1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1694538474
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1120730323
3Falch, MalinHarukkas ønske 1006020894
4Falch, MalinVikingene og orakelet 986924474
5Helgheim, OdinDrageviking 957819145
6Sotberg, VictorEdelmot 947019764
7Falch, MalinTrollriket 931623403
8Sotberg, VictorNekromanseren 929318255
9Falch, MalinKråkesøstrene 886221204
10Pilkey, DavHundemannen 866218304
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 845335122
12Mugford, SimonHaaland ruler 812116704
13Falch, MalinReisen til Røros 752817204
14Nordahl, VictorByen 731215024
15Helgheim, OdinFenrisulven 727020963
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 716813385
17Helgheim, OdinValhall 695215654
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 694514724
19Pilkey, DavHundemannen er på ballen 680513405
20Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 676318603
21Sandmæl, CathrineJenter 675714824
22Helgheim, OdinFimbulvinter 668617133
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 652230032
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 639416013
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 637713574
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 635415494
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 629412465
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 625817423
29Sotberg, VictorSkyggene 62289956
30Nordahl, VictorSkogen 621713064
31Pilkey, DavFarefulle høyder 615111415
32Sotberg, VictorBedrager 615014164
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 612610645
34Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 611522962
35Pilkey, DavForbrytelse og slafs 610911365
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 609012045
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 598616973
38Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 597417713
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 597111245
40Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 596517653
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 592625952
42Pilkey, DavDen røde rebell 59009176
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 586813304
44BékaHjertets hemmeligheter 58119536
45Pilkey, DavLoppenes herre 574211275
46Pilkey, DavI fri dressur 573511095
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 569716653
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 559320162
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 556315453
50Helgheim, OdinTordenguden 545311744
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 541219742
52Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 537012854
53Kibuishi, KazuByen bak skyene 535121032
54Nordahl, VictorRevefarmen 534510994
55Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 533819112
56Sandmæl, ChaBeseiret 533612414
57Pilkey, DavI kattepine 531710145
58BékaKjærlighetssorg 53068326
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 525213283
60Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 513819512
61Pilkey, DavMitt liv som katt 51257726
62Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 512221912
63BékaFeriefling 51207546
64Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 504212554
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 500920682
66Mugford, SimonMessi ruler 499210644
67Sandnes, Hans JørgenOrkanen 497911904
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 494411484
69Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 493118362
70Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489469210
71Mugford, SimonMbappé ruler 48949605
72Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 487115603
73Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 484113083
74Horst, Jørn LierOperasjon zombie 48329415
75Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 481321852
76Dåsnes, NoraBare si ja 481111224
77BékaStjålne drømmer 47997286
78BékaSøt musikk 47917666
79Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 477213303
80Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 477013263
81Helgheim, OdinYggdrasil 47449704
82Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 473910684
83Mugford, SimonRonaldo ruler 47309415
84Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 472112063
85Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 463814363
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 461817752
87Tolo, MichelleFullmåne 459710614
88Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 456720152
89Kibuishi, KazuIldfuglen 456518032
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 456016642
91Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 454614443
92Mugford, SimonNeymar ruler 45218545
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 447310054
94Norlund, DinaSnøkattprinsen 445312313
95Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 442015302
96Oseman, AliceHjertestopper 441714742
97Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 440516632
98Helgheim, OdinLoke 43538285
99Kibuishi, KazuSupernova 435017482
100Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 43249544
101Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 430317932
102Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 426517042
103Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 42428724
104Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 424062260
105Mugford, SimonØdegaard ruler 42076886
106Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 42058614
107Horst, Jørn LierOperasjon traktor 41789774
108Aune, ThomasFotballhelter 416711593
109Aune, ThomasFotballrekorder 415310763
110Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 412216602
111Sandmæl, ChaKnust 411611073
112Horst, Jørn LierOperasjon Radius 408313603
113Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 40829454
114Mugford, SimonSalah ruler 39918704
115Kinney, JeffSalig røre 39889894
116Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 398513502
117Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 39829704
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 397816862
119Sandmæl, ChaAngrepet 395210593
120Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 394413033
121Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 394115262
122Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 390819551
123Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 386911263
124Kinney, JeffBruk huet! 386310373
125Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 38619534
126Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 385515282
127Kinney, JeffGode, gamle dager 382916492
128Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 381812922
129Kinney, JeffRodrick ruler 381019141
130Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 379214742
131Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 37817115
132Mæhle, LarsStormen 37767265
133Mugford, SimonBellingham ruler 37587515
134Kinney, JeffSiste stikk 371617132
135Kinney, JeffNedsmelting 363913042
136Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 36297614
137Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 36299773
138Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 362510693
139GijéVelkommen til Pandoria 36209623
140Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 36178544
141Brinck, CamillaJakten på gullosten 360810563
142Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 358514422
143Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 35405955
144Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 35397734
145Mugford, SimonZlatan ruler 35258574
146Kinney, JeffPå dypt vann 350312922
147Mugford, SimonRashford ruler 34957084
148Mugford, SimonKane ruler 34947114
149Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 348210613
150Dåsnes, NoraLa skogen leve! 346310213
151Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 346211183
152Kinney, JeffSamling i bånn 345010163
153Kinney, JeffFüllstappa bleie 343510813
154Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 34166015
155Telgemeier, RainaEn genial idé 33998583
156Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 337716362
157Mæhle, LarsBallongferden 33746355
158Kinney, JeffHjem, kjære hjem 336212672
159Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 335710633
160Kinney, JeffDen brutale sannheten 335018801
161Mugford, SimonVan Dijk ruler 33416225
162Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 33308164
163Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 329112982
164Mugford, SimonDe Bruyne ruler 32896914
165Galligan, GaleGuttegærne Stacey 32536734
166Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 32498423
167Kinney, JeffFestbrems 32325775
168Mjelde, CharlotteFelix har følelser 32166954
169Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 319242390
170Kinney, JeffDobbel innsats 317311412
171Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 31739543
172Mugford, SimonSaka ruler 31555985
173Våhlund, EliasSuperskurker 31504746
174Norman, Mona GriviDen hvite løven 314510293
175Mugford, SimonBarcelona ruler 31035265
176Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 306214112
177Våhlund, EliasAlle lyver 30435345
178Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 30364546
179Kinney, JeffFerieparadiset 302517781
180Mugford, SimonVinícius jr. ruler 30114996
181Mugford, SimonLiverpool ruler 29976324
182Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 29936384
183Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 29685455
184Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 29686174
185Valle, OdaTre er én for mye 29678413
186Kinney, JeffBrakkesyke 296215631
187Våhlund, EliasDen lengste natten 29606494
188Våhlund, EliasTilbake 29386774
189Mæhle, LarsReisen 29334486
190Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 29328133
191Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 29264726
192Mæhle, LarsEgget 29254925
193Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 29238953
194Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 29074786
195Mugford, SimonLewandowski ruler 28995495
196Mæhle, LarsBestevennen 28984436
197Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 28863987
198Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28854566
199Horst, Jørn LierSalamandergåten 288319751
200Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 28594496
201Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 28586354
202Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 28528703
203Våhlund, EliasEn ny venn 28415724
204Mæhle, LarsSjøuhyret 28294566
205Mugford, SimonYamal ruler 28244825
206Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 28166774
207Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 28095964
208Mæhle, LarsSkattejakten 28024266
209Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 27845365
210West, TraceyJorddragen våkner 27745664
211Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 27666174
212Våhlund, EliasHåpløst 27637243
213Mæhle, LarsHalloween-festen 27614426
214Brinck, CamillaI duejegernes grep 27548263
215Mæhle, LarsVulkanen 27513807
216Telgemeier, RainaStoresøstre 27446714
217Telgemeier, RainaDen første krangelen 27326784
218Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 27316024
219Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 27235365
220Tolo, MichellePoltergeist 27137943
221Kinney, JeffTøffe tider 270113771
222Galligan, GaleEn helt umulig jobb 26656144
223Kinney, JeffHundedager 266112562
224Galligan, GaleDen store festen 26345654
225Brinck, CamillaUniversets fire elementer 26124425
226Mæhle, LarsHemmeligheten 26003976
227Dahl, RoaldMatilda 258915051
228Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 25886404
229Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 25843976
230Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 258310272
231Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 25707243
232Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 25678802
233Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 256510172
234Sandmæl, ChaFanget 25575864
235Kinney, JeffFemte hjul på vogna 255413651
236Brinck, CamillaEn uventet vending 25406723
237Epstein, GabrielaDen nye jenta 25283926
238Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 25085654
239Brinck, CamillaDen siste kampen 25077723
240Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 248110532
241Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 24816283
242Horst, Jørn LierDekkoperasjon 24799232
243Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 24748642
244Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 24614645
245Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24583556
246Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 24585244
247Mæhle, LarsKrympekatastrofe 24474944
248Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 24195824
249Norman, Mona GriviPanda på rømmen 24167373
250Våhlund, EliasUlvene kommer 24106063
251Mugford, SimonMané ruler 24005164
252Brinck, CamillaDen låste portalen 23705434
253Mugford, SimonGrealish ruler 23664705
254Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 23654315
255Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 23647043
256Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 23565214
257Kjetun, MariVerdens kjemper 23396453
258Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 23227273
259Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 23197503
260Halsnes, LineTøffe kjøretøy 23085833
261Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 23076583
262Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 23017812
