Kinney, JeffGode, gamle dager 327415832
133Kinney, JeffSiste stikk 324816901
134GijéVelkommen til Pandoria 32429673
135Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 323012632
136Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 322510523
137Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 32207814
138Brinck, CamillaJakten på gullosten 321010213
139Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 31878323
140Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 31749573
141Kinney, JeffNedsmelting 316212912
142Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 315413932
143Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 31365735
144Kinney, JeffPå dypt vann 312712882
145Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 31197434
146Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 309510952
147Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 30895995
148Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 306942390
149Mæhle, LarsBallongferden 30576364
150Dåsnes, NoraLa skogen leve! 304910113
151Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 304010152
152Telgemeier, RainaEn genial idé 30118413
153Kinney, JeffFüllstappa bleie 299010592
154Mugford, SimonKane ruler 29776974
155Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 29698403
156Mugford, SimonRashford ruler 29566894
157Kinney, JeffDen brutale sannheten 295318801
158Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 29448263
159Kinney, JeffSamling i bånn 29309932
160Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 292510392
161Kinney, JeffHjem, kjære hjem 291912412
162Mjelde, CharlotteFelix har følelser 29076844
163Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 289315841
164Mugford, SimonZlatan ruler 28736254
165Galligan, GaleGuttegærne Stacey 28636584
166Våhlund, EliasSuperskurker 28514686
167Norman, Mona GriviDen hvite løven 285010282
168Kinney, JeffFestbrems 28445655
169Mugford, SimonDe Bruyne ruler 28416844
170Mugford, SimonVan Dijk ruler 28366044
171Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 27839582
172Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 276712542
173Mugford, SimonSaka ruler 27145884
174Mugford, SimonBarcelona ruler 27115075
175Kinney, JeffDobbel innsats 270411242
176Horst, Jørn LierSalamandergåten 268619991
177Våhlund, EliasDen lengste natten 26826444
178Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 26824725
179Våhlund, EliasAlle lyver 26815155
180Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 26764416
181Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 26735315
182Mæhle, LarsEgget 26724935
183Mæhle, LarsReisen 26674485
184Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 266613911
185Mæhle, LarsBestevennen 26654535
186Kinney, JeffFerieparadiset 265717591
187Våhlund, EliasTilbake 26576634
188Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 26434485
189Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 26413976
190Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 26406154
191Mugford, SimonLiverpool ruler 26296054
192Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 25928573
193Valle, OdaTre er én for mye 25888133
194Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 25864745
195Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 25675754
196Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 25664375
197Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 25657833
198Mugford, SimonVinícius jr. ruler 25644805
199Våhlund, EliasEn ny venn 25575644
200Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 25556663
201Brinck, CamillaI duejegernes grep 25518143
202Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 25518373
203Mæhle, LarsSkattejakten 25444186
204Kinney, JeffBrakkesyke 254015111
205Mæhle, LarsSjøuhyret 25364545
206Våhlund, EliasHåpløst 25217253
207Mæhle, LarsVulkanen 25173746
208West, TraceyJorddragen våkner 24825514
209Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 24816134
210Telgemeier, RainaDen første krangelen 24796883
211Mugford, SimonYamal ruler 24674545
212Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 24575304
213Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 24446034
214Mæhle, LarsHalloween-festen 24394265
215Kinney, JeffHundedager 243912571
216Telgemeier, RainaStoresøstre 24196563
217Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 24125774
218Mugford, SimonLewandowski ruler 24015194
219Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 23887273
220Galligan, GaleEn helt umulig jobb 23875964
221Brinck, CamillaUniversets fire elementer 23764385
222Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 23424944
223Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 23365634
224Mæhle, LarsHemmeligheten 23333935
225Dahl, RoaldMatilda 231214671
226Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 23118812
227Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 23029972
228Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 22936373
229Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 22924005
230Galligan, GaleDen store festen 22895254
231Kinney, JeffTøffe tider 226813311
232Horst, Jørn LierDekkoperasjon 22539242
233Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22274934
234Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 22265583
235Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 22236183
236Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 22194674
237Brinck, CamillaDen siste kampen 22197313
238Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 22163516
239Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 22139622
240Epstein, GabrielaDen nye jenta 22083606
241Brinck, CamillaEn uventet vending 22056403
242Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 219910362
243Kinney, JeffFemte hjul på vogna 219613341
244Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 21768402
245Norman, Mona GriviPanda på rømmen 21767262
246Våhlund, EliasUlvene kommer 21645903
247Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 21575114
248Mugford, SimonGrealish ruler 21204824
249Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 21114294
250Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21063506
251Brinck, CamillaDen låste portalen 20955293
252Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 20925483
253Sandmæl, ChaFanget 20895383
254Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 20884694
255Kjetun, MariVerdens kjemper 20826223
256Tolo, MichellePoltergeist 20746853
257Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 20737532
258Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20713605
259Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 20665074
260Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 20597322
261Halsnes, LineTøffe kjøretøy 20595603
262Våhlund, EliasForsvunnet 20486183
263Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203724270
264Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 200010741
265GijéKyprians hemmelighet 19956702
266Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 19926633
267Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 19919192
268Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 19886603
269Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 19827562
270Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 19695343
271Blomqvist, FredrikNordlyset 19694784
272Holsve, Mari MoenI pappas hode 19676493
273Halsnes, LineTøffe dinosaurer 19616013
274Mugford, SimonMané ruler 19604814
275Toriyama, AkiraDragon ball 19577682
276Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 19566253
277Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 19554644
278Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 195410101
279Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 19464754
280Mæhle, LarsAprilspøken 19392707
281Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 19356203
282Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 19253775
283Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 19258462
284Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19235663
285Våhlund, EliasAlene 19175043
286Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 19157182
287Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191329240
288Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19118942
289Sandmæl, CharlotteForrådt 19075023
290West, TraceyMysteriet med soldragen 18923914
291Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 18864484
292Totland, AndersMamma på dass 18819541
293Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 18814823
294Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 18697952
295Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 18686832
296Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 18669981
297Røed, HenningHai! 18624404
298Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 18614973
299Mæhle, LarsRasmus rydder 18473115
300Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 18475003
301Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 18419192
302Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 18323994
303West, TraceyJordskjelv-dragens øye 18282696
304Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18124424
305Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18056162
306Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18022676
307Mugford, SimonPogba ruler 17974114
308West, TraceyVanndragens hemmelighet 17923724
309Sandmæl, ChaForrådt 17904344
310Pilkey, DavBedre sammen 17883265
311Jacobsen, Jenny J.Rare valper 17873914
312Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 17795053
313Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 17686182
314Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 17626972
315Sandmæl, ChaSåret 17624653
316Norman, Mona GriviLure lemurer 17526072
317Molaug, Marius HornVerdens verste venn 17368682
318Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 17265043
319Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 17242646
320Mathismoen, OleStore dyr 17185373
321Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 17137022
322Snashall, SarahHunder og valper 17086052
323Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 16976232
324Probert, TimKampen mot mørket 16964923
325Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 16956432
326Dahl, RoaldHeksene 16839971
327Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 16765153
328Sotberg, VictorBare Victor 167318050
329Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 16654223
330Mugford, SimonSon ruler 16593005
331Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 16545383
332Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 164610121
333Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 16464613
334Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16422785
335Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 16414263
336Aune, ThomasFotballklubber 16405952
337Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 16403874
338Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 16383714
339Mjelde, CharlotteFelix krangler 16362915
340West, TraceyGulldragens skatt 16252765
341Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 16245772
342Mugford, SimonVM-heltene ruler 16163354
343Norman, Mona GriviPumaproblemet 16156102
344Fiske, AnnaHallo natta! 16114123
345Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 16035382
346Lindahl, LenaAlle må bæsje 15924713
347Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 15905123
348Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 15863075
349Halsnes, LineTøffe maskiner 15825123
350Merz, AnaSkal bare 15664443
351Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156221990
352Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 15582625
353Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 15573654
354Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 15525672
355Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 15482446
356Mugford, SimonPalmer ruler 15482805
357Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15468621
358Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 15413634
359Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15365272
360Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 15283254
361Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15274323
362Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15232715
363Pilkey, DavHvordan vinne venner 15202645
364Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15104513
365Mæhle, LarsTrampolinetullball 15072376
366Riordan, RickLyntyven 15066362
367Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15064913
368Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15042595
369Norman, Mona GriviGepardgåten 15045632
370Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15014693
371Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 15004673
372Norman, Mona GriviTigertrøbbel 14987561
373Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 14975892
374Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 14775442
375Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 14764233
376Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 14763743
377Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 14746132
378Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 14705652
379Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 14675162
380Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 14605042
381Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 14579331
382Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 14552625
383Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 14533054
