1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1708538524
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1130630393
3Falch, MalinHarukkas ønske 1013020894
4Falch, MalinVikingene og orakelet 994224524
5Helgheim, OdinDrageviking 967419185
6Sotberg, VictorEdelmot 955019794
7Falch, MalinTrollriket 938423404
8Sotberg, VictorNekromanseren 937318275
9Falch, MalinKråkesøstrene 893421264
10Pilkey, DavHundemannen 869818294
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 855035192
12Mugford, SimonHaaland ruler 820316734
13Falch, MalinReisen til Røros 761317344
14Nordahl, VictorByen 737515044
15Helgheim, OdinFenrisulven 734020983
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 720313375
17Helgheim, OdinValhall 702115724
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 700814814
19Pilkey, DavHundemannen er på ballen 685713445
20Sandmæl, CathrineJenter 681714854
21Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 681618633
22Helgheim, OdinFimbulvinter 675917173
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 658030082
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 642613634
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 642516044
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 639415544
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 633712465
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 632117443
29Sotberg, VictorSkyggene 62879966
30Nordahl, VictorSkogen 625813094
31Sotberg, VictorBedrager 622314234
32Pilkey, DavFarefulle høyder 620211435
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 617310645
34Pilkey, DavForbrytelse og slafs 616811385
35Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 615022912
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 613812075
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 603216963
38Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 602017723
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 602011255
40Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 600017613
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 596525632
42Pilkey, DavDen røde rebell 59369176
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 591613324
44BékaHjertets hemmeligheter 58569556
45Pilkey, DavI fri dressur 578711115
46Pilkey, DavLoppenes herre 578011255
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 573116613
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 563320132
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 561315463
50Helgheim, OdinTordenguden 550111744
51Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 543812844
52Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 542119622
53Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 540719252
54Nordahl, VictorRevefarmen 539611004
55Sandmæl, ChaBeseiret 537012414
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 536920902
57Pilkey, DavI kattepine 536310175
58BékaKjærlighetssorg 53488356
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 528913273
60Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 519319572
61Pilkey, DavMitt liv som katt 51617736
62BékaFeriefling 51517546
63Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 515121922
64Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 508012584
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 504920762
66Sandnes, Hans JørgenOrkanen 503311954
67Mugford, SimonMessi ruler 499610594
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 497811434
69Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 497418392
70Mugford, SimonMbappé ruler 49439585
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 489815613
72Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489569210
73Dåsnes, NoraBare si ja 487211304
74Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 486513073
75Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 484921892
76Horst, Jørn LierOperasjon zombie 48459415
77BékaStjålne drømmer 48387286
78Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 482313313
79Helgheim, OdinYggdrasil 48089724
80Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 480313313
81BékaSøt musikk 47967646
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 477412133
83Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 476710684
84Mugford, SimonRonaldo ruler 47579345
85Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 468114393
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 467017822
87Tolo, MichelleFullmåne 463710634
88Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 461416772
89Kibuishi, KazuIldfuglen 461118072
90Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 459920142
91Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 459214503
92Mugford, SimonNeymar ruler 45588545
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 451010084
94Norlund, DinaSnøkattprinsen 448312333
95Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 444315322
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 442916632
97Helgheim, OdinLoke 43918305
98Kibuishi, KazuSupernova 437117562
99Oseman, AliceHjertestopper 435814373
100Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 43419554
101Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 433617942
102Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 428816982
103Mugford, SimonØdegaard ruler 42576916
104Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 424162260
105Aune, ThomasFotballhelter 423011713
106Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 42148584
107Aune, ThomasFotballrekorder 420210743
108Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 41988644
109Horst, Jørn LierOperasjon traktor 41959774
110Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 415516622
111Sandmæl, ChaKnust 414511043
112Horst, Jørn LierOperasjon Radius 411313663
113Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 41109464
114Kinney, JeffSalig røre 40599964
115Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 403616942
116Mugford, SimonSalah ruler 40338714
117Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 40299774
118Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 401413542
119Sandmæl, ChaAngrepet 399810643
120Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 398213073
121Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 396415232
122Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 395219682
123Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 389615352
124Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 389511223
125Kinney, JeffBruk huet! 388710373
126Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 38829534
127Kinney, JeffGode, gamle dager 386516532
128Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 385315042
129Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 384212892
130Kinney, JeffRodrick ruler 382119141