263Våhlund, EliasForsvunnet 22886333
264Holsve, Mari MoenI pappas hode 22806803
265GijéKyprians hemmelighet 22746813
266Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 22718592
267Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 22704714
268Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 22663496
269Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 22506343
270Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 22493486
271Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 22407393
272Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 22399262
273Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 223311211
274Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 221210352
275Halsnes, LineTøffe dinosaurer 22096243
276Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 22075553
277Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 22048902
278Toriyama, AkiraDragon ball 22027762
279Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 22014684
280Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 21986523
281Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 21954375
282Totland, AndersMamma på dass 218910192
283Blomqvist, FredrikNordlyset 21564904
284Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 21555663
285Våhlund, EliasAlene 21345074
286Sandmæl, CharlotteForrådt 21334944
287Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 21314824
288Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 21309152
289Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 21273875
290Mathismoen, OleStore dyr 21215953
291West, TraceyMysteriet med soldragen 21194075
292Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 21114994
293Røed, HenningHai! 20984534
294Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 20916883
295Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 20889502
296Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 20855214
297Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 20734524
298Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 20675104
299Mæhle, LarsAprilspøken 20642647
300Mæhle, LarsRasmus rydder 20473226
301Mugford, SimonPogba ruler 20444045
302Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 20435143
303Sandmæl, ChaForrådt 20424464
304Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204224270
305Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 20349972
306Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 20326443
307Lindahl, LenaAlle må bæsje 20295543
308Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 20207042
309West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19952767
310Mugford, SimonVM-heltene ruler 19913885
311Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 19894604
312Aune, ThomasFotballklubber 19856413
313Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 19826692
314Sandmæl, ChaSåret 19774654
315Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 19612697
316Molaug, Marius HornVerdens verste venn 19538712
317Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 19497282
318Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 19496143
319Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 19445283
320Snashall, SarahHunder og valper 19416143
321Mugford, SimonSon ruler 19373226
322Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 192829900
323Jacobsen, Jenny J.Rare valper 19243825
324Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 19232737
325Norman, Mona GriviLure lemurer 19116023
326Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 19084344
327Dahl, RoaldHeksene 19089941
328West, TraceyVanndragens hemmelighet 19073485
329Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 19036283
330Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 18995513
331Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 18965163
332Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 189510201
333Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 18926612
334Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 18903934
335Fiske, AnnaHallo natta! 18834394
336Probert, TimKampen mot mørket 18764903
337Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18734713
338Sotberg, VictorBare Victor 186618051
339Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 18535183
340Mugford, SimonPalmer ruler 18513026
341Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 18513964
342Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 18404324
343Pilkey, DavBedre sammen 18273065
344Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 18186072
345Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 18163874
346West, TraceyGulldragens skatt 18162896
347Norman, Mona GriviTigertrøbbel 18107882
348Mjelde, CharlotteFelix krangler 18012976
349Merz, AnaSkal bare 18004643
350Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 17975213
351Halsnes, LineTøffe maskiner 17905293
352Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 17792566
353Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 17793175
354Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 17702786
355Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 17464014
356Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 17425053
357Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 17387212
358Norman, Mona GriviPumaproblemet 17346032
359Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 17328771
360Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 17326182
361Pilkey, DavHvordan vinne venner 17292776
362Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 17264443
363Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17193305
364Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 17133634
365Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 17055653
366Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 16984234
367Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 16935333
368Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 16915782
369Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 16874393
370Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 16846242
371Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 16825313
372Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16752636
373Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 16743554
374Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 16669351
375Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 16622716
376Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 16593574
377Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 16577552
378Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 16555353
379GijéJakten på opprinnelsen 16534673
380Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 16492706
381Riordan, RickLyntyven 16496582
382Hunter, ErinTilbake til villmarken 16466782
383Assarasakorn, MichelePotegjengen 16462716
384Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 16425652
385Tolo, MichelleDet første møtet 16364373
386Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 16335702
387Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 16323125
388Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 16294823
389Norman, Mona GriviGepardgåten 16285612
390Gumpaw, FelixFørste sak 16263025
391Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 16222725
392Mæhle, LarsTrampolinetullball 16182356
393Phoenix, H.L.Hemmeligheten 16044433
394Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 16032765
395Donaldson, JuliaGruffalo 16003734
396Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 159022140
397Våhlund, EliasHåndboka 15875053
398Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15805982
399Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15783784
400Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 15776502
401Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15765013
402Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 15703254
403Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 15642855
404Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 15643504
405Røed, HenningMonstre i dypet 15574893
406Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 15562655
407Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15552845
408Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15462216
409Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 15464523
410Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15424273
411Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 15412177
412Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 15414573
413Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15352456
414Pilkey, DavSuperpus store drømmer 15292745
415Lemire, SabineMira 15293923
416Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 15262496
417Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 15244483
418Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 15234623
419Lindmo, ArneVampyrer og demoner 15215023
420Bjerkeland, IngvildUdyr 152010241
421Oseman, AliceHeartstopper 15188721
422Akerlie, IbenLars er lol 151715670
423West, TraceyGiftdragens sang 15132695
424Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 15133484
425Lindmo, ArneReisen til Atlantis 15133784
426Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 15106532
427Halsnes, LineTøffe dyr 15104533
428Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 15062665
429Peers, BobbieLuridiumstyven 15009121
430Kjetun, MariSøt og farlig 14972755
431Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14922466
432Guinness world records 2026Guinness world records 2026 14902965
433Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 14894533
434Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 14883454
435Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 14833534
436Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14825572
437Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14825362
438Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14786262
439Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14783234
440Sharif, GulraizHør her'a! 147720780
441Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 14733524
442Norman, Mona GriviHaien kommer! 14705102
443Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 14643394
444Higgins, CamGøy på landet 14643144
445Telgemeier, RainaDrama 14613034
446Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 14584553
447Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 14534033
448Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 14482186
449Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 14474373
450Mæhle, LarsRasmus og fargene 14432316
451Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 14424942
452West, TraceyIlddragens kraft 14382765
453Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 14332565
454Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 14313254
455Smart, JamieApekatt mot harepus 14262745
456Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14253583
457Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 14233404
458Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 14104203
459Linde, HeidiAnnenhver uke 14096772
460Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 14031807
461Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 13972236
462Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13932236
463Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 13892006
464Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 13885852
465Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13833134
466Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13831847
467Telgemeier, RainaSmil 13812814
468Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 13765932
469Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13733463
470Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13723004
471Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13682226
472Probert, TimSkyggen 13672994
473Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 13668601
474Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 13645362
475Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13632116
476West, TraceySølvdragens glans 13632216
477Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 13622715
478Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 13614972
479Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 13602685
480Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13584632
481Samdal, PederMer enn en spiller 13574982
482Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 13382076
483Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 13384423
484Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 13373294
485Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 13313264
486Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 13272026
487Våhlund, EliasRøde maske 13254023
488Willems, MoJeg brakk snabelen! 13252625
489Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 13214572
490Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 13202166
491Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 13072744
492Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 13063453
493Norman, Mona GriviDinosauregget 13054362
494Walliams, DavidGangster-bestemor 13019361
495Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 13001916
496Dragland, LiseHvem i jungelen? 13002315
497Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12972345
498Guinness world records 2025Guinness world records 2025 12943373
499Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 12943044
500Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12923064
501Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12862325
502Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 12847951
503Hafstad, StianMinnetyven 12835582
504Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12782814
505Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12765602
506Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12732495
507Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 12712265
508Stene, Gert-OlavForbannelsen 12643953
509Mæhle, LarsTeatertrøbbel 12642026
510Jamtli, John S.Grenselos 12605192
511Mæhle, LarsBursdagsbaluba 12581986
512Snashall, SarahKatter og kattunger 12573683
513Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12512235
514Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 12472066
515Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 12354422
516Smart, JamieMenneskene kommer! 12302155
517Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 12291717
518Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 12223153
519Dragland, LiseHvem i skogen? 12192524
520West, TraceyIsdragens frost 12172365
521Homme, Annika Linn VerdalLava 12104282
522Nygaard, Peder HornsethSupernova 12104902
523Lindahl, LenaAlle må sove 12093323
524Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 12082574
525Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 12022874
526Telgemeier, RainaSøstre 11972115
527Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11963443
528Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11923323
529Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11862265
530Nordahl, VictorReveflammene 11842794
531Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11835222
532Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11823123
533Willems, MoVi er i en bok! 11792404
534Phoenix, H.L.Håpet 11782794
535Dragland, LiseHvem i havet? 11712235
536Kuhn, CamillaLøs tann 11702364
537Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11661955
538Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11631706
539Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 11613982
540Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11603273
541Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11572035
542Peers, BobbieNudelpuddelen 11562854
543Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 11565242
544Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11541577
545Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11482225
546Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 11453922
547Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 11434802
548CopycatHermegås 11411428
549Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 113716540
550Ewo, JonMonster! 11362873
551Handford, MartinDen fantastiske reisen 11352165
552Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 11314152
553Donaldson, JuliaLille Gruffalo 11282574
554Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 11251646
555Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 11243073
556Walliams, DavidVerdens verste barn 11238141
557Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11221866
558West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 11221905
559Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 11202085
560Willems, MoSe hva jeg kan! 11171975
561Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 111120120
562Øverli, FrodeFrida i Aquador 11103153
563CampingCamping 11101358
564Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 11062863
565Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 11045541
566Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 11002224
567Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 10984832
568Daddy putdownNatta med Pappa 10971447
569Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10971786
570Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10921756
571Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 109113290
572Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10894942
573Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 10864122
574Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10833343
575Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10821606
576Spont, SiriMolly er min 10802414
577Ewo, JonBø! 10772065
578Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10761985
579Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10762703
580CharadesMimelek 10721447
581Barky boatsBarkebåter 10691338
582Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10681825
583Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10662783
584Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10663173
585Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 10621646
586Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 10613882
587Mæhle, LarsTannfetøys 10611636
588Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10531865
589Willems, MoVi drar på kjøretur! 10531965
590Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 10521785
591Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 10493852
592Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 104417930
593Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 10433023
594Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 10422214
595Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10421905
596Dahl, RoaldSVK 10383752
597Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 10382184
598West, TraceyJakten på lyndragen 10372045
599Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 10371626
600Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10371985
601Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 103642480
602Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 10323882
603Raknes, LinaÅse og Kjeks 10322803
604Yoga ballYogaball 10291218
605Lieske, DanielEn ny verden 10271845
606Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 10271596
607Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 10251377
608Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 10242703
609Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 10223393
610Brinck, CamillaNå er det leggetid 10211885
611Lindman, MerviMinsten baker 10211606
612Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 10177214
613Holowaty, LaurenPeppas eventyr 10171506
614Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 10153363
615Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 10082683
616Probert, TimMørketiden 10001885
617Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9963462
618Jacobsen, Jenny J.Små poter 9961795
619Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9941915
620Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9901606
621Horst, Jørn LierMaltesergåten 9894892
622GijéDen mystiske forsvinningen 9872464
623Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9862314
624Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9864602
625Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9813672
626Lindman, MerviMinsten har en potte 9801665
627Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9793023
628Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 9771745
629Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9701586
630Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9691895
631Lyng, SandraHeia Corny 9681546
632Pamment, JasonLukas og den magiske øya 9671905
633Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9642064
634Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9631586
635West, TraceyTordendragens brøl 9631875
636Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 9621765
637Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 9612943
638Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 9569011
639Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9553043
640Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9552214
641Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9541635
642Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9492433
643Klepp, AnneliGullunge-tabber 9473352
644Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9462663
645Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 9461635
646Castle, PaulKringle og Finn 9452074
647Linde, HeidiKlasseboka 9413332
648Winick, JuddDet store buldrende braket 9402693
649Mæhle, LarsHvor er myggen? 9371346
650Marcus, HåkonVilldyr 9375291
651Deutsch, BarryDen tapte arving 9331565
652Peers, BobbieSnøfreserduellen 9282423
653Banke, PeterAlt om Neymar 9283202
654Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9272453
655Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 9261416
656Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 9202793
657Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 9201984
658Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 9192983
659Borge, NinaJakob på vippepunktet 9156281
660Raknes, LinaÅse får besøk 9111755
661Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 9101267
662Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 9081297
663Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 9082923
664Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 9061316
665Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
666Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 9052483
667Mæhle, LarsPiratproblemer 9031386
668Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 9031326
669Stokke, NilsI maurtua 9011346
670Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 9012723
671Mæhle, LarsSpinosaurusen 9013442
672Ousland, BjørnPrompetroll 9011974
673Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 9013272
674Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 9001715
675Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8992503
676Jolley, DanKnust idyll 8992184
677Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8971227
678West, TraceyMånedragens reise 8971705
679Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 8952124
680Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8931695
681Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8921237
682Stai, KariFlaut 8921914
683Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8911735
684BingoBingo 8891207
685Jolley, DanEn klan i knipe 8882214
686Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8874821
687Hunter, ErinKnust idyll 8862154
688Svingen, ArneSnitch 8857571
689Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8851914
690Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8841426
691Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 8831336
692Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8811725
693Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 8762853
694Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8732443
695Hegerberg, AdaPå samme lag 8724501
696Svingen, ArneDen onde læreren 8714921
697Lyng, SandraDen store boken om Corny 8681485
698Probert, TimLandet midt imellom 8671366
699Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86310590
700Christiansen, Pål H.Matboksen 8592313
701Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8591934
702Do, AnhNinjakid 8572793
703Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8561306
704Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 8561814
705Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 8552054
706Muncaster, HarrietDen nye skolen 8541286
707Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8537611
708Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8521964
709Blixt, HannaOppdraget i London 8511844
710Phoenix, H.L.Valget 8502054
711Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 8501157
712Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 8491416
713Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 8482703
714Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 8481804
715Schau, KristopherBæsjen til pappa 8472663
716Willems, MoDet er vanskelig å vente! 8461704
717Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 8462753
718Steffensen, SandraTil topps 8432573
719Sveen, GunnarStjerneskills 8431744
720Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8391465
721Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8391675
722Kolstad, HaraldHytte i skogen 8352024
723Svingen, ArneRom 13 8333902
724James, HollisRedd dinosaurene! 831978
725Sandmæl, CathrineBare oss to 8311904
726Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 8314122
727Handford, MartinHvor er Willy nå? 8302093
728Holowaty, LaurenPeppa er snill 8271246
729Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
730Lilleøien, BårdOver dal og berg 8222503
731Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 8214012
732Pilkey, DavHundemannen i kattepine 8201595
733Marienborg, IreneAu! sier Nora 8202193
734Lindman, MerviMinsten tar på klær 8201405
735Brym, SaraFantus har bæsja 8181137
736Vålaug, AnneKvist og Krokus 8172493
737Peach, HeliMørkalven : Alene 8143242
738Johnsen, Janne AasebøBamsen 8131984
739Grande, MartineLilly sover borte 8092972
740Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 8091127
741Snashall, SarahSmygende slanger 8042313
742Lindman, MerviMinsten plasker 7991525
743Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7985151
744Archer, MandyPeppa på ballett 7971176
745Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7931395
746Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7923502
747Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7913852
748Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7902193
749LylianErin 7892143
750GijéMankefalkens fjær 7852133
751Kuhn, CamillaRyddetid 7852193
752Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7851097
753Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7842483
754Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 78411730