384Hunter, ErinTilbake til villmarken 14536722
385Tolo, MichelleDet første møtet 14454303
386Assarasakorn, MichelePotegjengen 14402645
387Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 14374793
388Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 14366722
389Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 14342785
390Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14324673
391Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14285872
392Phoenix, H.L.Hemmeligheten 14264493
393Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14206772
394Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14185822
395Marienborg, IreneNatta! sier Nora 14153743
396Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14153244
397Våhlund, EliasHåndboka 14135012
398Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 14105372
399Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14042645
400Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 14035582
401Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 13992715
402Gumpaw, FelixFørste sak 13982884
403Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 13944533
404Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 13932495
405Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 13862196
406Kuhn, CamillaLunda på rideskole 13833783
407Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 13787221
408Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 13703224
409Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13675172
410Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 13663983
411Donaldson, JuliaGruffalo 13643513
412Kjetun, MariSøt og farlig 13622794
413Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13622335
414Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 13604513
415Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 13552036
416Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 13543523
417Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 13534493
418GijéJakten på opprinnelsen 13514253
419Pilkey, DavSuperpus store drømmer 13502734
420Holowaty, LaurenPeppas brannbil 13462395
421Mæhle, LarsRasmus og fargene 13422335
422Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13402555
423Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13386592
424Akerlie, IbenLars er lol 133715210
425Oseman, AliceHeartstopper 13348411
426Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13304313
427Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 13293873
428Lemire, SabineMira 13293703
429Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 13265102
430Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 13253343
431Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13213443
432Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13184422
433Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13173993
434Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13162555
435Røed, HenningMonstre i dypet 13154472
436Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 13142395
437Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13126272
438Telgemeier, RainaDrama 13123054
439Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13093333
440Lindmo, ArneVampyrer og demoner 13074642
441Guinness world records 2026Guinness world records 2026 13052964
442Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13044293
443Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13023413
444Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13013234
445Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13001817
446Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 12993293
447Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 12926012
448Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 12873253
449Peers, BobbieLuridiumstyven 12818751
450Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 12783373
451Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 12752295
452Norman, Mona GriviHaien kommer! 12725052
453Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 12722275
454Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 12693094
455Probert, TimSkyggen 12673014
456Smart, JamieApekatt mot harepus 12622704
457Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 12594163
458Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 12592215
459Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 12542934
460Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 12533253
461Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 12511816
462Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12474672
463Telgemeier, RainaSmil 12472814
464Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12413074
465West, TraceySølvdragens glans 12322175
466Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12303393
467Bjerkeland, IngvildUdyr 12299421
468Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12281956
469Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12172026
470Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12164152
471Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12135742
472Halsnes, LineTøffe dyr 12123933
473West, TraceyGiftdragens sang 12072415
474Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12072714
475Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 11952085
476Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 11958961
477Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 11952764
478Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 11944182
479Willems, MoJeg brakk snabelen! 11932644
480Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 11872954
481Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 11842125
482Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 11772245
483Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 11741985
484Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 11732265
485Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 11722564
486Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 11693133
487Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 11685662
488Våhlund, EliasRøde maske 11663942
489Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 11644712
490Norman, Mona GriviDinosauregget 11644202
491Walliams, DavidGangster-bestemor 11599441
492Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11572205
493Sharif, GulraizHør her'a! 115217810
494Higgins, CamGøy på landet 11522913
495Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 11452474
496Linde, HeidiAnnenhver uke 11445851
497Samdal, PederMer enn en spiller 11444732
498Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 11422923
499Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 11412285
500Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 11404642
501Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 11385092
502Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11373313
503Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11361965
504Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11331806
505Willems, MoVi er i en bok! 11332514
506Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11307791
507Dragland, LiseHvem i jungelen? 11302274
508Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11291806
509Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
510West, TraceyIlddragens kraft 11282364
511Stene, Gert-OlavForbannelsen 11243812
512Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11221856
513Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11222903
514West, TraceyIsdragens frost 11212384
515Jamtli, John S.Grenselos 11185282
516Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11091676
517Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11072055
518Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11051995
519Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11043223
520Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 10983463
521Smart, JamieMenneskene kommer! 10972185
522Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 10974002
523Homme, Annika Linn VerdalLava 10914252
524Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 10862294
525Lindahl, LenaAlle må sove 10843263
526Dragland, LiseHvem i havet? 10812244
527Snashall, SarahKatter og kattunger 10813563
528Kuhn, CamillaLøs tann 10712314
529Dragland, LiseHvem i skogen? 10712384
530Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 10642524
531Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 105813230
532Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 10581905
533Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 10523203
534Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10511576
535Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 10493073
536Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10431995
537West, TraceyJakten på lyndragen 10412094
538Ewo, JonMonster! 10372923
539Jacobsen, Jenny J.Små poter 10362114
540Phoenix, H.L.Håpet 10352733
541CampingCamping 10351377
542Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10311795
543Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10301995
544Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10303782
545Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 10285072
546Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10272733
547Willems, MoSe hva jeg kan! 10211955
548Walliams, DavidVerdens verste barn 10218111
549West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10201885
550Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 10142144
551Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10115022
552Peers, BobbieNudelpuddelen 10092823
553Handford, MartinDen fantastiske reisen 10082204
554Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10051636
555Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10032064
556CopycatHermegås 10021337
557Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 9994272
558Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 99817030
559Mæhle, LarsPiratproblemer 9961626
560Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 9961765
561Lindman, MerviMinsten har en potte 9931795
562Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 9912194
563Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 9901556
564Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 9893682
565Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 9852643
566Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 98520110
567Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 9833273
568Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9824920
569Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 9803133
570Ewo, JonBø! 9792034
571Øverli, FrodeFrida i Aquador 9762993
572Mæhle, LarsTannfetøys 9741626
573Dahl, RoaldSVK 9723922
574Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9682723
575West, TraceyTordendragens brøl 9671935
576Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9671635
577Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9621596
578CharadesMimelek 9621416
579Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 9621984
580Jackson, IdaBrillebjørn er syk 9581795
581Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 9562913
582Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9562214
583Willems, MoVi drar på kjøretur! 9541984
584Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9462813
585Lieske, DanielEn ny verden 9451835
586Telgemeier, RainaSøstre 9441894
587Spont, SiriMolly er min 9422294
588Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9423143
589Lindman, MerviMinsten baker 9411575
590Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9402653
591Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9374751
592Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9362833
593Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9331346
594Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9331605
595Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9301556
596Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9281575
597Brinck, CamillaNå er det leggetid 9231845
598Raknes, LinaÅse og Kjeks 9232753
599Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9223702
600Hafstad, StianMinnetyven 9214761
601West, TraceyMånedragens reise 9211974
602Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9181466
603Yoga ballYogaball 9161177
604Probert, TimMørketiden 9111954
605Marienborg, IreneAu! sier Nora 9112453
606Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9063412
607Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9061735
608Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9062343
609Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9053812
610Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90515250
611Donaldson, JuliaLille Gruffalo 9042363
612GijéDen mystiske forsvinningen 9032573
613Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 9021814
614Nygaard, Peder HornsethSupernova 8984012
615Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 8932623
616Nordahl, VictorReveflammene 8932443
617Daddy putdownNatta med Pappa 8901286
618Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 8902533
619Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8902573
620Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 8882463
621Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 88710210
622Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 8863362
623Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 8811535
624Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 8802164
625Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 8782064
626Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 8753022
627Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 8743312
