100 mest utlånte bøker i Bibliofil-skolebibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 610519573
2Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 483060920
3Falch, MalinReisen til Jotundalen 482218932
4Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 463566040
5Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 444053560
6Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 434851080
7 Verkstedhåndboka 433873770
8Mugford, SimonHaaland ruler 418810963
9Sotberg, VictorEdelmot 405810593
10Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 404459750
11Falch, MalinVikingene og orakelet 398513882
12Pilkey, DavHundemannen 389811623
13Kibuishi, KazuSteinvokteren 380424321
14Falch, MalinHarukkas ønske 373310123
15Sotberg, VictorNekromanseren 34738274
16Falch, MalinKråkesøstrene 342311972
17Helgheim, OdinFenrisulven 340013492
18Falch, MalinTrollriket 339512022
19Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 321141310
20Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 301737790
21Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 299835430
22Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 293640130
23Helgheim, OdinValhall 29107743
24Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 285210562
25Oseman, AliceHjertestopper 278010132
26Mugford, SimonMessi ruler 27777133
27Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 276818821
28Helgheim, OdinFimbulvinter 27439482
29Pilkey, DavHundemannen er på ballen 27287313
30Mugford, SimonRonaldo ruler 27026374
31Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 266634500
32Sandmæl, CathrineJenter 26337283
33Pilkey, DavHundemannen og Superpus 26287403
34Nordahl, VictorByen 26146853
35Mugford, SimonMbappé ruler 25886104
36Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 25685824
37Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 252815411
38Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 252422201
39Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 246929770
40Pilkey, DavLoppenes herre 24626713
41Helgheim, OdinDrageviking 24367023
42Pilkey, DavNår villdyret våkner 24166153
43Pilkey, DavHundemannen håver inn 23976613
44Sandnes, Hans JørgenIldsjø 23967583
45Mugford, SimonSalah ruler 23715983
46Sandnes, Hans JørgenDypfryst 23529062
47Pilkey, DavFarefulle høyder 23435764
48Pilkey, DavForbrytelse og slafs 23415913
49Mugford, SimonNeymar ruler 23395374
50Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 23349322
51Helgheim, OdinTordenguden 23196503
52Pilkey, DavDen røde rebell 23134754
53Kibuishi, KazuBølgerytteren 23099522
54Pilkey, DavI fri dressur 23086283
55Sandnes, Hans JørgenFrysninger 23006443
56Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 22686353
57Callin, PetterErgo : fysikk 1 223029900
58Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 219127380
59Kibuishi, KazuByen bak skyene 214313791
60Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 21236373
61Sotberg, VictorSkyggene 21054195
62Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 210426510
63Mugford, SimonRashford ruler 20834834
64Sandnes, Hans JørgenHavgapet 20737932
65Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203924270
66Græsli, HansKompass : geografi vgs 203323850
67Nordahl, VictorSkogen 20305653
68Falch, MalinReisen til Røros 20306323
69Helgheim, OdinYggdrasil 20225353
70Kinney, JeffRodrick ruler 201513841
71Sandmæl, ChaBeseiret 19855863
72Pilkey, DavI kattepine 19855403
73Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 197424850
74Mugford, SimonDe Bruyne ruler 19654953
75Kibuishi, KazuAlveprinsen 195510981
76Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 19437092
77Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 19376073
78Kibuishi, KazuSupernova 193711421
79Kibuishi, KazuIldfuglen 192811491
80Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 192325130
81Aune, ThomasFotballhelter 19066452
82Kinney, JeffGode, gamle dager 188110831
83Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 18766233
84Nordahl, VictorRevefarmen 18685403
85Kinney, JeffDen brutale sannheten 186014171
86Norlund, DinaSnøkattprinsen 18576512
87Sandnes, Hans JørgenOrkanen 18366422
88Toriyama, AkiraDragon ball 18307152
89BékaHjertets hemmeligheter 18303924
90Kinney, JeffSiste stikk 182012051
91Aune, ThomasFotballrekorder 18155843
92Sandmæl, ChaKnust 18125533
93Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 18119101
94Mugford, SimonLiverpool ruler 18014284
95Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 180028010
96Mugford, SimonVan Dijk ruler 17933974
97Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 17936352
98Mugford, SimonZlatan ruler 17934224
99Kinney, JeffFerieparadiset 17658682
100Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 175910641

939 skolebibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 136 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 1482 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 16/10/2026 kl. 14:19:47


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20081/11 1/12 1/10 1/9 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As