1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1681238474
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1112730323
3Falch, MalinHarukkas ønske 998020894
4Falch, MalinVikingene og orakelet 977324434
5Helgheim, OdinDrageviking 948419054
6Sotberg, VictorEdelmot 938919744
7Falch, MalinTrollriket 923523393
8Sotberg, VictorNekromanseren 921218225
9Falch, MalinKråkesøstrene 877821194
10Pilkey, DavHundemannen 858418244
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 838835152
12Mugford, SimonHaaland ruler 795816604
13Falch, MalinReisen til Røros 744717174
14Nordahl, VictorByen 726015054
15Helgheim, OdinFenrisulven 721920933
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 712813355
17Helgheim, OdinValhall 689815644
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 688014644
19Pilkey, DavHundemannen er på ballen 675213395
20Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 672918663
21Sandmæl, CathrineJenter 671114814
22Helgheim, OdinFimbulvinter 664017133
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 647330002
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 636716053
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 634613564
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 631515554
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 624312465
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 620617423
29Sotberg, VictorSkyggene 61969936
30Nordahl, VictorSkogen 615512984
31Pilkey, DavForbrytelse og slafs 611311455
32Pilkey, DavFarefulle høyder 609211425
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 608310645
34Sotberg, VictorBedrager 608314114
35Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 605222802
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 604812055
37Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 596617813
38Sandnes, Hans JørgenDypfryst 594016973
39Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 593617713
40Pilkey, DavNår villdyret våkner 592411215
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 587225952
42Pilkey, DavDen røde rebell 58499186
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 582913314
44BékaHjertets hemmeligheter 57479516
45Pilkey, DavI fri dressur 569711085
46Pilkey, DavLoppenes herre 569311265
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 564216593
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 556220142
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 552915483
50Helgheim, OdinTordenguden 541811774
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 538919712
52Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 533312844
53Kibuishi, KazuByen bak skyene 531220982
54Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 530019032
55Nordahl, VictorRevefarmen 529910984
56Pilkey, DavI kattepine 528710145
57Sandmæl, ChaBeseiret 528012394
58BékaKjærlighetssorg 52618306
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 522813303
60Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 508421882
61Pilkey, DavMitt liv som katt 50817716
62BékaFeriefling 50757536
63Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 507319402
64Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 500712563
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 498320652
66Mugford, SimonMessi ruler 497210684
67Sandnes, Hans JørgenOrkanen 495811994
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 491211494
69Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 489818382
70Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489469210
71Mugford, SimonMbappé ruler 48559605
72Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 484715593
73Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 480313053
74Horst, Jørn LierOperasjon zombie 48029415
75BékaStjålne drømmer 47757286
76Dåsnes, NoraBare si ja 477511154
77Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 477121692
78BékaSøt musikk 47597656
79Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 473913273
80Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 473213263
81Helgheim, OdinYggdrasil 47049704
82Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 469510644
83Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 468812063
84Mugford, SimonRonaldo ruler 46769414
85Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 459214323
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 458217762
87Tolo, MichelleFullmåne 456310624
88Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 453114463
89Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 453020152
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 452716602
91Kibuishi, KazuIldfuglen 452117972
92Mugford, SimonNeymar ruler 44798545
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 44359964
94Norlund, DinaSnøkattprinsen 442112303
95Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 441115322
96Oseman, AliceHjertestopper 435814572
97Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 435716552
98Helgheim, OdinLoke 43398315
99Kibuishi, KazuSupernova 431817442
100Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 43049514
101Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 427917872
102Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 424317072
103Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 424062260
104Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 41778604
105Mugford, SimonØdegaard ruler 41776946
106Horst, Jørn LierOperasjon traktor 41749924
107Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 41418634
108Aune, ThomasFotballhelter 412511573
109Aune, ThomasFotballrekorder 411110743
110Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 410116652
111Sandmæl, ChaKnust 408511053
112Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 40689474
113Horst, Jørn LierOperasjon Radius 405313602
114Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 396313442
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 39629734
116Mugford, SimonSalah ruler 39528684
117Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 394816852
118Kinney, JeffSalig røre 39449854
119Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 393215312
120Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 392113063
121Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 388419491
122Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 385511233
123Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 38539534
124Kinney, JeffBruk huet! 383310353
125Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 382915272
126Sandmæl, ChaAngrepet 379910363
127Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 378212892
128Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 377914862
129Kinney, JeffRodrick ruler 377318951
130Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 37557125
131Mæhle, LarsStormen 37467225
