1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1632538444
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1077330263
3Falch, MalinHarukkas ønske 968320834
4Falch, MalinVikingene og orakelet 947924473
5Helgheim, OdinDrageviking 921718974
6Sotberg, VictorEdelmot 911619704
7Falch, MalinTrollriket 895823393
8Sotberg, VictorNekromanseren 893218094
9Falch, MalinKråkesøstrene 856021214
10Pilkey, DavHundemannen 830418264
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 813435052
12Mugford, SimonHaaland ruler 768616534
13Falch, MalinReisen til Røros 710616924
14Nordahl, VictorByen 702314964
15Helgheim, OdinFenrisulven 698520923
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 695613355
17Helgheim, OdinValhall 673015664
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 670914664
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 655918693
20Sandmæl, CathrineJenter 654914874
21Pilkey, DavHundemannen er på ballen 654013374
22Helgheim, OdinFimbulvinter 643817063
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 625529882
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 617813504
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 616815953
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 616015583
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 607412424
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 603117413
29Sotberg, VictorSkyggene 60279856
30Nordahl, VictorSkogen 600012954
31Pilkey, DavForbrytelse og slafs 593711425
32Pilkey, DavFarefulle høyder 592111415
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 588510575
34Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 586422592
35Pilkey, DavHundemannen håver inn 585612024
36Sotberg, VictorBedrager 582813874
37Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 579517593
38Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 576317683
39Sandnes, Hans JørgenDypfryst 574916913
40Pilkey, DavNår villdyret våkner 574011165
41Pilkey, DavDen røde rebell 56919146
42Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 566225492
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 560813204
44BékaHjertets hemmeligheter 55609425
45Pilkey, DavI fri dressur 552911094
46Pilkey, DavLoppenes herre 552611274
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 547216513
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 545720432
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 536015413
50Helgheim, OdinTordenguden 529211804
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 524719502
52Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 517212834
53Nordahl, VictorRevefarmen 516110964
54Sandmæl, ChaBeseiret 514812414
55Pilkey, DavI kattepine 514510205
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 514520812
57BékaKjærlighetssorg 51128286
58Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 510119062
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 506513063
60Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 495912723
61Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 494521892
62BékaFeriefling 49387486
63Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 492419272
64Pilkey, DavMitt liv som katt 49157676
65Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489269210
66Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 484420792
67Mugford, SimonMessi ruler 482310674
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 480111534
69Sandnes, Hans JørgenOrkanen 478511894
70Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 473518342
71Mugford, SimonMbappé ruler 46899544
72Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 468715463
73BékaStjålne drømmer 46497266
74Horst, Jørn LierOperasjon zombie 46489334
75Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 463912703
76BékaSøt musikk 46227646
77Dåsnes, NoraBare si ja 461811144
78Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 461721562
79Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 459813153
80Helgheim, OdinYggdrasil 45869674
81Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 458512173
82Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 456610674
83Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 456413123
84Mugford, SimonRonaldo ruler 45399344
85Tolo, MichelleFullmåne 444210614
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 444017632
87Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 442914293
88Kibuishi, KazuIldfuglen 440817862
89Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 440314393
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 438316492
91Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 437719852
92Mugford, SimonNeymar ruler 43368505
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 431610024
94Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 430515122
95Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 423662260
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 422216482
97Oseman, AliceHjertestopper 421714412
98Kibuishi, KazuSupernova 420817462
99Norlund, DinaSnøkattprinsen 420712003
100Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 41939484
101Helgheim, OdinLoke 41698215
102Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 416017792
103Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 413417112
104Horst, Jørn LierOperasjon traktor 40849974
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 40318534
106Mugford, SimonØdegaard ruler 40186835
107Aune, ThomasFotballhelter 401511613
108Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 400116602
109Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 39789474
110Mugford, SimonSalah ruler 39688914
111Aune, ThomasFotballrekorder 395410693
112Horst, Jørn LierOperasjon Radius 393613562
113Sandmæl, ChaKnust 393410823
114Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 39248474
115Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 387813462
116Kinney, JeffSalig røre 38669893
117Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 38599853
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 384216882
119Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 381215272
120Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 380012942
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 376811223
122Kinney, JeffBruk huet! 372210363
123Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 37189443
124Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 368915232
125Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 368419261
126Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 36727135
127Sandmæl, ChaAngrepet 366210223
128Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 365014892
129Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 364912742
130Kinney, JeffRodrick ruler 364118781
131Kinney, JeffGode, gamle dager 362016042
132Mæhle, LarsStormen 36137095