628Mæhle, LarsHvor er myggen? 8721366
629Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8713062
630Lyng, SandraHeia Corny 8691505
631Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 8681844
632Horst, Jørn LierMaltesergåten 8674481
633Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8661705
634Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
635Brinck, CamillaKjærlighetens vind 8611824
636Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8592863
637Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 8571625
638Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 8533532
639Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8521665
640Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 8502653
641Barky boatsBarkebåter 8501147
642Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 8494391
643Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8461515
644Stokke, NilsI maurtua 8451445
645Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 8423312
646Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8422892
647Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8402753
648Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8391405
649Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 8392173
650Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 8371475
651Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8341874
652Winick, JuddDet store buldrende braket 8332763
653Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8331266
654Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8321236
655Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 8302343
656Deutsch, BarryDen tapte arving 8301455
657Castle, PaulKringle og Finn 8291954
658Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8252503
659Klepp, AnneliGullunge-tabber 8252992
660Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82211370
661Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8192593
662Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8191266
663Marcus, HåkonVilldyr 8185011
664Borge, NinaJakob på vippepunktet 8176281
665Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8171455
666Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8171724
667Johnsen, Janne AasebøBamsen 8162113
668Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8161286
669Stai, KariFlaut 8151954
670BingoBingo 8141176
671Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8144891
672Linde, HeidiKlasseboka 8113042
673Jolley, DanKnust idyll 8082203
674Raknes, LinaÅse får besøk 8081644
675Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 80640980
676Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 8024002
677Peers, BobbieSnøfreserduellen 8022153
678Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8024391
679Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 7994671
680GijéMankefalkens fjær 7982283
681Kjetun, MariSvaret er sjiraff 7971914
682Grande, MartineLilly sover borte 7952952
683Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 7931485
684Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 7911296
685Ousland, BjørnPrompetroll 7911864
686Schau, KristopherBæsjen til pappa 7902672
687Hunter, ErinKnust idyll 7862123
688Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 7863202
689Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 7852852
690Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7821156
691Banke, PeterAlt om Neymar 7823222
692Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 7811475
693Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 7811634
694Hegerberg, AdaPå samme lag 7784501
695Christiansen, Pål H.Matboksen 7782283
696Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 7773332
697Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 7772023
698Jolley, DanEn klan i knipe 7762093
699Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 7767641
700Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 7731146
701Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7701355
702Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7691834
703Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 7651943
704Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 7641764
705Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7612992
706Holowaty, LaurenPeppa er snill 7611275
707Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 75911480
708Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 7581913
709Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7551664
710Muncaster, HarrietDen nye skolen 7551206
711Phoenix, H.L.Valget 7541973
712Willems, MoDet er vanskelig å vente! 7521674
713Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 7512622
714Probert, TimLandet midt imellom 7511246
715Lyng, SandraDen store boken om Corny 7501365
716Snashall, SarahSmygende slanger 7462512
717Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 7464061
718James, HollisRedd dinosaurene! 744947
719Brym, SaraFantus har bæsja 7441116
720Lindman, MerviMinsten tar på klær 7401305
721Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7391096
722Steffensen, SandraTil topps 7382502
723Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7381504
724Handford, MartinHvor er Willy nå? 7372153
725Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 7362742
726Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 7331096
727Mæhle, LarsHvor er billetten? 7321156
728Walliams, DavidAstrobajas 7321824
729Dybvig, PerDe står i kø 7312243
730Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 7292313
731Houm, NicolaiZombieLars 7263452
732Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7263472
733Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 7251315
734Vålaug, AnneKvist og Krokus 7232452
735Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 7232652
736Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 7191196
737Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7181415
738Sveen, GunnarStjerneskills 7181694
739Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7172133
740Do, AnhNinjakid 7162682
741LylianErin 7152143
742Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7151554
743Gjerde, HanneMaskinlæreren 7143921
744Kolstad, HaraldHytte i skogen 7141883
745Lilleøien, BårdOver dal og berg 7112303
746Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 7102223
747Gumpaw, FelixFotballmysteriet 7081424
748Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 7071724
749Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7062023
750Archer, MandyPeppa på ballett 7051116
751Svingen, ArneSnitch 7045631
752Peach, HeliMørkalven : Alene 7033252
753Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 6983701
754Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 6982163
755Sandmæl, CathrineBare oss to 6981734
756Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 6972482