132Kinney, JeffGode, gamle dager 373316122
133Mugford, SimonBellingham ruler 37227514
134Kinney, JeffSiste stikk 366016872
135Kinney, JeffNedsmelting 361713062
136GijéVelkommen til Pandoria 36169653
137Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 359810673
138Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 35969743
139Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 35908534
140Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 35807584
141Brinck, CamillaJakten på gullosten 356610383
142Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 355914422
143Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 35197734
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 35075935
145Mugford, SimonZlatan ruler 34928544
146Kinney, JeffPå dypt vann 347312882
147Dåsnes, NoraLa skogen leve! 347210393
148Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 346010573
149Mugford, SimonKane ruler 34577114
150Mugford, SimonRashford ruler 34537064
151Kinney, JeffSamling i bånn 341410143
152Kinney, JeffFüllstappa bleie 340210803
153Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 33986045
154Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 339311083
155Telgemeier, RainaEn genial idé 33678573
156Mæhle, LarsBallongferden 33576325
157Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 335216332
158Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 334010643
159Kinney, JeffHjem, kjære hjem 333512712
160Mugford, SimonVan Dijk ruler 33186225
161Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 33148174
162Kinney, JeffDen brutale sannheten 330118731
163Mugford, SimonDe Bruyne ruler 32947014
164Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 326913012
165Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 32578483
166Galligan, GaleGuttegærne Stacey 32376744
167Kinney, JeffFestbrems 32085785
168Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 317242390
169Mjelde, CharlotteFelix har følelser 31706914
170Kinney, JeffDobbel innsats 315211422
171Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 31519533
172Våhlund, EliasSuperskurker 31374746
173Mugford, SimonSaka ruler 31306005
174Mugford, SimonBarcelona ruler 31305325
175Norman, Mona GriviDen hvite løven 312810323
176Mugford, SimonLiverpool ruler 30626424
177Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 303514032
178Våhlund, EliasAlle lyver 30115315
179Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 30064526
180Kinney, JeffFerieparadiset 299717701
181Mugford, SimonVinícius jr. ruler 29854985
182Valle, OdaTre er én for mye 29858443
183Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 29726414
184Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 29655475
185Våhlund, EliasTilbake 29506844
186Våhlund, EliasDen lengste natten 29496474
187Kinney, JeffBrakkesyke 292815621
188Mæhle, LarsEgget 29244915
189Mæhle, LarsBestevennen 29194496
190Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 29134736
191Mæhle, LarsReisen 29034456
192Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 29016084
193Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 28988983
194Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 28968093
195Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 28864027
196Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 28824766
197Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28744546
198Horst, Jørn LierSalamandergåten 286719761
199Mugford, SimonLewandowski ruler 28475435
200Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 28464506
201Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 28276304
202Mæhle, LarsSjøuhyret 28094536
203Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 28036774
204Mugford, SimonYamal ruler 28004785
205Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 27958483
206Mæhle, LarsSkattejakten 27864256
207Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 27795934
208Våhlund, EliasEn ny venn 27705465
209West, TraceyJorddragen våkner 27605674
210Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 27576194
211Våhlund, EliasHåpløst 27497203
212Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 27495335
213Mæhle, LarsVulkanen 27463817
214Brinck, CamillaI duejegernes grep 27418263
215Telgemeier, RainaDen første krangelen 27386863
216Mæhle, LarsHalloween-festen 27204376
217Telgemeier, RainaStoresøstre 26996684
218Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 26885315
219Kinney, JeffTøffe tider 267813711
220Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 26775904
221Galligan, GaleEn helt umulig jobb 26456114
222Kinney, JeffHundedager 263012422
223Tolo, MichellePoltergeist 26227683
224Mæhle, LarsHemmeligheten 26144006
225Galligan, GaleDen store festen 26095604
226Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25984405
227Dahl, RoaldMatilda 258915061
228Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 25784016
229Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 25656344
230Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 25627263
231Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 255510222
232Sandmæl, ChaFanget 25465914
233Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 25438812
234Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 25297273
235Brinck, CamillaEn uventet vending 25286723
236Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 252810062
237Kinney, JeffFemte hjul på vogna 252213371
238Epstein, GabrielaDen nye jenta 25163916
239Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 25105704
240Brinck, CamillaDen siste kampen 24787543
241Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 247510662
242Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24743586
243Horst, Jørn LierDekkoperasjon 24669202
244Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 24578662
245Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 24496233
246Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 24475254
247Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 24364655
248Mæhle, LarsKrympekatastrofe 24274934
249Norman, Mona GriviPanda på rømmen 24047373
250Våhlund, EliasUlvene kommer 23936063
251Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 23845694
252Mugford, SimonMané ruler 23685104
253Brinck, CamillaDen låste portalen 23595444
254Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 23504325
255Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 23325204
256Kjetun, MariVerdens kjemper 23246463
257Mugford, SimonGrealish ruler 23224664
258Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 23187363
259Halsnes, LineTøffe kjøretøy 23065873
260Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 22946613
261Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 22937483
262Våhlund, EliasForsvunnet 22756333
263Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 22587752
264Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 22523486
265GijéKyprians hemmelighet 22516783
266Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 22504694
267Holsve, Mari MoenI pappas hode 22426713
268Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 22403486
269Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 22356323
270Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 22329502
271Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 22229262
272Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 22078332
273Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 22007372
274Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 21958662
275Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 21946543
276Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 21874694
277Toriyama, AkiraDragon ball 21797692
278Totland, AndersMamma på dass 217710162
279Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 217610252
280Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 217510881
281Halsnes, LineTøffe dinosaurer 21756173
282Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 21724335
283Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 21715463
284Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 21415673
285Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 21283905
286Sandmæl, CharlotteForrådt 21204954
287Mathismoen, OleStore dyr 21195983
288Våhlund, EliasAlene 21175064
289Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 21034994
290Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20984724
291West, TraceyMysteriet med soldragen 20913995
292Røed, HenningHai! 20854524
293Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 20779542
294Mæhle, LarsRasmus rydder 20733316
295Mæhle, LarsAprilspøken 20702677
296Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 20654524
297Blomqvist, FredrikNordlyset 20634784
298Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 20635193
299Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 20565114
300Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 20436523
301Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204124270
302Sandmæl, ChaSåret 20384724
303Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 20326723
304Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 202910002
305Mugford, SimonPogba ruler 20264045
306Sandmæl, ChaForrådt 20194454
307Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 20175034
308Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 19906992
309West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19892747
310Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 19804594
311Mugford, SimonVM-heltene ruler 19723875
312Aune, ThomasFotballklubber 19716423
313Molaug, Marius HornVerdens verste venn 19638822
314Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 19566642
315Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 19532697
316Snashall, SarahHunder og valper 19506183
317Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 19376143
318Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 19295243
319Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 192729900
320Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 19217222
321Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 19142737
322Mugford, SimonSon ruler 19053215
323Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 19046672
324Dahl, RoaldHeksene 19039971
325West, TraceyVanndragens hemmelighet 19003455
326Norman, Mona GriviLure lemurer 18976023
327Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 18946283
328Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 18925523
329Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 18914334
330Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 187810191
331Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 18753944
332Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18654683
333Probert, TimKampen mot mørket 18644913
334Jacobsen, Jenny J.Rare valper 18623754
335Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 18515033
336Sotberg, VictorBare Victor 184318001
337Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 18304334
338Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 18275123
339Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 18256102
340Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 18253904
341Lindahl, LenaAlle må bæsje 18165213
342Pilkey, DavBedre sammen 18133045
343Fiske, AnnaHallo natta! 18094234
344Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 18053215
345Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 18023844
346West, TraceyGulldragens skatt 18002866
347Mjelde, CharlotteFelix krangler 17962986
348Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 17895223
349Halsnes, LineTøffe maskiner 17765293
350Mugford, SimonPalmer ruler 17742916
351Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 17662566
352Merz, AnaSkal bare 17634603
353Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 17592776
354Norman, Mona GriviTigertrøbbel 17507832
355Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 17434024
356Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17363365
357Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 17345053
358Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 17224453
359Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 17222716
360Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 17186162
361Norman, Mona GriviPumaproblemet 17166012
362Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 17098751
363Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 17085673
364Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 17033614
365Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 16885802
366Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 16825333
367Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 16794403
368Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 16685303
369Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 16642736
370Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 16646232
371GijéJakten på opprinnelsen 16634753
372Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 16603564
373Pilkey, DavHvordan vinne venner 16572636
374Norman, Mona GriviGepardgåten 16555622
375Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 16503584
376Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 16494193
377Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 16475343
378Riordan, RickLyntyven 16456602
379Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 16457502
380Assarasakorn, MichelePotegjengen 16392736
381Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 16389051
382Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 16305632
383Hunter, ErinTilbake til villmarken 16286762
384Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 16235702
385Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 16222676
386Tolo, MichelleDet første møtet 16184353
387Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 16144813
388Mæhle, LarsTrampolinetullball 16132356
389Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 16126832
390Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 16042695
391Gumpaw, FelixFørste sak 15983005
392Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 15966582
393Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15954433
394Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15912755
395Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 159022140
396Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15813045
397Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15796052
398Våhlund, EliasHåndboka 15755053
399Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15683784
400Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15655013
401Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 15633274
402Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 15623644
403Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 15563494
404Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 15522855
405Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 15482655
406Røed, HenningMonstre i dypet 15464853
407Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15462865
408Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15382216
409Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15354263
410Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 15354673
411Akerlie, IbenLars er lol 153315760
412Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 15312177
413Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15312476
414Donaldson, JuliaGruffalo 15293644
415Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 15254453
416Lemire, SabineMira 15223923
417Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 15204613
418Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 15174493
419West, TraceyGiftdragens sang 15102715
420Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 15092476
421Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 15094623
422Bjerkeland, IngvildUdyr 150810251
423Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 15066602
424Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 15053484
425Lindmo, ArneReisen til Atlantis 15023773
426Oseman, AliceHeartstopper 15018691
427Lindmo, ArneVampyrer og demoner 15004993
428Halsnes, LineTøffe dyr 14944523
429Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14912695
430Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 14882655
431Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 14856112
432Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14842456
433Peers, BobbieLuridiumstyven 14848961
434Kjetun, MariSøt og farlig 14832725
435Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14703234
436Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14675282
437Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 14663504
438Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14655552
439Guinness world records 2026Guinness world records 2026 14652954
440Higgins, CamGøy på landet 14633164
441Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14626272
442Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 14573404
443Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 14562206
444Telgemeier, RainaDrama 14473024
445Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 14444942
446Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 14384373
447Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14383613
448Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 14364533
449Mæhle, LarsRasmus og fargene 14342316
450Sharif, GulraizHør her'a! 142819950
451Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 14273983
452Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 14273264
453Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 14242565
454Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 14193364
455Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 14173404
456Smart, JamieApekatt mot harepus 14162745
457West, TraceyIlddragens kraft 14112715
458Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 14064233
459Norman, Mona GriviHaien kommer! 14045022
460Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 14011807
461Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 14011877
462Linde, HeidiAnnenhver uke 13976762
463Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 13972246
464Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13872246
465Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 13835852
466Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 13792006
467Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 13764273
468Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13763134
469Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13733014
470Telgemeier, RainaSmil 13712814
471Probert, TimSkyggen 13703014
472Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13693463
473Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 13674992
474Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13622226
475Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13582116
476Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 13578591
477Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 13534473
478Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 13532675
479West, TraceySølvdragens glans 13512186
480Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 13472714
481Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13454632
482Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 13445312
483Willems, MoJeg brakk snabelen! 13402685
484Samdal, PederMer enn en spiller 13304892
485Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 13293294
486Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 13272096
487Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 13212036
488Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 13142166
489Våhlund, EliasRøde maske 13084003
490Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12962744
491Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12932345
492Norman, Mona GriviDinosauregget 12924332
493Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12914532
494Walliams, DavidGangster-bestemor 12899361
495Jamtli, John S.Grenselos 12885412
496Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12853044
497Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12852335
498Stene, Gert-OlavForbannelsen 12854063
499Guinness world records 2025Guinness world records 2025 12843363
500Dragland, LiseHvem i jungelen? 12812305
501Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 12763373
502Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 12693004
503Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12695622
504Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12672864
505Hafstad, StianMinnetyven 12615562
506Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12602475
507Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 12591836
508Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 12572934
509Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12482235
510Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 12372046
511Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 12314442
512West, TraceyIsdragens frost 12262365
513Nordahl, VictorReveflammene 12252834
514Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 12243193
515Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 12241717
516Dragland, LiseHvem i skogen? 12242544
517Smart, JamieMenneskene kommer! 12222165
518Mæhle, LarsBursdagsbaluba 12141936
519Homme, Annika Linn VerdalLava 12104322
520Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 12107821
521Mæhle, LarsTeatertrøbbel 12101966
522Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11962564
523Nygaard, Peder HornsethSupernova 11914872
524Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11873443
525Dragland, LiseHvem i havet? 11852275
526Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11842295
527Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 11832844
528Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11833133
529Phoenix, H.L.Håpet 11832834
530Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11823283
531Kuhn, CamillaLøs tann 11772374
532Telgemeier, RainaSøstre 11752115
533Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11755212
534Willems, MoVi er i en bok! 11642384
535Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11621945
536Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11571696
537Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 11573972
538Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11562245
539Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11553283
540Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11501577
541Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11492025
542Peers, BobbieNudelpuddelen 11482844
543CopycatHermegås 11391428
544Ewo, JonMonster! 11372853
545Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 113716540
546Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 11353892
547Lindahl, LenaAlle må sove 11343163
548Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 11325222
549Snashall, SarahKatter og kattunger 11263403
550Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 11233073
551Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 11232145
552Handford, MartinDen fantastiske reisen 11222165
553Walliams, DavidVerdens verste barn 11228191
554West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 11181895
555Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11161866
556Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 11144112
557Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 11124732
558Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 111120120
559Willems, MoSe hva jeg kan! 11101975
560Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 11091786
561Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 11061606
562West, TraceyJakten på lyndragen 11052145
563Øverli, FrodeFrida i Aquador 11053163
564CampingCamping 11041358
565Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 11041726
566Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10931786
567Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 109113290
568Daddy putdownNatta med Pappa 10911447
569Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10902224
570Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 10854812
571Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10844962
572Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 10834132
573Spont, SiriMolly er min 10802424
574Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10801606
575Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 10781835
576Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 10765481
577Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10751995
578Raknes, LinaÅse og Kjeks 10752943
579Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10731835
580Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10713313
581Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10712783
582Ewo, JonBø! 10692035
583Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10681885
584Barky boatsBarkebåter 10671338
585Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10662693
586CharadesMimelek 10651447
587Mæhle, LarsTannfetøys 10651646
588Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10543113
589Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 10483852
590Willems, MoVi drar på kjøretur! 10471955
591Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10441925
592Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10392683
593Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 10383832
594Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 10382154
595Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10381995
596Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 10342184
597Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 10333003
598Dahl, RoaldSVK 10313772
599Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 10301397
600Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 10301616
601Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 10301626
602Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 10293922
603Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 10262214
604Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 102542480
605Lieske, DanielEn ny verden 10231845
606Lindman, MerviMinsten baker 10191606
607Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 10183393
608Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 10177214
609Brinck, CamillaNå er det leggetid 10151915
610Yoga ballYogaball 10141198
611Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 10093353
612Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417930
613Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 10011526
614Holowaty, LaurenPeppas eventyr 10011486
615Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 10002683
616Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9931616
617Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9922713
618Probert, TimMørketiden 9901885
619Jacobsen, Jenny J.Små poter 9891795
620Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 9872603
621Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9841915
622Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9844602
623GijéDen mystiske forsvinningen 9812444