133Mugford, SimonBellingham ruler 36087434
134Kinney, JeffSiste stikk 351516842
135Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 351410593
136GijéVelkommen til Pandoria 35069633
137Kinney, JeffNedsmelting 349412952
138Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 34917624
139Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 348114382
140Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 34819673
141Brinck, CamillaJakten på gullosten 345010173
142Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 34338284
143Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 34247714
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 34165925
145Kinney, JeffPå dypt vann 341413032
146Mugford, SimonZlatan ruler 34018523
147Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 336411063
148Dåsnes, NoraLa skogen leve! 335510313
149Mugford, SimonRashford ruler 33487044
150Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 33026075
151Kinney, JeffFüllstappa bleie 329910793
152Mugford, SimonKane ruler 32987014
153Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 328310263
154Mæhle, LarsBallongferden 32776395
155Telgemeier, RainaEn genial idé 32658533
156Kinney, JeffSamling i bånn 32549913
157Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 323510593
158Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 32318223
159Kinney, JeffDen brutale sannheten 322719011
160Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 321716121
161Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316842390
162Mugford, SimonVan Dijk ruler 31666115
163Mugford, SimonDe Bruyne ruler 31656934
164Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 31538393
165Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 315113102
166Galligan, GaleGuttegærne Stacey 31356694
167Kinney, JeffFestbrems 31055765
168Våhlund, EliasSuperskurker 31034796
169Mjelde, CharlotteFelix har følelser 30936894
170Kinney, JeffHjem, kjære hjem 307612382
171Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 30569473
172Norman, Mona GriviDen hvite løven 303510252
173Kinney, JeffDobbel innsats 302111402
174Mugford, SimonSaka ruler 29965825
175Mugford, SimonBarcelona ruler 29385175
176Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 292313932
177Kinney, JeffFerieparadiset 291117711
178Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 29094486
179Våhlund, EliasDen lengste natten 29086544
180Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 29055465
181Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 29024666
182Våhlund, EliasTilbake 28936794
183Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 28736374
184Valle, OdaTre er én for mye 28658263
185Våhlund, EliasAlle lyver 28615205
186Mugford, SimonLiverpool ruler 28556234
187Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 28536144
188Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 28348093
189Mæhle, LarsBestevennen 28324526
190Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 28318583
191Kinney, JeffBrakkesyke 282915371
192Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 28274725
193Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 28248973
194Mæhle, LarsReisen 28124456
195Horst, Jørn LierSalamandergåten 281119781
196Mugford, SimonVinícius jr. ruler 28074855
197Mæhle, LarsEgget 28014845
198Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 27894755
199Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 27894006
200Våhlund, EliasEn ny venn 27555744
201Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 27536824
202Mæhle, LarsSjøuhyret 27464655
203Mugford, SimonLewandowski ruler 27335375
204Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 27286264
205Mugford, SimonYamal ruler 27164695
206West, TraceyJorddragen våkner 27115724
207Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 27104416
208Mæhle, LarsSkattejakten 27064286
209Brinck, CamillaI duejegernes grep 26958243
210Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 26655364
211Våhlund, EliasHåpløst 26637173
212Telgemeier, RainaDen første krangelen 26626803
213Mæhle, LarsVulkanen 26593767
214Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 26316034
215Mæhle, LarsHalloween-festen 26244376
216Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 26035264
217Kinney, JeffHundedager 259512542
218Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 259410312
219Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 25885904
220Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 25675744
221Telgemeier, RainaStoresøstre 25526473
222Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25484435
223Galligan, GaleEn helt umulig jobb 25466034
224Mæhle, LarsHemmeligheten 25454026
225Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 25383776
226Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 25338942
227Kinney, JeffTøffe tider 252913551
228Dahl, RoaldMatilda 252415331
229Brinck, CamillaEn uventet vending 25006773
230Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24997243
231Tolo, MichellePoltergeist 24917503
232Galligan, GaleDen store festen 24905524
233Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 24886363
234Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 247510102
235Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24693936
236Kinney, JeffFemte hjul på vogna 243113321
237Epstein, GabrielaDen nye jenta 24223866
238Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 24227053
239Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 24015614
240Mæhle, LarsKrympekatastrofe 23974994
241Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 23948712
242Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 23854675
243Brinck, CamillaDen siste kampen 23837373
244Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23809162
245Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 236010572
246Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23546103
247Våhlund, EliasUlvene kommer 23406083
248Sandmæl, ChaFanget 23355614
249Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 23225744
250Mugford, SimonGrealish ruler 23034744
251GijéKyprians hemmelighet 23036953
252Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 23007663
253Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 22904295
254Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22767233
255Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 22747423
256Brinck, CamillaDen låste portalen 22705364
257Våhlund, EliasForsvunnet 22526493
258Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 22475044
259Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 22405094
260Kjetun, MariVerdens kjemper 22286343
261Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 22116503
262Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 22074714
263Mugford, SimonMané ruler 22054904
264Holsve, Mari MoenI pappas hode 22016763
