1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1652338414
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1091430303
3Falch, MalinHarukkas ønske 981320854
4Falch, MalinVikingene og orakelet 959324463
5Helgheim, OdinDrageviking 931918984
6Sotberg, VictorEdelmot 922419704
7Falch, MalinTrollriket 906423383
8Sotberg, VictorNekromanseren 904418114
9Falch, MalinKråkesøstrene 865421204
10Pilkey, DavHundemannen 839118264
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 821735052
12Mugford, SimonHaaland ruler 780316634
13Falch, MalinReisen til Røros 724917034
14Nordahl, VictorByen 710914984
15Helgheim, OdinFenrisulven 706820893
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 704513345
17Helgheim, OdinValhall 681315684
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 676314664
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 664418643
20Pilkey, DavHundemannen er på ballen 664313414
21Sandmæl, CathrineJenter 660714814
22Helgheim, OdinFimbulvinter 652117103
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 633029852
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 629316073
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 626413494
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 620715563
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 613412414
28Sotberg, VictorSkyggene 60939866
29Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 608817413
30Nordahl, VictorSkogen 605312944
31Pilkey, DavForbrytelse og slafs 600711465
32Pilkey, DavFarefulle høyder 598911415
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 597610625
34Pilkey, DavHundemannen håver inn 595112034
35Sotberg, VictorBedrager 592613944
36Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 589722552
37Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 586617783
38Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 586617623
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 582011205
40Sandnes, Hans JørgenDypfryst 582016963
41Pilkey, DavDen røde rebell 57589166
42Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 574325752
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 571613274
44BékaHjertets hemmeligheter 56439435
45Pilkey, DavI fri dressur 559811095
46Pilkey, DavLoppenes herre 559711264
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 554516563
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 549320132
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 542615443
50Helgheim, OdinTordenguden 532311774
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 530919532
52Pilkey, DavI kattepine 525010285
53Sandmæl, ChaBeseiret 523712604
54Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 523312834
55Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 523119272
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 522120922
57Nordahl, VictorRevefarmen 520910974
58BékaKjærlighetssorg 51628286
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 514913233
60Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 502721892
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 499512723
62BékaFeriefling 49897486
63Pilkey, DavMitt liv som katt 49817686
64Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 497819222
65Mugford, SimonMessi ruler 489710704
66Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489269210
67Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 489220632
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 488311984
69Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 484311484
70Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 483218412
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 476915493
72Mugford, SimonMbappé ruler 47379574
73Horst, Jørn LierOperasjon zombie 47119335
74Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 470912743
75BékaStjålne drømmer 47087276
76Dåsnes, NoraBare si ja 469711184
77Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 469421612
78BékaSøt musikk 46647626
79Helgheim, OdinYggdrasil 46529714
80Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 464710704
81Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 464613173
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 464512153
83Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 464413173
84Mugford, SimonRonaldo ruler 45859364
85Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 450314253
86Tolo, MichelleFullmåne 449010574
87Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 448614463
88Kibuishi, KazuAlveprinsen 448417692
89Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 446916532
90Kibuishi, KazuIldfuglen 444817902
91Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 442519792
92Mugford, SimonNeymar ruler 43948545
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 436210004
94Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 435215182
95Norlund, DinaSnøkattprinsen 433012213
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 426016462
97Kibuishi, KazuSupernova 424817482
98Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 42439474
99Helgheim, OdinLoke 42428245
100Oseman, AliceHjertestopper 423914462
101Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 423762260
102Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 421317812
103Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 418517032
104Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 41578704
105Horst, Jørn LierOperasjon traktor 41369944
106Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 41048564
107Mugford, SimonØdegaard ruler 40936875
108Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 404116572
109Aune, ThomasFotballhelter 403711543
110Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 40339474
111Aune, ThomasFotballrekorder 402710723
112Horst, Jørn LierOperasjon Radius 400313582
113Sandmæl, ChaKnust 400010953
114Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 39179764
115Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 391113352
116Mugford, SimonSalah ruler 38908714
117Kinney, JeffSalig røre 38869843
118Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 388015362
119Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 386916852
120Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 384312922
121Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 38179563
122Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 380419241
123Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 378211173
124Kinney, JeffBruk huet! 374910323
125Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 372715232
126Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 37207175
127Sandmæl, ChaAngrepet 371610253
128Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 370812782
129Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 370314872
130Mæhle, LarsStormen 36787125
131Kinney, JeffRodrick ruler 366018761