624Horst, Jørn LierMaltesergåten 9804832
625Lindman, MerviMinsten har en potte 9781665
626Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9753692
627Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9703023
628Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 9691745
629Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9681695
630Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9681586
631Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9663422
632West, TraceyTordendragens brøl 9601875
633Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9582064
634Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 9582943
635Lyng, SandraHeia Corny 9581536
636Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9561586
637Asbjørnsen, Peter ChristenDe tre bukkene Bruse 9553163
638Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9532194
639Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9472443
640Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 9479011
641Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9453013
642Castle, PaulKringle og Finn 9422084
643Mæhle, LarsHvor er myggen? 9371346
644Klepp, AnneliGullunge-tabber 9373352
645Winick, JuddDet store buldrende braket 9372713
646Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 9342613
647Marcus, HåkonVilldyr 9335261
648Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9332194
649West, TraceyMånedragens reise 9311775
650Donaldson, JuliaLille Gruffalo 9272254
651Peers, BobbieSnøfreserduellen 9262423
652Deutsch, BarryDen tapte arving 9241546
653Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9232473
654Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 9201406
655Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 9191526
656Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 9182793
657Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 9171984
658Banke, PeterAlt om Neymar 9163202
659Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 9142973
660Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 9061267
661Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
662Raknes, LinaÅse får besøk 9051755
663Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 9001287
664Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8971326
665Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8961705
666Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8962503
667Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8962723
668Jolley, DanKnust idyll 8952174
669Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8953282
670Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 8942883
671Borge, NinaJakob på vippepunktet 8926061
672Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8911755
673Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8891227
674Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8891237
675Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 8881267
676Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8881685
677Mæhle, LarsPiratproblemer 8871376
678Stai, KariFlaut 8871904
679Grande, MartineLilly sover borte 8863172
680BingoBingo 8861207
681Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8851675
682Hunter, ErinKnust idyll 8842154
683Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 8842154
684Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8834841
685Mæhle, LarsSpinosaurusen 8833422
686Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8791426
687Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8781884
688Jolley, DanEn klan i knipe 8782184
689Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8772453
690Linde, HeidiKlasseboka 8753032
691Stokke, NilsI maurtua 8721316
692Do, AnhNinjakid 8722853
693Muncaster, HarrietDen nye skolen 8691316
694Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 8661465
695Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 8662853
696Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8661715
697Ousland, BjørnPrompetroll 8641914
698Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86310590
699Blixt, HannaOppdraget i London 8601864
700Svingen, ArneDen onde læreren 8554881
701Probert, TimLandet midt imellom 8531356
702Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 8532064
703Lyng, SandraDen store boken om Corny 8521465
704Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8511924
705Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8501306
706Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8507621
707Schau, KristopherBæsjen til pappa 8472673
708Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8471964
709Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 8461794
710Christiansen, Pål H.Matboksen 8462273
711Phoenix, H.L.Valget 8442054
712Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 8431804
713Steffensen, SandraTil topps 8412573
714Willems, MoDet er vanskelig å vente! 8401704
715Kolstad, HaraldHytte i skogen 8372024
716Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 8362693
717Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8331684
718Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8321465
719Holowaty, LaurenPeppa er snill 8311266
720Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 8274181
721Handford, MartinHvor er Willy nå? 8252113
722James, HollisRedd dinosaurene! 825978
723Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
724Lilleøien, BårdOver dal og berg 8232523
725Svingen, ArneRom 13 8233902
726Johnsen, Janne AasebøBamsen 8202044
727Walliams, DavidAstrobajas 8201904
728Svingen, ArneSnitch 8195511
729GijéMankefalkens fjær 8152203
730Sveen, GunnarStjerneskills 8151704
731Lindman, MerviMinsten tar på klær 8151405
732Pilkey, DavHundemannen i kattepine 8131595
733Brym, SaraFantus har bæsja 8121137
734Marienborg, IreneAu! sier Nora 8102173
735Sandmæl, CathrineBare oss to 8101834
736Peach, HeliMørkalven : Alene 8083242
737Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 8063932
738Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 8041127
739Lindman, MerviMinsten plasker 8031555
740Vålaug, AnneKvist og Krokus 8002423
741Pamment, JasonLukas og den magiske øya 7981724
742Snashall, SarahSmygende slanger 7952303
743Hegerberg, AdaPå samme lag 7944331
744Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 7901087
745Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7881395
746Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7865101
747LylianErin 7842143
748Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7831156
749Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7832193
750Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7833482
751Næss, Jan ChristopherSvømmehallen 7822063
752Fiske, AnnaHallo skogen! 7822293
753Archer, MandyPeppa på ballett 7811166
754Kuhn, CamillaRyddetid 7812183
755Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7781097