265Halsnes, LineTøffe kjøretøy 22005713
266Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21983456
267Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 21967772
268Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 21739222
269Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 21603466
270Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21546353
271Toriyama, AkiraDragon ball 21457722
272Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 21396513
273Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 21317382
274Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 212710232
275Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 21139242
276Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 21035353
277Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20966043
278Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 20968592
279Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 20928192
280Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 20874634
281Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 20845703
282Totland, AndersMamma på dass 20839912
283Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 207510601
284Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 20696982
285Sandmæl, CharlotteForrådt 20584954
286Våhlund, EliasAlene 20585024
287Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 20444214
288Mæhle, LarsAprilspøken 20432727
289Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 20423825
290Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204124270
291Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20394614
292West, TraceyMysteriet med soldragen 20394055
293Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 20224634
294Blomqvist, FredrikNordlyset 20214744
295Mathismoen, OleStore dyr 20205963
296Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 20085083
297Røed, HenningHai! 20074434
298Mæhle, LarsRasmus rydder 20033206
299Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 20015143
300Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19984894
301Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 19959222
302Sandmæl, ChaSåret 19804604
303Pilkey, DavBedre sammen 19753365
304Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 19745023
305Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 19736563
306Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 19719951
307Mugford, SimonPogba ruler 19654054
308West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19582747
309Sandmæl, ChaForrådt 19514414
310Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 19394584
311Norman, Mona GriviLure lemurer 19326213
312Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 19326662
313Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 19306962
314Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191729380
315Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 19176243
316Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 19142697
317Molaug, Marius HornVerdens verste venn 19088772
318Aune, ThomasFotballklubber 19006323
319Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 18925243
320Snashall, SarahHunder og valper 18896093
321Probert, TimKampen mot mørket 18865033
322Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 18797212
323Mugford, SimonVM-heltene ruler 18793735
324Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 18666272
325Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 18622736
326Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 18556692
327Dahl, RoaldHeksene 18489971
328West, TraceyVanndragens hemmelighet 18453455
329Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 18384374
330Mugford, SimonSon ruler 18353155
331Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 182610161
332Sotberg, VictorBare Victor 182518101
333Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 18255233
334Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 18215103
335Jacobsen, Jenny J.Rare valper 18193734
336Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 18163884
337Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18104693
338Mugford, SimonPalmer ruler 17772936
339Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17754224
340Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17743894
341Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 17746102
342Fiske, AnnaHallo natta! 17674284
343Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17643864
344Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 17505363
345West, TraceyGulldragens skatt 17472826
346Mjelde, CharlotteFelix krangler 17462975
347Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 17395203
348Halsnes, LineTøffe maskiner 17325253
349Lindahl, LenaAlle må bæsje 17274933
350Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17143405
351Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 17052766
352Norman, Mona GriviPumaproblemet 17056072
353Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16983724
354Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 16854993
355Pilkey, DavHvordan vinne venner 16822776
356Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16813075
357Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16812706
358Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 16783954
359Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 16714433
360Merz, AnaSkal bare 16634473
361Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 16538701
362Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 16516062
363Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 16505822
364Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 16315512
365Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 16292426
366Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 16295283
367Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 16275213
368Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 16263674
369Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 16244403
370Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 16212725
371Norman, Mona GriviTigertrøbbel 16177612
372Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 16159111
373Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 16157572
374Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 16155412
375Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 16116212
376Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 16072626
377Riordan, RickLyntyven 16066462
378Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 16066982
379Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 16035702
380Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 15954853
381Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15874153
382Mæhle, LarsTrampolinetullball 15872366
383Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15872965
384Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15862665
385Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 158622090
386Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15832326
387Norman, Mona GriviGepardgåten 15755542
388Tolo, MichelleDet første møtet 15704353
389Hunter, ErinTilbake til villmarken 15706772
390Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 15592625
391Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 15595582
392Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15583035
393Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15544313
394Assarasakorn, MichelePotegjengen 15522665
395Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15514443
396Våhlund, EliasHåndboka 15405083
397Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15355023
398Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15283804
399Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 15253284
400Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15255752
401Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 15242665
402Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 15222895
403Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 15204963
404Akerlie, IbenLars er lol 151816200
405GijéJakten på opprinnelsen 15164603
406Gumpaw, FelixFørste sak 15152885
407Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 15004753
408Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14976512
409Oseman, AliceHeartstopper 14948701
410Donaldson, JuliaGruffalo 14833664
411Røed, HenningMonstre i dypet 14804733
412Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 14804383
413Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14782565
414West, TraceyGiftdragens sang 14752755
415Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14755022
416Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14714413
417Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14682525
418Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 14686632
419Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 14642146
420Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 14634523
421Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 14603334
422Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 14573344
423Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14473384
424Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 14472645
425Smart, JamieApekatt mot harepus 14472815
426Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 14463554
427Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14432655
428Bjerkeland, IngvildUdyr 144310271
429Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 14426082
430Guinness world records 2026Guinness world records 2026 14422974
431Lindmo, ArneReisen til Atlantis 14393613
432Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14375272
433Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 14365022
434Lemire, SabineMira 14343743
435Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14293244
436Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 14252555
437Higgins, CamGøy på landet 14243164
438Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14235552
439Mæhle, LarsRasmus og fargene 14222346
440Norman, Mona GriviHaien kommer! 14185132
441Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14166202
442Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 14144143
443Peers, BobbieLuridiumstyven 14138841
444Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 14063274
445Telgemeier, RainaDrama 14053024
446Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 14043334
447Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 14023434
448Kjetun, MariSøt og farlig 14012685
449Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13984433
450Halsnes, LineTøffe dyr 13984343
451Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13913404
452Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13904323
453Kuhn, CamillaLunda på rideskole 13893583
454Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13873294
455Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13851817
456Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13812565
457Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13763374
458Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 13674213
459Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 13594363
460Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13542246
461Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13523014
462Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13512106
463Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 13512216
464Sharif, GulraizHør her'a! 135019900
465Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13451837
466Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13382226
467Telgemeier, RainaSmil 13362824
468Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13342146
469Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 13335012
470Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 13335822
471Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 13221976
472Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 13212714
473Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 13152684
474Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 13148631
475Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 13144412
476Samdal, PederMer enn en spiller 13105042
477West, TraceySølvdragens glans 13082176
478Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 13042116
479Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13033433
480Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 13015242
481Willems, MoJeg brakk snabelen! 12982684
482Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12973313
483Probert, TimSkyggen 12972914
484Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12942046
485Våhlund, EliasRøde maske 12854023
486Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12844562
487Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12822175
488Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12822814
489Linde, HeidiAnnenhver uke 12766292
490Walliams, DavidGangster-bestemor 12679431
491Stene, Gert-OlavForbannelsen 12654043
492Norman, Mona GriviDinosauregget 12634332
493Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12632325
494Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12602934
495Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12514542
496Guinness world records 2025Guinness world records 2025 12493323
497Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 12442994
498Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12352325
499Jamtli, John S.Grenselos 12355252
500Dragland, LiseHvem i jungelen? 12332305
501West, TraceyIlddragens kraft 12322455
502Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12302465
503Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12305662
504Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12293014
505Smart, JamieMenneskene kommer! 12262245
506Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12182255
507Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 12161816
508Willems, MoVi er i en bok! 12162524
509Homme, Annika Linn VerdalLava 12144452
510Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11974562
511West, TraceyIsdragens frost 11852384
512Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11841985
513Dragland, LiseHvem i skogen? 11832524
514Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11823393
515Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11813153
516Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11793213
517Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11783283
518Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11761696
519Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11741926
520Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11711956
521Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11707771
522Lindahl, LenaAlle må sove 11703303
523Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11702634
524Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11633463
525Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11561736
526Kuhn, CamillaLøs tann 11562374
527Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11533123
528Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 11491736
529Telgemeier, RainaSøstre 11482135
530Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11415242
531Dragland, LiseHvem i havet? 11382235
532Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 11372844
533Nygaard, Peder HornsethSupernova 11354732
534Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11331955
535Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11332265
536Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 113116540
537Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11301945
538Phoenix, H.L.Håpet 11272714
539Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 11223872
540Hafstad, StianMinnetyven 11225262
541Ewo, JonMonster! 11192953
542Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 11172774
543Nordahl, VictorReveflammene 11162614
544Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11121577
545Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11102205
546Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11101975
547Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 111020120
548Mæhle, LarsTannfetøys 11071766
549Walliams, DavidVerdens verste barn 11078141
550Peers, BobbieNudelpuddelen 11042823
551Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10993203
552Handford, MartinDen fantastiske reisen 10982214
553Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10943832
554Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10915082
555Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 109013280
556Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10871925
557CopycatHermegås 10861377
558Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10841825
559West, TraceyJakten på lyndragen 10822155
560Willems, MoSe hva jeg kan! 10821965
561Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10812085
562CampingCamping 10801367
563West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10801885
564Øverli, FrodeFrida i Aquador 10733173
565Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 10685441
566Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10591945
567Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10592224
568CharadesMimelek 10591487
569Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 10561716
570Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10561775
571Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10531995
572Ewo, JonBø! 10522055
573Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 10491835
574Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10493343
575Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 10484782
576Snashall, SarahKatter og kattunger 10483283
577Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10471566
578Spont, SiriMolly er min 10462424
579Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10422773
580Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10384942
581Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10332663
582Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 10322444
583Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 10321646
584Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10313113
585Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 10293902
586Willems, MoVi drar på kjøretur! 10131955
587Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10122713
588Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10121885
589Dahl, RoaldSVK 10113812
590Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 10092184
591Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 10052693
592Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417930
593Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 10033992
594Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 10024422
595Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 10013792
596Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 10003792
597Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 100041980
598Lindman, MerviMinsten baker 10001606
599Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 10002224
600Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9991387
601Lieske, DanielEn ny verden 9991835
602Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9971606
603Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9962893
604Yoga ballYogaball 9961208
605West, TraceyTordendragens brøl 9962014
606Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 9951925
607Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9942943
608Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
609Brinck, CamillaNå er det leggetid 9901895
610Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9901556
611Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9833732
612Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9823352
613Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9731476
614Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9713882
615Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9702653
616GijéDen mystiske forsvinningen 9652493
617Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9631546
618Marienborg, IreneAu! sier Nora 9622473
619Winick, JuddDet store buldrende braket 9622833
620Horst, Jørn LierMaltesergåten 9614742
621Probert, TimMørketiden 9601934
622Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 9581775
623Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 95710330
624Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9541895
625Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9522234
626Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9514562
627Jacobsen, Jenny J.Små poter 9501775
628Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9463023
629Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9453252
630Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9421566
631Raknes, LinaÅse og Kjeks 9412733
632Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9391585
633Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 9391715
634Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9362054
635Daddy putdownNatta med Pappa 9351287
636Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9343382
637Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 9332943
638Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9321865
639Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9311625
640Lyng, SandraHeia Corny 9311526
641Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 9262533
642Castle, PaulKringle og Finn 9202054
643Lindman, MerviMinsten har en potte 9171605
644Mæhle, LarsHvor er myggen? 9141336
645Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9122383
646Barky boatsBarkebåter 9101177
647Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9072993
648Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
649Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 9062893
650Banke, PeterAlt om Neymar 9023222
651Marcus, HåkonVilldyr 9015221
652Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 9002014
653Deutsch, BarryDen tapte arving 8981476
654Klepp, AnneliGullunge-tabber 8983232
655Donaldson, JuliaLille Gruffalo 8972263
656Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8971525
657Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8961416
658Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 8952563
659Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8921267
660Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8882992
661Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8851974
662Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8852733
663Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8811814
664Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8791705
665Pamment, JasonLukas og den magiske øya 8791794
666Linde, HeidiKlasseboka 8783102
667West, TraceyMånedragens reise 8771745
668Peers, BobbieSnøfreserduellen 8752333
669Stai, KariFlaut 8751914
670Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8724801
671Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8712503
672Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8701276
673Hunter, ErinKnust idyll 8682154
674Grande, MartineLilly sover borte 8683102
675Borge, NinaJakob på vippepunktet 8666181
676Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 8651246
677Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8643232
678Muncaster, HarrietDen nye skolen 8641326
679BingoBingo 8641217
680Schau, KristopherBæsjen til pappa 8622813
681Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
682Ousland, BjørnPrompetroll 8611944
683Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8611227
684Stokke, NilsI maurtua 8581356
685Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8581286
686Jolley, DanKnust idyll 8572104
687Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8551207
688Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8511425
689Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8512523
690Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 8502084
691Blixt, HannaOppdraget i London 8441844
692Lindman, MerviMinsten tar på klær 8441445
693Hegerberg, AdaPå samme lag 8404421
694Kolstad, HaraldHytte i skogen 8402064
695Svingen, ArneSnitch 8395841
696Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8391684
697Christiansen, Pål H.Matboksen 8382353
698Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8357671
699Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 8352842
700Jolley, DanEn klan i knipe 8342074
701Probert, TimLandet midt imellom 8331346
702Raknes, LinaÅse får besøk 8301645
703Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8271555
704Lyng, SandraDen store boken om Corny 8261435
705Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 8251834
706Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8251964
707Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 8254231
708Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
709Phoenix, H.L.Valget 8212054
710Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8181465
711Steffensen, SandraTil topps 8142513
712Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8131674
713Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 8132882
714Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8121894
715Mæhle, LarsPiratproblemer 8111306
716Johnsen, Janne AasebøBamsen 8092083
717Willems, MoDet er vanskelig å vente! 8081684
718Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Gold, silver & crystal 8082653
719Handford, MartinHvor er Willy nå? 8052123
720Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 8041734
721James, HollisRedd dinosaurene! 801968
722Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 7971415
723Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7951465
724Sveen, GunnarStjerneskills 7941694
725Vålaug, AnneKvist og Krokus 7932503
726Brym, SaraFantus har bæsja 7931127
727Lilleøien, BårdOver dal og berg 7902423
728Peach, HeliMørkalven : Alene 7903252
729Do, AnhNinjakid 7882772
730Sandmæl, CathrineBare oss to 7871884
731Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7852603
732LylianErin 7852203
733GijéMankefalkens fjær 7852233
734Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7841535
735Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7821365
736Lindman, MerviMinsten plasker 7811545
737Svingen, ArneRom 13 7803832
738Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 7781097
739Fiske, AnnaHallo skogen! 7772383
740Snashall, SarahSmygende slanger 7752303
741Gjerde, HanneMaskinlæreren 7753941
742Adams, BenOppdrag bestemor 7701824
743Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7662483
744Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7633762
745Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7632752
746Svingen, ArneDen onde læreren 7624671
747Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7623432
748Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 7611156
749Walliams, DavidAstrobajas 7591844
750Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7582173
751Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7582473
752Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 7581047
753Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7572173
754Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7562123
755Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 7561226
756Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7523791
757Phoenix, H.L.Monsteret 7511485
758Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7495011
759Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 74911230
760Houm, NicolaiZombieLars 7483242
761Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7481086
762Archer, MandyPeppa på ballett 7471126
763Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7461246
764Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7411066
765Gumpaw, FelixSnømonsteret 7391385
766Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7373022
767 Georg og dinosauren 7371037
768Kuhn, CamillaRyddetid 7352243
769Collins, SuzanneDødslekene 73510230
770Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7341953
771Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7332113
772Lindman, MerviMinsten kan alt! 7331345
773Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7331435
774Collins, SuzanneThe Hunger Games 73210490
775Mæhle, LarsJulegaven 7311355
776Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 7311744
777Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 7313042
778Næsheim, KnutFantus og følelsene 7291225
779Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7272762
780Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7261245
781Dahl, RoaldDustene 7263112
782Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7252003
783Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 7241794
784Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7223172
785Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 7191126
786Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 7171116
787Peers, BobbieKakkilakken 7171843
788Halsnes, LineTøffe biler 7161454
789Lamøy, ChristofferLiket i myra 7163611
790Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7153302
791Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7142822
792Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 7142213
793Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 7133192
794Estes, MaxSur 7121494
795Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7113571
796Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7101205
797Bagieu, PénélopeHeksene 7101325
798Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 7101564
799Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 7101345
800Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7081943
801Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 7073941
802Kibuishi, Amy KimVannets rike 7061415
803Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 7061943
804Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 7063252
805Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 7032402
806Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 7021335
8075-minute storiesFull fart, Bluey! 701897
808Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69812030
809Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6971913
810Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 6973921
811Tur, Míriam BonastreSpådommen 6961096
812Hatke, BenJack i jungelen 6962223
813Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6961634
814Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 6951753
815Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6942283
816Stokke, NilsPå månen 6941106
817Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6922033
818Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6922263
819Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6862592
820Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6832592
821Mæhle, LarsHvor er billetten? 682947
822Karlsson, EllenSara får plaster 682957
823Parr, MariaKeeperen og havet 6802832
824Phoenix, H.L.Trylleflasken 6791175
825Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6784611
826Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6781076
827Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6771873
828Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6771414
829Borge, NinaHavfolket 6773142
830Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6751016
831Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6751235
832ShadowlandsSkyggeland 6741036
833Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6742782
834Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6721205
835Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6712033
836Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6701235
837Hamre, Victoria HaallmanMiso 6702113
838Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6693252
839Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6682033
840Stilson, MichaelBare spille ball 6686451
841Svingen, ArneKappen 6673911
842Neverdahl, Ida EvaFloke 6663252
843Raknes, LinaÅse blir storesøster 6661454
844Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6652103
845Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6642033
846Phoenix, H.L.Lyset 6641544
847Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 6631145
848Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6631115
849Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6622382
850Lindmo, ArneOndskapens festning 6622163
851Jamtli, John SigvartSabotør 6603441
852Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6601763
853Grine, ChrisInvasjonen 6602063
854Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6603292
855Oxlade, ChrisRaske biler 6592952
856Mæhle, LarsSpinosaurusen 6592782
857Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6582362
858Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6581963
859Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6571963
860Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 6563102
861Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6552053
862Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6552043
863Donaldson, JuliaDe fæle fem 654986
864Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6542622
865Svingen, ArneDen slemme eleven 6543222
866Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6531464
867Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6531215
868 Hammergården 652847
869Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6511344
870Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6512123
871Alley, BobBli med til brannstasjonen 6501046
872Eriksson, EvaJulia hjelper til 6501215
873Bross, HelenaSove borte 6491973
874Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6472612
875Lunde, MajaTordendronningen 6462992
876Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6462822
877Laird, JennyDinosaurene kommer 6461454
878Svingen, ArneHalloweenhuset 6453541
879Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6451783
880Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6451245
881Dybvig, PerDe står i kø 6441893
882Holowaty, LaurenPeppa er snill 6441095
883Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6411085
884Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6401623
885 Guinness world records 2022 6381953
886Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6364411
887Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6327540
888Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6321145
889Mæhle, LarsFantorangen bader 631946
890Winick, JuddHilo i fritt fall 6301923
891Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 6291873
892Lunde, MajaSceneskrekk 6283631
893Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6261544
894Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6251813
895Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6251414
896Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 6241145
897Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 6241036
898Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248390
899Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 622817
900Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6222412
901Landström, OlofBø og Bæ i skogen 6201563
902Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6203831
903Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6191364
904 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6192662
905Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6181893
906Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 6171773
907Svingen, ArneStormen 6162982
908Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 612976
909Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 6102182
910Svingen, ArneBødlene på kirkegården 6093421
911Slotten, AlexanderUlvevinter 6082452
912Hunter, ErinEn klan i knipe 6071464
913Svingen, ArneSkattekartet 6073411
914Willems, MoBlir du med ut og leke? 6071254
915Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 6071444
916Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 60710620
917Grande, MartineDilla på dyr 6071304
918Handford, MartinHvor er Willy? 6051414
919Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 6054711
920Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 6041294
921Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 603946
922Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 6031374
923Peers, BobbieFlukten fra jorden 6023241
924Snashall, SarahHester og føll 6022072
925Sattin, SamuelUnico : Jaget 601906
926Samdal, PederMer enn en klubb 6013011
927Donaldson, JuliaPinnemann 6001035
928Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5991214
929Johnsen, Janne AasebøÅ, pappa! 5981653
930Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5982402
931Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5973021
932Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 5971743
933Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5971125
934Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5961673
935Jensen, JørnKasper på fotballeir 5963471
936Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5951503
937Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5941484
938Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5941015
939Svingen, ArneSlakterskogen 5942772
940Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5941583
941Kibuishi, KazuAmuletten 5942052
942Svingen, ArneSpøkelseshotellet 5933551
943Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5921833
944Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5921444
945Gjendem, Anna BergGi meg et kjæledyr! 5922872
946Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5922102
947Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5911165
948Winick, JuddHilo vekker monstrene 5911843
949Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5902202
950Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5881035
951 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5872412
952Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5862022
953Mathismoen, OleDet ville Norge 5862312
954Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5854041
955Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5851364
956Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5843501
957Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5841424
958Willems, MoBlir du med ut å leke? 5791174
959Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5791055
960Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5782142
961Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5771693
962Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57710450
963Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 57622490
964Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5743471
965Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 5731543
966Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5731194
967Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5732242
968Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 572777
969Douyé, SylviaVampyrens barn 5721523
970Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5711075
971Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5711663
972Svingen, ArneGrusomme netter 5713271
973Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5701952
974Heiberg, Anette V.Hunden 5681244
975Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 56817550
976Svingen, ArneDen døde onkelen 5672632
977 Guinness world records 2018 5671613
978Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5661443
979Halvorsen, Anne GunnArvingen 5664711
980Gumpaw, FelixFotballmysteriet 5641164
981Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5642572
982Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5632562
983Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5631334
984Jolley, DanSashas hemmelighet 5621453
985Bross, HelenaNatt på skolen 5621703
986Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5611573
987Herlofsen, Sarah RoxanaHjernen 5611334
988Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5613591
989Svingen, ArneMannen med seks fingre 5603741
990Alaei, NedaBare vent 5603501
991Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5592252
992Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5587920
993Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 558727
994Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5581693
995Spont, SiriMolly er best 5561513
996Molaug, Marius HornVerdens verste vitsebok 5551703
997Svingen, ArneGjenferdene på skolen 5552781
998Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 5551194
999Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5541085
1000Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5541184

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 181 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2462 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 23/10/2026 kl. 16:28:28


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As