757Klepp, AnneliGutte-spetakkel 6972632
758 Georg og dinosauren 6971036
759Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6971136
760Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69712030
761Phoenix, H.L.Monsteret 6971464
762Alley, BobBli med til brannstasjonen 6961185
763Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 6952043
764Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 6951066
765Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 6941773
766Adams, BenOppdrag bestemor 6941773
767Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 6931305
768Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 6913781
769Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 6912942
770Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 6902143
771Kuhn, CamillaRyddetid 6902293
772Mæhle, LarsJulegaven 6871345
773Næsheim, KnutFantus og følelsene 6871155
774Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 6855001
775Gumpaw, FelixSnømonsteret 6841335
776Parr, MariaKeeperen og havet 6823012
777Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 6792402
778Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 6793581
779Fiske, AnnaHallo skogen! 6792272
780Lindman, MerviMinsten kan alt! 6791345
781Klepp, AnneliDynamitt-fotball 6782942
782Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 6781295
783Formoe, TerjeKaptein Sabeltann : ai, ai, kæpten! 6761434
784Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6741923
785Rørvik, Bjørn F.Alle barna 6721205
786Pamment, JasonLukas og den magiske øya 6721664
787Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 6722402
788Collins, SuzanneDødslekene 6729770
789Kibuishi, Amy KimVannets rike 6711414
790Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 6711235
791Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6713342
792Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6681913
793Dahl, RoaldDustene 6682932
794Estes, MaxSur 6661464
795Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6653192
796Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 6643152
797Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6631036
798Halsnes, LineTøffe biler 6631404
799Bagieu, PénélopeHeksene 6621295
800Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 6621295
8015-minute storiesFull fart, Bluey! 661897
802Svingen, ArneRom 13 6573531
803Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6572113
804Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6541564
805Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 6533301
806Blixt, HannaOppdraget i London 6521683
807Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6521733
808Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 6521913
809Svingen, ArneDen onde læreren 6484421
810Stokke, NilsPå månen 6481066
811Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6462292
812Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6452402
813Collins, SuzanneThe Hunger Games 6449820
814ShadowlandsSkyggeland 6431026
815Phoenix, H.L.Lyset 6431484
816Karlsson, EllenSara får plaster 642936
817Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 641996
818Peers, BobbieKakkilakken 6411743
819Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6382003
820Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6361643
821Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6351773
822Eriksson, EvaJulia hjelper til 6351265
823Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6354651
824Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6351065
825Tur, Míriam BonastreSpådommen 6331075
826Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 6311803
827Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6292093
828Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6293391
829Hunter, ErinEn klan i knipe 6271643
830Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6277440
831Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6261853
832Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6261873
833Raknes, LinaÅse blir storesøster 6261454
834Grande, MartineDilla på dyr 6251494
835Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6253311
836Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6241225
837Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6242932
838Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6233911
839Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6231973
840Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6238360
841Lindman, MerviMinsten plasker 6181334
842Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6172552
843Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6171354
844Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6171165
845Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6161464
846Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6162013
847Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6151115
848Donaldson, JuliaDe fæle fem 6141026
849Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6142762
850Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6131993
851 Hammergården 613847
852Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6132712
853Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6121205
854Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 612877
855Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6112412
856Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6071175
857Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6062152
858Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 6069810
859Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 6061006
860Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6052052
861Hamre, Victoria HaallmanMiso 6022042
862Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6011344
863Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6002312
864Mæhle, LarsFantorangen bader 599976
865Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 5991943
866Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 598817
867Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 5982112
868Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 5961833
869Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 5961125
870Grine, ChrisInvasjonen 5952022
871Lamøy, ChristofferLiket i myra 5943281
872Laird, JennyDinosaurene kommer 5931464
873Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 5921992
874Horst, Jørn LierUndervannsgåten 5914431
875Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 5912562
876Phoenix, H.L.Trylleflasken 5901135
877Roskifte, KristinAlle sammen reiser 5891923
878Svingen, ArneDen slemme eleven 5883311
879Landström, OlofBø og Bæ i skogen 5871553
880Oxlade, ChrisRaske biler 5872752
881Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 5861783
882Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 5861025