131Mæhle, LarsStormen 38087305
132Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 38047115
133Mugford, SimonBellingham ruler 37917515
134Kinney, JeffSiste stikk 376217332
135Kinney, JeffNedsmelting 368113012
136Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 367610743
137Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 36717624
138GijéVelkommen til Pandoria 36619663
139Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 36589803
140Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 36448574
141Brinck, CamillaJakten på gullosten 362810613
142Mugford, SimonZlatan ruler 35638594
143Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 35597744
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 35535935
145Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 355314362
146Kinney, JeffPå dypt vann 354512972
147Mugford, SimonRashford ruler 35327084
148Dåsnes, NoraLa skogen leve! 352510433
149Mugford, SimonKane ruler 35197124
150Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 349211203
151Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 348910533
152Kinney, JeffFüllstappa bleie 346310823
153Kinney, JeffSamling i bånn 345310093
154Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 34296005
155Telgemeier, RainaEn genial idé 34238583
156Kinney, JeffHjem, kjære hjem 342212732
157Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 341116452
158Mæhle, LarsBallongferden 34036375
159Kinney, JeffDen brutale sannheten 338618821
160Mugford, SimonVan Dijk ruler 33786235
161Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 336510613
162Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 33588204
163Mugford, SimonDe Bruyne ruler 33396954
164Galligan, GaleGuttegærne Stacey 32976764
165Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 329013032
166Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 32748413
167Kinney, JeffFestbrems 32655785
168Mjelde, CharlotteFelix har følelser 32286954
169Kinney, JeffDobbel innsats 320411432
170Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 319242390
171Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 31879533
172Våhlund, EliasSuperskurker 31814776
173Mugford, SimonSaka ruler 31765955
174Norman, Mona GriviDen hvite løven 316010283
175Mugford, SimonBarcelona ruler 31455275
176Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 313914372
177Kinney, JeffFerieparadiset 306417831
178Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 30534556
179Våhlund, EliasAlle lyver 30485315
180Mugford, SimonVinícius jr. ruler 30455016
181Mugford, SimonLiverpool ruler 30346364
182Kinney, JeffBrakkesyke 302715891
183Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 30244716
184Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 30119093
185Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 30086394
186Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 29826164
187Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 29804826
188Våhlund, EliasDen lengste natten 29766474
189Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 29539043
190Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 29535285
191Horst, Jørn LierSalamandergåten 293919851
192Mæhle, LarsEgget 29364915
193Mugford, SimonLewandowski ruler 29365505
194Våhlund, EliasTilbake 29356614
195Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 29304786
196Mæhle, LarsReisen 29244426
197Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 29238093
198Mæhle, LarsBestevennen 29174446
199Valle, OdaTre er én for mye 29168093
200Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 29033987
201Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 28814506
202Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 28766344
203Mæhle, LarsSjøuhyret 28634606
204Våhlund, EliasEn ny venn 28515724
205Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 28426774
206Mugford, SimonYamal ruler 28344785
207Mæhle, LarsSkattejakten 28214276
208Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 28135954
209Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 28095385
210West, TraceyJorddragen våkner 28045734
211Brinck, CamillaI duejegernes grep 27908303
212Mæhle, LarsHalloween-festen 27904446
213Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 27876204
214Mæhle, LarsVulkanen 27853807
215Telgemeier, RainaStoresøstre 27626694
216Våhlund, EliasHåpløst 27597193
217Telgemeier, RainaDen første krangelen 27536774
218Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 27456014
219Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 27275325
220Kinney, JeffHundedager 272212782
221Kinney, JeffTøffe tider 270213681
222Galligan, GaleEn helt umulig jobb 26836144
223Galligan, GaleDen store festen 26505654
224Tolo, MichellePoltergeist 26327543
225Brinck, CamillaUniversets fire elementer 26214425
226Dahl, RoaldMatilda 261115081
227Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 26096414
228Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 260810312
229Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 26084036
230Mæhle, LarsHemmeligheten 26083946
231Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 25988882
232Brinck, CamillaEn uventet vending 25836793
233Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 258310132
234Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 25777243
235Kinney, JeffFemte hjul på vogna 255313421
236Epstein, GabrielaDen nye jenta 25463946
237Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 25295714
238Sandmæl, ChaFanget 25285784
239Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 252010752
240Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 25003616
241Brinck, CamillaDen siste kampen 24957543
242Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 24916303
243Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 24818652
244Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 24794645
245Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 24645234
246Mæhle, LarsKrympekatastrofe 24604925
247Horst, Jørn LierDekkoperasjon 24589052
248Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 24365824
249Mugford, SimonMané ruler 24245174
250Våhlund, EliasUlvene kommer 24216093
251GijéKyprians hemmelighet 24116973
252Norman, Mona GriviPanda på rømmen 23967343
253Brinck, CamillaDen låste portalen 23855464
254Mugford, SimonGrealish ruler 23774685
255Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 23764335
256Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 23745224
257Kjetun, MariVerdens kjemper 23586473
258Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 23497553
259Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 23437333
260Halsnes, LineTøffe kjøretøy 23365963
261Holsve, Mari MoenI pappas hode 23216893
262Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 23147822
263Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 23026563
264Våhlund, EliasForsvunnet 22966313
265Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 22783546
266Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 22734694
267Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 22708602
268Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 22686943
269Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 22606353
270Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 22597413
271Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 22593486
272Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 225211212
273Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 22446623
274Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 223910352
275Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 22369282
276Toriyama, AkiraDragon ball 22277772
277Halsnes, LineTøffe dinosaurer 22236243
278Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 22204435
279Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 22178912
280Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 22145514
281Totland, AndersMamma på dass 219810162
282Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 21859372
283Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 21834634
284Blomqvist, FredrikNordlyset 21764894
285Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 21515044
286Våhlund, EliasAlene 21465084
287Sandmæl, CharlotteForrådt 21404944
288Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 21383885
289Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 21324774
290Mathismoen, OleStore dyr 21325943
291Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 21249582
292West, TraceyMysteriet med soldragen 21144045
293Røed, HenningHai! 21134544
294Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 21115244
295Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 21095563
296Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 21066853
297Aune, ThomasFotballklubber 21006673
298Mæhle, LarsRasmus rydder 20833266
299Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 20834524
300Mæhle, LarsAprilspøken 20782647
301Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 20735074
302Mugford, SimonPogba ruler 20724055
303Sandmæl, ChaForrådt 20674514
304Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 20626583
305Lindahl, LenaAlle må bæsje 20575603
306Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 20519982
307Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204324270
308Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 20355133
309Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 20287012
310Mugford, SimonVM-heltene ruler 20213895
311Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 20174634
312West, TraceyJordskjelv-dragens øye 20042757
313Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 20026722
314Sandmæl, ChaSåret 19964644
315Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 19612777
316Molaug, Marius HornVerdens verste venn 19598692
317Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 19596163
318Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 19507252
319Mugford, SimonSon ruler 19483206
320Snashall, SarahHunder og valper 19466113
321Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 19462657
322Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 19455243
323Jacobsen, Jenny J.Rare valper 19423845
324Norman, Mona GriviLure lemurer 19326093
325Dahl, RoaldHeksene 193010081
326Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 192829900
327West, TraceyVanndragens hemmelighet 19163485
328Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 19135173
329Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 19094304
330Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 19075503
331Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 19066622
332Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 19063934
333Probert, TimKampen mot mørket 19004923
334Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 19006233
335Fiske, AnnaHallo natta! 18954394
336Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 189110071
337Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18914743
338Sotberg, VictorBare Victor 189018051
339Mugford, SimonPalmer ruler 18753046
340Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 18623964
341Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 18605173
342Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 18576163
343Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 18504314
344Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 18493944
345Pilkey, DavBedre sammen 18423056
346Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 18245323
347Norman, Mona GriviTigertrøbbel 18237892
348West, TraceyGulldragens skatt 18132866
349Mjelde, CharlotteFelix krangler 18122976
350Merz, AnaSkal bare 18114633
351Halsnes, LineTøffe maskiner 17975273
352Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 17952806
353Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 17872576
354Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 17783135
355Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 17653295
356Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 17585093
357Pilkey, DavHvordan vinne venner 17462786
358Norman, Mona GriviPumaproblemet 17436022
359Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 17344443
360Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 17343974
361Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 17342706
362Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17323315
363Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 17296172
364Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 17278731
365Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 17273624
366Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 17254274
367Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 17075603
368Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 17065343
369Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 17015742
370Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 17004393
371Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 16915233
372Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 16916242
373Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 16903564
374Norman, Mona GriviGepardgåten 16885702
375Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 16797622
376Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 16789351
377Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 16752726
378Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 16753574
379Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 16702716
380Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 16705353
381GijéJakten på opprinnelsen 16694723
382Hunter, ErinTilbake til villmarken 16636822
383Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 16627062
384Riordan, RickLyntyven 16616612
385Assarasakorn, MichelePotegjengen 16562716
386Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 16555662
387Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 16454773
388Tolo, MichelleDet første møtet 16434383
389Mæhle, LarsTrampolinetullball 16402376
390Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 16375672
391Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 16162715
392Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 16154363
393Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 16156552
394Gumpaw, FelixFørste sak 16152975
395Phoenix, H.L.Hemmeligheten 16134443
396Donaldson, JuliaGruffalo 16103734
397Våhlund, EliasHåndboka 15975013
398Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15965982
399Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15933804
400Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15925033
401Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 159022140
402Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 15743494
403Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 15743254
404Røed, HenningMonstre i dypet 15714903
405Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15682715
406Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 15682665
407Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15652895
408Pilkey, DavSuperpus store drømmer 15602775
409Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 15554513
410Kjetun, MariSøt og farlig 15552855
411Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15522207
412Lindmo, ArneVampyrer og demoner 15515103
413Akerlie, IbenLars er lol 155016010
414Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15442456
415Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 15414513
416Lemire, SabineMira 15393923
417Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 15383524
418Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 15362496
419Lindmo, ArneReisen til Atlantis 15333804
420Bjerkeland, IngvildUdyr 153010171
421Guinness world records 2026Guinness world records 2026 15293015
422Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 15284483
423Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 15246552
424Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 15234573
425Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 15232127
426Halsnes, LineTøffe dyr 15234553
427West, TraceyGiftdragens sang 15162715
428Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 15162655
429Oseman, AliceHeartstopper 15168701
430Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 15082745
431Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 15075582
432Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 14983444
433Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14956262
434Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14942466
435Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 14904513
436Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 14883544
437Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14875342
438Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 14823534
439Sharif, GulraizHør her'a! 148120820
440Norman, Mona GriviHaien kommer! 14815142
441Peers, BobbieLuridiumstyven 14809051
442Higgins, CamGøy på landet 14723154
443Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 14662226
444Telgemeier, RainaDrama 14653024
445Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 14624553
446Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 14584363
447Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 14564023
448Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 14554293
449Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 14554972
450Smart, JamieApekatt mot harepus 14512755
451Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 14512595
452Mæhle, LarsRasmus og fargene 14502346
453Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 14493244
454Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 14483284
455West, TraceyIlddragens kraft 14452765
456Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14393154
457Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 14363404
458Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14323593
459Linde, HeidiAnnenhver uke 14316802
460Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 14293084
461Mæhle, LarsHvem har bæsja? 14172196
462Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 14102026
463Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 14071807
464Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 14072236
465Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 14015852
466Samdal, PederMer enn en spiller 13935132
467Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13932216
468Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 13925972
469Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13913474
470Telgemeier, RainaSmil 13902814
471Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13903144
472Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13894682
473Probert, TimSkyggen 13893044
474Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13821837
475Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13752226
476Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 13755022
477Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 13738761
478Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 13692685
479Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 13685352
480West, TraceySølvdragens glans 13682216
481Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 13652705
482Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 13533324
483Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 13524473
484Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 13503314
485Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 13494672
486Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 13462046
487Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 13392076
488Willems, MoJeg brakk snabelen! 13342625
489Våhlund, EliasRøde maske 13334033
490Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 13282166
491Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 13282405
492Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 13192794
493Jamtli, John S.Grenselos 13185482
494Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 13111916
495Guinness world records 2025Guinness world records 2025 13073373
496Norman, Mona GriviDinosauregget 13054362
497Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 13032365
498Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12993064
499Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 12983044
500Dragland, LiseHvem i jungelen? 12972305
501Walliams, DavidGangster-bestemor 12939391
502Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 12922295
503Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12885592
504Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12872495
505Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 12867921
506Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12812794
507Nordahl, VictorReveflammene 12802944
508Snashall, SarahKatter og kattunger 12743703
509Hafstad, StianMinnetyven 12695522
510Mæhle, LarsTeatertrøbbel 12672026
511Mæhle, LarsBursdagsbaluba 12651986
512Stene, Gert-OlavForbannelsen 12643913
513Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12622245
514Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 12542066
515Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 12433323
516Smart, JamieMenneskene kommer! 12422165
517Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 12351717
518Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 12333173
519Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 12304342
520Homme, Annika Linn VerdalLava 12274292
521Ewo, JonMonster! 12213044
522Lindahl, LenaAlle må sove 12203333
523Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 12202584
524Nygaard, Peder HornsethSupernova 12174892
525West, TraceyIsdragens frost 12152345
526Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 12153353
527Dragland, LiseHvem i skogen? 12142514
528Telgemeier, RainaSøstre 12132135
529Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 12103453
530Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 11992844
531Phoenix, H.L.Håpet 11982814
532Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11902265
533Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11905212
534Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11891766
535Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11883123
536Willems, MoVi er i en bok! 11852404
537Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11841966
538Dragland, LiseHvem i havet? 11802235
539Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 11805612
540Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 11744882
541Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 11663982
542Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 11665242
543Peers, BobbieNudelpuddelen 11632894
544Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11622245
545Kuhn, CamillaLøs tann 11622334
546Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11602015
547Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11591577
548Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 11493932
549CopycatHermegås 11471428
550Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 11403123
551Handford, MartinDen fantastiske reisen 11402145
552Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 11394152
553Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 113816540
554Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11323193
555Donaldson, JuliaLille Gruffalo 11292534
556Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11271866
557Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 11231626
558West, TraceyJakten på lyndragen 11212155
559Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 11212065
560Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 11171696
561Willems, MoSe hva jeg kan! 11161975
562CampingCamping 11151358
563Walliams, DavidVerdens verste barn 11148111
564Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 111120120
565West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 11021836
566Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 11011776
567Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10982175
568Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10952743
569Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10944942
570Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 10944132
571Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 10934792
572Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 109113290
573Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10881746
574Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 108717930
575Ewo, JonBø! 10872085
576Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10873363
577Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10871606
578Spont, SiriMolly er min 10822404
579Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10821995
580Lindman, MerviMinsten har en potte 10801815
581Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10772793
582Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10763173
583CharadesMimelek 10751447
584Barky boatsBarkebåter 10741338
585Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10731825
586Øverli, FrodeFrida i Aquador 10733073
587Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 10663872
588Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10632624
589Willems, MoVi drar på kjøretur! 10591975
590Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 10581785
591Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 10573812
592Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10561865
593Mæhle, LarsTannfetøys 10541616
594Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 10532214
595Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 10472204
596Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10471905
597Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 104442480
598Lieske, DanielEn ny verden 10441865
599Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 10432883
600Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 10431626
601Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 10413892
602Dahl, RoaldSVK 10383722
603Raknes, LinaÅse og Kjeks 10382823
604Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10371975
605Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 10311596
606Brinck, CamillaNå er det leggetid 10291905
607Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 10283383
608Lindman, MerviMinsten baker 10271805
609Holowaty, LaurenPeppas eventyr 10181506
610Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 10177214
611Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 10154682
612Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 10141347
613Yoga ballYogaball 10141198
614Probert, TimMørketiden 10101905
615Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 10093482
616Jacobsen, Jenny J.Små poter 10061795
617Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9973313
618Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9962613
619Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9961606
620Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9943702
621Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9922334
622Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 9892573
623Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9861875
624Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9861905
625Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9853023
626Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 9841745
627Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9791655
628Horst, Jørn LierMaltesergåten 9794842
629Daddy putdownNatta med Pappa 9781307
630West, TraceyTordendragens brøl 9771895
631GijéDen mystiske forsvinningen 9762493
632Lyng, SandraHeia Corny 9721546
633Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9692064
634Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9671516
635Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9661576
636Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9632234
637Linde, HeidiKlasseboka 9623482
638Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 9571635
639Pamment, JasonLukas og den magiske øya 9541885
640Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9532443
641Castle, PaulKringle og Finn 9532084
642Klepp, AnneliGullunge-tabber 9513332
643Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9492973
644Banke, PeterAlt om Neymar 9483222
645Winick, JuddDet store buldrende braket 9462683
646Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 9448941
647Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9432613
648Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 9432843
649Marcus, HåkonVilldyr 9425321
650Deutsch, BarryDen tapte arving 9411595
651Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 9341436
652Peers, BobbieSnøfreserduellen 9332433
653Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9322453
654Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 9323412
655Mæhle, LarsSpinosaurusen 9303512
656Mæhle, LarsHvor er myggen? 9291327
657Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 9282823
658Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 9241974
659Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 9202943
660Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 9142483
661Borge, NinaJakob på vippepunktet 9146201
662Phoenix, H.L.Valget 9132244
663Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 9121267
664Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 9121336
665Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 9112743
666Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 9101307
667Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 9091306
668Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 9091785
669West, TraceyMånedragens reise 9081715
670BingoBingo 9071227
671Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615260
672Raknes, LinaÅse får besøk 9061735
673Mæhle, LarsPiratproblemer 9031386
674Stai, KariFlaut 9031924
675Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 9012503
676Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 9001257
677Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8991715
678Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 8991366
679Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8981934
680Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 8982943
681Ousland, BjørnPrompetroll 8971934
682Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 8962114
683Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8954841
684Jolley, DanKnust idyll 8942174
685Grande, MartineLilly sover borte 8923142
686Hunter, ErinKnust idyll 8892154
687Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8881426
688Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8881725
689Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8871207
690Stokke, NilsI maurtua 8871316
691Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8841675
692Svingen, ArneDen onde læreren 8824911
693Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8811605
694Jolley, DanEn klan i knipe 8792184
695Sandmæl, CathrineBare oss to 8762034
696Schau, KristopherBæsjen til pappa 8722763
697Probert, TimLandet midt imellom 8691366
698Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8682413
699Svingen, ArneSnitch 8677101
700Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8671934
701Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 8651814
702Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86410590
703Do, AnhNinjakid 8642803
704Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8631306
705Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 8632723
706Lyng, SandraDen store boken om Corny 8611465
707Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 8582054
708Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 8571416
709Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8577601
710Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 8561167
711Lilleøien, BårdOver dal og berg 8552603
712Sveen, GunnarStjerneskills 8551744
713Svingen, ArneRom 13 8543972
714Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 8541804
715Christiansen, Pål H.Matboksen 8532313
716Steffensen, SandraTil topps 8532583
717Willems, MoDet er vanskelig å vente! 8471704
718Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 8472753
719Blixt, HannaOppdraget i London 8461834
720Kolstad, HaraldHytte i skogen 8462054
721Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 8452813
722Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8441675
723Muncaster, HarrietDen nye skolen 8431256
724Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8421944
725Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8411445
726Handford, MartinHvor er Willy nå? 8372094
727Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 8374082
728Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 8354052
729James, HollisRedd dinosaurene! 831978
730Vålaug, AnneKvist og Krokus 8302533
731Klepp, AnneliGutte-spetakkel 8292792
732Holowaty, LaurenPeppa er snill 8281246
733Pilkey, DavHundemannen i kattepine 8251595
734Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
735Brym, SaraFantus har bæsja 8231137
736Peach, HeliMørkalven : Alene 8223242
737Lindman, MerviMinsten tar på klær 8211405
738Marienborg, IreneAu! sier Nora 8192183
739Hegerberg, AdaPå samme lag 8174401
740Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 8173612
741Snashall, SarahSmygende slanger 8122323
742Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 8121127
743Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 8043862
744Lindman, MerviMinsten plasker 8021525
745Archer, MandyPeppa på ballett 8001176
746Johnsen, Janne AasebøBamsen 7991964
747Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7955141
748Fiske, AnnaHallo skogen! 7932263
749Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7931395
750GijéMankefalkens fjær 7922113
751Adams, BenOppdrag bestemor 7921794
752Kuhn, CamillaRyddetid 7912213
753Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 7904221
754Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7892243
755Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7861097
756Halsnes, LineTøffe biler 7841505
757Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7842473
758Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 78411730
759Phoenix, H.L.Lyset 7831654
760Lamøy, ChristofferLiket i myra 7833732
761LylianErin 7802073
762Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7793052
763Houm, NicolaiZombieLars 7793362
764Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7782243
765Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7752163
766Mæhle, LarsJulegaven 7731355
767Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7721256
768Peers, BobbieKakkilakken 7711884
769Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7701295
770Gumpaw, FelixSnømonsteret 7701385
771Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7693202
772Collins, SuzanneThe Hunger Games 76610400
773Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7651136
774Phoenix, H.L.Monsteret 7651455
775Collins, SuzanneDødslekene 76510330
776Lindman, MerviMinsten kan alt! 7641335
777Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 7641365
778Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 7641784
779 Georg og dinosauren 7621017
780Hatke, BenJack i jungelen 7602393
781Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7592792
782Tur, Míriam BonastreSpådommen 7581156
783Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 7562273
784Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7551305
785Hamre, Victoria HaallmanMiso 7532223
786Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 7531584
787Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7521246
788Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7482962
789Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 7481255
790Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 7471963
791Dahl, RoaldDustene 7472982
792ShadowlandsSkyggeland 7451106
793Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 7443911
794Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7443242
795Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 7431076
796Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7372003
797Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 73717950
798Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 7371684
7995-minute storiesFull fart, Bluey! 737908
800Svingen, ArneKappen 7374031
801Alley, BobBli med til brannstasjonen 7361116
802Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 7361116
803Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7341863
804Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 7344751
805Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 7341335
806Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 733977
807Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7313552
808Oxlade, ChrisRaske biler 7313092
809Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 7301654
810Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 7302403
811Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 7292313
812Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 7272682
813Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7271893
814Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 7271983
815Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 7272303
816Kibuishi, Amy KimVannets rike 7261405
817Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7262472
818Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7191823
819Svingen, ArneDen slemme eleven 7173312
820Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 7172602
821Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 7163092
822Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 7141913
823Svingen, ArneHalloweenhuset 7143661
824Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 7133202
825Bagieu, PénélopeHeksene 7131275
826Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 7132972
827 Guinness world records 2022 7122153
828Mæhle, LarsHvor er billetten? 711947
829Donaldson, JuliaPinnemann 7111046
830Gjerde, HanneMaskinlæreren 7103611
831Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 7092053
832Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 7093332
833Gjendem, Anna BergGi meg et kjæledyr! 7063162
834Molaug, Marius HornVerdens verste jul 7032382
835Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 7022812
836Stokke, NilsPå månen 7011086
837Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 7011983
838Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 7011076
839Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 7001424
840Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 7001116
841Walliams, DavidAstrobajas 7001664
842Karlsson, EllenSara får plaster 699967
843Lindmo, ArneOndskapens festning 6992183
844Jamtli, John SigvartSabotør 6983452
845Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6982043
846Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6982013
847Svingen, ArneStormen 6983352
848Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69812030
849Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 6951026
850Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6941245
851Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6932093
852Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6931734
853Neverdahl, Ida EvaFloke 6923202
854Peers, BobbieFlukten fra jorden 6913481
855Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6912562
856Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 6892093
857Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6893082
858Raknes, LinaÅse blir storesøster 6871474
859Estes, MaxSur 6871384
860 Hammergården 686848
861Lunde, MajaSceneskrekk 6853711
862Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6854671
863Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6831923
864Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6802053
865Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6772123
866Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6772602
867Grine, ChrisInvasjonen 6762173
868Donaldson, JuliaDe fæle fem 674996
869Bross, HelenaSove borte 6742003
870Dybvig, PerDe står i kø 6741983
871Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 6731076
872Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6731584
873Borge, NinaHavfolket 6733122
874Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6731225
875Parr, MariaKeeperen og havet 6712622
876Eriksson, EvaJulia hjelper til 6701195
877Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6702852
878Svingen, ArneSpøkelseshotellet 6703781
879Svingen, ArneBødlene på kirkegården 6673441
880Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6651873
881Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 6641693
