1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1555538284
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1020130093
3Falch, MalinHarukkas ønske 924120694
4Falch, MalinVikingene og orakelet 899224383
5Sotberg, VictorEdelmot 866219604
6Helgheim, OdinDrageviking 866218374
7Falch, MalinTrollriket 854123283
8Sotberg, VictorNekromanseren 849518024
9Falch, MalinKråkesøstrene 811821103
10Pilkey, DavHundemannen 791018314
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 778035102
12Mugford, SimonHaaland ruler 727716454
13Nordahl, VictorByen 669514854
14Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 668413125
15Falch, MalinReisen til Røros 664916454
16Helgheim, OdinFenrisulven 663220873
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 639114454
18Helgheim, OdinValhall 639015474
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 627618473
20Sandmæl, CathrineJenter 623214754
21Pilkey, DavHundemannen er på ballen 622713354
22Helgheim, OdinFimbulvinter 616017063
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 598929912
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 593613584
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 593615963
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 590615563
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 579312454
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 573017253
29Sotberg, VictorSkyggene 57039735
30Nordahl, VictorSkogen 570212854
31Pilkey, DavFarefulle høyder 564311374
32Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 563622762
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 561810605
34Pilkey, DavForbrytelse og slafs 561311274
35Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 557017523
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 554711954
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 547817003
38Pilkey, DavDen røde rebell 54349105
39Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 541217493
40Sotberg, VictorBedrager 538613334
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 538025802
42Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 536913134
43Pilkey, DavNår villdyret våkner 536811014
44BékaHjertets hemmeligheter 53189265
45Pilkey, DavI fri dressur 527211104
46Kibuishi, KazuBølgerytteren 523516363
47Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 522720252
48Pilkey, DavLoppenes herre 521911134
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 512115423
50Helgheim, OdinTordenguden 503311654
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 500019252
52Pilkey, DavI kattepine 496710334
53Sandmæl, ChaBeseiret 493212453
54Kibuishi, KazuByen bak skyene 492020782
55Nordahl, VictorRevefarmen 491210874
56Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 489812753
57Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 488069210
58Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 487618922
59BékaKjærlighetssorg 48718215
60Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 485913043
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 478612693
62BékaFeriefling 47307486
63Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 472421792
64Pilkey, DavMitt liv som katt 46857576
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 460820652
66Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 459018812
67Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 456418362
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 456011843
69Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 453111383
70Mugford, SimonMessi ruler 452810374
71Horst, Jørn LierOperasjon zombie 45239364
72Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 448213263
73Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 446015332
74Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 443912543
75Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 443521492
76BékaStjålne drømmer 44277186
77BékaSøt musikk 44167575
78Mugford, SimonMbappé ruler 44089414
79Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 440313063
80Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 435512153
81Helgheim, OdinYggdrasil 43539654
82Dåsnes, NoraBare si ja 434510864
83Mugford, SimonRonaldo ruler 43139244
84Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 431210504
85Tolo, MichelleFullmåne 428110514
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 425517462
87Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422861560
88Kibuishi, KazuIldfuglen 421117912
89Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 418816482
90Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 418814282
91Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 418619832
92Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 416514032
93Norlund, DinaSnøkattprinsen 410412313
94Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 409715092
95Mugford, SimonNeymar ruler 40798344
96Sandnes, Hans JørgenOppslukt 40779864
97Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 406016442
98Kibuishi, KazuSupernova 404817362
99Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 40079364
100Helgheim, OdinLoke 39898194
101Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 397117702
102Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 396617052
103Oseman, AliceHjertestopper 393313872
104Horst, Jørn LierOperasjon traktor 39119823
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 38648464
106Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 38268544
107Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 381616472
108Mugford, SimonØdegaard ruler 38026595
109Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 37889364
110Aune, ThomasFotballrekorder 378010683
111Sandmæl, ChaKnust 377610873
112Mugford, SimonSalah ruler 37748844
113Horst, Jørn LierOperasjon Radius 375913302
114Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 37189863
115Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 371313372
116Kinney, JeffSalig røre 36929813
117Aune, ThomasFotballhelter 368411343
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 365816692
119Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 363412922
120Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 363114872
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 362411213
122Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 35749503
123Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 35657115
124Sandmæl, ChaAngrepet 355610343
125Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 354919001
126Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 349915092
127Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 347814842
128Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 344812692
129Mæhle, LarsStormen 34346924
130Kinney, JeffGode, gamle dager 342715962
131Mugford, SimonBellingham ruler 34057244