756Adams, BenOppdrag bestemor 7761784
757Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7753812
758Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 7753372
759Halsnes, LineTøffe biler 7731495
760Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7722213
761Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7722453
762Phoenix, H.L.Lyset 7701654
763Houm, NicolaiZombieLars 7693362
764Gumpaw, FelixSnømonsteret 7661395
765Phoenix, H.L.Monsteret 7651485
766Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 7641395
767Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7632263
768Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7631246
769Gjerde, HanneMaskinlæreren 7633901
770Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7623042
771Peers, BobbieKakkilakken 7621884
772 Georg og dinosauren 7591017
773Collins, SuzanneThe Hunger Games 75810330
774Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7573202
775Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7552513
776Lindman, MerviMinsten kan alt! 7531335
777Mæhle, LarsJulegaven 7531355
778Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 7521784
779Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 75211730
780Dahl, RoaldDustene 7513062
781Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 7511106
782Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7492792
783Collins, SuzanneDødslekene 74910240
784Hatke, BenJack i jungelen 7482383
785Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7461883
786Tur, Míriam BonastreSpådommen 7461146
787Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7442483
788Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 7432263
789Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7422912
790Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 7421365
791Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7401245
792Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 7391594
793ShadowlandsSkyggeland 7381106
794Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7381236
795Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 7384131
796Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 7363252
797Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7343242
798Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7341295
799Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 7321963
800Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7311893
801Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7311993
802Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 7301674
8035-minute storiesFull fart, Bluey! 730908
804Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 729977
805Alley, BobBli med til brannstasjonen 7261116
806Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 7261106
807Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7233552
808Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 7232313
809Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 72117950
810Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 7203841
811Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 7203042
812Kibuishi, Amy KimVannets rike 7191425
813Oxlade, ChrisRaske biler 7193092
814Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7191903
815Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 7191315
816Lamøy, ChristofferLiket i myra 7163452
817Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 7132293
818Hamre, Victoria HaallmanMiso 7112143
819Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 7114681
820Bagieu, PénélopeHeksene 7101285
821Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 7082622
822Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 7081943
823Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 7071614
824Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 7051913
825Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 7052592
826Mæhle, LarsHvor er billetten? 704947
827Svingen, ArneKappen 7043961
828Raknes, LinaÅse blir storesøster 6981514
829Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69812030
830Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6982263
831Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6962053
832Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6961424
833Karlsson, EllenSara får plaster 696967
834Stokke, NilsPå månen 6941086
835Svingen, ArneDen slemme eleven 6943282
836Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6933292
837Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6922812
838Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6921066
839Jamtli, John SigvartSabotør 6913452
840 Guinness world records 2022 6882133
841Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6871245
842Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6871116
843Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6864651
844Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6841983
845Parr, MariaKeeperen og havet 6822812
846Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6822033
847Svingen, ArneHalloweenhuset 6813611
848Neverdahl, Ida EvaFloke 6803212
849 Hammergården 679848
850Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6792592
851Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6781743
852Lindmo, ArneOndskapens festning 6782133
853Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6762053
854Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6761813
855Svingen, ArneStormen 6753292
856Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6751135
857Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6741913
858Borge, NinaHavfolket 6743142
859Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 6721853
860Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6711205
861Bross, HelenaVerdens beste venn 6701723
862Estes, MaxSur 6691364
863Donaldson, JuliaDe fæle fem 668996
864Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6681963
865Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6681225
866Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6683322
867Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6672262
868Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6671624
869Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 6662073
870Gjendem, Anna BergGi meg et kjæledyr! 6653092
871Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6651863
872Dybvig, PerDe står i kø 6651983
873Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6652582
874Lunde, MajaSceneskrekk 6643641
875Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6642242
876Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6642063
877Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 6631066
878Grine, ChrisInvasjonen 6632153
879Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 6623092
880Eriksson, EvaJulia hjelper til 6621195
881Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6612003
882Peers, BobbieFlukten fra jorden 6613401
883Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6612822
884Bross, HelenaSove borte 6571983
885Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6572053
886Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6541853
887Svingen, ArneSpøkelseshotellet 6533761
888Kibuishi, KazuAmuletten 6472182
889Winick, JuddHilo i fritt fall 6461943
890Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 6441693
891Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6443951
892Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6441304
893Mæhle, LarsFantorangen bader 643946
894Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6431913
895Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6421374
896Laird, JennyDinosaurene kommer 6371404
897Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 636817
898 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6362682
899Lunde, MajaTordendronningen 6362912
900Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 6362462
901Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 6352232
902Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6351564
903Svingen, ArneBødlene på kirkegården 6353351
904Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6341344
905Grande, MartineDilla på dyr 6331344
906Sattin, SamuelUnico : Jaget 632946
907Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6327540
908Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 63210620
909Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 6321274
910Svingen, ArneSkattekartet 6283381
911Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6252362
912Slotten, AlexanderUlvevinter 6252482
913Landström, OlofBø og Bæ i skogen 6241544
914Hunter, ErinEn klan i knipe 6241484
915Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248390
916Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 6201783
917Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 6201384
918Svingen, ArneSlakterskogen 6192742
919Linde, HeidiMenneskets beste venn 6182512
920Snashall, SarahHester og føll 6182072
921Willems, MoBlir du med ut og leke? 6181254
922Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 6173012
923Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 6171125
924Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 617956
925Phoenix, H.L.Trylleflasken 6121075
926Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 6121175
927Winick, JuddHilo vekker monstrene 6121853
928Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 6122102
929Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 6121583
930Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 6111364
931Hanlon, AbbyVilma skoledilla 6101823
932Svingen, ArneEn glefsende kjeft 6103561
933Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 608768
934Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6071713
935 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 6072412
936Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 6071254
937Samdal, PederMer enn en klubb 6073022
938Landström, LenaBø og Bæ får besøk 6061434
939Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 6061016
940Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 6044041
941Dahlstrøm, CamillaTvillingene 6031384
942Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 6021454
943Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 6022202
944Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 6014681
945Alaei, NedaBare vent 6013591
946Svingen, ArneGrusomme netter 6013311
947Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 6001713
948Donaldson, JuliaPinnemann 599966
949Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5991494
950Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 599996
951Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5981743
952Svingen, ArneDen døde onkelen 5982662
953Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5981025
954Mathismoen, OleDet ville Norge 5982282
955Mugford, SimonReal Madrid ruler 5981264
956Svingen, ArneMannen med seks fingre 5973851
957Molaug, Marius HornVerdens verste vitsebok 5971833
958Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5972102
959Herlofsen, Sarah RoxanaHjernen 5971314
960Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 59622490
961Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5941175
962 Guinness world records 2018 5931633
963Willems, MoBlir du med ut å leke? 5921175
964Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 5921543
965Douyé, SylviaVampyrens barn 5921533
966Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5913391
967Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 5911145
968Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5901992
969Jolley, DanSashas hemmelighet 5891474
970Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5891394
971Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 588956
972Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5881045
973Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5861613
974Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5861065
975Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5851065
976Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5851673
977Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5851444
978Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 58411450
979Svingen, ArneGjenferdene på skolen 5842792
980Handford, MartinHvor er Willy? 5831354
981Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5822202
982Bross, HelenaNatt på skolen 5821753
983Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 581767
984Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5811105
985Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5792602
986Konami, KanataChis lune hjem : Chi's sweet home 5781424
987Unstad, Elin ViktoriaUlv ulv 5783701
988Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5741194
989Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 5741224
990Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 5722152
991Halvorsen, Anne GunnArvingen 5724721
992Heiberg, Anette V.Hunden 5711174
993Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5702562
994Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5702202
995Ousland, BjørnFlink drage 5691304
996Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5691314
997Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 569718
998Spont, SiriMolly er best 5681503
999Handford, MartinDen store bildejakten 568946
1000Svingen, ArneZombienaboen 5682642

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 181 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2471 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 28/10/2026 kl. 15:29:05


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As