132Kinney, JeffGode, gamle dager 365416012
133Mugford, SimonBellingham ruler 36437444
134Kinney, JeffSiste stikk 362517082
135GijéVelkommen til Pandoria 35479633
136Kinney, JeffNedsmelting 353812972
137Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 353514442
138Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 35337624
139Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 35309713
140Brinck, CamillaJakten på gullosten 352310283
141Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 35148444
142Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 351310543
143Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 34595915
144Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 34547684
145Kinney, JeffPå dypt vann 344813042
146Mugford, SimonZlatan ruler 34278554
147Dåsnes, NoraLa skogen leve! 339110313
148Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 338211003
149Mugford, SimonRashford ruler 33776994
150Mugford, SimonKane ruler 33697084
151Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 33606065
152Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 334510273
153Kinney, JeffSamling i bånn 333910043
154Mæhle, LarsBallongferden 33316395
155Kinney, JeffFüllstappa bleie 332310743
156Telgemeier, RainaEn genial idé 33068563
157Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 32888194
158Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 328216362
159Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 327710633
160Kinney, JeffDen brutale sannheten 326118761
161Mugford, SimonDe Bruyne ruler 32347034
162Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 32178483
163Mugford, SimonVan Dijk ruler 32116105
164Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 320213062
165Galligan, GaleGuttegærne Stacey 31746704
166Kinney, JeffHjem, kjære hjem 317212512
167Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316942390
168Mjelde, CharlotteFelix har følelser 31366914
169Kinney, JeffFestbrems 31325725
170Kinney, JeffDobbel innsats 312911472
171Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 30979533
172Våhlund, EliasSuperskurker 30834726
173Norman, Mona GriviDen hvite løven 307110272
174Mugford, SimonSaka ruler 30505865
175Mugford, SimonBarcelona ruler 30315255
176Mugford, SimonLiverpool ruler 29846404
177Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 29754516
178Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 29415455
179Våhlund, EliasDen lengste natten 29376534
180Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 293613902
181Kinney, JeffFerieparadiset 292817701
182Valle, OdaTre er én for mye 29238363
183Våhlund, EliasTilbake 29226784
184Mugford, SimonVinícius jr. ruler 29184955
185Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 29156394
186Mæhle, LarsEgget 29074945
187Våhlund, EliasAlle lyver 29025195
188Mæhle, LarsReisen 28824496
189Kinney, JeffBrakkesyke 287815631
190Mæhle, LarsBestevennen 28774536
191Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 28634696
192Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28574566
193Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 28578603
194Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 28558983
195Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 28446064
196Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 28404007
197Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 28324755
198Horst, Jørn LierSalamandergåten 282819721
199Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 28244516
200Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 28068013
201Våhlund, EliasEn ny venn 28055784
202Mæhle, LarsSjøuhyret 28024646
203Mugford, SimonLewandowski ruler 27825395
204Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 27806824
205Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 27686304
206Mæhle, LarsSkattejakten 27544266
207Mugford, SimonYamal ruler 27384695
208Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 27335894
209Mæhle, LarsVulkanen 27183787
210West, TraceyJorddragen våkner 27175664
211Brinck, CamillaI duejegernes grep 27138243
212Våhlund, EliasHåpløst 27067193
213Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 26975365
214Telgemeier, RainaDen første krangelen 26946813
215Mæhle, LarsHalloween-festen 26844386
216Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 26706064
217Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 26485944
218Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 26405265
219Tolo, MichellePoltergeist 26327933
220Telgemeier, RainaStoresøstre 26326593
221Kinney, JeffHundedager 260712482
222Mæhle, LarsHemmeligheten 25954036
223Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 25923796
224Galligan, GaleEn helt umulig jobb 25866064
225Galligan, GaleDen store festen 25815654
226Kinney, JeffTøffe tider 257813601
227Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25694395
228Dahl, RoaldMatilda 255315331
229Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 25507303
230Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 25363966
231Brinck, CamillaEn uventet vending 25196773
232Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 25118822
233Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 250410212
234Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 24966283
235Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 249510122
236Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 24745284
237Kinney, JeffFemte hjul på vogna 246113341
238Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 24605634
239Epstein, GabrielaDen nye jenta 24493856
240Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 243910632
241Horst, Jørn LierDekkoperasjon 24239152
242Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 24228712
243Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 24154675
244Mæhle, LarsKrympekatastrofe 24114914
245Kjetun, MariVerdens kjemper 24086693
246Brinck, CamillaDen siste kampen 24027283
247Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23816093
248Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 23716763
249Våhlund, EliasUlvene kommer 23646073
250Sandmæl, ChaFanget 23525604
251Brinck, CamillaDen låste portalen 23235404
252Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 23227653
253Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 23224325
254Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 23135724
255Norman, Mona GriviPanda på rømmen 23037233
256Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 22997453
257Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 22985184
258Mugford, SimonMané ruler 22835024
259Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 22826843
260Mugford, SimonGrealish ruler 22684644
261Våhlund, EliasForsvunnet 22566443
262Halsnes, LineTøffe kjøretøy 22445753
263Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 22367822
264Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 22273486
265Holsve, Mari MoenI pappas hode 22266783
266GijéKyprians hemmelighet 22106803
267Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 22064674
268Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 21903406
269Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21856333
270Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 21746563
271Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 21537372
272Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 21539122
273Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 21478292
274Toriyama, AkiraDragon ball 21457742
275Halsnes, LineTøffe dinosaurer 21446203
276Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 21434664
277Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 214310712
278Totland, AndersMamma på dass 214110052
279Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 214010242
280Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 21348632
281Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 21225323
282Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 21123895
283Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 21034264
284Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 20968992
285Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 20945693
286Mathismoen, OleStore dyr 20926083
287Våhlund, EliasAlene 20805034
288West, TraceyMysteriet med soldragen 20784025
289Røed, HenningHai! 20734544
290Sandmæl, CharlotteForrådt 20714944
291Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20634624
292Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 20586892
293Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 205310072
294Mæhle, LarsAprilspøken 20492667
295Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 20489552
296Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 20434924
297Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204124270
298Blomqvist, FredrikNordlyset 20394754
299Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 20314474
300Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 20295103
301Sandmæl, ChaSåret 20264764
302Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 20165173
303Mæhle, LarsRasmus rydder 20153226
304Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 20025033
305Mugford, SimonPogba ruler 19864044
306Sandmæl, ChaForrådt 19784434
307Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 19674634
308West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19622717
309Pilkey, DavBedre sammen 19523295
310Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 19526982
311Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 19402697
312Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 19396652
313Molaug, Marius HornVerdens verste venn 19198792
314Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191729380
315Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 19166223
316Mugford, SimonVM-heltene ruler 19123775
317Aune, ThomasFotballklubber 19066243
318Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 18967202
319Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 18965253
320Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 18942726
321West, TraceyVanndragens hemmelighet 18913485
322Norman, Mona GriviLure lemurer 18906083
323Snashall, SarahHunder og valper 18796023
324Mugford, SimonSon ruler 18783195
325Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 18784384
326Dahl, RoaldHeksene 18769951
327Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 18716682
328Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 18666242
329Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 184310161
330Sotberg, VictorBare Victor 184218121
331Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 18383894
332Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 18375203
333Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18374713
334Lindahl, LenaAlle må bæsje 18355133
335Probert, TimKampen mot mørket 18344903
336Jacobsen, Jenny J.Rare valper 18313734
337Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 18265033
338Mugford, SimonPalmer ruler 18122976
339Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 18015363
340Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 17966112
341Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17943854
342Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17934234
343Fiske, AnnaHallo natta! 17924294
344West, TraceyGulldragens skatt 17912876
345Mjelde, CharlotteFelix krangler 17883025
346Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17823874
347Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 17766152
348Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 17715223
349Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 17505403
350Halsnes, LineTøffe maskiner 17505273
351Merz, AnaSkal bare 17434603
352Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 17372766
353Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 17342536
354Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 17223135
355Norman, Mona GriviPumaproblemet 17176062
356Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17163365
357Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 17105083
358Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 17053954
359Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 17052716
360Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 16914443
361Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 16818751
362Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 16716082
363Pilkey, DavHvordan vinne venner 16682726
364Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16563574
365Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 16545532
366Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 16535303
367Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 16514413
368Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 16462716
369Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 16356212
370Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 16355692
371Norman, Mona GriviTigertrøbbel 16337622
372Riordan, RickLyntyven 16276552
373Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 16275393
374Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 16265732
375Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 16183594
376Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 16184173
377Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 16167492
378Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 16123474
379Assarasakorn, MichelePotegjengen 16082686
380Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 16049031
381Mæhle, LarsTrampolinetullball 16032356
382GijéJakten på opprinnelsen 16024733
383Tolo, MichelleDet første møtet 15984343
384Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 15976842