882Pélissier, JérômeSaga og tåkedragen 6631354
883Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6632213
884Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6632013
885Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6631973
886Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6633272
887Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6621175
888Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 6611803
889Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6601943
890Kibuishi, KazuAmuletten 6592193
891Bross, HelenaVerdens beste venn 6581683
892Winick, JuddHilo i fritt fall 6551923
893Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6551324
894Mæhle, LarsFantorangen bader 654956
895Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 6532482
896Slotten, AlexanderUlvevinter 6522652
897Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 65111450
898Grande, MartineDilla på dyr 6491394
899Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6471384
900Svingen, ArneSkattekartet 6473411
901Svingen, ArneSlakterskogen 6472792
902Lunde, MajaTordendronningen 6462942
903Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6461753
904Svingen, ArneEn glefsende kjeft 6443711
905Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6443901
906Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6441544
907Laird, JennyDinosaurene kommer 6441394
908Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 641817
909Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6401783
910Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 6401294
911Hunter, ErinEn klan i knipe 6391514
912Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6381334
913Landström, OlofBø og Bæ i skogen 6361574
914Linde, HeidiMenneskets beste venn 6362522
915Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 6362242
916 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6362652
917Mugford, SimonReal Madrid ruler 6361334
918Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 63410620
919Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 6332142
920Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6327540
921Willems, MoBlir du med ut og leke? 6321265
922Svingen, ArneDen døde onkelen 6312702
923Winick, JuddHilo vekker monstrene 6281873
924Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 6281394
925Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 6271195
926Svingen, ArneMannen med seks fingre 6263961
927Phoenix, H.L.Trylleflasken 6261085
928Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6262292
929Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6268390
930Sattin, SamuelUnico : Jaget 625936
931Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 6243022
932Svingen, ArneGrusomme netter 6233351
933Snashall, SarahHester og føll 6222043
934Jensen, JørnKasper på fotballeir 6223511
935Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 6221125
936Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6211095
937 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 6202412
938Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 6201016
939Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 6183491
940 Guinness world records 2018 6171673
941Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 6172282
942Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 6164821
943Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 616996
944Samdal, PederMer enn en klubb 6163022
945Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 6151464
946Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 6151254
947Klepp, AnneliDuste-spøkelser 6142432
948Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 613768
949Dahlstrøm, CamillaTvillingene 6131394
950Molaug, Marius HornVerdens verste vitsebok 6111833
951Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 6111743
952Landström, LenaBø og Bæ får besøk 6101424
953Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 6091334
954Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 6081125
955Mathismoen, OleDet ville Norge 6082272
956Alaei, NedaBare vent 6073591
957Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 6062112
958Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 6051553
959Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 6051763
960Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 6052202
961Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 6051543
962Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 6041025
963Konami, KanataChis lune hjem : Chi's sweet home 6031454
964Herlofsen, Sarah RoxanaHjernen 6031314
965Jolley, DanSashas hemmelighet 6031484
966Willems, MoBlir du med ut å leke? 6021175
967Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 60222490
968Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6021145
969Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5981444
970Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5981444
971Svingen, ArneGjenferdene på skolen 5982782
972Gumpaw, FelixFotballmysteriet 5961195
973Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5962612
974Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5954011
975Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5951404
976Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 595986
977Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5941783
978Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5931623
979Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5921703
980Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5901065
981Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 590767
982Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 5891254
983Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5881035
984Klepp, AnneliVennskaps-virvar 5871633
985Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5871982
986Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5861175
987Halvorsen, Anne GunnArvingen 5864831
988Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 584946
989Bross, HelenaNatt på skolen 5841773
990Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5821194
991Svingen, ArneZombienaboen 5812652
992Flynn, IanSonic the hedgehog : Kampen om Angel Island ; Viruset 5771264
993Solberg, A. AudhildHarpa 5773621
994Unstad, Elin ViktoriaUlv ulv 5763641
995Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5751653
996Handford, MartinDen store bildejakten 575946
997Heiberg, Anette V.Hunden 5751174
998Handford, MartinHvor er Willy? 5731354
999Svingen, ArneHelt alene hjemme 5732642
1000Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5731135

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 182 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2474 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 30/10/2026 kl. 14:29:14


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As