100 mest utlånte bøker i Bibliofil-skolebibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 582719432
2Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 482060870
3Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 462966040
4Falch, MalinReisen til Jotundalen 460718912
5Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 443553510
6Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 433851080
7 Verkstedhåndboka 433174060
8Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 404259750
9Mugford, SimonHaaland ruler 402610963
10Sotberg, VictorEdelmot 390310603
11Falch, MalinVikingene og orakelet 381713802
12Pilkey, DavHundemannen 374411613
13Kibuishi, KazuSteinvokteren 363024051
14Falch, MalinHarukkas ønske 356010053
15Sotberg, VictorNekromanseren 33378234
16Falch, MalinKråkesøstrene 328211972
17Falch, MalinTrollriket 325911962
18Helgheim, OdinFenrisulven 325813352
19Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 320441270
20Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 301337720
21Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 299135380
22Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 286840130
23Helgheim, OdinValhall 28067613
24Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 274910512
25Mugford, SimonMessi ruler 26707113
26Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 266818651
27Oseman, AliceHjertestopper 266710112
28Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 266534500
29Helgheim, OdinFimbulvinter 26439442
30Mugford, SimonRonaldo ruler 25976354
31Pilkey, DavHundemannen er på ballen 25867303
32Sandmæl, CathrineJenter 25177233
33Pilkey, DavHundemannen og Superpus 25167423
34Nordahl, VictorByen 25076813
35Mugford, SimonMbappé ruler 24886084
36Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 246429770
37Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 24605794
38Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 241715341
39Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 240121971
40Pilkey, DavLoppenes herre 23476683
41Pilkey, DavNår villdyret våkner 23276143
42Helgheim, OdinDrageviking 23166893
43Pilkey, DavHundemannen håver inn 22976573
44Sandnes, Hans JørgenIldsjø 22937493
45Mugford, SimonSalah ruler 22735953
46Sandnes, Hans JørgenDypfryst 22579062
47Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 22529312
48Mugford, SimonNeymar ruler 22495354
49Pilkey, DavFarefulle høyder 22465733
50Pilkey, DavForbrytelse og slafs 22375863
51Helgheim, OdinTordenguden 22286423
52Callin, PetterErgo : fysikk 1 222829900
53Pilkey, DavI fri dressur 22256263
54Pilkey, DavDen røde rebell 22124704
55Sandnes, Hans JørgenFrysninger 22096353
56Kibuishi, KazuBølgerytteren 22009302
57Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 218827380
58Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 21836253
59Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 209526460
60Kibuishi, KazuByen bak skyene 205813661
61Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203824270
62Græsli, HansKompass : geografi vgs 203123850
63Sotberg, VictorSkyggene 20274174
64Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 20236263
65Mugford, SimonRashford ruler 19934844
66Sandnes, Hans JørgenHavgapet 19937892
67Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 197424850
68Nordahl, VictorSkogen 19495613
69Helgheim, OdinYggdrasil 19335323
70Kinney, JeffRodrick ruler 193013751
71Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 191725130
72Pilkey, DavI kattepine 19075383
73Sandmæl, ChaBeseiret 19045793
74Falch, MalinReisen til Røros 19026093
75Kibuishi, KazuAlveprinsen 187910951
76Mugford, SimonDe Bruyne ruler 18774943
77Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 18657072
78Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 18596013
79Kibuishi, KazuIldfuglen 185411421
80Kibuishi, KazuSupernova 185211271
81Aune, ThomasFotballhelter 18376432
82Kinney, JeffGode, gamle dager 182210771
83Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 179927870
84Kinney, JeffDen brutale sannheten 179713941
85Nordahl, VictorRevefarmen 17885333
86Norlund, DinaSnøkattprinsen 17866472
87Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 17866112
88Sandnes, Hans JørgenOrkanen 17586412
89Kinney, JeffSiste stikk 175411981
90BékaHjertets hemmeligheter 17533884
91Toriyama, AkiraDragon ball 17397142
92Aune, ThomasFotballrekorder 17365802
93Mugford, SimonVan Dijk ruler 17313984
94Sandmæl, ChaKnust 17265443
95Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 17208911
96Mugford, SimonLiverpool ruler 17204184
97Mugford, SimonZlatan ruler 17194214
98Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 17166302
99Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 170110741
100Kinney, JeffFerieparadiset 16998621

939 skolebibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 136 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 1478 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 13/10/2026 kl. 14:19:40


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20081/11 1/12 1/10 1/9 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As