883Lunde, MajaSceneskrekk 5823681
884Bross, HelenaSove borte 5811952
885Molaug, Marius HornVerdens verste jul 5802232
886Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 5801503
887Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 5801394
888Snashall, SarahHester og føll 5792162
889Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 5783551
890Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5781174
891Guinness world records 2024Guinness world records 2024 5761713
892Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 5753601
893Willems, MoBlir du med ut og leke? 5751244
894Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 5751404
895Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57410450
896Jamtli, John SigvartSabotør 5703351
897Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5701085
898Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5701443
899Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5691244
900Donaldson, JuliaPinnemann 5691055
901Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 568817
902 Guinness world records 2022 5681922
903Klepp, AnneliSommer-overraskelser 5682692
904 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 5682752
905Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5673041
906Pélissier, JérômeSaga og tåkedragen 5671214
907Neverdahl, Ida EvaFloke 5653081
908Sattin, SamuelUnico : Jaget 564906
909Borge, NinaHavfolket 5642792
910Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5641144
911Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5632082
912Heiberg, Anette V.Hunden 5621284
913Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5611873
914Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5611473
915Hatke, BenJack i jungelen 5612032
916Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 561787
917Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5602202
918Holowaty, LaurenGeorgs traktor 560926
919Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5591833
920Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5591793
921Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 5581713
922Winick, JuddHilo vekker monstrene 5571892
923Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5557920
924Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5554051
925Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5552122
926Jensen, JørnKasper på fotballeir 5543381
927Lunde, MajaTordendronningen 5532851
928Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5511493
929Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5507350
930Bross, HelenaVerdens beste venn 5481513
931Nilsen, MoniaHiv og hoi! 5471324
932Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 5462242
933Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5462352
934Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
935Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5451025
936Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5442202
937Svingen, ArneKappen 5443561
938Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5431194
939Svingen, ArneStormen 5422961
940Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5422412
941Willems, MoBlir du med ut å leke? 5401164
942Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5401114
943Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5391653
944Linde, HeidiMenneskets beste venn 5392392
945Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 539965
946Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 539985
947Slotten, AlexanderUlvevinter 5382232
948Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5371005
949Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5361463
950Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 53622490
951Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5351743
952Handford, MartinHvor er Willy? 5351353
953Bross, HelenaNatt på skolen 5341792
954Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5321025
955 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5312412
956Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5314141
957Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 5311154
958Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5311343
959Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5313621
960Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5311035
961 Guinness world records 2018 5301693
962Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5303341
963Mathismoen, OleDet ville Norge 5302302
964Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5291314
965Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 52817600
966Kibuishi, KazuAmuletten 5272002
967Kent, JaneSommerfugler 527826
968Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 5262262
969Douyé, SylviaVampyrens barn 5251523
970Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5251523
971Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 523985
972Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 5222831
973Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5201373
974Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5191563
975Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5192082
976Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5191543
977Furuseth, Cecilie Ramona KåssStorebolla og Lillebolla : verdens beste barnevakt 5191922
978Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5192252
979Gjelsvik, SiriMonster under senga 5181224
980Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5183341
981Lindmo, ArneOndskapens festning 5181184
982Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5171184
983Svingen, ArneSkattekartet 5163381
984Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5152172
985Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5142502
986Roskifte, KristinAlle sammen teller 5131842
987Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 5131353
988Alaei, NedaBare vent 5133451
989Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5122012
990Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5121214
991Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 511707
992Halvorsen, Anne GunnArvingen 5114501
993Andersen, Rolf Magne G.Den store boka om Kokosbananas 5101044
994Strid, Jakob MartinI form med Tapiren! 509796
995Næsheim, KnutMine første ord 509855
996Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og blindpassasjerene 508776
997Winick, JuddHilo i fritt fall 5071792
998Molaug, Marius HornVerdens verste vitsebok 5071752
999Svingen, ArneGrusomme netter 5073231
1000Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5051673

1155 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 184 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2446 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 11/10/2026 kl. 12:28:03


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As