755Adams, BenOppdrag bestemor 7811784
756Fiske, AnnaHallo skogen! 7782233
757Phoenix, H.L.Lyset 7781654
758Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 7783392
759Halsnes, LineTøffe biler 7761505
760Lamøy, ChristofferLiket i myra 7763722
761Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7712013
762Phoenix, H.L.Monsteret 7711485
763Houm, NicolaiZombieLars 7703322
764Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7701126
765Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7693042
766Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7681246
767Gumpaw, FelixSnømonsteret 7671385
768Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7652223
769Mæhle, LarsJulegaven 7641355
770Peers, BobbieKakkilakken 7631874
771Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7622513
772Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7623202
773 Georg og dinosauren 7611017
774Collins, SuzanneThe Hunger Games 76010390
775Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 7601365
776Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 7591106
777Gjerde, HanneMaskinlæreren 7593851
778Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7541305
779Lindman, MerviMinsten kan alt! 7541335
780Collins, SuzanneDødslekene 75410300
781Hatke, BenJack i jungelen 7532383
782Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 7531784
783Tur, Míriam BonastreSpådommen 7521156
784Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7502792
785Dahl, RoaldDustene 7503042
786Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7492942
787Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7461246
788Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 7462263
789ShadowlandsSkyggeland 7441106
790Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7432473
791Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7433262
792Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7421236
793Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7412123
794Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 7404111
795Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 7401584
796Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 7381963
797Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 73717950
798Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7362003
799Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7351893
8005-minute storiesFull fart, Bluey! 732908
801Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7313562
802Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 7291664
803Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 7291106
804Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 729977
805Kibuishi, Amy KimVannets rike 7281425
806Alley, BobBli med til brannstasjonen 7281116
807Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 7281335
808Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 7272313
809Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 7251973
810Oxlade, ChrisRaske biler 7233082
811Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 7223871
812Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 7222293
813Hamre, Victoria HaallmanMiso 7202193
814Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7191823
815Svingen, ArneKappen 7194011
816Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 7184691
817Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 7172642
818Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 7151614
819Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 7142602
820Mæhle, LarsHvor er billetten? 711947
821Bagieu, PénélopeHeksene 7111275
822Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 7091913
823Donaldson, JuliaPinnemann 7091056
824Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 7042053
825Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 7042952
826Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 7023322
827Svingen, ArneDen slemme eleven 7013282
828Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 7012263
829 Guinness world records 2022 7002143
830Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 7002812
831Walliams, DavidAstrobajas 6981664
832Karlsson, EllenSara får plaster 698967
833Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69812030
834Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6971424
835Stokke, NilsPå månen 6971086
836Lindmo, ArneOndskapens festning 6972173
837Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6961076
838Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6951116
839Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6922023
840Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6921833
841Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6911245
842Jamtli, John SigvartSabotør 6913442
843Gjendem, Anna BergGi meg et kjæledyr! 6913152
844Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6911983
845Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6911165
846Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 6911026
847Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6901753
848Svingen, ArneHalloweenhuset 6893631
849Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6874651
850Neverdahl, Ida EvaFloke 6863202
851Estes, MaxSur 6861384
852Svingen, ArneStormen 6853292
853 Hammergården 684848
854Raknes, LinaÅse blir storesøster 6841474
855Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6843122
856Peers, BobbieFlukten fra jorden 6823441
857Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 6821863
858Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6802572
859Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6801913
860Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6782053
861Lunde, MajaSceneskrekk 6753671
862Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6752272
863Bross, HelenaSove borte 6742013
864Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6742612
865Borge, NinaHavfolket 6733132
866Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 6721076
867Dybvig, PerDe står i kø 6721983
868Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6721205
869Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6712033
870Donaldson, JuliaDe fæle fem 671996
871Parr, MariaKeeperen og havet 6712612
872Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6711225
873Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6691963
874Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6691584
875Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 6682073
876Eriksson, EvaJulia hjelper til 6681195
877Grine, ChrisInvasjonen 6682163
878Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6672103
879Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6662852
880Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6662063
881Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 6653092
882Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6632232
883Svingen, ArneSpøkelseshotellet 6613771
884Pélissier, JérômeSaga og tåkedragen 6591354
885Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6583272
886Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6571943
887Kibuishi, KazuAmuletten 6562202
888Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 6521693
889Mæhle, LarsFantorangen bader 651956
890Winick, JuddHilo i fritt fall 6511943
891Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 65111450
892Svingen, ArneBødlene på kirkegården 6513401
893Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 6511314
894Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6501813
895Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6473941
896Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6461384
897 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6462702
898Lunde, MajaTordendronningen 6452942
899Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6441294
900Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6431823
901Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 6422472
902Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6411564
903Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 640877
904Laird, JennyDinosaurene kommer 6401404
905Grande, MartineDilla på dyr 6391364
906Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 638817
907Hunter, ErinEn klan i knipe 6381514
908Svingen, ArneSlakterskogen 6382772
909Phoenix, H.L.Trylleflasken 6371115
910Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 6372242
911Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6371344
912Svingen, ArneSkattekartet 6343391
913Linde, HeidiMenneskets beste venn 6322522
914Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6327540
915Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 63210620
916Slotten, AlexanderUlvevinter 6302502
917Landström, OlofBø og Bæ i skogen 6291544
918Sattin, SamuelUnico : Jaget 627936
919Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6272302
920Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 6261394
921Willems, MoBlir du med ut og leke? 6251264
922Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 6252132
923Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 6241783
924Svingen, ArneEn glefsende kjeft 6243591
925Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248390
926Snashall, SarahHester og føll 6232073
927Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 6221195
928Winick, JuddHilo vekker monstrene 6221873
929Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6221115
930Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 6213012
931Svingen, ArneMannen med seks fingre 6193921
932Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 6171125
933Samdal, PederMer enn en klubb 6163032
934Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 6151016
935Svingen, ArneGrusomme netter 6153341
936Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 6144831
937Hanlon, AbbyVilma skoledilla 6131823
938Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 6131364
939Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 6131583
940 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 6122412
941Svingen, ArneDen døde onkelen 6122662
942Landström, LenaBø og Bæ får besøk 6111434
943Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 611768
944Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 6102302
945Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6091703
946Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 6091454
947Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 6071125
948Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 6071254
949Dahlstrøm, CamillaTvillingene 6071384
950Mathismoen, OleDet ville Norge 6062302
951Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 6054041
952Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 6042202
953 Guinness world records 2018 6031653
954Molaug, Marius HornVerdens verste vitsebok 6021833
955Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 6021025
956Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 6021713
957Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 6011553
958Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 6011494
959Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 6012112
960Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 60022490
961Alaei, NedaBare vent 6003571
962Herlofsen, Sarah RoxanaHjernen 5991314
963Willems, MoBlir du med ut å leke? 5981175
964Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5983391
965Mugford, SimonReal Madrid ruler 5981284
966Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 5951145
967Jolley, DanSashas hemmelighet 5951474
968Svingen, ArneGjenferdene på skolen 5942802
969Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 594986
970Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 594986
971Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5932002
972Konami, KanataChis lune hjem : Chi's sweet home 5921444
973Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5921444
974Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 591956
975Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5881703
976Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5871065
977Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 5861254
978Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5861035
979Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5851603
980Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 585767
981Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5841174
982Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5841384
983Bross, HelenaNatt på skolen 5841773
984Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5811105
985Snashall, SarahVille kattedyr 5812042
986Unstad, Elin ViktoriaUlv ulv 5803691
987Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5791693
988Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5781194
989Klepp, AnneliVennskaps-virvar 5771623
990Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5752202
991Heiberg, Anette V.Hunden 5741174
992Halvorsen, Anne GunnArvingen 5744741
993Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5733601
994Gumpaw, FelixFotballmysteriet 5711154
995Spont, SiriMolly er best 5711513
996Solberg, A. AudhildHarpa 5713631
997Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 570718
998Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5702562
999Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5691314
1000Svingen, ArneZombienaboen 5692642

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 182 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2471 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 29/10/2026 kl. 16:29:17


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As