385Hunter, ErinTilbake til villmarken 15976752
386Norman, Mona GriviGepardgåten 15965542
387Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15942656
388Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 158622090
389Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 15864803
390Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 15816662
391Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15723814
392Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 15695592
393Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 15675832
394Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 15662645
395Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15645023
396Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 15563304
397Våhlund, EliasHåndboka 15545073
398Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15522246
399Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 15462885
400Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15452506
401Gumpaw, FelixFørste sak 15442905
402Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15412995
403Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 15382655
404Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15362885
405Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 15323524
406Akerlie, IbenLars er lol 152916200
407Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15195742
408Holowaty, LaurenPeppas brannbil 15172575
409Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15144343
410Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15124223
411Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 15072176
412Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 15054663
413Donaldson, JuliaGruffalo 15043674
414Lindmo, ArneVampyrer og demoner 15045082
415Røed, HenningMonstre i dypet 15024723
416Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14994473
417West, TraceyGiftdragens sang 14962725
418Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 14964403
419Oseman, AliceHeartstopper 14938701
420Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 14893574
421Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 14862615
422Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 14864673
423Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 14866622
424Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14802505
425Lemire, SabineMira 14803843
426Halsnes, LineTøffe dyr 14774543
427Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 14766222
428Norman, Mona GriviHaien kommer! 14765202
429Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14642685
430Guinness world records 2026Guinness world records 2026 14642994
431Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 14632645
432Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14623394
433Lindmo, ArneReisen til Atlantis 14563624
434Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14473244
435Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14455272
436Kjetun, MariSøt og farlig 14442715
437Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 14434433
438Bjerkeland, IngvildUdyr 144210141
439Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 14393464
440Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 14343314
441Higgins, CamGøy på landet 14343164
442Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 14324143
443Peers, BobbieLuridiumstyven 14288831
444Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14276212
445Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 14272186
446Mæhle, LarsRasmus og fargene 14172316
447Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 14144343
448Telgemeier, RainaDrama 14113014
449Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 14091837
450Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 14083234
451Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 14074443
452Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 14043404
453Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14003573
454Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13971877
455Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13963364
456Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13952555
457Smart, JamieApekatt mot harepus 13912745
458Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13863224
459Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13843064
460Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 13822236
461Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 13814203
462Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13804842
463Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13792186
464Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13792246
465Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 13692485
466Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 13664283
467Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 13665882
468Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 13652006
469Sharif, GulraizHør her'a! 136319900
470Probert, TimSkyggen 13602974
471Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 13535042
472Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13522246
473Telgemeier, RainaSmil 13472834
474Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 13443334
475West, TraceySølvdragens glans 13412186
476Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 13402724
477Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 13368621
478Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 13344413
479Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13323433
480Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 13282655
481Samdal, PederMer enn en spiller 13195062
482Willems, MoJeg brakk snabelen! 13182674
483Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 13172904
484Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13124572
485Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 13125262
486Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 13092994
487Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 12943263
488Norman, Mona GriviDinosauregget 12944362
489Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12922086
490Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12901996
491Linde, HeidiAnnenhver uke 12846282
492Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12832116
493Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 12803403
494Våhlund, EliasRøde maske 12793983
495Stene, Gert-OlavForbannelsen 12764043
496Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12682345
497Walliams, DavidGangster-bestemor 12669391
498Guinness world records 2025Guinness world records 2025 12593323
499Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 12587991
500Dragland, LiseHvem i jungelen? 12582295
501Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12563014
502Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12555662
503Jamtli, John S.Grenselos 12465242
504Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12452465
505Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12434492
506Homme, Annika Linn VerdalLava 12394502
507Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 12351816
508Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12352235
509West, TraceyIlddragens kraft 12252385
510Mæhle, LarsTeatertrøbbel 12121986
511Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 12111717
512Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 12111986
513Smart, JamieMenneskene kommer! 12102185
514Mæhle, LarsBursdagsbaluba 12041946
515West, TraceyIsdragens frost 12032385
516Dragland, LiseHvem i skogen? 11962514
517Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11953163
518Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 11842884
519Kuhn, CamillaLøs tann 11812394
520Hafstad, StianMinnetyven 11765442
521Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11762604
522Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11753463
523Nordahl, VictorReveflammene 11742754
524Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11733313
525Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11644562
526Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11631965
527Telgemeier, RainaSøstre 11612135
528Nygaard, Peder HornsethSupernova 11614832
529Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11602285
530Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11593123
531Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 11542834
532Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11535242
533Phoenix, H.L.Håpet 11522864
534Dragland, LiseHvem i havet? 11502225
535Ewo, JonMonster! 11492983
536Willems, MoVi er i en bok! 11482394
537Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11451686
538Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11411945
539Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11371577
540Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 113716540
541Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 11343882
542Lindahl, LenaAlle må sove 11263173
543Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11251975
544Handford, MartinDen fantastiske reisen 11192215
545Peers, BobbieNudelpuddelen 11172803
546Walliams, DavidVerdens verste barn 11178151
547Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 11133782
548Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 11121646
549Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 111120120
550Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11093153
551Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11072185
552Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 11073113
553Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 11051925
554Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 11031816
555Øverli, FrodeFrida i Aquador 10993213
556Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10982125
557Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10985072
558CopycatHermegås 10971378
559Willems, MoSe hva jeg kan! 10951965
560CampingCamping 10911358
561Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 109013280
562Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 10895461
563Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 10871726
564West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10861855
565Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10841965
566Daddy putdownNatta med Pappa 10831447
567Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10822863
568Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 10783013
569Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 10784852
570Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 10753982
571Ewo, JonBø! 10712045
572Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10692214
573Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10691616
574Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10634962
575Spont, SiriMolly er min 10622424
576Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10623323
577Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10601766
578Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10531975
579Mæhle, LarsTannfetøys 10521636
580Barky boatsBarkebåter 10511327
581Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10512673
582Snashall, SarahKatter og kattunger 10493253
583Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 10464632
584Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10433143
585CharadesMimelek 10381437
586Willems, MoVi drar på kjøretur! 10321975
587Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10301885
588Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 10273852
589Dahl, RoaldSVK 10243792
590Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10222703
591Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 10223023
592Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 10212184
593Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 10171616
594Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 10161775
595Lindman, MerviMinsten baker 10161606
596Brinck, CamillaNå er det leggetid 10151925
597West, TraceyJakten på lyndragen 10142015
598Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 101442480
599Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 10141606
600Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10111945
601Yoga ballYogaball 10101208
602Raknes, LinaÅse og Kjeks 10092803
603Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 10081586
604Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 10061377
605Lieske, DanielEn ny verden 10061815
606Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417930
607West, TraceyTordendragens brøl 10021985
608Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 10022204
609Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 10011556
610Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 10013922
611Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9961486
612Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9953752
613Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9953422
614Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
615Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9933352
616Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9923892
617Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9902613
618Probert, TimMørketiden 9831945
619Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9831596
620Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9731705
621Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9713722
622Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9702633
623GijéDen mystiske forsvinningen 9692463
624Horst, Jørn LierMaltesergåten 9674762
625Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9672224
626Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 96610340
627Winick, JuddDet store buldrende braket 9632813
628Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9634572
629Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9573023
630Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 9551725
631Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9541865
632Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9531586
633Lindman, MerviMinsten har en potte 9521625
634Lyng, SandraHeia Corny 9521536
635Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9472084
636Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9471885
637Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9442463
638Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 9422553
639Jacobsen, Jenny J.Små poter 9411735
640Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9393382
641Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 9352943
642Mæhle, LarsHvor er myggen? 9341346
643Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9273023
644West, TraceyMånedragens reise 9261785
645Castle, PaulKringle og Finn 9222044
646Marcus, HåkonVilldyr 9165231
647Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 9162843
648Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9132164
649Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 9121406
650Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 9121535
651Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 9092753
652Deutsch, BarryDen tapte arving 9081486
653Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 9072583
654Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 9073003
655Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
656Banke, PeterAlt om Neymar 9063212
657Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 9052004
658Klepp, AnneliGullunge-tabber 9033202
659Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 9021267
660Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 9011765
661Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8992573
662Asbjørnsen, Peter ChristenDe tre bukkene Bruse 8973042
663Peers, BobbieSnøfreserduellen 8972383
664Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8921705
665Pamment, JasonLukas og den magiske øya 8921804
666Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8911964
667Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8911247
668Stai, KariFlaut 8891914
669Raknes, LinaÅse får besøk 8871725
670Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8841276
671Borge, NinaJakob på vippepunktet 8836241
672Stokke, NilsI maurtua 8821346
673Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8812503
674Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8804841
675Grande, MartineLilly sover borte 8793162
676Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8761316
677Hunter, ErinKnust idyll 8752154
678BingoBingo 8751187
679Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8743242
680Mæhle, LarsPiratproblemer 8731366
681Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8731764
682Linde, HeidiKlasseboka 8723072
683Jolley, DanKnust idyll 8712104
684Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 8701247
685Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8701426
686Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8681914
687Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8681675
688Donaldson, JuliaLille Gruffalo 8642154
689Muncaster, HarrietDen nye skolen 8631306
690Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
691Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8611197
692Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8611615
693Lindman, MerviMinsten tar på klær 8601445
694Schau, KristopherBæsjen til pappa 8562773
695Jolley, DanEn klan i knipe 8562134
696Christiansen, Pål H.Matboksen 8522363
697Ousland, BjørnPrompetroll 8511904
698Hegerberg, AdaPå samme lag 8504471
699Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8481306
700Svingen, ArneSnitch 8485831
701Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 8482074
702Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 8471117
703Probert, TimLandet midt imellom 8451356
704Holowaty, LaurenPeppa er snill 8451306
705Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8441964
706Lyng, SandraDen store boken om Corny 8431445
707Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8427651
708Blixt, HannaOppdraget i London 8391804
709Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 8392064
710Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 8382832
711Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8351914
712Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 8341435
713Kolstad, HaraldHytte i skogen 8332034
714Phoenix, H.L.Valget 8282044
715Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8281465
716Walliams, DavidAstrobajas 8271924
717Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 8271754
718Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8251684
719Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 8244211
720Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
721Willems, MoDet er vanskelig å vente! 8191684
722Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 8182683
723James, HollisRedd dinosaurene! 818978
724Steffensen, SandraTil topps 8162503
725Handford, MartinHvor er Willy nå? 8152133
726Johnsen, Janne AasebøBamsen 8132063
727Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 8121784
728Svingen, ArneDen onde læreren 8114751
729Do, AnhNinjakid 8082782
730Sveen, GunnarStjerneskills 8061704
731Lindman, MerviMinsten plasker 8051565
732Marienborg, IreneAu! sier Nora 7992143
733Sandmæl, CathrineBare oss to 7991874
734Brym, SaraFantus har bæsja 7991127
735Peach, HeliMørkalven : Alene 7993242
736Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7961127
737Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7941535
738Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7932682
739Svingen, ArneRom 13 7933862
740Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 7891097
741Lilleøien, BårdOver dal og berg 7862393
742Vålaug, AnneKvist og Krokus 7852483
743Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7832303
744Fiske, AnnaHallo skogen! 7832373
745LylianErin 7802173
746Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7803802
747Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7791415
748Adams, BenOppdrag bestemor 7791824
749GijéMankefalkens fjær 7782203
750Snashall, SarahSmygende slanger 7782323
751Archer, MandyPeppa på ballett 7771156
752Gjerde, HanneMaskinlæreren 7773981
753Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 7731236
754Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7735071
755Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7711126
756Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 7701156
757Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7651087
758Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7642842
759Halsnes, LineTøffe biler 7641495
760Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7621973
761Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7612163
762Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7603811
763Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7593402
764Phoenix, H.L.Lyset 7561684
765Næss, Jan ChristopherSvømmehallen 7552033
766Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7551246
767 Georg og dinosauren 7551037
768Phoenix, H.L.Monsteret 7551485
769Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7532443
770Dahl, RoaldDustene 7513112
771Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7503052
772Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 7501375
773Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 74911230
774Houm, NicolaiZombieLars 7483252
775Gumpaw, FelixSnømonsteret 7471385
776Peers, BobbieKakkilakken 7471873
777Collins, SuzanneThe Hunger Games 74510480
778Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7441315
779Mæhle, LarsJulegaven 7441355
780Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 7423352
781Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7403692
782Alley, BobBli med til brannstasjonen 7401156
783Lindman, MerviMinsten kan alt! 7401345
784Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7392033
785Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 7371365
786Collins, SuzanneDødslekene 73710210
787Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7373162
788Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7361245
789Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7361415
790Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7313322
791Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7302133
792Kuhn, CamillaRyddetid 7292113
793Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 7281584
794Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 7282233
795Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 7281764
796Mæhle, LarsSpinosaurusen 7222922
797Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 7223192
798Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7212842
799Lamøy, ChristofferLiket i myra 7213602
800Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 7211355
801Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 7211096
802Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7171205
803Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7161873
804Tur, Míriam BonastreSpådommen 7151106
805Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 7121943
8065-minute storiesFull fart, Bluey! 711897
807ShadowlandsSkyggeland 7101066
808Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7101933
809Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 7102273
810Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 7093901
811Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 7084721
812Hatke, BenJack i jungelen 7082223
813Kibuishi, Amy KimVannets rike 7061405
814Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 7062602
815Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7032402
816Bagieu, PénélopeHeksene 7031295
817Mæhle, LarsHvor er billetten? 702957
818Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 7011913
819Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 7012293
820Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69812030
821Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6972033
822Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6962592
823Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6951624
824Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6942622
825Jamtli, John SigvartSabotør 6923491
826Karlsson, EllenSara får plaster 692957
827Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 6913861
828Stokke, NilsPå månen 6911096
829Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6912922
830Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6912263
831Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6881424
832Phoenix, H.L.Trylleflasken 6871185
833Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6841883
834Borge, NinaHavfolket 6843132
835Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6832792
836Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6801066
837Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6802033
838Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6791235
839Hamre, Victoria HaallmanMiso 6792043
840Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6782043
841Parr, MariaKeeperen og havet 6772812
842Svingen, ArneKappen 6763941
843Oxlade, ChrisRaske biler 6742982
844Raknes, LinaÅse blir storesøster 6741454
845Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6743262
846Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6722093
847Estes, MaxSur 6711434
848Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6701116
849Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6701963
850Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6692023
851 Hammergården 668847
852Lindmo, ArneOndskapens festning 6682163
853Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6671963
854Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6664491
855Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6632292
856Neverdahl, Ida EvaFloke 6633212
857Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6622622
858Dybvig, PerDe står i kø 6601943
859Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6603302
860Donaldson, JuliaDe fæle fem 659986
861Svingen, ArneHalloweenhuset 6593581
862Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6592053
863Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6582023
864Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6571793
865Svingen, ArneDen slemme eleven 6573212
866Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6571215
867Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 6561066
868Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6561743
869Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6552272
870Svingen, ArneStormen 6553262
871Eriksson, EvaJulia hjelper til 6541195
872Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6532592
873Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6522103
874Bross, HelenaSove borte 6511993
875Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6491624
876 Guinness world records 2022 6471973
877Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6471324
878Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6452802
879Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6431095
880Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6431165
881Lunde, MajaTordendronningen 6412972
882Mæhle, LarsFantorangen bader 640946
883Peers, BobbieFlukten fra jorden 6393351
884Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6391823
885Winick, JuddHilo i fritt fall 6381933
886Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6383951
887Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 6373062
888Laird, JennyDinosaurene kommer 6351434
889Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 6351813
890Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6327540
891Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6321903
892Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 6311693
893Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 631817
894Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6301364
895Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6301544
896Grine, ChrisInvasjonen 6301993
897Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 6292232
898Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6281354
899Lunde, MajaSceneskrekk 6253491
900Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248390
901Svingen, ArneSpøkelseshotellet 6203781
902Kibuishi, KazuAmuletten 6192122
903Hunter, ErinEn klan i knipe 6181474
904Svingen, ArneBødlene på kirkegården 6183391
905Grande, MartineDilla på dyr 6181314
906Landström, OlofBø og Bæ i skogen 6171544
907Bross, HelenaVerdens beste venn 6171563
908Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6172382
909Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 6151135
910Willems, MoBlir du med ut og leke? 6141254
911Handford, MartinHvor er Willy? 6131424
912 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6132512
913Sattin, SamuelUnico : Jaget 611916
914Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 6112422
915Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 6111374
916Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 6104721
917Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 6093022
918Linde, HeidiMenneskets beste venn 6092432
919Gjendem, Anna BergGi meg et kjæledyr! 6082902
920Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6071743
921Svingen, ArneSkattekartet 6073381
922Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 60710620
923Hanlon, AbbyVilma skoledilla 6051853
924Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 6051753
925Snashall, SarahHester og føll 6052062
926Samdal, PederMer enn en klubb 6053012
927Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 605946
928Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 6041175
929Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 6041354
930Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 603767
931Slotten, AlexanderUlvevinter 6032422
932Svingen, ArneSlakterskogen 6022782
933Donaldson, JuliaPinnemann 600986
934Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 6001583
935Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5991484
936Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5991434
937 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5982422
938Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5982102
939Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5981015
940Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5974041
941Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5971195
942Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5972202
943Winick, JuddHilo vekker monstrene 5971843
944Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5962032
945Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5961374
946Mathismoen, OleDet ville Norge 5932312
947Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5931753
948Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 592976
949Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5911254
950Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5911493
951Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5911065
952Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5901623
953Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5901424
954Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5893521
955Herlofsen, Sarah RoxanaHjernen 5881344
956Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 5871145
957Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5861095
958Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5862132
959Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 5851563
960Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5853511
961Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 58522490
962Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5851015
963Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 5811224
964Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5811065
965Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5801653
966Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5801693
967Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5801184
968Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5791673
969Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 578777
970Molaug, Marius HornVerdens verste vitsebok 5781773
971Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5771444
972Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57710450
973Heiberg, Anette V.Hunden 5771234
974Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5772252
975Svingen, ArneGrusomme netter 5773291
976Svingen, ArneMannen med seks fingre 5743791
977 Guinness world records 2018 5741613
978Bross, HelenaNatt på skolen 5691703
979Svingen, ArneDen døde onkelen 5682572
980Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 56817540
981Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5672562
982Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 566717
983Halvorsen, Anne GunnArvingen 5664721
984Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5662562
985Mugford, SimonReal Madrid ruler 5651184
986Svingen, ArneZombienaboen 5642762
987Alaei, NedaBare vent 5643501
988Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5643601
989Konami, KanataChis lune hjem : Chi's sweet home 5631394
990Spont, SiriMolly er best 5631503
991Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5631284
992Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 5631194
993Bross, HelenaInnbrudd på skolen 5621633
994Svingen, ArneGjenferdene på skolen 5622782
995Næsheim, KnutMine første ord 561876
996Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 5602152
997Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5601932
998Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5601184
999Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 559945
1000Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5587920

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 181 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2464 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 26/10/2026 kl. 12:28:15


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As