100 mest utlånte bøker i Bibliofil-skolebibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 659519733
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 521219152
3Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 485661600
4Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 464566040
5Mugford, SimonHaaland ruler 452011174
6Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 445853530
7Sotberg, VictorEdelmot 438510704
8Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 436151110
9 Verkstedhåndboka 435475740
10Falch, MalinVikingene og orakelet 430413973
11Pilkey, DavHundemannen 417811573
12Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 405460450
13Kibuishi, KazuSteinvokteren 403824201
14Falch, MalinHarukkas ønske 399210283
15Sotberg, VictorNekromanseren 37498414
16Falch, MalinKråkesøstrene 369912083
17Helgheim, OdinFenrisulven 367113532
18Falch, MalinTrollriket 363712103
19Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 322041960
20Helgheim, OdinValhall 31407814
21Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 305610612
22Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 302837840
23Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 302435450
24Mugford, SimonMessi ruler 29957334
25Oseman, AliceHjertestopper 296810552
26Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 296340130
27Helgheim, OdinFimbulvinter 29419533
28Pilkey, DavHundemannen er på ballen 29277353
29Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 292618731
30Mugford, SimonRonaldo ruler 28876464
31Pilkey, DavHundemannen og Superpus 28167373
32Sandmæl, CathrineJenter 28067393
33Mugford, SimonMbappé ruler 28026224
34Nordahl, VictorByen 28006974
35Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 27735854
36Helgheim, OdinDrageviking 27677583
37Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 273222281
38Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 268215351
39Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 267934490
40Pilkey, DavLoppenes herre 26526733
41Pilkey, DavNår villdyret våkner 26196254
42Pilkey, DavHundemannen håver inn 25916683
43Sandnes, Hans JørgenIldsjø 25477643
44Sandnes, Hans JørgenDypfryst 25429062
45Mugford, SimonSalah ruler 25306024
46Pilkey, DavForbrytelse og slafs 25255974
47Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 25229452
48Pilkey, DavFarefulle høyder 25055794
49Mugford, SimonNeymar ruler 25035444
50Helgheim, OdinTordenguden 24946643
51Pilkey, DavI fri dressur 24946273
52Kibuishi, KazuBølgerytteren 24909702
53Sandnes, Hans JørgenFrysninger 24856643
54Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 247429790
55Pilkey, DavDen røde rebell 24734805
56Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 24316403
57Kibuishi, KazuByen bak skyene 230213851
58Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 22896413
59Falch, MalinReisen til Røros 22806843
60Sotberg, VictorSkyggene 22764285
61Mugford, SimonRashford ruler 22554914
62Callin, PetterErgo : fysikk 1 224530000
63Sandnes, Hans JørgenHavgapet 22217982
64Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 220527390
65Nordahl, VictorSkogen 21945753
66Kinney, JeffRodrick ruler 217313941
67Helgheim, OdinYggdrasil 21695384
68Sandmæl, ChaBeseiret 21435953
69Mugford, SimonDe Bruyne ruler 21325004
70Kibuishi, KazuAlveprinsen 212611261
71Pilkey, DavI kattepine 21245333
72Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 211326510
73Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 20876103
74Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 20837142
75Kibuishi, KazuSupernova 207711561
76Aune, ThomasFotballhelter 20586463
77Kibuishi, KazuIldfuglen 205811541
78Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 20466343
79Græsli, HansKompass : geografi vgs 204223850
80Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204124270
81Norlund, DinaSnøkattprinsen 20226573
82Kinney, JeffGode, gamle dager 201910911
83Nordahl, VictorRevefarmen 20105483
84Sandnes, Hans JørgenOrkanen 19986503
85Kinney, JeffDen brutale sannheten 199214011
86Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 197624850
87Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 19729182
88BékaHjertets hemmeligheter 19604014
89Sandmæl, ChaKnust 19595663
90Aune, ThomasFotballrekorder 19575913
91Kinney, JeffSiste stikk 195411991
92Mugford, SimonLiverpool ruler 19474384
93Mugford, SimonVan Dijk ruler 19434034
94Mugford, SimonZlatan ruler 19404304
95Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 193525720
96Toriyama, AkiraDragon ball 19327202
97Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 19086402
98Sotberg, VictorBedrager 19065223
99Mugford, SimonKane ruler 18924424
100Kinney, JeffFerieparadiset 18918802

939 skolebibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 132 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 1491 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 24/10/2026 kl. 12:28:07


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20081/11 1/12 1/10 1/9 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As