132Kinney, JeffRodrick ruler 340318581
133Kinney, JeffBruk huet! 33889983
134Kinney, JeffSiste stikk 337817091
135GijéVelkommen til Pandoria 33409553
136Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 333210533
137Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 33268393
138Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 33179613
139Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 33057754
140Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 33007544
141Brinck, CamillaJakten på gullosten 329910103
142Kinney, JeffNedsmelting 329412782
143Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 327914162
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 32675965
145Kinney, JeffPå dypt vann 322412862
146Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 321311002
147Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 31776035
148Dåsnes, NoraLa skogen leve! 316310183
149Mugford, SimonZlatan ruler 31598373
150Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 315410243
151Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 313942390
152Kinney, JeffFüllstappa bleie 313410692
153Mæhle, LarsBallongferden 31186254
154Telgemeier, RainaEn genial idé 31148453
155Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 31118373
156Mugford, SimonRashford ruler 31096894
157Mugford, SimonKane ruler 31076894
158Kinney, JeffSamling i bånn 30919983
159Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 305110432
160Kinney, JeffDen brutale sannheten 305018821
161Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 30508353
162Kinney, JeffHjem, kjære hjem 302712412
163Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 300215851
164Mugford, SimonDe Bruyne ruler 29986904
165Mjelde, CharlotteFelix har følelser 29776874
166Galligan, GaleGuttegærne Stacey 29726624
167Mugford, SimonVan Dijk ruler 29666004
168Kinney, JeffFestbrems 29555715
169Norman, Mona GriviDen hvite løven 292110202
170Våhlund, EliasSuperskurker 29164656
171Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 290812832
172Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 28989503
173Mugford, SimonBarcelona ruler 28685195
174Kinney, JeffDobbel innsats 285711332
175Våhlund, EliasDen lengste natten 28276534
176Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28064616
177Mugford, SimonSaka ruler 28055834
178Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 27975415
179Mæhle, LarsReisen 27804596
180Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 276513742
181Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 27594416
182Valle, OdaTre er én for mye 27538393
183Kinney, JeffFerieparadiset 275017571
184Mugford, SimonLiverpool ruler 27506194
185Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 27496284
186Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 27358643
187Horst, Jørn LierSalamandergåten 273120071
188Mæhle, LarsEgget 27284895
189Våhlund, EliasAlle lyver 27225095
190Mæhle, LarsBestevennen 27214516
191Mugford, SimonVinícius jr. ruler 27194915
192Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 27054655
193Kinney, JeffBrakkesyke 270515511
194Våhlund, EliasTilbake 27016544
195Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 27003966
196Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 26898873
197Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 26845924
198Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 26514725
199Brinck, CamillaI duejegernes grep 26398283
200Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 26336703
201Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 26327833
202Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26324395
203Våhlund, EliasEn ny venn 26315694
204Mæhle, LarsSjøuhyret 26274575
205Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 26206304
206Mæhle, LarsSkattejakten 26174196
207West, TraceyJorddragen våkner 26085684
208Mugford, SimonLewandowski ruler 25835314
209Mugford, SimonYamal ruler 25774605
210Mæhle, LarsVulkanen 25613726
211Telgemeier, RainaDen første krangelen 25566843
212Mæhle, LarsHalloween-festen 25464345
213Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 25445324
214Våhlund, EliasHåpløst 25346993
215Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 25276054
216Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 25095854
217Telgemeier, RainaStoresøstre 25056563
218Galligan, GaleEn helt umulig jobb 24676114
219Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 24655124
220Kinney, JeffHundedager 245912461
221Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24464135
222Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24447383
223Brinck, CamillaUniversets fire elementer 24424375
224Dahl, RoaldMatilda 243816021
225Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 24345714
226Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 24188862
227Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24093676
228Kinney, JeffTøffe tider 240413421
229Mæhle, LarsHemmeligheten 23823906
230Brinck, CamillaEn uventet vending 23796693
231Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 23736323
232Galligan, GaleDen store festen 23635374
233Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 23549832
234Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 23249852
235Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23109182
236Kinney, JeffFemte hjul på vogna 231013361
237Brinck, CamillaDen siste kampen 23067383
238Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23016203
239Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 22915604
240Epstein, GabrielaDen nye jenta 22783706
241Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 22784654
242Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22774894
243Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 22778532
244Sandmæl, ChaFanget 22665624
245Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 224110392
246Våhlund, EliasUlvene kommer 22336043
247Tolo, MichellePoltergeist 22327163
248Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22037223
249Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 21965094
250Mugford, SimonGrealish ruler 21904714
251Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 21904265
252Brinck, CamillaDen låste portalen 21815374
253Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 21737452
254Kjetun, MariVerdens kjemper 21606383
255Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 21585483
256Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 21565134
257Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 21447352
258Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21363436
259Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21354714
260Våhlund, EliasForsvunnet 21206193
261Halsnes, LineTøffe kjøretøy 21025603
262Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 20886383
263GijéKyprians hemmelighet 20866783
264Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 20766633
265Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20573426
266Toriyama, AkiraDragon ball 20557742
267Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 20515363
268Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 20498552
269Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 20449172
270Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 20406543
271Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20394834
272Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203924270
273Holsve, Mari MoenI pappas hode 20366483
274Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 20336383
275Mugford, SimonMané ruler 20324794
276Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 202610161
277Blomqvist, FredrikNordlyset 20244824
278Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20136043
279Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 201110721
280Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 20007422
281Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 19957202
282Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19918892
283Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 19883815
284Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19855643
285Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 19828152
286Totland, AndersMamma på dass 19739542
287Mæhle, LarsAprilspøken 19712717
288Våhlund, EliasAlene 19705023
289Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 19654494
290Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19504624
291Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19494854
292Sandmæl, CharlotteForrådt 19444943
293West, TraceyMysteriet med soldragen 19413924
294Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 19349961
295Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 19276752
296Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19215013
297Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191529380
298Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 19114054
299Røed, HenningHai! 19084354
300Mugford, SimonPogba ruler 18954094
301Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 18835023
302West, TraceyJordskjelv-dragens øye 18812696
303Sandmæl, ChaSåret 18814694
304Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 18785083
305Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18764494
306Mæhle, LarsRasmus rydder 18753076
307Mathismoen, OleStore dyr 18645703
308Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 18599092
309Sandmæl, ChaForrådt 18544384
310Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18492686
311Aune, ThomasFotballklubber 18476332
312Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 18437032
313Jacobsen, Jenny J.Rare valper 18403904
314West, TraceyVanndragens hemmelighet 18313655
315Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 18276552
316Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 18256302
317Pilkey, DavBedre sammen 18093215
318Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18086182
319Molaug, Marius HornVerdens verste venn 18078772
320Snashall, SarahHunder og valper 18036132
321Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 18015143
322Probert, TimKampen mot mørket 17995003
323Norman, Mona GriviLure lemurer 17875992
324Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 17852686
325Sotberg, VictorBare Victor 177318170
326Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 17716562
327Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 17574314
328Mugford, SimonSon ruler 17473125
329Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 17394923
330Mugford, SimonVM-heltene ruler 17383524
331Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 17386002
332Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 17324783
333Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 17296862
334Dahl, RoaldHeksene 172710021
335Mjelde, CharlotteFelix krangler 17182955
336Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 17093934
337Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17084274
338Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17073934
339Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 170610091
340Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 16995133
341Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 16973834
342West, TraceyGulldragens skatt 16912875
343Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16772756
344Halsnes, LineTøffe maskiner 16685293
345Lindahl, LenaAlle må bæsje 16684963
346Norman, Mona GriviPumaproblemet 16646112
347Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 16402785
348Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 16405842
349Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 16315093
350Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 16295243
351Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 16142496
352Norman, Mona GriviTigertrøbbel 16127732
353Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16123664
354Merz, AnaSkal bare 16014493
355Mugford, SimonPalmer ruler 15992795
356Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 15963025
357Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15892655
358Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15844923
359Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 15813294
360Pilkey, DavHvordan vinne venner 15792685
361Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15758651
362Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 15733894
363Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 15715812
364Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 15665582
365Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156521990
366Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15612715
367Riordan, RickLyntyven 15596462
368Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15585832
369Mæhle, LarsTrampolinetullball 15512406
370Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 15485312
371Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15484483
372Fiske, AnnaHallo natta! 15463963
373Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 15433674
374Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15356152
375Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15305162
376Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15275192
377Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15274653
378Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 15264363
379Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 15266852
380Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15263094
381Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15224183
382Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15192316
383Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15094493
384Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 15084863
385Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 15069381
386Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15055062
387Tolo, MichelleDet første møtet 15054333
388Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15024253
389Hunter, ErinTilbake til villmarken 15026742
390Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 14957372
391Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 14925552
392Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14913394
393Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 14842605
394Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14825852
395Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14826002
396Assarasakorn, MichelePotegjengen 14812655
397Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 14802825
398Marienborg, IreneNatta! sier Nora 14753793
399Norman, Mona GriviGepardgåten 14755452
400Gumpaw, FelixFørste sak 14692935
401Våhlund, EliasHåndboka 14685032
402Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 14594243
403Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 14592545
404Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14592525
405Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 14525422
406Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14456632
407Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14402765
408Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14394593
409Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14342615
410GijéJakten på opprinnelsen 14284373
411Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14234613
412Akerlie, IbenLars er lol 141915870
413Donaldson, JuliaGruffalo 14153583
414Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14114922
415Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14103763
416Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 14102126
417Oseman, AliceHeartstopper 14098581
418Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14083384
419Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14073284
420Røed, HenningMonstre i dypet 14004583
421Pilkey, DavSuperpus store drømmer 13972695
422Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13963374
423Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 13934523
424Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13914333
425Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 13895222
426Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13862575
427Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13866532
428Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 13852325
429Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 13802405
430Lemire, SabineMira 13803723
431Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13743563
432Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13733334
433Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13716252
434Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 13653453
435Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13655032
436Higgins, CamGøy på landet 13613134
437Kjetun, MariSøt og farlig 13582715
438Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 13526022
439Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13523433
440Peers, BobbieLuridiumstyven 13518831
441Guinness world records 2026Guinness world records 2026 13492934
442Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13484353
443Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13361817
444Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13342146
445Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13324343
446Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13273274
447Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13252225
448Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13243383
449Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13222545
450Smart, JamieApekatt mot harepus 13192694
451Probert, TimSkyggen 13113004
452Bjerkeland, IngvildUdyr 13089821
453Telgemeier, RainaDrama 13062864
454Norman, Mona GriviHaien kommer! 13065052
455Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13032984
456Halsnes, LineTøffe dyr 13014103
457Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 12983253
458Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 12951827
459Mæhle, LarsRasmus og fargene 12942225
460Telgemeier, RainaSmil 12942814
461Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 12914342
462Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 12904133
463Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 12883094
464Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 12882225
465Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 12842245
466Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12834662
467Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12793483
468Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 12793633
469West, TraceySølvdragens glans 12732215
470Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12723084
471Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12665782
472Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12562714
473Willems, MoJeg brakk snabelen! 12542734
474Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12514133
475Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12493253
476Sharif, GulraizHør her'a! 124718020
477Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12469831
478Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12432016
479West, TraceyGiftdragens sang 12382365
480Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 12334242
481Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12262614
482Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12242065
483Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12242325
484Samdal, PederMer enn en spiller 12224952
485Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12212764
486Walliams, DavidGangster-bestemor 12209451
487Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12162135
488Linde, HeidiAnnenhver uke 12156231
489Norman, Mona GriviDinosauregget 12134302
490Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12104812
491Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 12105122
492Våhlund, EliasRøde maske 12093953
493Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12063023
494Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 11942494
495Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 11945672
496Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 11934692
497Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 11901836
498Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 11872305
499Stene, Gert-OlavForbannelsen 11833883
500Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 11832854
501Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11813283
502Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11791956
503Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11782185
504Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11747841
505Dragland, LiseHvem i jungelen? 11722285
506Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11711826
507Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 11682235
508Jamtli, John S.Grenselos 11665092
509Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11631995
510Willems, MoVi er i en bok! 11602524
511West, TraceyIlddragens kraft 11572384
512West, TraceyJakten på lyndragen 11552275
513West, TraceyIsdragens frost 11512364
514Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11492844
515Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11421995
516Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11371686
517Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 11364082
518Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11353493
519Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11342065
520Dragland, LiseHvem i skogen? 11332474
521Phoenix, H.L.Håpet 11332903
522Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11312015
523Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
524Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 11274052
525Homme, Annika Linn VerdalLava 11254272
526Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11243173
527Smart, JamieMenneskene kommer! 11112125
528Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11084252
529Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11063053
530Dragland, LiseHvem i havet? 11052234
531Telgemeier, RainaSøstre 11042135
532Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11011696
533Kuhn, CamillaLøs tann 11002324
534Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 10993343
535Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 10923123
536Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 109120110
537Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 108513280
538Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 10822474
539Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10812025
540Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 10805092
541Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 10792234
542Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10791576
543Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 10742224
544Ewo, JonMonster! 10743023
545Lindahl, LenaAlle må sove 10713193
546Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10712753
547Walliams, DavidVerdens verste barn 10688131
548Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10671696
549Peers, BobbieNudelpuddelen 10652883
550Hafstad, StianMinnetyven 10625152
551Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 10613792
552Raknes, LinaÅse og Kjeks 10512963
553Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10501805
554Handford, MartinDen fantastiske reisen 10472224
555CopycatHermegås 10451367
556CampingCamping 10451367
557Willems, MoSe hva jeg kan! 10421965
558Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10413123
559Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10361925
560West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10321845
561Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 10312713
562Nygaard, Peder HornsethSupernova 10294512
563Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10284992
564Ewo, JonBø! 10202104
565Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10181765
566Øverli, FrodeFrida i Aquador 10173103
567Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10152035
568Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10142833
569Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10112194
570CharadesMimelek 10081447
571Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10051905
572Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417030
573West, TraceyTordendragens brøl 10032024
574Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10021536
575Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 9991985
576Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 9963273
577Dahl, RoaldSVK 9933942
578Mæhle, LarsPiratproblemer 9921596
579Yoga ballYogaball 9911238
580Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9913163
581Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9902633
582Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9884971
583Snashall, SarahKatter og kattunger 9863233
584Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9841626
585Mæhle, LarsTannfetøys 9831626
586Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9824920
587Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9812753
588Lindman, MerviMinsten har en potte 9801735
589Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9781596
590Willems, MoVi drar på kjøretur! 9751984
591Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9682963
592Lindman, MerviMinsten baker 9671566
593Spont, SiriMolly er min 9652274
594GijéDen mystiske forsvinningen 9652803
595Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9633792
596Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9631775
597Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9611377
598Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9611645
599Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9552783
600Nordahl, VictorReveflammene 9552453
601Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9541566
602Lieske, DanielEn ny verden 9481805
603Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9451576
604Horst, Jørn LierMaltesergåten 9444821
605Brinck, CamillaNå er det leggetid 9431835
606Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9402383
607Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9352623
608Probert, TimMørketiden 9331924
609Marienborg, IreneAu! sier Nora 9322453
610Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9301446
611Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 9303662
612Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9272314
613Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9263812
614Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9253352
615Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9252513
616Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9222493
617Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9153622
618Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9151585
619Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9143023
620Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 9142613
621Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 9133062
622West, TraceyMånedragens reise 9121894
623Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 9121815
624Daddy putdownNatta med Pappa 9111297
625Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9091914
626Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9082074
627Jacobsen, Jenny J.Små poter 9061765
628Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
629Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9001555
630Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 8982164
631Brinck, CamillaKjærlighetens vind 8961814
632Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 8954472
633Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 89441480
634Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 8934282
635Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 8922034
636Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 8913232
637Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 8903332
638Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8894571
639Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8861695
640Barky boatsBarkebåter 8831167
641Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 8821635
642Mæhle, LarsHvor er myggen? 8801336
643Marcus, HåkonVilldyr 8765281
644Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8751665
645Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 8759100
646Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8724891
647Lyng, SandraHeia Corny 8711475
648Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8702952
649Winick, JuddDet store buldrende braket 8682773
650Phoenix, H.L.Valget 8652303
651Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8652753
652Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8652783
653Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
654Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8611406
655Castle, PaulKringle og Finn 8571924
656Stokke, NilsI maurtua 8561386
657Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8551256
658Deutsch, BarryDen tapte arving 8471455
659Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 8453462
660BingoBingo 8451207
661Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8442503
662Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8431246
663Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8401685
664Jolley, DanKnust idyll 8402213
665Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8394761
666Linde, HeidiKlasseboka 8393092
667Borge, NinaJakob på vippepunktet 8396271
668Johnsen, Janne AasebøBamsen 8382133
669Peers, BobbieSnøfreserduellen 8342213
670Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8331266
671Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8332912
672Schau, KristopherBæsjen til pappa 8302763
673Banke, PeterAlt om Neymar 8303172
674Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8301266
675Stai, KariFlaut 8291874
676Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8271934
677Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8271784
678Raknes, LinaÅse får besøk 8261645
679Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8261904
680Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8261674
681Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8251425
682Muncaster, HarrietDen nye skolen 8251306
683Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
684Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8233212
685Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8201505
686Ousland, BjørnPrompetroll 8191904
687Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8151196
688Christiansen, Pål H.Matboksen 8112363
689Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8111674
690Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8101316
691Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 8101176
692Hunter, ErinKnust idyll 8102113
693Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 8081405
694Klepp, AnneliGullunge-tabber 8072882
695Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 8062383
696Svingen, ArneSnitch 8035781
697Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8021934
698Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 8013012
699Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 7991455
700Kolstad, HaraldHytte i skogen 7992023
701Holowaty, LaurenPeppa er snill 7971316
702Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Gold, silver & crystal 7952692
703Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 7947641
704Lyng, SandraDen store boken om Corny 7931425
705Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 7891924
706Hegerberg, AdaPå samme lag 7864391
707Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 7851844
708Do, AnhNinjakid 7842822
709Jolley, DanEn klan i knipe 7832043
710Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 7811335
711Willems, MoDet er vanskelig å vente! 7801654
712Brym, SaraFantus har bæsja 7801146
713Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 7791774
714Probert, TimLandet midt imellom 7781276
715James, HollisRedd dinosaurene! 777968
716Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7762702
717GijéMankefalkens fjær 7742263
718Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 7732722
719Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7731465
720Steffensen, SandraTil topps 7722513
721Handford, MartinHvor er Willy nå? 7712143
722Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 7712872
723Grande, MartineLilly sover borte 7692832
724Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7681654
725Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 7674141
726Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7631515
727Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7623582
728Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 7622333
729Dybvig, PerDe står i kø 7602283
730Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 75911480
731Donaldson, JuliaLille Gruffalo 7542113
732Peach, HeliMørkalven : Alene 7533272
733Lindman, MerviMinsten tar på klær 7531305
734Sandmæl, CathrineBare oss to 7521874
735Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7521096
736Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7511544
737Sveen, GunnarStjerneskills 7451684
738Gjerde, HanneMaskinlæreren 7453981
739Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7451724
740Phoenix, H.L.Monsteret 7421524
741Vålaug, AnneKvist og Krokus 7392423
742Lilleøien, BårdOver dal og berg 7372323
743Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7372213
744LylianErin 7352173
745Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7343831
746Archer, MandyPeppa på ballett 7331146
747Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 7331295
748Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7292023
749Landström, OlofBø og Bæ i skogen 7231804
750Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7223701
751Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7212952
752Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7213012
753Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7202732
754Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7181076
755Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7171086
756Hatke, BenJack i jungelen 7172472
757Pamment, JasonLukas og den magiske øya 7151694
758Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7154971
759Fiske, AnnaHallo skogen! 7142233
760 Georg og dinosauren 7141036
761Svingen, ArneRom 13 7133651
762Mæhle, LarsJulegaven 7131375
763Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7132432
764Houm, NicolaiZombieLars 7113282
765Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7102442
766Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 7092063
767Gumpaw, FelixSnømonsteret 7081335
768Lindman, MerviMinsten kan alt! 7071345
769Lindman, MerviMinsten plasker 7051444
770Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7053611
771Kuhn, CamillaRyddetid 7042183
772Svingen, ArneDen onde læreren 7024501
773Phoenix, H.L.Lyset 7021604
774Gumpaw, FelixFotballmysteriet 7001375
775Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7003192
776Snashall, SarahSmygende slanger 6992203
7775-minute storiesFull fart, Bluey! 699917
778Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 6982103
779Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 6971076
780Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69712030
781Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 6963372
782Mæhle, LarsHvor er billetten? 6951046
783Kibuishi, Amy KimVannets rike 6931434
784Alley, BobBli med til brannstasjonen 6931165
785Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 6911933
786Næsheim, KnutFantus og følelsene 6911136
787Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6913212
788Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 6901245
789Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 6901275
790Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 6901345
791Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 6881923
792Dahl, RoaldDustene 6852982
793Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6823062
794Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6801913
795Collins, SuzanneThe Hunger Games 6809830
796Collins, SuzanneDødslekene 6799870
797Rørvik, Bjørn F.Alle barna 6781195
798Parr, MariaKeeperen og havet 6782812
799Blixt, HannaOppdraget i London 6781684
800Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 6781295
801Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6772083
802Halsnes, LineTøffe biler 6771384
803Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 6731813
804Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6732123
805Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6721534
806Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6711026
807Peers, BobbieKakkilakken 6701773
808Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6691036
809Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 6691664
810Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6693232
811Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6661713
812Bagieu, PénélopeHeksene 6651275
813Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6652402
814Stokke, NilsPå månen 6641096
815Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6613911
816ShadowlandsSkyggeland 6601036
817Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6602262
818Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6601624
819Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6582602
820Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6572622
821Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 6572053
822Karlsson, EllenSara får plaster 657956
823Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6564661
824Hamre, Victoria HaallmanMiso 6552063
825Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6541255
826Phoenix, H.L.Trylleflasken 6541195
827Walliams, DavidAstrobajas 6541653
828Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 6541873
829Adams, BenOppdrag bestemor 6521663
830Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6511883
831Eriksson, EvaJulia hjelper til 6511255
832Estes, MaxSur 6511414
833Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6511255
834Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6481235
835Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6471414
836Lamøy, ChristofferLiket i myra 6463391
837Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6453271
838Oxlade, ChrisRaske biler 6432872
839Raknes, LinaÅse blir storesøster 6431464
840Borge, NinaHavfolket 6423002
841Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6411863
842Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6412033
843Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6412212
844Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6372113
845Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6372772
846Grande, MartineDilla på dyr 6371484
847Jamtli, John SigvartSabotør 6363501
848Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6361933
849Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6331464
850Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6332043
851Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6331046
852Lindmo, ArneOndskapens festning 6322182
853Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6301115
854Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6301364
855Svingen, ArneDen slemme eleven 6303381
856 Hammergården 629847
857Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6292822
858Donaldson, JuliaDe fæle fem 6281016
859Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6287440
860Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6281953
861Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6271115
862Laird, JennyDinosaurene kommer 6271494
863Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6272122
864Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6273301
865Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6261983
866Lunde, MajaSceneskrekk 6253721
867Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6251185
868Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248360
869Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6231913
870Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6221763
871Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6194501
872Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6172582
873Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 6153641
874 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6152782
875Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6132552
876Mæhle, LarsFantorangen bader 612966
877Bross, HelenaSove borte 6121973
878Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6103811
879Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6091623
880Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 6081006
881Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 607817
882Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 60610620
883Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6051215
884Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6051095
885Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6042282
886Pélissier, JérômeSaga og tåkedragen 6031254
887Grine, ChrisInvasjonen 6032052
888Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6021783
889Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6011753
890Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6001523
891Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6001873
892Tur, Míriam BonastreSpådommen 5991035
893Svingen, ArneKappen 5993661
894Snashall, SarahHester og føll 5982082
895 Guinness world records 2022 5971963
896Klepp, AnneliSommer-overraskelser 5972752
897Neverdahl, Ida EvaFloke 5963061
898Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 5951773
899Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 595847
900Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 5942322
901Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 5941364
902Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5933121
903Willems, MoBlir du med ut og leke? 5921254
904Hunter, ErinEn klan i knipe 5901503
905Lunde, MajaTordendronningen 5882951
906Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 5871384
907Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5851503
908Stilson, MichaelBare spille ball 5845850
909Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5831853
910Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5831264
911Winick, JuddHilo i fritt fall 5821873
912Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5821115
913Heiberg, Anette V.Hunden 5811304
914Winick, JuddHilo vekker monstrene 5811903
915Sattin, SamuelUnico : Jaget 579906
916Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5783461
917Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 578956
918Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5771513
919Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57610450
920Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5742242
921Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5742022
922Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5741813
923 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5722522
924Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5722202
925Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 571807
926Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5714071
927Handford, MartinHvor er Willy? 5711424
928Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5701154
929Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5701125
930Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 5692921
931Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5692422
932Donaldson, JuliaPinnemann 5681025
933Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5671394
934Willems, MoBlir du med ut å leke? 5661204
935Peers, BobbieFlukten fra jorden 5663121
936Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5661005
937Linde, HeidiMenneskets beste venn 5642462
938Svingen, ArneStormen 5642931
939Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5641274
940Bross, HelenaVerdens beste venn 5641523
941Mathismoen, OleDet ville Norge 5642262
942Samdal, PederMer enn en klubb 5642911
943Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5631753
944Svingen, ArneSkattekartet 5633391
945Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5621125
946Kibuishi, KazuAmuletten 5612032
947Mæhle, LarsSpinosaurusen 5602482
948Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5591184
949Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 5581005
950Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5577920
951Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5564301
952Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 556975
953Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5561065
954Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5551065
955Jensen, JørnKasper på fotballeir 5543331
956Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5542102
957Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5543631
958Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5531025
959Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5531553
960Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5531583
961Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5521603
962Nilsen, MoniaHiv og hoi! 5521304
963Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5511463
964Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 55122490
965Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5517350
966Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 55017590
967Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5491583
968Slotten, AlexanderUlvevinter 5482122
969 Guinness world records 2018 5461643
970Alaei, NedaBare vent 5463481
971Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
972Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5452791
973Svingen, ArneHalloweenhuset 5443331
974Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5433551
975Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5411334
976Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5413391
977Bross, HelenaNatt på skolen 5411753
978Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5402232
979Svingen, ArneGrusomme netter 5403251
980Aamodt, IngunnBakeren og månen 5381643
981Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5371693
982Kent, JaneSommerfugler 537806
983Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5371294
984Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5361693
985Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5361972
986Douyé, SylviaVampyrens barn 5351433
987Svingen, ArneSlakterskogen 5352662
988Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5342522
989Svingen, ArneDen døde onkelen 5342711
990Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 534945
991Halvorsen, Anne GunnArvingen 5334651
992Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5332282
993Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 532717
994Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5311982
995Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5301264
996Klepp, AnneliVennskaps-virvar 5301573
997Spont, SiriMolly er best 5291473
998Bross, HelenaInnbrudd på skolen 5291613
999Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 5292132
1000Mugford, SimonReal Madrid ruler 5271104

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 185 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2453 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 16/10/2026 kl. 14:27:49


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As